Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Afery Pis

12122242627

Komentarz

  • Zresztą podejrzewam , że kancelaria Płażyńskiego na dzień dobry dostanie jakieś intratne zlecenia od spółek Skarbu Państwa lub innych podmiotów publicznych. Zobaczymy ...
  •  Ale , żeby nie było , że krytykuję tylko PIS - tak działa każdy układ władzy u nas ...

  • Dorotak - pewnie , że będzie hałas w mediach.

  • @Odrobinka szkoda, że Kukiz osobno. A tam doklejony Korwin który miał zadanie przez ostatnie 20 lat jednoczyć i rozwalać tych zbuntowanych...
    Ciekawe z czym wyskoczy przed tymi wyborami.
    Podziękowali 2asiao Klarcia
  • Kukiz na pewno nie wejdzie do koalicji. No ale Liroy jest od Kukiza, Wilki Jakubiak podobnie. Ale myślę że realne jest 15%. Myślę że od Kukiza też jeszcze kilku charakterystycznych posłów odpadnie. Jakubiak nie jest eurosceptykiem stąd jego długie wahanie. Myślę że przekonał go wynik Brauna w Gdańsku.
  • Dorotak powiedział(a):
    @hipolit jeśli myślisz, że każdy z kandydatów ma takie same możliwości, to ja już nie kontynuuje :D 
    Masz racje, nie wszystkie. 
    SLD nie jest finansowane :sunglasses: 
    ci, którzy kandydowali do rad miast musieli wykładać wsio z własnej kieszeni. 
    Co do reszty to podtrzymuje. 
    Kazdy ma takie same szanse, bo każdy kandydat sam + sztab dba o kampanie. 


    Wychodze ze założenia do tej „wyższej polityki” powinni iść ci, którzy pieniądz maja. 
    Mniej by kusiły szwindle wszelkiej maści. 

    Wygrywają Ci, którzy otrzymują najwiecej głosów. 
    Podziękowali 1beatak
  • Monika73 powiedział(a):
    Ale jest pula tych dofinansowań , rozpatruje je komisja , po rozmowie i ocenie biznesplanów ... On dostał , to ktoś inny nie dostanie ...

    Praktycznie KAŻDY kto poprawnie wypełni wniosek i złoży komplet poprawnie przygotowanych dokumentów w terminie, dostaje to dofinansowanie. Problem w tym, że sporo ludzi nie potrafi tego zrobić lub im się nie chce. Szwagierka skorzystała z takiej możliwości i na szczęście wystarczyła jedna korekta. Firma obok mnie też powstała w taki sposób i gość bez problemu dostał. Ja przejrzałem wytyczne co trzeba wypełnić i dałem sobie spokój. Za dużo czasu by mi to zajęło w porównaniu do zysków.

    Te magiczne 20 tys. to nie zawsze jest 20 tys., bo często utną coś uznając wycenę kosztów za zawyżoną. Do tego musisz wszystko kupić to co było zaplanowane, a nie wszystko co się chce można uwzględnić w takim kosztorysie. Zatem niby jest te 20 tys. za free, ale tak naprawdę ma to dużo mniejszą wartość. Chyba że rzeczywiście te zakupy umożliwią rozkręcenie biznesu. Wtedy jednak zwraca się je w podatkach.
    Podziękowali 1Klarcia
  • mader powiedział(a):
    Według sondaży w Gdańsku wygrała Dulkiewicz.

    To było do przewidzenia. Faktem jest, że kontrkandydaci byli ciency, ale nawet gdyby startował tuz PO - kto tam teraz jest tuzem? -  to nic by nie ugrał. Układ mafijny w Gdańsku trzyma się mocno; tkwią w nim: notariusze, prokuratorzy, sędziowie, urzędnicy ratusza, a nawet niektórzy z wysoko postawionych księży.
  • persa powiedział(a):
    Na pewno jakieś wyjaśnienie się znajdzie.  Klarcia wszystko Ci wytłumaczy. 
    Oj tak :) Klarcia jest dobra w wymyślaniu (często absurdalnych) usprawiedliwień na afery pisowców. Choćby pisowca na gorącym uczynku za rękę się złapało, to Klarcia i tak powie, ze to nie jego ręka i w sumie to o co tyle krzyku, przecież nic się nie stało...

