Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrzebuję porady

15681011

Komentarz

  • My mamy kolejny electrolux i zadowoleni jestesmy.
  • ja lubie indesit najlepiej z jak namniejsza ilościa elektroniki
    Podziękowali 1lidia2
  • i bardzo ją sobie chwalę.  Pierze bez problemu  zarówno ilości minimalne (np zapomniana koszulę na już w 15 minut)  jak i maksymalne (tu niestety tylko program bawełna, ale można go sobie dostosować do wymagań). Wyprodukowana w Polsce, ponoć z wymiennymi łożyskami, ale nie mieliśmy okazji sprawdzać.  I oby tak pozostało.  Póki  co bez najmniejszego śladu usterki. Lubię ją.

    Podziękowali 1monika5
  • Bridget powiedział(a):
    Co zrobić z bilonem1, 2,5 gr.
    Od lat mam 3 słoiki B)
    Po skarbonkach zostało. 
    No już słyszałam rady do banku ale 10zl biorą za liczenie. 
    Tesco samoobsługowa, bym się spalila że wstydu jakby się zablokowalo coś. 
    No nie wiem. 
    U nas jest akcja "Góra grosza" na budowę kościoła zbiórka. Zbierają wszystko - zakrętki, grosze, makulaturę- i powoli budują nowy Kościół.
  • Ja mam amice od 10 lat i działa bez zarzutu. Była jedną z bardziej ekonomicznych, gdy kupowalismy.
  • Mam Boscha tego co @Bambidu i te same spostrzeżenia.
    Wcześniej też mieliśmy Boscha i dokonała swojego żywota u moich rodziców po 15 latach bardzo intensywnej pracy.
  • Mąż już mi zamówił pralkę :)- stanęło na tym Boshu.
  • edytowano październik 2019
    Trochę banalnie ale ktoś podawał sposoby gdzieś na muszki owocuszki. Straciłam nadzieje w tym roku.. niby jak się oziębiłi to znikły ale teraz znowu chmary po domu mi latają.. a ty grzyby, banany wiecznie, kwiatki w wazonie tez polubiły..wczoraj odkurzaczem próbowałam ale pochowały się widać tylko. Nienawidze ich. :-) 
  • AB powiedział(a):
    stasia1 powiedział(a):
    jan_u powiedział(a):
    stasia1 powiedział(a):
    Bea powiedział(a):
    Jeśli zmieścisz się w kryteriach dochodowych to tak. Dostaniesz wówczas różnicę do kwoty 1600 zł. Zależy ile zarabiasz.
    I jeszcze ten pierwszy warunek - całkowicie niezdolny do pracy
    Przeczytałam jeszcze raz ustawę o dodatku 500+ i tam niema nic o dochodach z pensji. Jest tylko dochód z renty lub emerytury .Dla mnie to wygląda tak jak by pensja nie miała znaczenia
    Człowiek, który pracuje w założeniu nie dostanie orzeczenia o niezdolności do samodzielnej egzystencji.
    Ja mam orzeczenie tylko nie z ZUSu tylko z PFRONu i pracuje a teraz staram się o orzeczenie z ZUSu
    @stasia1 córka była wczoraj w ZUS. Ma orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy, ale żeby mieć prawo do tego świadczenia trzeba mieć o niezdolności do samodzielnej egzystencji. 
    Ja mam komisję w piątek. Może ZUS mnie uzdrowi
  • edytowano październik 2019
    @MAFJa można pułapki z wody z octem i płynem do naczyń robić. Trochę owocówek się łapie, ale większość nie. Szczerze mówiąc to fizyczna eksterminacja skuteczniejsza. Odkurzaczem trzeba wielokrotnie ale krótko, jak  stracą czujność ;) A najskuteczniejsze nadejście zimniejszych czasów.  U nas już najwyżej jakaś pojedyncza się zabłąka. Na parę miesięcy spokój. Też ich nie cierpię.
    Podziękowali 2MAFJa Agax4
  • @MAFJa, ocet winny+sok malinowy+płyn do naczyń u mnie daje radę.
    Podziękowali 2MAFJa Agax4
  • edytowano październik 2019
    U mojej trójki ( z czworaczków) jest podejrzenie dysleksji /dysortografii.  
    Zaczęłam robić im w domu małe dyktanda i zauważyłam , że syn ma duży problem z ortografią i z problemem gloski Ś i si  pomimo tłumaczenia wielokrotnego . Córka z kolei ma problem z myleniem p , b i d .  Cala trójka zapisana jest do poradni na testy . 
    Potrzebuje porady rodziców dzieci z takim problemem . Czy moglyby zarekomendowac dobrą , sprawdzoną książkę z ćwiczeniami ( na rynku jest ich sporo i nie wiem co wybrac) 
    Czy klasyfikacja dzieci po badaniach pomogła waszym dzieciom czy raczej odwrotnie . 
    Dodam , że moje są w piątej klasie. Dziękuję za udzielenie porady .
  • Hej, czy jest tu jakiś moderator/administrator z mocą usuwania treści  w komentarzu po minionym czasie? To ważne!
  • @ola_g, chodzą do szkoły . Polonistka ostatnio zaproponowała przetestowanie ich. 
  • camille powiedział(a):
    Hej, czy jest tu jakiś moderator/administrator z mocą usuwania treści  w komentarzu po minionym czasie? To ważne!
    @Maciek_bs
    Podziękowali 1camille
  • edytowano październik 2019
    @ola_g, w naszej szkole nie ma kompetentnej osoby , która prowadzi ćwiczenia z dziećmi w ramach zajęć korekcyjnych . Raczej trzeba sobie samemu radzić . Dlatego szukam materiałów powoli co mogłabym w domu zrobić . Oczywiscie najpierw chcialabym mieć opinię z poradni . 
  • @Quintana moja corka tez chodzi do piatej klasy. Na poczatku czwartej poszlam z nia na testy do poradni pp. Odbyly sie dwa spotkania. Mamy opinie o dysortografii. Moja rada: jak macie isc to umawiaj sprawnie termin, bo cala procedura( diagnoza) troche trwa, czeka sie na to. U nas w szkole nie ma dobrych zajec kompensacyjnych pod dysortografikow. Zajecia sa ale generalnie dla dzieci opoznionych w nauce z jezyka polskiego. Nasza polonistka( nie ona prowadzi te zajecia) polecila nam program Ortograffiti do samodzielnej pracy w domu.
    Podziękowali 1Quintana
  • ola_g powiedział(a):
    Zobacz tę serię Ortograffitti. Moim zdaniem spokojnie nadaje się do indywidualnej pracy w domu. I nie zniechęcajcie się, bo praca z dysleksją jest długa. Mój syn prawie do końca uważał ćwiczenia za głupie i dziecinne, a przyniosły świetne efekty. :)
    Zgadzam się z @ola_g. Junior cwiczy chyba już 5 rok. Diagnoza z poradni i wskazówki od psychologa nadaly kierunek naszej pracy w domu. Zajęcia kompensacyjne w szkole też dużo dają, prowadzi je jedna Pani pedagog od początku. Postępy są, ale bywały płacz, złości i rzucanie zeszytami. Jednak bardzo poprawiło się pismo i spadła ilość błędów.
    Żeby nie było zbyt pięknie, nadal zdarza mi się czytać SUL, LAFKA, DAH.

