Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kupię auto 6-7 osobowe.

1161719212234

Komentarz

  • W takim razie poradźcie gdzie szukać takiego samochodu.
  • My też szukamy i generalnie siedzimy na otomoto.pl.
    K B-)
  • Małgosiu, napełniłaś mnie optymizmem - uda się :D

    K
  • Kasiu, a czego Wy szukacie?
  • Najlepiej Volkswagen Sharan albo Seat Alhambra- najekonomiczniej (jak mawia mój małżonek)- disla. I jeśli nie wiadomo o co chodzi..... to chodzi o kasę ;). Takie aby pochodziło i się nie psuło B-)
    K
  • Kupiliśmy Alhambrę dizla i albo bardzo źle trafiliśmy, albo to jednak nie jest taki dobry samochód. Główne powody dlaczego nasz nie jest dobry:

    1. dość drogie części, przynajmniej na podkarpaciu straszny kryzys z tymi częściami. Po spotkaniu z dzikiem na zderzak przedni czekaliśmy ponad dwa tygodnie, a i tak przyczepili nam nie taki jak poprzedni:(grila tylko posklejali, bo nie udało się kupić pasującego).

    2. silnik 1.9 TDI miał być super, a okazał się mułem. Ruszając ze skrzyżowania depczę do podłogi, a i tak jestem zawsze ostatnia:(

    3. Słaba klima mimo, że dwustrefowa.

    Ma oczywiście kilka plusów:

    1. Poza powyższym nieprzyspieszaniem, które przestaliśmy leczyć i postanowiliśmy się lansować jeżdżąc pomalutku, nie naprawialiśmy jeszcze nic (od lipca).

    2. Pali faktycznie niedrogo (6l/100).

    3. Nie ciasne, choć przy 7-miu fotelach bagażnika prawie niet.

    4. Nie sprzedajemy go (na razie):).

  • Nie raz już tu pisałam, że jestem wielką fanką Alhambry. Super mi się nią jeździło!

    Tymczasem poszukuję jakiegoś małego auta do miasta i na dow óz dzieci do szkoły.

    Rozważane: fiat punto, renault scenic...

    Co doradzicie?
  • Bea, napisz mi na priv coś więcej o tym aucie.
  • Ha, ale wieloletni wątek. Dopiero co się produkowałem na temat zakupowanej właśnie multipli na 4-5 stronie tego wątku, a tu już 5 lat minęło :D
    Piszę, bo zrobiłem upgrade multipli na nowy model, a ten sprzedaję, może komuś tutaj przypadnie do gustu. Auto pewne, nie wymaga wkładu, uniwersalne, zgrabne. No i każde dziecko ma swój fotel, nie ma bijatyk :D
    Od wynegocjowanej ceny ekstra 100zł na każde dziecko w wielodzietnej rodziny, które powoła się na to forum - mam nadzieję, że coś mi zostanie ;)

    Szczegóły tutaj:

    Link do zdjęć:

    image


  • Dla @Małgorzaty raczej za małe autko, więc jest nadzieja, że coś Ci zostanie ;)
  • No ładnie :) Ale cóż, słowo się rzekło ;)
  • My jeździmy srebrnym oplem astra kombi, ale to na 5 osób na maxa jest. Z tyłu trójka dzieci wchodzi bez większego problemu... Szkoda tylko, że ostatnio kantem domu potraktowałam tylne prawe drzwi.. i teraz szukamy drzwi w metalicznym kolorze, bo wyklepać się niestety nie da :(
  • Wyklepać ile się da a resztę zabezpieczyć przed korozją.  Samochód stanie się charakterystyczny czyli mało atrakcyjny dla złodzieja. Auto ma jeździć a nie ładnie wyglądać ;)
  • PawelK - szukaliśmy takiego:) dokładnie za taką cenę, ten rocznik i na dodatek niedaleko mieszkasz. Niestety jakieś 3 miesiące za późno ogłaszasz, kupiliśmy w końcu opla astrę combi i na razie nim jeździmy.
  • Wyklepać ile się da a resztę zabezpieczyć przed korozją.  Samochód stanie się charakterystyczny czyli mało atrakcyjny dla złodzieja. Auto ma jeździć a nie ładnie wyglądać ;)
     