    Ja tylko podaję to, co mi się uda ustalić. Jeszcze mi GW i jej okoliczne mózgu nie zlasowały.
    Podziękowali 1Aniela
  • beatak powiedział(a):
    asiao powiedział(a):
    Zaskoczona jestem wynikiem Brauna w Gdańsku.niekoniecznie jestem zwolenniczką ale ciekawie się dzieje
    Wynika to z tego, że nie było żadnych kandydatów PIS, a przecież ta partia ma swoich zwolenników, także w Gdańsku.

    PiS nie wystawiło swojego kandydata. Decydenci partii chyba zrozumieli, że na tak krótki czas nie ma sensu kopać się z koniem.
    Podziękowali 1Aniela
  • Monika73 powiedział(a):
    A co sądzicie o pobraniu przez Kacpra Płażyńskiego 20 tyś. zł  na rozwinięcie własnej firmy  po jego zarejestrowaniu jako bezrobotnego ???

    To są unijne dotacje, pobrać je może każdy, kto spełnia odpowiednie kryteria.
    Jeżeli nie zostaną wykorzystane w Polsce, wrócą do Brukseli i "oszczędności" staną się premią dla eurokratów.
    Podziękowali 1Aniela
  • Monika73 powiedział(a):
    Ale jest pula tych dofinansowań , rozpatruje je komisja , po rozmowie i ocenie biznesplanów ... On dostał , to ktoś inny nie dostanie ...

    Nie sądzę - jak dotąd nie słyszałam, aby spełniający kryteria nie załapał się na tę dotację.
    Jak już wspomniałam - niewykorzystane śrtdki wracają do Brukseli i stają się funduszami na premie.
    Podziękowali 1Monika73
  • Skoro tak , to w porządku. Choć osobiście w przypadku Płażyńskiego wstydziłabym się rejestrować jako bezrobotna ;)
    Podziękowali 1beatak
  • Mój mąż też się wstydził , przy zakładaniu kancelarii radcowskiej , dlatego nie dostał tego dofinansowania.
  • Nie wiadomo , czy by na pewno dostał , ale dla niego ta rejestracja była nie do przełknięcia. A nie miał takiego majątku , jak Płażyński.
  • Premier apeluje do „zamożniejszych” Polaków, by nie korzystali z 500+ choć im się one nalezą, jak psu micha . „Kto ma dużo środków i sumienie to nie bierze tych środków”. A taki Płażyński musi nie mieć za grosz sumienia, skoro mając tysiące na kontach, i nieruchomości chętnie sięgnął po pieniążki. Kolejny przykład podwójnych standardów.


  • Ale nie czujesz , że rejestrowanie się w urzędzie pracy człowieka , który wcześniej pracował w prestiżowych kancelariach i spółkach Skarbu Państwa może budzić reakcje ? Żeby dostać 500 plus nie trzeba wykazywać , że się nie ma pracy . Poza tym ono przysługuje na dziecko a nie dla rodzica.

