Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kupię auto 6-7 osobowe.

1171820222334

Komentarz

  • Od 13 kwietnia jeździmy peugeotem 806, 7 miejsc - doświadczenie wiec malutkie, ale podoba nam się :)

    K
  • Knrdsk1
    My jeździmy Lancią, od ponad roku. Jest super. :)
    To nasze pierwsze większe auto, przesiedliśmy się z 5 os.
    Ulyssesem jeździła rodzina, jakby coś, mogę spytać.
    k.
  • Jakieś 7-osobowe z chowanymi fotelami w podłodze ktoś poleca? Citroen C4 Grand Picasso?
  • http://www.jezdzik.net/multi/

    Tu można porównać do 10 aut i Mazda 5 gabarytowo nie wypada super/hiper. Sprawdzałem już ;-)
  • My mamy mazdę 5 więc @manna jeśli chcesz o coś zapytać to jestem do dyspozycji:)
  • @Megan:

    1) ile pali?
    2) ile już wydaliście na serwis?
    3) jak duży jest bagażnik przy rozłożonych wszystkich fotelach?
    4) jak duży jest bagażnik przy złożonym ostatnim rzędzie siedzeń?
    5) czy ostatni rząd siedzeń chowa się w podłogę?
  • edytowano lutego 2013
    Jest 1 minus tejże mazdy:

    image

    Środkowe siedzenia to kanapa, nie trzy oddzielne fotele :(
  • @Aga: Jak awaryjne jest C4 Grand Picasso?
  • O! I jak? Jesteście zadowoleni?
    Mieszczą się z tyłu trzy foteliki lub dwa plus osoba dorosła?
    Ile pali w mieście, ile na trasie?
    Jak z naprawami?


    Tak, jesteśmy zadowoleni ale to pierwsze nasze 7osobowe auto więc trudno nam porównywać. Trzy foteliki w którym rzędzie? W środkowym jeździmy z jednym fotelikiem dla 4latki jednym fotelikiem niemowlecym i osoba dorosła tez tam może jechać ale to nie jest już takie super wygodne. Pali około 7 w trasie poniżej trochę, w mieście trochę powyżej. Mamy diesla 2.0.
  • Jest 1 minus tejże mazdy:

    image

    Środkowe siedzenia to kanapa, nie trzy oddzielne fotele :(


    To nie jest kanapa. To dwa fotele a to środkowej siedzenie jest chowane w jeden z tych foteli i powstaje male przejście do tylnego rzędu. zPrzynajmniej tak jest u nas. Dla mnie super rozwiązaniem są drzwi przesuwne i stad nasz wybór mazdy a nie np forda galaxy.
  • @Megan:
    1) ile pali?2) ile już wydaliście na serwis?3) jak duży jest bagażnik przy rozłożonych wszystkich fotelach?4) jak duży jest bagażnik przy złożonym ostatnim rzędzie siedzeń?5) czy ostatni rząd siedzeń chowa się w podłogę?


    Samochód mamy pól roku, jak narazie bez wkładu własnego w naprawy. Bagażnik jest mały przy rozlozonych wszystkich fotelach. Na szczęście tylne fotele składają się dziecinnie prosto i chowają się w podłogę więc szybko powstaje przestrzeń bagazowa. Po złożeniu jednego fotela spokojnie przewoźnicy wózek z gondola.
  • My mamy dodge caravana. Jak dla nas rewelacyjny. W drugim rzędzie dwa fotele, po środku przejście, w trzecim - kanapa. jest tak szeroko, ze chodzić środkiem można. I nie ma problemu by siedząc z przodu dać jeść dzieciom w drugim rzędzie. No, chyba ze cyca :D drzwi oczywiście przesuwane.
  • @manna myśle ze najłatwiej byłoby przetestować w praktyce :)
    Nam zależało żeby samochód nie miał zbyt dużych gabarytow i był wygodny w parkowaniu i w sumie jest niewiele większy od naszego forda focusa kombi którego mieliśmy wcześniej. Choć przeskok od bagażnika w kombi do bagażnika w mazdzie jest bolesny :)
  • Ach, no i warto sprawdzić również to: http://www.euroncap.mojeauto.pl
  • Savia, to tak jak Kia. Tylko szyn nie ma, by zamiast dwóch foteli kapitańskich w środkowym rzędzie drugą kanapę wstawić :(
    U w ten sposób auto mieści 7 osób, choć mogłoby osiem

    busa transita fajnego widziałam 
    =P~

    U nas na środku może być kanapa, czasem przestawialismy. Tylko wtedy nie ma jak wejść do tylu. Trzeba gora przez siedzenia.
  • Wiem, że moje oburzanie się nic nie zmieni, ale i tak wkurzam się i oburzam, że tym samym autem jeżdżąc, tylko fotele dokładając, raz potrzebuję "zwykłego" prawa jazdy, a raz autobusowego! 
    Tak nie powinno być. Do wożenia własnych dzieci B powinno wystarczyć. Niezależnie czy jest ich 7 czy 10. 
    Jeździmy T4, było siedmioosobowe, jest ośmio i mogłoby nawet na 12 ludzia, tyle, że od 10. już autobus... 
  • Własnie o tym myślałem patrząc na tego Rodiusa.


    a my kupilismy opla zafire :) i jestesmy zadowoleni
    Dobry wóz, naprawdę. Najlepszy mój zakup
    Ale jak tam zmieścić 3 foteliki w środkowy rząd to nie miałbym pojęcia:)
  • do skody octavii też wchodzą 3 foteliki
  • do skody octavii też wchodzą 3 foteliki
    Potwierdzam 
    :D
  • tatapafcia  - wybraz sobie :) ze zmiescilismy 3 foteliki :) do opla astry :D:D:D bylo ciezko ale dalos ie. Obecnie mamy tylko 4 dzieci wiec spoko mozna w zafirze foteliki rozlozyc na 6 siedzeniach :D
    Pewnie kwestia odpowiednich fotelików.

