Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Afery Pis

1192022242527

Komentarz

  • Klarcia powiedział(a):

    To, że nękani będą wszyscy posłowie obecnie rządzącej koalicji (zapowiadany jest Trybunał, przed którym zostaną postawieni) pomijam, bo przeciętnego szaraka to nie dotyczy.

    Czy naprawdę tak trudno zobaczyć że swoi swoim krzywdy nie zrobią? Te trybunały to element zabawy w "dziel i rządź" jaką sobie "post" komuniści zrobili. Za dużo wspólnych interesów mają. Dlatego też i te przekręty poprzednich władz są nie rozliczane i co najwyżej jakiś teatr zwany komisją sejmową porobi trochę przedstawień.

    Przecież nawet te pozornie przeciwstawne działania, typu wyprzedaż majątku i powtórne nacjonalizowanie są częścią znakomicie działającego oscylatora przepompowującego kapitał społeczeństwa w świat. Ile cykli jeszcze musi minąć zanim ludzie to zaczną dostrzegać?
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Turturek powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):

    To, że nękani będą wszyscy posłowie obecnie rządzącej koalicji (zapowiadany jest Trybunał, przed którym zostaną postawieni) pomijam, bo przeciętnego szaraka to nie dotyczy.

    Czy naprawdę tak trudno zobaczyć że swoi swoim krzywdy nie zrobią? Te trybunały to element zabawy w "dziel i rządź" jaką sobie "post" komuniści zrobili. Za dużo wspólnych interesów mają. Dlatego też i te przekręty poprzednich władz są nie rozliczane i co najwyżej jakiś teatr zwany komisją sejmową porobi trochę przedstawień.

    Przecież nawet te pozornie przeciwstawne działania, typu wyprzedaż majątku i powtórne nacjonalizowanie są częścią znakomicie działającego oscylatora przepompowującego kapitał społeczeństwa w świat. Ile cykli jeszcze musi minąć zanim ludzie to zaczną dostrzegać?

    Ciebie to chyba rzeczywiście już pogięło. Może weź się powieś, bo przy tego rodzaju patrzeniu na świat i tak szczęścia nie zaznasz.
  • Klarcia,kiedy wracasz do Ojczyzny? Na stale
    Podziękowali 3nowa Monika73 stephanos
  • Klarcia powiedział(a):
    Może weź się powieś, ...
    Też Cię kocham :)


    Pamiętaj, świat nie jest czarnobiały, a prawda nie jest domeną polityków. Po owocach się wszystko poznaje, a nie po ich słowach.
    Podziękowali 1Monika73
  • Myślę  że Klarcia powinna zostać rzecznikiem rządu   świetnie by sobie poradziła. 
    Podziękowali 3Odrobinka kociara Stokrotka
  • Monika73 powiedział(a):
    Myślę  że Klarcia powinna zostać rzecznikiem rządu   świetnie by sobie poradziła. 
    Mnie nie przekonała. Co  najwyżej bardzo irytuje. Zwłaszcza, że w jednostronny sposób wymądrza się na temat kraju, w którym nie mieszka.
  • Nie mówię  że mnie przekonała  tylko  że jest w stanie wytłumaczyć wszystko :) 
    Podziękowali 1In Spe
  • Żeby  liczba narodzin była miarodajna, to trzeba porównać z ilością kobiet, które są w wieku rozrodczym. Im mniej młodych kobiet, tym mnie porodów.
  • Turturek powiedział(a):
    persa powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    persa powiedział(a):
    Ciekawa jestem, czy wcześniej była przedszkolanką, twarzą (nogami, ustami, tyłkiem) czegoś lub kimś (czymś) innym.
    A to czytać nie umiesz?

    W grupie PGE pracuje już od 13 lat, a przez ostatnie 9 lat była szefową departamentu strategii w spółce.


    Ja czytam doskonale.


    Właśnie widać :smiley:

    Ja rozumiem, że szefowa departamentu może się pomylić komuś z przedszkolanką, ale jeszcze się przy tym upierać?


    Nie pomyliłam z przedszkolanką i przy niczym się nie upieram. A ta przedszkolanka (nie udawaj, że nie wiesz o kogo chodzi) do jeden z wielu przedziwnych wyborów pisowców.
  • Klarcia powiedział(a):
    persa powiedział(a):
    Kiedyś ex mąż Kaczyńskiej okradł PFRON, z czego Marta miała i ma profity, teraz partyjniacy z partii jej wuja za jego aprobatą okradli najbiedniejszych. I jeszcze inne afery. Oto cały PiS. Ale jak to mówią: "Polacy nic się nie stało" a prezes nadal jest kryształowo czysty.