  • Jakbym nie pamiętała niedawnej dyskusji , skąd Kasia Tusk miała pieniądze na mieszkanie i daleko idące insynuacje , to bym może nie pisała tego. Podwójne standardy to standard ;)
    Podziękowali 3kociara beatak offca
  • Klarcia - a masz jakieś dane , ile nie wykorzystanych dotacji dla bezrobotnych wróciło z powrotem do Brukseli ?
    Podziękowali 1asiao
  • Hipolit:
    No tak, przed era religi w szkołach Koscioly  świeciły pustkami 
    @hipolit
    Religia była w szkołach od początku szkół. Do pewnego momentu 100% szkół prowadzili duchowni.
    Podziękowali 2Monira Klarcia
  • Danych mi się nie chce szukać ale osobiście słyszałam jak kilka miesięcy temu Schetyna w którymś programie utyskiwał, że ta pula dotacji jest bardzo słabo wykorzystana i prawdopodobnie zostanie bardzo dużo środków do zwrotu Brukseli. Zresztą moja koleżanka z PUP też niedawno mówiła coś, że tą dotację w zasadzie dostaje każdy kto spełni warunki formalne i mają problem z jej wykorzystaniem. Śmiała się, że jeszcze trochę a będą na " siłę wciskać".
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano marzec 2019
    Ale są gdzieś oficjalne dane? 
  • Zwłaszcza z Gdańska ? 
  • edytowano marzec 2019
    Gdzieś są na pewno, rozliczanie  i stopień wykorzystania funduszy UE nie jest tajemnicą. Albo w danych ministerialnych albo w UW dla danego województwa. Gdańsk też na pewno prowadzi  rachunki dotacyjne zgodnie z przepisami bo inaczej już dawno byłaby chryja ( niezależnie z jakiej opcji byłby rząd, PiS czy PO jeden pies w tych rozrachunkach). Jak coś jest źle porozliczane to samorząd musiałby zwracać te kwoty wraz z końcem okresu budżetowego.
    Podziękowali 1Monika73
  • Premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że nowy dodatek dla emerytów ma być wypłacany nie tylko w wyborczym 2019 roku. Projekt ustawy, który właśnie trafił do konsultacji, zakłada co innego.


    - To jest coś, co planujemy również w kolejnych latach. Oczywiście Emerytura plus nie jest tylko w jednym roku - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

    Jeszcze mocniej szef rządu sformułował to w opublikowanej w piątek rozmowie z "Super Expressem".

    - Mogę zapewnić, że trzynasta emerytura to nie jest "jednorazowy strzał" - podkreślił.


    Co innego w ustawie

    Zapowiedzi premiera nie znajdują jednak pokrycia w projekcie przepisów, który do konsultacji międzyresortowych skierowało w czwartek  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

    Sam tytuł projektu to "ustawa o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r.". Rok 2019 pojawia się zresztą w projekcie kilka razy.

    ZOBACZ PROJEKT USTAWY

    W tej sytuacji pojawiły się wątpliwości, czy nowe, "jednorazowe świadczenie" można w ogóle nazywać "trzynastką", która jest wypłacana co roku (takiego sformułowania używali premier oraz minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska).

    "Jednorazowe świadczenie dla 9,7 mln emerytów i rencistów wypłacone w maju, kilka dni przed wyborami do parlamentu UE nazywać »trzynastką«? Serio? Może lepiej »emerytura kampanijna«, »świadczenie wyborcze«, »dodatek urnowy« albo krócej »urnowe«?" - komentował na Twitterze ekonomista z Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego Rafał Mundry. 



    No, 888,- za głos, starają się! 

  • edytowano marzec 2019
    Tym razem PO.
     https://dzienniknarodowy.pl/funkcjonariusze-cba-zkiej-ebiety-bienkowskiejo/?fbclid=IwAR1X-dyFt9jD8KIiiJuoBB9Pfa08U7jgCRBFVe2C2CZzOqbw58Hwtn2-avQ
    Ale jaja, ale jaja...
    Nie chciało się być frajerem i pracować za 6 000 zl...
  • Monika73 powiedział(a):
    Klarcia - a masz jakieś dane , ile nie wykorzystanych dotacji dla bezrobotnych wróciło z powrotem do Brukseli ?
    Np. dotacje dla geotermii w Toruniu, które cofnął minister środowiska w 2007 roku po dojściu PO do władzy.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ale to jednak kilkanaście lat temu ... 
  • Te procedury obowiązują do dzisiaj. Jeżeli środki nie będą wykorzystane, wracają do budżetu UE. Nic się nie zmieniło.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.