Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Chrońmy dzieci

1910121415

Komentarz

  • Mam dzieci w szkole i popieram strajk. Nauczyciele nie powinni biedowac. Wolę żeby dawano kasę im a nie patologii. Ten rząd finansuje wyłącznie niziny spoleczne bo tylko tam ma poparcie 
    Betonowe zamordystyczne psuje o typowo wschodnim myśleniu 
  • Mi jest bardzo żal dzieci .bardzo. bo co wrażliwsze to bardzo to przeżywają. I naprawdę obrzydliwe jest to, że wszystko dzieje się w takim terminie. Ale z drugiej strony rozumiem też nauczycieli, bo każdy inny termin pewnie pozostałby niezauważony. Osobiście nie jestem jakoś zaangażowana w strajk, bo jako nauczyciel zaczęłam pracować dwa lata temu i doskonale wiedziałam jak jest. Nic mnie nie zaskoczyło. Dodatkowo poprostu mam druga dochodową pracę, więc po części pracę w szkle traktuje jako hobby, a pieniądze zarabiam na assesmentach. Zresztą już w zasadzie nie mam zobowiązań finansowych. Dodatkowo pracuje w gminie wiejskiej i na poltorej etatu więc głodowo nie zarabiam. Ale szkoda mi też nauczyli, którzy pracują w mieście, z zakazem podj VIA pracy w innej dziedzinie na goły etat, bo zarabiają czasem nawet mniej niż 2000. I uważam, że takie pieniądza nie są uczciwe. Dla nikogo, a już na pewno dla ludzi, którzy najczęściej są dobrze wykształceni.
  • @monia3 ; - ale wypisanie swiadectw to też obowiązek służbowy  B) i praca nauczyciela
  • ciekawe co zrobia nauczyciele gdy brak promocji uczniow nie pomoze B)

  • Pewnie też kolejna część zrezygnuje z zawodu a młodzi nie będą przychodzić. Są porażające braki kadrowe. Szczególnie anglosci i matematycy. Teraz jestem na studiach dających uprawnienia do nauczania matematyki i są takie asy co ledwo dodają ale dyrekcja ich na siłę wysłała bo nie ma kto uczyć matmy. Są szkoły gdzie już teraz są 3 wakaty.
  • Mam nadzieje ze rzuca tę robotę i wszystkie te madrale co tak ujadaja  będą mogły pokazać co potrafią i wezmą się za robote
    My jesteśmy wykształceni, dzieci mamy zadbane i bystre, nianie i tak opłacany, poradzimy sobie, a inni zapracowani rodzice pójdą podziękować Pani minister  ;)

  • Ja pamiętam niedawny strajk lekarzy , odwołane operacje , zamykane oddziały pacjenci wypisywani do domów przewozeni do innych szpitali , itd nie dostałaś recepty , lekarze nie przyjmowali w przychodniach .
    Strajk pielęgniarek nie było komu opiekować się chorymi , strajki na pkp do pracy ludzie dojechać nie mogli ,ani do szkół, i mogę długo wyliczać te strajki . Za każdym razem finał był taki sam że trudniej dostać się do lekarza , mniej pielęgniarek , mniej połączeń gorszy transport itd , teraz tez final będzie taki że będzie mniej szkół , i tyle u nas w gminie przymierzaja się do likwidacji 2 szkół .
    Wnerwiaja mnie te strajki o podwyżkę płac , zamiast o obniżenie podatków , przecież np cena ubrania cczy jedzenia to ok 50% wszelkiej masci podatki vaty akcyzy i huk wie jeszcze jakie


  • agatak powiedział(a):
    Mam dzieci w szkole i popieram strajk. Nauczyciele nie powinni biedowac. Wolę żeby dawano kasę im a nie patologii. Ten rząd finansuje wyłącznie niziny spoleczne bo tylko tam ma poparcie 
    Betonowe zamordystyczne psuje o typowo wschodnim myśleniu 
    Wypraszam sobie !!! 
    Nie jestem patologią. A pochodzę ze wsi i jestem z tego dumna.
    Podziękowali 2nowa Agnieszka82
  • @agatak ; aż mi Ciebie żal, takim jadem plujesz na tą wredną patologię, poziom agresji wśród elity jest taki, że niedługo jeszcze gilotyny postawicie, żeby patologia nie wybrała znowu głupio.
  • Co się dziwić, nadzwyczajna kasta. Tylko   z ortografią i samodzielnym myśleniem ma problem.
  • @Elunia, które OKE (miasto) bierze pod uwagę rodziców jako opiekunów na czas matur? Będę dzwoniła do naszego, czy biorą to pod uwagę na czas egz 8-klasisty i bym się powołała na Wasze miasto

  • Tak Małgorzata to właśnie idealne podsumowanie kretynizmu tego rządu 

    Mspanc
    Turlająca emota 
  • Byłem dziś na bankowym. Jakby co.
    Podziękowali 2Joannna apolonia
  • edytowano marzec 2019
    agatak powiedział(a):
    Tak Małgorzata to właśnie idealne podsumowanie kretynizmu tego rządu 

