Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Otwartość na życie

18911131438

Komentarz

  • nie wiem, co z czego Wam wynika, trwa tydzień narodowego czytania Biblii, zamiast się czepiać, może postudiujcie, a może w Księdze Ksiąg znajdziecie odpowiedzi. Tam jest wszystko.
    Podziękowali 2Katia mamababcia
  • No przecież osoby, które piszą że np małe mieszkanie jest wymówką i inne takie o ogrzewaniu miłością, to sami wielodzietni z kawalerek. MSPANC
  • @Tola tu chodzi o pierwszy List do Tymoteusza 2 rozdział 15 werset: Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci, bedą zbawione wszystkie, jesli wytrwają w wierze i milosci, i uświęceniu z umiarem.
    Jakby Was to bardziej interesowało moze warto poczytać komentarze do Pisma Świetego?


    Podziękowali 2Katia Rogalikowa
  • Kase mozna pozyczyc od brata na zakup wiekszego mieszkania zeby urodzic kolejnego brata dla swoich dzieci. Ha! 
    I oddac bez odsetek !!!


    Podziękowali 2Aga85 Kalinosia
  • asiao powiedział(a):
    Nie zamierzony.Rozmawiam sama ze soba.

    Trudno uwierzyć. Kokietujesz.
  • a skąd ten wniosek?
  • J2017 powiedział(a):
    @Skatarzyna I tam pisze, że każde małżeñstwo ma być wielodzietne?  No proszę Cię. 
    Jak czytasz to.madrzejesz i otwierasz sie na zycie ;) 
    Tydzien czytania Biblii to punkt z programu 500 plus
  • mamlu powiedział(a):
    A to teraz, jak dziecko nie ma osobnego pokoju, to jakiś dramat i patologia? 
    Dyskomfort.
  • A ktoś mówił o osobnym pokoju dla dziecka?
  • my nie są w Neo, sam Bóg wystarczy.
  • Dyskomfort to jedna lazienka
    Podziękowali 3Katia formatka Predikata
  • J2017 powiedział(a):
    @ewaklara Już pisałam, takie rzeczy tylko w Neo. 
    Albo tylko w Otwocku, albo tylko w Opus Dei albo tylko na Kaszubach/górach/Lubelszczyźnie:) tylko w Anglii:)
    Podziękowali 1Rejczel
  • no dobra. poziom absurdu zaczyna mnie przerastać, 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • A czytalas w oryginale? 
  • Skatarzyna powiedział(a):
    no dobra. poziom absurdu zaczyna mnie przerastać, 
    :) juz ide spac
     Nie zniechecaj sie skatarzyna.prawie mnie przekonalas ;)
    Podziękowali 3annabe Kalinosia matka-Olka
  • A po armejsku mowisz?
  • Nie tylko w neo. 
    Tola, otoz tu wlasnie przebiega ta linia niezrozumienia. Ja wiem, jak to jest miec dwoje, Ty nie wiesz, jak to jest miec piecioro. Ale sie obrazasz za stwierdzenie tego faktu. I chocbym sie skichala, i tak nie umiem Ci wytlumaczyc. Powiedziec, ze wielodzietnosc to tylko kwestia logistyki, to tak jak stwierdzic ze seks to ruchy frykcyjne. No tez, ale jednak nie jedynie.
  • J2017 powiedział(a):
    To fajnie mają,  niezły pałacyk, też bym taki chciała☺️:-)
    Hm...ciekawe ile bys dzieci wówczas miała?
  • a my bylismy otwarci na 3cie (6te by byc dokladnym) ale wielkodusznie przyjelismy rowniez 4te i 5te ;-) no tylko zmienilismy predko lokum na 6pokojowe zeby gadania nie bylo ze rozumu nie uzywamy.. swoja droga to srwierdzam ze nam sie trafilo na prawde .. 5ro dzieci a nikt glowy nie suszy ze nieodpowiedzialni ze moze by sie wstrzymac... a jakbysmy mieli rok po roku- widze jak maja Ci co maja-przewalone :-)
  • Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
    gdyby wszyscy byli silni jak konie
    gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości
    gdyby każdy miał to samo
    nikt nikomu nie byłby potrzebny