    A może byś podał jakieś dowody na swoje pomówienie? Choćby udowodnił, że M. Kaczyńska czerpała profity z kradzieży, że w ogóle o tym wiedziała.



    Ale co jest pomówieniem: to, że mąż Kaczyńskiej jest złodziejem czy to, że Marta jako bardzo blisko związana z nim kobieta musiała czerpać korzyści,a może nadal to robi, wszak mają razem dzieci. A oprócz wspomnianej afery, to Dubieniecki kierował grupą przestępcza, o czym MK musiała wiedzieć, nie uwierzę, że nie. I może jeszcze powiesz, że to nie jego związki z Kaczyńską i pisem ratują go przed więzieniem i porządnym procesem.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Monika73 powiedział(a):
    Myślę  że Klarcia powinna zostać rzecznikiem rządu   świetnie by sobie poradziła. 

    Powiem z właściwą sobie skromnością :) - czy rzecznikiem to nie wiem, ale jako doradca, to bym się przydała. Nie tylko rządu zresztą, dobra byłabym również w doradztwie biskupom - jestem przekonana, że znacznie mniej głupot by robili.
  • Tola powiedział(a):
    A tu coś w temacie skuteczności 500+

    https://www.money.pl/gospodarka/pomysly-pis-to-walka-o-pierwsze-dziecko-mimo-500-rodzi-sie-ich-mniej-6353265730087041a.html?fbclid=IwAR0fa3Mg9E1GoIp7z6RqyLwIcNEoO6GSEGqTlv-r_uT0Wu9ZbQWcm17blPc


    PiS spodziewało się, że dzięki 500+ zacznie się rodzić więcej dzieci. I faktycznie tak było na początku. Tyle, że to już wspomnienie. Według nowych danych GUS, w grudniu urodziło się zaledwie 27 tys. dzieci. To o aż 1,7 tys. mniej niż rok temu, a zaledwie o 700 więcej niż w grudniu 2015 r., czyli przed wprowadzeniem 500+. To trzeci najgorszy wynik w ostatniej dekadzie.

    Zwiększenie demografii było ważne, ale nie mniej istotnym było zatrzymanie młodych ludzi w kraju. Dobrze było by sprawdzić, jak w dwóch ostatnich latach wyglądała emigracja młodych rodzin.
    I niejako działaniem ubocznym tego programu jest wyjście ze skrajnej biedy rodzin wielodzietnych. Tym razem Polska nie jest już liderem w UE pod względem ubóstwa dzieci.
  • edytowano marzec 2019
    persa powiedział(a):
    A oprócz wspomnianej afery, to Dubieniecki kierował grupą przestępcza, o czym MK musiała wiedzieć, nie uwierzę, że nie. I może jeszcze powiesz, że to nie jego związki z Kaczyńską i pisem ratują go przed więzieniem i porządnym procesem. <

    1. Może wiedziała, może nie - obstawiam raczej drugą opcję.

    2. Absurdem jest stawianie tezy, jakoby związek (już przebrzmiały, nie cierpią się) Dubienieckiego z M. Kaczyńską ratują go przed porządnym procesem.
    Z PiS ten pan w żadnej mierze powiązany nie jest.
    Jeżeli ktoś go chroni, to stary układ, bo jak na razie jest nie do rozbicia.
  • Tola powiedział(a):
    @Aniela Nie odnioslas się do pytania o to, czy skoro wybierasz ed, to akurat do nauczycieli religii masz większe zaufanie niż do innych? Z jakichś powodów ed wybralas.
    Ale chyba dzieci Anieli chodza na szkolna religie mimo ED...
  • persa powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    persa powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    persa powiedział(a):
    Ciekawa jestem, czy wcześniej była przedszkolanką, twarzą (nogami, ustami, tyłkiem) czegoś lub kimś (czymś) innym.
    A to czytać nie umiesz?

    W grupie PGE pracuje już od 13 lat, a przez ostatnie 9 lat była szefową departamentu strategii w spółce.


    Ja czytam doskonale.


    Właśnie widać :smiley:

    Ja rozumiem, że szefowa departamentu może się pomylić komuś z przedszkolanką, ale jeszcze się przy tym upierać?


