Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wniosek 500+ złożony!

145791012

Komentarz

  • Były już kolejki kilomertowe do kas bo nie mieli wypłacać na konta i wiele innych strachów byleby co? ... odstraszyć, nastraszyc, zniechęcić i napluć... Tak wielu 500+ siedzi ością w gardle. Wielodzietni biedni- źle, dostatni - źle... eee... szkoda czasu...
    K
  • @Piotr i Kasia .... u nas w Toruniu siedza calymi dniami do 22 od pon do sob.. jest masa wnioskow, duzo bledow we wnioskach co utrudnia prace i wydluza czas oczekiwania na wyplaty...
    a ludzie zawsze beda zawistni nawet za 10zl.... szkoda, ze patrza na rodziny wielodzietne przez pryzmat pieniadza... sadza, ze pieniadz wszystko zalatwi. Owsze pomoze to napewno ale ie odda tego ile z tymi dziecmi mamy pracy i przyjemnosci:) pieniadze sie kiedys moga skonczyc i co tedy:))) mamy cos wiecej niz pieniadze:) te Smoki to nasz skarb:)
  • edytowano maj 2016
    "wciąż zavhecasz zeby nie brać pieniędzy i siejesz zamęt i niepokój społeczny"

    Na pewno nie zavhecam, cokolwiek by to miało znaczyć, i nie sieję oraz niczego nie wszczynam. Po prostu wzbogacam wielostronność spojrzenia na tę kwestię. Ukazały się takie teksty, więc je podrzucam, a czy są prawdziwe, czy nie, zapewne niezadługo się przekonamy.
  • "Wielostronnosc" opisywana w zacnych artykułach?
    Obecne tutaj rodziny z pewnością wydadza na alkohol bo na wszystko inne je stać ...tylo na alko nie starcza.paranoja.
    Ja chętnie bym wydawała na dobry alkohol tylko mam pewien problem alkoholowy..
    Ze jak okazyjnie napije sie lampkę wina to śpię. ..ze zmęczenia.
  • Rozmawialam ostatnio z koleżanką, która ma już wnuczatko (jedno), sama jest mamą jedynaka. I nagle ona ze szczerym entuzjazmem wypala: ale macie teraz fajnie z tym 500+, wreszcie będzie Wam, mlodym rodzinom trochę lzej!
    Tak dla wielostronnosci spojrzenia☺
  • @Tusia podziękuj
  • A ja byłam u neurolożki, która stwierdziła, że tak jak nie lubi Pisu tak za 500+ jest im wdzieczna i cieszy się ze udało się wprowadzić.
    Patrząc na mój ciążowy brzuch serdecznie gratulowała i żałowała że ma tylko dwójkę dorosłych już zresztą dzieci.
  • Doczekalismy sie, fajnie, ze jest :)
  • Ja się jeszcze nie doczekałam. ;)
  • musze przyznać ze mój mops działa błyskawicznie :) wniosek składałam 20 maja, pięć minut przed godziną 18.00 - już we wtorek 24.05 była wystawiona decyzja a następnego dnia pieniądze :)
  • Ja czekam dwa miesiące. I cisza.
  • u mnie tez nadal nie ma
    ale m dostal karty podarunkowe od firmy na dzien dziecka
    po 100zl na karcie
    tez milo z ich strony
  • Ja wiem, że troche nie w temacie ale UM e Gdyni rozpatrzył mój.wniosek o ten nowy macierzyński w... 6 dni, w tym 4dni dlugiego weekendu :D jestem w szoku solidnym...
  • Ja tez już wyję do tego pińcseta jak do księżyca ;)
    Dużo teraz wydatków a cisza jak makiem zasiał... a przeciez niby prosta sprawa, bo na pierwsze nie wnioskujemy. Cóż.. Jedyna pocicha, że jak przyjdzie z wyrównaniem, to bedzie w miarę sensowny zastrzyk gotówki.
  • @Agnicha, jak teraz na J.skladalam wniosek o 500 to mi kobietka mówiła, że z reguły z deyzja wyrabiają się w 30dni. Ja byłam osobiście, z rodzinnym też, bo jednak okazało.się że potrzeba tysiac moich oświadczeń dodatkowo i tak było szybciej niż czekać na wezwanie...
  • Ja nic nie dostalam. Szwagierka dzis sie dowiadywala to ponoc dopirro na wnioskach z 7.04 sa. A my pozniej skladalismy. Decyzji brak i ponoc kasy brakuje prawda to?
  • Ale kasy brakuje w kraju, czy w jakimś województwie np.?
  • Kasy brakuje na obsługę wniosków zagranicznych, nie na wypłaty.
  • Nie tak do końca przekrecają.
    Gminy przesuwają środki z innych kopert na 500plus bo budżet centralny tez kuleje i też przesuwa, zanim wyskrobie. Przeciez te pieniądze nie lezaly na jednym koncie czy w kuferku. Trzeba je 'znaleźć'
    Tak przynajmniej zrozumiałam wypowiedź pewnego radnego i posła
  • edytowano maj 2016
    Zdziwilabym sie gdyby PiS pozwolil sobie na taka porazke juz na poczatku projektu. No ale...
    Tymczasem czekam dalej.
    ...
    A jak to jest jak sie dziecko urodzi 29 danego miesiaca to skladajac wniosek do konca miesiaca doatane kase cala za ten miesiac czy nie trzeba sie spinac i zlozyc dopiero w nastepnym bo jest jakos procentowo naliczane?
    Moze pytanie z cyklu zachlanno-glupich ale 500 zl piechota nie chodzi...
  • edytowano czerwiec 2016
    Na decyzji mam napisane, że 500 dzieli się przez liczbę dni danego miesiąca i wynik mnoży przez liczbę dni, które Ci przysługują. Działa tak samo, gdy w danym miesiącu tracisz uprawnienia, bo dziecko kończy 18 lat.
  • Ah to nawet spoko, w takim razie spieszyc sie nie bede musiala w razie czego. :)
  • Wniosek złożony 19 kwietnia osobiście także na pierwsze dziecko, dziś spłata za kwiecień i maj. Poznań.
  • miałam dziś złożyć wniosek 500+ (bo skompletowałam wreszcie dokumenty), ale okazało się, że dziś w GOPSie "dzień bez interesanta" X(
  • Ja sie dowiedzialam ze moj wniosek jest 3600 w koleje do wypłaty
  • edytowano czerwiec 2016
    Podoba się taki pomysł?

    http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/500-obligacje-zamiast-czesci-pieniedzy-na-sfinansowanie-edukacji-dzieci_845613.html

    Można też z tych pieniędzy wykupić dobrowolne ubezpieczenie w ZUS...
  • edytowano czerwiec 2016
    złożyłam wniosek o 500+, rodzinne i kartę dużej rodziny

    pani przyjmująca wniosek powiedziała, że wypłaty może w lipcu - a najpewniej w sierpniu


    no i zaczęli płacić - dziś wydają decyzję dotyczące 17. kwietnia ;))
  • A te decyzje pocztą dostajecie czy na maila?
  • Ja dostałam po wypłacie poleconym.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.