    Nic to, na razie nie zanosi się żebym miał mieć takie fajne problemy :(
  • Witam po dłuuugiej przerwie. Kiedyś zawitałem tu i pytałem o autko dla przyjaciół...a od przeszło pół roku mamy 4 (2 na 2 :) i w związku z tym konieczna była zamiana fury :))
    Kupiłem Kia Carnival, wybór był zdeterminowany głównie niską ceną w porównaniu z:
    hyunday trajet oraz mazda mpv (porównywałem podobne roczniki - 2004-2005)
    Generalnie kia wśród tych 3 aut w tej grupie wiekowej jest najtańsza, ma najwięcej miejsca (ważny argument przy 4 dzieci) jest najlepiej wykończona (to jak wiadomo rzecz gustu) i nie jest awaryjna - ten ostatni aspekt  wymagał potwierdzenia. Jako że znajoma rodzina ma carnivala od przeszło 4 lat i prawie nic się nie zepsuło - poza oczywiście wymianą mat eksploatacyjnych. Prawie bo była naprawa układu kierowniczego.
    Oczywiście H i M do awaryjnych aut nie należą.
    Wady? Za mały bagażnik -ciężko zmieścić wózek z gondolą, spore spalanie, ale auto sporo waży no i silnik- 2.9CRDi. Jak pojeździmy trochę i minie kryzys (hehe) to zamienimy na...kia sedona, dostępna na rynku USA, a co ważne, przy 8 lub 7 osobach (w zależności od wersji) ma naprawdę wielki bagażnik
    Na początku zastanawiałem się nad Zafirą bo mi się podoba :) ale jak z kolegą zabraliśmy dzieciaki (jego 2 moje 3) na basen i zobaczyłem przy kpl pasażerów bagażnik to odpuściłem... z lekkim żalem
  • Super samochód dla wielodzietnych  :D
    http://moto.pl/MotoPL/51,88389,13361479.html?i=0
    Rodius - jest niewiele ofert używek i wyglądają niezbyt zachęcająco...zwłaszcza tył:
    http://otomoto.pl/ssangyong-rodius-12-12-12-12-12-12-12-C27911294.html
    O nowych nie będę pisał bo to nie moja bajka
  • Czy ktoś z Was miał Renault Grand Scenic?
    to malutkie gówienko jest, znaczy bagaznika brak

  • Greg, jak na auto dla wielodzietnych małe auto. Ale żeby od razu gówienko ...
  • Jeśli można...
    wiadomo że do importu konieczna jest dopłata, w zależności od wieku głównie ale nie tylko - w tym przypadku opłaty, tłumaczenie dokumentów, wyrobienie karty pojazdu - coś w granicach 1500-2000
    + ewentualne koszty transportu lub wyjazdu po autko. Przy obecnym kursie "juro" i ogromnej ofercie akurat tych modeli u nas...
    a wiadomo, jedni lubią inni za francuzami nie koniecznie, co podwórko to obyczaj :)
    Po ostatnim wypadzie z familią w góry miałem okazję sprawdzić możliwości ładowne nie tylko bagażnika wewn. ale również "trumny" o pojemności 650l. To moim skromnym zdaniem rozwiązanie dla tych co lubią jakieś tam auticzko a nie mieszczą się z klamotami w bagażniku
  • Irek: nie zapominaj o cle w wysokości 10% rynkowej wartości
  • Racja... ale jak zapewne wiesz różna może to być kwota...
    10% o ile się nie mylę dotyczy starszych aut, powyżej 10lat, przy młodszych jest to wartość mniejsza

    W moim przekonaniu warto o taki samochodzie myśleć np. od kogoś kto sprowadził i użytkował je w PL przez co najmniej kilka mies.
  • edytowano lutego 2013
    Aaa, ok, nowy jestem w sumie i nie wiedziałem, no to dla Was to zupełnie wg  mnie łatwo.

    manna: parę lat wstecz mój sąsiad pojechał po auto, chyba do Hamburga ale nie pamiętam może do innego wielkiego miasta. 
    Opowiadał o wielkim, naprawdę wielkim "autohausie", który przedzielony był po jednej stronie auta dla mieszkańców E. Zach. a po drugiej dla Polaków, Litwinów i innych na wschodzie :). Faktycznie tak  może być???
  • Moja jest osobowa - 7, z tym że to 7 miejsce to dobre dla większego dziecka, gdyż jest tam tylko pas biodrowy , ewentualnie dorosły. 
    Na błoto nie ma rady, kijanką raczej się nie da- za ciężka, napęd "tylko" na przednią oś
    Masz na myśli kodowanie wtrysków - jestem zalogowany na forum o carnivalach (carnivalfan) i tam sporo jest informacji o typowych i nietypowych usterkach Kia.
    Duże spalanie - miałem na myśli 8-8,5 na trasie, 10-11 w mieście, zwłaszcza zimą, co w porównaniu z innymi w tej klasie jest wartością z górnej granicy "normy"
    Miałem chrapkę na carnivala z webasto :)) ale się nie dogadaliśmy z wałścicielem
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.