    Nie pomyliłam z przedszkolanką i przy niczym się nie upieram. A ta przedszkolanka (nie udawaj, że nie wiesz o kogo chodzi) do jeden z wielu przedziwnych wyborów pisowców.
    Szczerze mówiąc nie wiem o co z tą przedszkolanką chodzi, na Pudelka nie zaglądam i w ogóle obyczajówki mnie nie kręcą. Do tego życiorysy w PiS, jako że socjaliści, nie specjalnie mnie interesują. Jednak Twoje sugestie o kimś kto przez ostatnie 9 lat był szefem departamentu w spółce, że to przedszkolanka czy wręcz część ciała, są haniebne. Bez względu jak nie lubiłbym jakiejś partii nigdy z taką pogardą nie rzucałbym pomówień na obcą osobę.
  • edytowano marzec 2019
    Polecam zapoznać się z tragiczną historią Janowa - całe lata, ba-dziesięciolecia interes kwitł i był dumą Polski.
    Wystarczyły orły z PiS i już upadłość
    czemu nikt nie widzi, ze oni Polską zarządzają właśnie jak i Stadninami???
    Mierni ale wierni aparatczykowie, co to na wyscigi przed prezesem ukłony biją

    I jak to wyjaśnicie, zwolennicy PiSu?
    Podziękowali 2Monika73 persa
  • kociara powiedział(a):
    Polecam zapoznać się z tragiczną historią Janowa - całe lata, ba-dziesięciolecia interes kwitł i był dumą Polski.
    Wystarczyły orły z PiS i już upadłość
    czemu nikt nie widzi, ze oni Polską zarządzają właśnie jak i Stadninami???
    Mierni ale wierni aparatczykowie, co to na wyscigi przed prezesem ukłony biją

    I jak to wyjaśnicie, zwolennicy PiSu?
    Na pewno jakieś wyjaśnienie się znajdzie.  Klarcia wszystko Ci wytłumaczy. 
    Podziękowali 2joanna_1991 persa
  • Zapewne
    niecierpliwie czekam
  • Dla mnie to jest najbardziej przykre - w ten sposób traci się bezcenne dziedzictwo kulturowe. Na renomę Janowa pracowano przez dekady. Mam nadzieję, że gdy ta ekipa odejdzie od władzy, ludzie prawdziwie kochający konie będą mieli szansę stopniowo odbudowywać stadninę.
    Podziękowali 2Monika73 persa
  • Coralgol powiedział(a):
    Mam nadzieję, że gdy ta ekipa odejdzie od władzy, ludzie prawdziwie kochający konie będą mieli szansę stopniowo odbudowywać stadninę.
    Następni po prostu sprzedadzą ją za bezcen bo przecież jest nierentowna.
    Podziękowali 2Klarcia persa
  • Stadninan jak najbardziej była rentowna i w dobrej kondycji finansowej, dopóki Pis nie położył na niej swoich łap.
    Podziękowali 1persa
  • Coralgol powiedział(a):
    Stadninan jak najbardziej była rentowna i w dobrej kondycji finansowej, dopóki Pis nie położył na niej swoich łap.

    Nie jest prawdą, że stadnina w Janowie przynosiła zyski. 
    Zawsze  hodowla koni była deficytowa i dopłacało się do niej z innej produkcji rolnej. 

    Już w 2015 roku w pokontrolnych wnioskach Centralne Biuro Antykorupcyjne sugerowało dokonanie zmian kadrowych w stadninach m.in. w Janowie Podlaskimoraz w Agencji Nieruchomości Rolnych.

    W stadninach koni od dawna nie działo się najlepiej. Już kontrola NIK przeprowadzona w 2013 roku wykazała, że hodowla koni w stadninach nadzorowanych przez ANR przyniosła tylko w latach 2011 – 2012 straty w wysokości 18 mln zł.

    Pokontrolna informacji CBA z 2015 dotyczy przejmowania wpływów z tytułu
    organizacji Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim przez prywatny podmiot ze szkodą dla spółek Skarbu Państwa zajmujących się hodowlą koni arabskich, nadzorowanych przez ANR.
    Od 2001 roku nieprzerwanie organizatorem tych dni i towarzyszącej im aukcji
    koni Pride of Poland jest jedna i ta sama spółka na mocy umów zawartych ze
    stadninami w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce, otrzymująca od 2013 roku
    ryczałtowe wynagrodzenie w wysokości netto 12 % (plus Vat) od sumy faktycznie uzyskanej ze sprzedaży koni. W 2015 roku było ponad 2,1 mln zł.
    Reasumując można stwierdzić, że osoby zarządzające państwowymi stadninami w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce podpisywały z prywatnym podmiotem w latach 2001 – 2015 umowy zawierające niekorzystne ekonomicznie dla tych stadnin zapisy – czytamy w informacji CBA.

