Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Finanse domowe

1101113151628

Komentarz

  • Malgorzata powiedział(a):
    @andora jak się kiedyś spotkamy to Ci opowiem o tych kaczuszkach  :) ;) 
    Dużo bym musiała pisać  :) 
    No wez no. Gdzie ty pod ten namiot jeździsz. ?Przyjadę po opowieść o kaczuszkach i Anna jakiegoś kompana bedzie miała.
  • Ja istnieje czego jestem pewna, pare osob zreszta mnie widzialo i polkolonie dla 6 latka trwajace 5 dni kosztowaly nas 550zl. Moze nie kazdy umie wyszukac super najtansze oferty w necie? Takie namiary jak Elunia podala to jest moim zdaniem cos co powinno byc w tym watku. Konkretna porada jak oszczedzic na koloniach. Choc dla mnie wazne bylo ze syn byl.razem z cala grupa pilkarska i pewnie nawet jakby byly inne to wyslalabym go na te. Ale ceny sa takie jak najbardziej. 
    Podziękowali 2jan_u Katia
  • półkolonie to nisza inszosc' gdybyśmy chcieli, to blisko, a blisko, to konie i drogo. Wyjazd łatwiej znaleźć. 
  • A chyba ze tak.Ja w temacie polkolonii jestem dopiero. I to.pocieszajace co napisalas @Skatarzyna bo ja.myslalam ze kolonie 2 tygodnie to bedzie z 3x drozej conajmniej....a tu taka.mila nowina
  • Ciekawe półkolonie urządza coraz więcej muzeów. W Krakowie np. Muzeum Armii Krajowej.
  • Kolonie z naszego basenu kosztują 1500 zł, na 10 dni. Obozy harcerskie to zupełnie inny pułap cenowy 
  • Malgorzata powiedział(a):
    Dębki @andora  :) 
    Ha, to tylko godzinka jazdy od domu mego.
  • Obóz piłkarski dla chłopców 7 dni 800zl. Chętnych z roku na rok mniej...
  • I w niektórych gminach są pieniądze na pólkolonie w szkołach, popytać warto. Wtedy jakieś mimalne dopłaty są, np, za wyżywienie.
    k.
    Podziękowali 1Milamama
  • Super.
    U nas tylko sala sportowa w szkole ma dyżur w jednym tygodniu ferii. I komercyjne półkolonie w stadninie. W tym roku stanialy. Tylko 450 za 5 dni.
  • edytowano styczeń 2018
    Kiedy im konie śmierdzą. Tylko godzina dziennie jazdy a "oglądanie filmów edukacyjnych" mogą mieć gratis w domu.
    Nie będę się upierać.
  • Obóz piłkarski dla chłopców 7 dni 800zl. 

    U nas w klubie 700, zima zawsze droższa. To są realne koszty (bez zaciskania pasa), z małą opłatą instruktorów.
    Czasami można składać podanie o obniżenie ceny wyjazdu, albo o zniżkę dla rodzeństwa. - i w klubach, i w MDkach, i w parafiach  - są różne praktyki.


  • Tanie są tez rekolekcje - dla dzieci. Siostry szensztackie w Otwocku organizują teraz w przyszły tygodniu od 15 do 18 stycznia dla dziewczynek z podstawówki rekolekcje - z wyżywieniem 150zl dziecko. Maja jeszcze dla dziewcząt w gimnazjum ofertę rekolekcji, chyba cena ta sama.
    Podziękowali 1Katia
  • U nas w domu kultury fajne są półkolonie, z wyżywieniem 500 zl od dziecka za 10 dni ferii.
  • A, czasem też harcerze urządzają "Zimę w mieście", koszty to zwykle tylko bilety wstępów. 
    Na stronach odpowiednich Chorągwi/ Okręgów powinny już być informacje.
  • J2017 powiedział(a):
    @Elunia Może to zależy od rejonu Polski w jakim się mieszka,  te ceny. U nas nawet taka Zielona Szkoła w czerwcu w 3 klasie szkoły podstawowej, wyjazd na 2 tygodnie , kosztuje 1100 zł. Jedzie cała klasa.Do tego nauczyciel uczula, że kieszonkowego trzeba dać minimum 17 zł na każdy dzień dziecku, koszt wychodzi spory. A takie obozy 2-tygodniowe wakacyjne to są wogóle u nas znacznie droższe. 
    ?!?!?!?!
    To by była jedyna szkoła o jakiej słyszę, która organizuje 2 tyg zielone szkoły. 
    Nawet szkoła bogatych rodziców , społeczna organizuje max 5 dniowe i to blisko domu. 
    W tej chwili termin zielona szkoła zupełnie nietrafny. Teraz to po prostu wycieczki
    Podziękowali 1sylwia1974
  • Fa jedzie z MDK na tydzień. Ale właśnie jest to rodzaj zgrupowania. Oczywiście niekoniecznie ale jak nie pojedzie zostanie w tyle. Niestety koszt ok. 600 zł niby nie dużo ale mało też nie.. 100 dofinansowania dla placacych regularnie komitet też dosc wysoki moim zdaniem 40\msc. No ale zespół super i zajęcia dwa razy po półtorej. Tosia też zaczęła chodzić.. 
  • edytowano styczeń 2018
    @kociara ale J2017 ze Śląska, gdzie na Zielone Szkoły kiedyś się jeździło i na 3 tygodnie :P 
  • Hope powiedział(a):
    @kociara ale J2017 ze Śląska, gdzie na Zielone Szkoły kiedyś się jeździło i na 3 tygodnie :P 
    Nauczycieli masochiści tam musieli pracować.
    Podziękowali 2Ewasz Katia
  • Hope powiedział(a):
    @kociara ale J2017 że Śląska, gdzie na Zielone Szkoły kiedyś się jeździło i na 3 tygodnie :P
    Mhm
    Nuale
    Zielone szkoły to nie to samo, co kolonie.
    I mam wątpliwości czy 11 latka to 3 kl sp.
    Oczywiście teoretycznie jest to możliwe. ..
    ;)
  • j2017 ma dwie córki - jedna na oboz druga na zielona szkołe w czerwcu - tak zrozumiałam.
  • U nas w szkole półkolonie w te ferie 30 zł za tydzień pewnie za wyżywienie stawka jak za szkolne obiady. Drugi tydzień w GOKu tez 30 zł za dziecko. Obiady za 2 tygodnie to 66 zł. 
  • Swoich nie wysyłam bo muszę co nieco z nimi nadrobić przez ferie. 
  • Mój bratanek ze Śląska jeździł na 3 tygodnie na zieloną szkołę nad morze.
  • Elunia powiedział(a):
    Weszłam na stronę naszego Domu Kultury -wyjazd do ośrodka WFOŚ,warsztaty,wycieczki,wyżywienie na 4 dni z dojazdem 140 złotych.

    A u nas w MOK 490 zl ;).
  • No to musisz znaleźć coś, co będzie dobre dla twojej rodziny. 
  • A razem pod namiot? 
  • No u nas się nie da na razie z trójka półtora roczniakow ale przyjdzie taki czas ze użyjemy naszego 
    Podziękowali 1sylwia1974
  • O ile bedxieczego bo na ślub dostaliśmy a w tym roku 10 lat będzie a on dziewiczy ciągle i wielki :-) 
  • Nasz namiot jest ekstra!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.