  • @Quintana, a dzieciaki lubią czytać? Mieliśmy też zalecenie głośnego czytania po 10 minut dziennie. 
  • @kiwi, ogolnie tylko Tosia czyta ; nawet po nocach . Reszta tylko komiksy i cos tam o zwierzakach czasami 

    @ola_g, kupię te serię, o ktorej piszesz .  Ogólnie to u moich dzieci nie ma aż tak rażących błędów ortograficznych ale raz napiszą” ktury” a w drugim zdaniu „który „. Jak mają więcej czasu to jest znacznie lepiej . 
    Zobaczę jak wyjdą te testy w poradni . Podobno u nas się czeka nawet  do 2 miesięcy na badania , które są podzielone na dwa dni . 


    Ja jestem optymistką w tym względzie ... bo Albert Einstein byl przecież dyslektykiem 
    Podziękowali 1Agax4
  • Moja duzo pisała, przepisywała i czytała....
    Jej pomogło.. 
  • Jaką golarkę damską opłaca się kupić? Moja Ladyshave powoli pada po trzech latach użytkowania. Może macie jakieś sprawdzone modele? Budżet do 150 zł najchętniej, ale jakby co, droższą też przeboleję.
  • Quintana powiedział(a):
    U mojej trójki ( z czworaczków) jest podejrzenie dysleksji /dysortografii.  
    Zaczęłam robić im w domu małe dyktanda i zauważyłam , że syn ma duży problem z ortografią i z problemem gloski Ś i si  pomimo tłumaczenia wielokrotnego . Córka z kolei ma problem z myleniem p , b i d .  Cala trójka zapisana jest do poradni na testy . 
    Potrzebuje porady rodziców dzieci z takim problemem . Czy moglyby zarekomendowac dobrą , sprawdzoną książkę z ćwiczeniami ( na rynku jest ich sporo i nie wiem co wybrac) 
    Czy klasyfikacja dzieci po badaniach pomogła waszym dzieciom czy raczej odwrotnie . 
    Dodam , że moje są w piątej klasie. Dziękuję za udzielenie porady .
    Bardzo polecam serię ORTOGRAFITTI. Moje dzieci szkolone na tym

  • edytowano październik 2019
    @Polly wiem że to co napiszę jest 10x poza budżetem o którym pisałaś,  ale ja jestem absolutną fanką Philips lumea, przemyśl <span>:smile:</span>
  • @OlaOdPawla, polecasz? Nie boli? Na ile wystarcza jedna sesja? Faktycznie cena kosmiczna, ale może jakbym odkładała prze kilka miesięcy... Albo używany kupić...
  • Najpierw nie ma właściwie żadnego efektu,  pierwszy efekt widać po dwóch miesiącach,  włoski są słabsze,  rzadsze i jaśniejsze.  Po 7 może 8 miesiącach przeszłam z golenia codziennie na co około 2 i pół tygodnia.  Z tym że to nie jest golarka, używa się zwykłej maszynki z ostrzem a to jest światło niszczycielsko-osłabiające. Dla mnie największym plusem jest to,  że nie ma żadnych wzrastających włosów.  Z tym że to tyko do ciemnych włosów się nadaje. 
    Podziękowali 2Polly E.milia
  • A jaki model? Jak wpisalam w Google to kilka jest I bardzo roznych cenach. Czy tez ktorakolwiek, bo maja podobne dzialanie  
  • OlaOdPawla powiedział(a):
     Z tym że to tyko do ciemnych włosów się nadaje. 
    A już się ucieszyłam.....
  • No ja mam ciemne. Maszynki używam co drugi dzień, co dwa tygodnie byłoby miło.
  • @Bea, depilatora użyłam raz w życiu przez kilka sekund B) Nie dla mnie. Kosiarka lepsza :p
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.