     Uzyskane przez CBA informacje wskazują, że jednym z powodów niewłaściwego nadzoru ANR nad umowami zawieranymi z prywatnym podmiotem mogą być powiązania między właścicielem tej fi rmy a pracownikami Zespołu Nadzoru Właścicielskiego Agencji.
    Wobec powyższego „diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni” . Tak
    można najkrócej zrekapitulować awanturniczą wrzawę niektórych mediów i osób rozpętaną wokół zmian na stanowiskach prezesów państwowych stadnin koni w Michałowie i Janowie Podlaskim,
    dokonanych w lutym br.


    Przy tym smaczku temu wszystkiemu dodaje fakt, że były już prezes stadniny w Michałowie, Jerzy Białobok,  w 2009 roku wynajął dom w województwie świętokrzyskim. Umowę podpisał sam ze sobą – dom jest własnością stadniny w Michałowie (budynek stoi na terenie stadniny). Za wynajem 189 metrowego lokum policzył sobie - 170,47 zł (sic!) miesięcznie; w tej kwocie zawarte są już wszystkie media z wyłączeniem prądu.

    ***

    Tutaj artykuł pokazujący zaniedbania w stadninie w Janowie, za czasów prezesury Marka Treli. 

    https://wpolityce.pl/polityka/288712-co-sie-dzieje-w-janowie-podlaskim-stadnina-ma-fatalna-passe?strona=2

    Inną sprawą jest to, że styl, w jakim min. Jurgiel odwołał prezesa Marka Trelę, by na jego miejsce powołać swego kandydata, był fatalny. 

    Na marginesie - uważam, że powołanie Krzysztofa Jurgiela na stanowisko ministra rolnictwa, było decyzją więcej niż fatalną.

    ***

    Dla mających samozaparcie w zgłębianiu obszernych informacji, podaję link do Kontroli NIK, z roku 2014:


    Podziękowali 1Aniela
  • Klarcia powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Pis sam z sobą licytuje się na populizm. Póki jest koniunktura, gospodarka będzie to wytrzymywać.  Gdy przyjdzie kryzys, ludzie będą mieli pretensje do tych, co przyjdą zrobić porządek, że im zabierają zasiłki. Dokładnie tak, jak było w Grecji.


    Tere, fere, ku ku.
    Oczywizda, lepiej było, gdy wpływy do budżetu rząd rozprowadzał wśród swoich, gdy wyprzedawano "rodowe srebra", itp.
    Czy Ciebie jest w stanie cokolwiek zadowolić jeżeli czyni to PiS?

    NIE ! :D
    Podziękowali 1Klarcia

  • kociara powiedział(a):
    Polecam zapoznać się z tragiczną historią Janowa - całe lata, ba-dziesięciolecia interes kwitł i był dumą Polski.
    Wystarczyły orły z PiS i już upadłość
    czemu nikt nie widzi, ze oni Polską zarządzają właśnie jak i Stadninami???
    Mierni ale wierni aparatczykowie, co to na wyscigi przed prezesem ukłony biją

    I jak to wyjaśnicie, zwolennicy PiSu?
    Klarcia już wyjasniła, kociaro. Poczytaj sobie. Umiesz czytać, mam nadzieję.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Z dedykacją dla zwolenników opozycji:


    Podziękowali 1Klarcia
  • Znaczy trzeba tyłek ruszyć i samemu kandydować. Proste :)

    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
  • edytowano marzec 2019
    @Klarcia ;

    Przyznam, że nie analizowałam szczegółowo sytuacji Janowa we wszystkich kolejnych latach, natomiast dane, które podaje np. Money.pl rozmijają się z tym, co piszesz:

    Według Money. pl jeszcze pod koniec 2016 roku istniała nadwyżka ok 81 tysięcy złotych.

    https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zawirowania-personalne-nie-pomogly-stadnina,48,0,2412848.html

  • I Bogu dzięki

  • Jako mieszkanka Gdańska twierdzę, że tak.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Dulkiewicz odniosła miażdżące zwycięstwo, według sondaży 84%, dalej polityczny folklor: drugie miejsce Braun 12%, Skiba 4%.  
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.