Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrzebuję porady

1567810

Komentarz

  • Może ktoś poradzić jaki materac dla dziecka 6 letniego? Może ktoś się zna? Jakiś fizjoterapeuta na sali?
  • Ja nie fizjotetapeuta, ale polecam firmę Materasso. U nas super się sprawdzają.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • A ja potrzebuje skutecznego sposobu na chrapanie :# 
    Podziękowali 1Bambidu
  • Bea powiedział(a):
    Kolega świetne szyje. Namiar mogę dać. Pod wymiar i niedrogie
    Ja poproszę  namiar
  • Leli powiedział(a):
    A ja potrzebuje skutecznego sposobu na chrapanie :# 
      Własne czy cudze? Bo jak cudze to zatyczki do uszu najskuteczniejsze. W uszy własne,  a nie w paszczę delikwenta ;)
    Podziękowali 1Katia
  • Polecicie jakieś trwale segregatory biurowe? Nie za fortunę ale takie, żeby się nie rozpadły  przy częstym  użytkowaniu.
  • Stacjonarnie dostępne Herlitz. Warto? Dużo  tego potrzeba  więc  nie chciałabym wtopić.
  • @Bambidu niestety wlasne. W koncu uwierzylam mezowi, jak sie sama swoim chrapaniem zaczelam wybudzac. No i nie wysypiam sie, bo mnie ciagle budzi mowiac zebym przestala chrapac. A nie jest to chrapanie z bezdechami, abym tym mogla zainteresowac lekarza. 
  • @Leli, mój mąż chrapał, jak miał problemy z sercem (początek arytmii). Przeszło niemal całkowicie po zabiegu. Serce u Cię ok?
  • Najczesciej chrapie sie spiac na plecach wiec jakos tego trzeba przypilnowac, by jak najwiecej lezec na boku, unikajac spania na wznak. 
  • edytowano styczeń 2020
    Serce OK, a na plecach nie spie, chociaz bardzo lubie, bo maz od razu zaczyna szturchac w bok. Za to moj nos z tych wiekszych, zastanawiam sie czy to nie powod :)
  • pileczke tenisowa mozna wszyc na plecy piżamy... ;)
    A równolegle te zdrowotne sprawy wykluczyć... coś tam jeszcze było oprócz serca chyba
  • Dobrze, ze maz nie czyta wielodzietnych I szyc nie umie  B)
  • Kiedyś moja Mama Tacie kupiła takie plastry na nos (chyba żeby rozszerzyć nozdrza?) i ponoć pomagały. 
  • Przy powiekszonym trzecim migdale tez sie tak super chrapie. Ja tez sie miliard razy obudzilam wlasnym chrapaniem - zawsze wtedy gdy wlasnie na plecach przysne.
  • Jestem chuda, bez problemow z sercem, bez kataru, gdyby nie to ze czasami sama sie wybudzac przez wlasne chrapanie, to bym to troche zignorowala, bo maz nadwrazliwy sluchowo wg mnie. Zapytam w aptece o te plastry na nos. 
  • Czy może ktoś orientuje się w temacie udzielania urlopu macierzyńskiego przed porodem? 
    Termin miałam na 24.01, zwolnienie do 31.01 więc teoretycznie jutro powinnam zgłosić się normalnie w pracy.
    Z tego co czytam to jest wymagane złożenie wniosku o ewentulany urlop na dwa tyg przed spodzewana data porodu, co w moim przypadku już jest niemożliwe. Chyba, że cos źle zinterpretowałam i jednak mogę jutro złożyć wniosek i spokojnie czekać w domu aż Mały zechce wyjść, a nie zgłaszać się do szpitala. 
  • A nie.prosciej przedluzyc zwolnienie? Mozna urlop od dzisiaj ale po co tracić.
  • @jan_u wg mojej doktorki powinnam się zgłosić do szpitala tydzień po terminie, więc nie ma szans zeby mi przedłużyła zwolnienie. 
  • @ewap te 2 tyg to takie najwcześniejsze możliwe rozpoczęcie macierzyńskiego. Czyli możesz jutro je rozpocząć. 
    A może wziąć zwolnienie od rodzinnego na kilka dni? Szkoda macierzyńskiego. 
    Podziękowali 1ewap
  • ewap powiedział(a):
    @jan_u wg mojej doktorki powinnam się zgłosić do szpitala tydzień po terminie, więc nie ma szans zeby mi przedłużyła zwolnienie. 
    Wizyta w szpitalu na ktg i oni mogą dać zwolnienie.
    Podziękowali 1ewap
  • Temat bardzo dla mnie ciekawy.
    Na ile mogą dać takie zwolnienie, jak jest się już po terminie i nie sposób przewidzieć, kiedy poród nastąpi? I od kiedy występować o macierzyński?
    Jak się już dostanie urlop macierzyński, a jeszcze się nie urodziło i jest się na zwolnieniu, to ten macierzyński przepada, tak?
    Jak to zrobić logistycznie, żeby jak najmniej macierzyńskiego stracić przed porodem?
  • Jak urodzisz, to się z automatu kończy zwolnienie i zaczyna macierzyński. Ale jeśli zacznie się macierzyński przed porodem, to on się już liczy od momentu rozpoczęcia urlopu, a nie od urodzenia.
    Podziękowali 1Bagata
  • Nie mam wyjścia i muszę złożyć wniosek o urlop już dziś. Zgłosiłam się do szpitala na kontrolne ktg, ale lekarz na wstępie, że musi mnie położyć na oddziale bo jestem 9dni po terminie. Na moje pytanie czy chociaż wykonają najpierw badanie, żebym wtedy mogła ewentualnie zdecydować, położna kręciła nosem mówiąc, że raczej nie. Bo standardy to standardy i powinnam leżeć już w szpitalu. Ale udało się wyprosić chociaż to ktg i potem będę stawiać czoła standardom. 


  • edytowano luty 2020
    Też mnie tak kiedyś załatwili, mam iść do szpitala i koniec kropka. Zwolnienia nikt nie dał. Phi. 
  • Hania powiedział(a):
    Jak urodzisz, to się z automatu kończy zwolnienie i zaczyna macierzyński. 

    Ale jak to "z automatu"? Nie muszę o niego występować wcześniej?
  • Na urlopie się chyba nie leży w szpitalu przed 
  • @ewap możeaż się dać przyjąć,  wziąć zwolnienie i wyjść na żądanie.  Nie jesteś ubezwłasnowolniona.
  • Taaaaa.... Byłam u rodzinnego w podobnej sytuacji i kazał mi pokwitować, że mi wystawił skierowanie do szpitala. Niestety z tym ubezwłasnowolnieniem to raczej w teorii, w praktyce spora część lekarzy myśli chyba jednak inaczej.
    Podziękowali 2E.milia ewap
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.