Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wniosek 500+ złożony!

2456712

Komentarz

  • A ja dziś z ciekawości obdzwoniłam wszystkie punkty informacyjne OPS w poszczególnych dzielnicach (raptem trzy ;) ) i w każdym mi panie co innego mówiły. W jednym trzeba pit, w innym nie. W jednym trzeba potwierdzenie z miejsca pracy plus umowę, w innym wystarczy oświadczenie... Czyli jak nie pojadę do urzędu i nie odstoję swojego w kolejce, to się nie dowiem, czego żąda konkretny urzędnik... :-O
  • @apolonia pieniądze wplywaja na konto wiec bank jest nieunikniony.
    Chyba..bo Ostatnio Pani od projektu 500plus w tv informowala ze jest możliwość wyplat w gotówce. Nie moge nigdzie znaleźć potwietdzenia tej info.
  • L-)
    Udało mi sie złożyc, przez bank, dzis juz bez problemów. Potrzebna tylko rozpiska z peselami całej rodziny.
  • edytowano kwiecień 2016
    Ufff...
    Złożyłam. Papierową wersję. Bez kolejki.


    Hurraaaa. :D


    Edit: he, he, he, cieszę się, jak nie wiadomo z jakiego sukcesu... 8-}
  • Ja tyz złożyłam, przez neta. Bardzo wygodne, baaardzo :D
  • @Cart, dlaczego potwierdzenie z miejsca pracy?
  • My byliśmy o 7:57 pod urzędem. Niechcący byliśmy pierwsi, zajęło to nam z 5 minut. Ale pani nie chciała sprawdzać,,bo oni nie sprawdzają tylko przyjmują.
  • A skad bierzecie wnioski?
    Ja wciąż nie ogarnięta.
    Chciałabym w wersji papierowej do urzedu dostrczyc.
  • wnioski z internetu
  • u nas szubko i łatwo. 5 min. max łącznie z czekaniem w kolejce. punktów jest 7, w różnych dzielnicach, nie trzeba jeździć nie wiadomo gdzie. rodziny zastępcze itp. mają osobny punkt, w mops.

    nie wiem jak w syt. gdy ktoś zmieniał pracę/rozwodził się/stał się bezrobotny/alimenty etc ale ci z prostą sytuacją (np. ja) załatwiają szybko i bezproblemowo. wniosek można wypisaćna miejscu, jeśli się zna wszystkie dane, pit nie trzeba, MOŻNA dołączyć ksero dowodów dzieci lub aktów urodzenia. jak się bierze rodzinne i chce się pińcet na pierwsze dziecko to tylko oświadczenie 1, wypisywane na miejscu. i tyle.
  • jakie oświadczenie 1?
    Nie wypisywałam żadnego oświadczenia...
    Zlożyłam goły wniosek
  • @Rogalikowa mi do najblizszego urzedu niby blisko a jednak tak daleko, bo jestem niezmotoryzowana
  • @apowojek chodziło mi o jedno oświadczenie. nam przysługuje na pierwsze dziecko i musiałam tylko oswiadczyć, ze pobieramy juz rodzinne i że sytuacja rodziny (finansowa) się nie zmieniła. nie dawałam niczego z zus ani z us an nawet oswiadczenia o wysokosci dochodu. sami sprawdzają. tylko wniosek i jedno oswiadczenie.
  • jak ktos niezmotoryzowany to faktycznie może byc daleko. ja pisałam tylko o sytuacji w rybniku, który ma sopro rozleglych dzielnic. jest sporo miejsc, gdzie można złozyc wniosek i nie trzeba się telepać do śródmieścia.
  • To my jesteśmy w takiej samej sytuacji i oświadczenia nie składałam.
  • czyli jak to zwykle u nas bywa - urzędnicza wolna amerykanka ;)
  • @asiao bank nie jest nieunikniony. Ja bez banku ale też bez gotówki. Dostanę kartę taką niby płatniczą. Niby, bo nie można nią płacić przez internet. Mogę wyciągać z bankomatu lub płacić w sklepie. Mops mi ją wyda.
  • Mozna tez dostawać kasę przekazem pocztowym.
  • O swietnie..czyli gdzie trzeba złożyć wniosek?
  • edytowano kwiecień 2016
    U nas przyjmują wnioski w przedszkolu. Trzeba się rozejrzeć czy na szkołach, przedszkolach, urzedach w okolicy są loga programu 500+
  • Czyli obojetnie gdzie skladam wniosek.wybieram tylko opcje wyplaty tak?
  • Pola ale te karte i tak obsluguje jakis bank
  • w końcu? My jeszcze nawet formularza nie mamy ;)
  • Jak się składa przez internet wniosek bez progu dochodowego to trzeba mieć skany jakichś dokumentów?
  • system przyjmie, ale czy urzednik przyjmie?
  • Złożyłam papierowy w UM, ze skarbówki sami ściągną, dołączyłam jedynie oświadczenia o dochodach ze stypendiów i pracy dorywczej, ksero aktów ur ( pani w urzędzie poprosiła, bo to usprawni im pracę). Teraz czekamy :)
    Uważam, że mniej roboty niż z rodzinnym, choć podobnie.
    Panie bardzo miłe, otwarte na wszelkie pytania... Super :)
    K
  • Być może tę moją kartę wydana przez Mops obsługuje jakiś bank. Może pko sa , bo wskazali listę bankomatów pko sa i euronet
  • a ja wróciłam z niewypełnionym formularzem bo musze dołączyć akty urodzenia wszystkich dzieci :|
  • A ja dostałam informację,że są już w gminach pieniądze na wypłaty i pierwsze w kwietniu ruszą.Ci co na początku złożą jeszcze w kwietniu dostaną.To pewne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.