    Dziękuję Ci że sprawiedliwość twoja jest nierównością
    to co mam i to czego nie mam
    nawet to czego nie mam komu dać
    zawsze jest komuś potrzebne
    jest noc żeby był dzień
    ciemno żeby świeciła gwiazda
    jest ostatnie spotkanie i rozłąka pierwsza
    modlimy się bo inni się nie modlą
    wierzymy bo inni nie wierzą
    umieramy za tych co nie chcą umierać
    kochamy bo innym serce wychłódło
    list przybliża bo inny oddala
    nierówni potrzebują siebie
    im najłatwiej zrozumieć że każdy jest dla wszystkich
    i odczytywać całość
    Podziękowali 4Katia nowa kasha Rejczel
  • Tak mi sie przypomnialo, ze ks. Pawlukiewicz mowil kiedys, ze otwartosc na zycie to taka postawa, ze jestesmy gotowi, tesknimy za dzieckiem. Moze teraz, a nawet nigdy, nie ma dla tego dziecka warunkow, zeby sie pojawilo (wiec nie przeklada sie to na liczbe dzieci) ale jest chec w rodzicach, jakis bol, ze tych warunkow nie ma.
    Jakos to do mnie przemawia.
  • Wy sie zdecydujcie, kto moze o wielodzietnosci cokolwiek mowic, ci z kawalerek, patologie i biedota, czy te krezusy z szescioma pokojami. Czy tylko Wy, z dwojgiem dzieci ale wszechwiedzace. 
  • You made my night 
  • "Wielkodusznie przyjac?"
    Ja nie rozumiem tego okreslenia. to przeciez oczywiste, ze jak sie zajdzie w ciaze to sie rodzi
    Czy tego okreslenia uzywa sie wspolczesnie zeby wplynac na wyobraznie ludzi ktorzy usuwaja ciaze? 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Człowiek pluska się w wannie a wy tu ujadacie. Wdech wydech. 

    Niech każdy robi, ci do niego należy. Od wielu lat jestem na forum i nie zauważyłam wywyzszania się wielodzietnych, serio. Mamy tu sporo małżeństw nie wielodzietnych, które dobrze się czują,  mieliśmy i pary starające sie o dzieci bezskutecznie.  Więc proszę nie wmawiać tutaj żadnych antagonizmow i wywyzszania się. Z jakiej racji? 


    Podziękowali 2Odrobinka AgaMaria
  • Ten wątek jest o otwartosci. Otwartosc czesto prowadzi do wielodzitnosci. 

  • No wedlug niektorych wylacznie, bo przeciez otwartosc prowadzi tylko do wielodzietnosci, innej opcji nie ma, a wielodzietnosc to to i tamto, ja nie wiem, ale kuzyn mowil ze wlasnie tak.
    Podziękowali 1Aga85
  • edytowano maj 2017
    @Marcelina no byłoby bardziej wiarygodnie, gdyby o tym, że warunki są tylko wymówką mówili też ci co ich nie mają...

  • @Tola miec pod opieka na chwile a miec swoje i wychowywac tą szostke to chyba mala roznica?
  • asiao powiedział(a):
    "Wielkodusznie przyjac?"
    Ja nie rozumiem tego okreslenia. to przeciez oczywiste, ze jak sie zajdzie w ciaze to sie rodzi
    Czy tego okreslenia uzywa sie wspolczesnie zeby wplynac na wyobraznie ludzi ktorzy usuwaja ciaze? 
    Jedne po prostu "rodzą", drugie "wielkodusznie przyjmują". Możesz sama zdecydować co wolisz ;)
    Podziękowali 2asiao Katia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.