    Mspanc
    Turlająca emota 
    ale zdajesz sobie sprawę, że ustawiłaś się właśnie, chyba nie po raz pierwszy, po stronie aspirującej do zatrudniania niań i postrzegającej wielodzietnych jako motłoch ?
    :)
  • agatak powiedział(a):
    Mam dzieci w szkole i popieram strajk. Nauczyciele nie powinni biedowac. Wolę żeby dawano kasę im a nie patologii. Ten rząd finansuje wyłącznie niziny spoleczne bo tylko tam ma poparcie 
    Betonowe zamordystyczne psuje o typowo wschodnim myśleniu 
    Właśnie takie typki, jak widać powyżej, popierają strajk nauczycieli. Z dobrobytu wam się w głowach poprzewracało.
  • Też jestem wściekła, ze rząd doprowadził do takiej sytuacji 
  • Wiesz,a Ty mi Elunia nie pier...o etyce i o słusznych metodach.
    Przez cale lata etycznie i z myślą o uczniach działając stalismy sie dziadami,ktore byle patola moze rostawiac po kątach. 
    Etyczne metody cos daly? Przeciez Wy nawet nie pamietacie,ile było protestow i kiedy. 
    I ostrożnie z tymi absolutami.
    Nie wiesz,ilu rodzicow i uczniów nas popiera. Wiec raczej pisz za siebie i rych,o kim wiesz 
    Duzo strajkujacych nauczycieli to rodzice 8kl,III kl i maturzystów.  
    Podziękowali 4beatak apolonia offca formatka
  • Nauczyciele tez nie.
    Czujemy się przyparci do muru i ta bezradność jest szalenie przykra.
    No ale wszystko raczej się odbędzie, ministra uspokaja. Więc inwektywy chyba na wyrost
  • No a u nas wrecz odwrotnie
    Podziękowali 1nowa
  • Choroby  zwolnienia...nie rozumiem ,czemu ktos oczekuje, ze nauczyciele nie będą chorować.  
    W ub roku bylam 2 mce na l4 tylko dlatego,ze nie poszlam na 1 tydz,bo ...etyka 
    Kolezanka wylądowała na ojomie,bo...dzieci.nie zostawi ich. To teraz zostawiła je conajmniej na  1.5 roku,jeśli nie na zawsze
    Juz nie wspomnę,ze chodzimy często chorzy do pracy,bo materiał,bo zajecia
  • Bo służby mundurowe nie są objęte ustawą o sporach zbiorowych więc nie mogą strajkować taki jest powod posunięcia się do takich metod
    Ktoś też im tych zwolnień udzielił.  Też mnie to szokuje ale nie wiem jak to jest być przypartym do muru. Wszystko jest bardzo łatwo oceniać z boku.
    Stykam się z takimi zwykłymi policjantami z dochodzeniowki zawodowo. To naprawdę jest ciężka robota, niewdzieczna i wyniszczajaca. Między takimi a bandziorami to tylko taka różnica ze jedni opowiadają się po stronie społeczeństwa a drudzy nie. 
    Jak pisałam wcześniej wszystko najłatwiej ocenić i zmieszać z błotem  jak się w życiu dnia nie przepracowało zawodowo ... 
    Mam nadzieję że  nauczyciele zastrajkuja 8 a rodzice dzieci szkolnych nie przyjdą do pracy tego dnia i niech rząd gasi ten pożar, do 11 da radę i egzaminy się odbędą 
    Podziękowali 2beatak Monika73
  • edytowano marzec 2019
    Jeszcze urzędników bym dodała do listy i rolników. Pierwszych bo to budzetowka a drugich za KRUS
  • Guzik prawda, ze nauczyciele uważają, ze mają najgorzej
    To społeczeństwo wmawia za kazdym razem,ze tak uważają i to społeczeństwo "udowadnia",jakimi są roszczeniowcami,jak się uzalają nic nie robiąc. 
    No to teraz faktycznie porobią nic
    Podziękowali 1MAFJa
  • No i co macie jakąś szerszą refleksję w związku z tym szczuciem  społeczeństwa na różne grupy społeczne? Czy tylko taką że nauczyciele to jednak Ci najgorsi ;)
  • edytowano marzec 2019


    W Gdańsku zdrowe love zostało podpisane, opłacone i jest realizowane. Co wy na to ?
  • zbyszek powiedział(a):
    Kurczę, mieszkam w Gdańsku, pracuję w szkole, moje dzieci chodzą do różnych szkół i pierwsze słyszę o tym, o czym Ty linkujesz. Tzn. Słyszałam, ale do czynienia nie miałam. I żadna że znanych mi .szkół nie ma, bo nic w szkole nie dzieje się bez zgody rodziców, więc pewnie na to zgody nie było.
    Podziękowali 1Monika73
  • Tacy tu miłośnicy etycznych działań-proszę sobie prześledzić, jakimi metodami kłamstw, manipulacji, oszczerstw i zastraszań posługuje się rząd i ministerstwo i zleca takie same działania podległym jednostkom-kuratoriom a te szkołom

    Podziękowali 1beatak
  • edytowano marzec 2019
    Opieram się na doniesieniach prasowych o na tym co pisze na swojej stronie facebook radna pani Cabaj. Nawet jeśli są to przedwczesne doniesienia to bardzo dobrze, że są radni, którym na tym zależy. Zanim wejdą do szkół, trzeba zmobilizować rodziców i urzędników, aby żadnemu dziecku nie stała się krzywda.

    Zajęcia są w fazie planowania i pełne gotowości opłacone podpisane mają pełne poparcie władz miasta. Po swojej stronie mamy kuratorium, ale to może być za mało.
    Ruszą pewnie po wyborach nie będą przecież teraz stresować swojego wyborcy.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Nauczyciele to jedna z grup wrogów ludu, rozrywana propagandowo (mityczne przywileje: 18 godzin pracy tygodniowo, 3 miesiące wakacji, sabatical...). Obok kleru katolickiego, pielęgniarek, lekarzy, emigrantów, górników są ulubionym chłopcem do bicia - elementem „żerującym” na pracy milionów polskich tyraczy. 

    T ;)
    Zapomniałeś o rolnikach ,
    - którym samo rośnie , opłat nie mają, żadnych kontroli, żadnych ograniczeń - oczywiście sarkazm i ironia to między myślnikami
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.