    Chcieliśmy klepać, pewnie... ,  ale dwóch mechaników odmówiło. Starłam jakieś wzmocnienia na drzwiach i nie da się tego zabezpieczyć przed korozją :( A szkoda.
  • Od jutra będę jexdzić tym autkiem:image
  • Niech żyją orgowe transakcje!
  • Mąż mówił , że teraz wchodzi 7 osobowa Dacia Lodgy na rynek - cena ok 60 tys, z silnikiem 1.6 Renault - dobry do zagazowania - powtarzam tylko co usłyszałam, na razie mam tylko 2-kę dzieci
  • W warsztacie i salonie Nissana koło mnie stoi sobie duży samochód, chyba Primastar (?), wersja absolutnie pasażerska. Wygląda jak VW Transporter i ma cenę 9,5 tys. eur. Wydaje mi się, że to niezła cena, więc jakby ktoś był zainteresowany szczegółami, to sprawdzę. Wejdzie do niego 8 lub 9 osób.
  • Ktoś zna Citroena Grand Picasso? Jakoś tak, chodzi o ten siedmioosobowy. 
  • Ja jeżdzę takim. Co potrzebujesz wiedzieć?
  • Jak się jeździ, jak pali, czy się psuje. 

    Chociaż u nas nie zdąży się popsuć ani zestarzeć żaden samochód...B-)
  • Jeździ się ok, musiałam się trochę przestawić (bo przesiadłam się z małego c4). Ma dobry czujnik parkowania, więc mimo dużych gabarytów ładnie się daje go upchać między innymi samochodami. Siedzenia wygodne, dobre na długą trasę. Ponieważ GP jest trochę cięższy od normalnego 5-osobowego, trochę trzeba się przyzwyczaić do innej pracy silnika. Deska logiczna, dobre ustawienie przyrządów, znaczy mi odpowiada, bo to w sumie zawsze kwestia indywidualnych upodobań. Dobre wykończenie. Cichy.
    Na razie się nie psuje, ale był dokładnie sprawdzony przed kupnem.
    Pali średnio jakieś 6,5-6,7 litra na stówę (kombinowana jazda, miejska i autostrada). Przy szybkiej jeździe na autostradzie spalanie mu wzrosło do 6,9 (ale to tak pow. 150 km/h). Dane dla diesla.
    Ma składane siedzenia, więc dobry, jeśli przewozisz nim jakieś meble, coś długiego itd. Dzisiaj jechaliśmy we czwórkę z trzema sporymi regałami z Ikei i było bezproblemowo.
  • A jak pasażerowie na środkowym rzędzie? Trzy osobne fotele rozumiem i da się wcisnąć 2 foteliki plus jeden człowiek w środku?
  • edytowano kwietnia 2012
    @Aga
    A masz z jaką skrzynią biegów?

  • AgaAga
    edytowano kwietnia 2012
    Zmieści się troje dzieci w fotelikach lub dwoje dzieci i jeden dorosły pomiędzy (o ile ten dorosły nie jest jakimś grubasem i mieści się na jednym siedzeniu). Skrzynię mamy ręczną.
  • A ma ktoś Toyotę Verso?

  • A ma ktoś Toyotę Verso?

    jak do oddania to i ja wezmę...
    :D
  • Nam udalo się wreszcie oddać naszę Multiplę (oddać, bo 3,5 kzł taniej niż chcieliśmy i jeszcze musieliśmy dorzucić komplet kół z nowymi oponami letnimi...), najważniejsze że możemy teraz szzukać nowego. Więc szukamy z rodziny Citroen C8 - Peugeot 807 - Fiat Ulysse - Lancia Phedra. Są 7-osobowe i z bagażnikiem nie takim całkiem małym, no i tylne 2 fotele można zmienić na 3-os. kanapę zwiększając liczbę miejsc do 8 :)))
    Ma ktoś doświadczenie z tymi autami?
  • Ktoś chce kupić Zafire? Skontaktuję ze znajomą.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.