Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wniosek 500+ złożony!

1235712

Komentarz

  • @mamuma w ostateczności mogę, ale termin i tak do końca czerwca.
  • @joanna i Bronisław nie skladaliscie wniosku?
  • @janu ale z tego co sie orientuje, to wazna jest data zlozenia wniosku, nawet niekompletnego, a jak juz sie ma konieczne dokumenty, to sie donosi. Ja tak kiedys o rodzinne wniosek ostatniego dnia skladalam i nie mialam wszystkich dokumentow. Szkoda zeby przepadlo za te 3 miesiace.
  • nie wiem jak u Was, ale ja jak kiedys skladalam o rodzinne, i tak musialam miec oddzielny druczek o ziemi, a nie tylko decyzje o podatku. Tyle, ze u mnie wystawiali od reki.
  • Ja dziś złożyłam :D
    Długo czekaliśmy na akt urodzenia syna, bo spoza miejsca zamieszkania przesyłany.
    I godzinę po złożeniu dzwoni do mnie pani, że nie ma mojej umowy z firmą, dla której robię zlecenia. Już chciałam beztrosko rzucić, że nie mam żadnej umowy z nimi, bo nic nie podpisywałam, ale się ugryzłam w porę w język ;)

    No i teraz myślę, bo faktycznie żadnej umowy długotrwałej z nimi nie podpisywałam, po każdym tłumaczeniu przysyłają mi do podpisu umowę zlecenie, ja je podpisuję i już.
    To ja im mam te wszystkie umowy z całego roku przywieźć, czy jak? Czy dzwonić do biura tłumaczeń, żeby jakąś zbiorczą umowę mi wypisali za ten 2014 rok?
    Co ja mam z tym zrobić, podpowiedzcie droga redakcjo!
  • ja tak pracowałam w ubiegłym roku - co miesiąc umowa zlecenie i mops zażądał przedstawienia wszystkich 12 umów.
  • łomatkoscórkom! Toż ja ich nie trzymam wcale :(
    Wywalałam wszystkie do śmieci, bo do rozliczenia i tak nie były mi potrzebne, bo biuro sobie to ładnie sumowało i PIT-a mi wystawiało raz w roku.

    Mój mąż będzie szczęśliwy, bo on uwielbia trzymać wszystkie papiery na wszelki wypadek i strasznie psioczył, że ja te umowy tak bez szacunku do śmieci, zamiast trzymać przez 10 lat ;)

    To co teraz?
    Kopię mogą mi wystawić czy co? :-?
  • Jakiś czas trzymać powinnaś właśnie pod skarbowke.

    Chyba 12 miesięcy.

  • Obiecuję zacząć :D
    Ale z tymi starymi, których nie mam, to co? Dzwonić do biura? Wystawią mi jakieś zaświadczenie czy kopie tamtych umów?

    Matko, jak sobie pomyślę, że ja z 10 lat tak te umowy beztrosko wyrzucałam... :-??
  • mops potrzebuje ksero, ja poprosiłam mojego kadrowego o skserowanie :) bo co prawda ich nie wyrzuciłam, ale nie składam w jednym miejscu i z rok bym ich wszystkich szukała :)
  • Dzięki, zadzwonię jutro i poproszę. :)
  • edytowano maj 2016
    Dziewczyny, a po co akt urodzenia? Ja nie dałam żadnego (najstarszą rodzona w zupełnie innym mieście) i nikt nie wołał.
  • Przy wniosku na pierwsze dziecko trzeba przynieść akty urodzenia wszystkich dzieci do wglądu i ksera do zostawiania. Znaczy, u nas trzeba... ;)
  • ja składałam na pierwsze i aktu urodzenia nie musiałam przynosić, myśle ze mieli go bo przecież brałam na córkę becikowe.
  • edytowano maj 2016
    @Joanna i Bronisław
    Powodem rosnącego długu są zawsze wydatki. Które wydatki wg Ciebie należy ciąć w pierwszej kolejności?

    Można stworzyć system podatkowy korzystny dla rodziny ale ... no właśnie, komuś trzeba będzie "zabrać" w tym sensie, że ten ktoś odpadnie od państwowego garnuszka. Na kogo wypadnie na tego bęc!
  • Wystarczyłoby, żeby rządzący pamiętali, że państwo jest po to, "byśmy wolności naszych zażywali", jak mówił Jan Zamoyski. Nie jest zaś:
    - nauczycielem
    - lekarzem
    - pielęgniarką
    - przedszkolanką
    - opiekunką w żłobku
    - bibliotekarką
    - pracodawcą
    etc., etc., etc.

    Jeżeli państwo przestanie się zajmować wszystkim i pozwoli ludziom panować nad ich pieniędzmi, to i podatki będą niskie, bo nie trzeba będzie łupić jednych, żeby dawać innym, bez względu na motywację. Państwo nie ma własnych pieniędzy, może tylko zabierać jednym i dawać innym, pobierając za to sutą prowizję.
  • To ja wiem. Podstawy liberalizmu. Ale komu zabrac na początek?
  • Nie rozumiem. Jak to zabrać? Chyba przestać zabierać.
  • Obniżyć podatki jest łatwo. Obniżyć wydatki trudno. Tylko to chciałem powiedzieć.
  • Oby obniżyć wydatki trzeba mieć odwagę co poniektórym powiedzieć: od dzisiaj przechodzicie na własny rachunek! Jesteście wolni!
    Władza demokratyczna nigdy na to nie pójdzie ze strachu przed utratą elektoratu.
  • Toruń wypłaca :)
    dziś otrzymałam
  • "Władza demokratyczna nigdy na to nie pójdzie ze strachu przed utratą elektoratu"

    I to jest z pewnością wielki problem. W końcu zatem wszystko się zawali.
  • babka4 za jeden miesiac czy dwa? bo my za jeden juz dawno a za maj ni ma
  • poprawka.. mamy
  • @Mafia za dwa m-ce, dwa przelewy jednego dnia przyszły
  • Złożyliśmy wniosek 1.04 pieniądze przyszły już 15tego co mnie bardzo zdziwiło
    Decyzji nie ma do dziś.
    W tym miesiącu jeszcze nic nie przyszło pewnie razem z rodzinnym prześlą jednego dnia.

    Wiem, że w Gdańsku nie ma tak różowo 80% ludzi nic jeszcze nie dostało. Wiadomo Platforma. U nas niby też ale jakoś się postarali.
  • Ja z Gda i juz dostaliśmy za kwiecień i maj :)
  • Mała wieś na podkarpaciu,wniosek złożyłam końcem kwietnia a pieniądze dostaliśmy za kwiecień i maj wczoraj jednym przelewem,choć w decyzji pisali,że będzie wypłata za miesiąc kwiecień :)
  • ja też z Gda i czekamy nadal. złożyliśmy coś koło 13.04.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.