Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wniosek 500+ złożony!

16791112

Komentarz

  • Ja składałam przez mBank i tam, jak wejdzie sie w złożone wnioski jest, że dostarczono. Nie wiem, na ile to wiazące dla UG
  • @Ula UPO powinno przyjść z urzedu po złożeniu kanalem elektronicznym.

    @Agnicha też czekamy nadal.
  • @Agnicha, u nas się da sprawdzić status wniosku... Trzeba być osobiście w dziale swiadczen, postać w kolejce z numerkiem i pani na dowód powinna sprawdzić...
  • 3 miesiace :)
  • Moja siostra składała 23 kwietnia na 500 i rodzinne i ani jednej ani drugiej decyzji.W mopsie powiedzieli że o rodzinne wniosek wrzucili do 500 i dostaną jedna decyzję.Nie pogielo ich tam trochę ? przecież to dwa różne świadczenia.Ma ktoś moze ta ustawę do rodzinnego pod ręką ?
  • edytowano czerwiec 2016
    Myślałam że się nie doczekam :) Doszła $ z wyrównaniem.
    Dodam, że po błędnie wystawionym wniosku i korekcie zrobionej jeszcze 1 kwietnia.
  • U nas ponoć wciąż 4 kwietnia rozpartują a my z 5-tego...
    K
  • Jeśli dzwonią po pracodawcach jak w Bytomiu żeby potwierdzić zatrudnienie i zarobki to faktycznie mogą mieć taki poślizg.
  • My też składaliśmy 4 kwietnia przez bank pko bp i jeszcze nie ma wypłaty (Gdańsk).
    Mąż wysłał maila do urzędu z zapytaniem o sytuację wniosku i przyszła odpowiedź, że "wniosek w trakcie rozpatrywania", także jest ślad że go w ogóle mają, zresztą w tytule maila nr nadanej sprawy, więc jakiś dowód jest dla nas. Niedługo lipiec i może by przepadło wyrównanie.
  • Nie przepadnie. Liczy się zawsze data złożenia wniosku + te złożone o 500 od kwietnia do końca czerwca mają gwarantowane wyrównanie ;)
  • U nas się superszybko ogarnęli, wniosek złożyłam chyba 1 czerwca i ok. tydzień po już była decyzja! I sami wyliczyli ile nam mają za maj przelać i już przelali:)
  • Nic nie przelali, ale urząd zadzwonił, że w przyszłym tygodniu wyśle decyzję.
  • No patrz, a niby jedno miasto. Do nas nikt nie dzwonil, przyslali pieniadze na poczatku maja, a ze dwa tygodnie pozniej decyzje. Ciekawe, od czego to zalezy.
  • U nas zaś dalej cisza. Foch.
  • U mnie jest decyzja od tygodnia a przelewu nie
  • Składałam w połowie kwietnia i cisza.
  • U nas nadal nic.
  • @Agnicha dowiaduj się. Wniosek złożony jakoś końcem kwietnia, po mniej więcej msc był przelew, dopiero po jakimś tygodniu decyzja. Fakt, że na drugie, ale ręcznie złożony.
  • Dzisiaj miałam tel, muszę donieść papiery...
    K
  • dzwoniłam.
    Pani w koncu odkryła przede mną Amerykę , ze wniosek skłądany osobiscie tez mozna sprawdzic - tzn czy jest zarejestrowany.
    Okazalo sie ze składałam 15.04, a oni rozpatrują 14.04 ... weic lada dzien, lada tydzien będzie decyzja:P
  • Mam decyzję , sprawdzam konto ;)
    K
  • za to w lipcu wodka kielbasa ;-)
  • A czemu Wy macie spłacać ten dług?
  • O rety, nie widzieliście pewnie o długu :-(. Współczuję
  • Pewnie bea jest najbogatsza w rodzinie.. ; )
  • Bea ty jesteś spadkobierca?
  • @Bea miałam podobnie, ale po odrzuceniu (ty i dzieci) nikt nie ma prawa chcieć spłaty. Do mojej mamy dzwonili z gminy, po tym gdy odrzucila, poradziła się prawnika i potwierdził.
  • @Bea rozmawiałam z mamą. Jeżeli masz akt notarialny potwierdzający odrzucenie, podajesz komornikowi nr dokumentu i nie ma prawa niczego od Ciebie chcieć. A wierzyciele próbują za wszelką cenę odzyskać kasę. Komornik też, bo ma procent.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.