Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tylko nie mów nikomu

1171820222336

Komentarz

  • M_Monia powiedział(a):
    Dokladnie. To samo np z aborcja. Feministki twierdza, ze jedna na cztery dokonala aborcji a tak pewnie bylo ale 30 lat temu. Teraz jest to pewnie nikly procent kobiet. Swiat sie zmienia I tez na lepsze. Trzeba jednak teraz rozliczyc sie z przeszloscia.
    O naiwności, teraz aborcję załatwia się tableteczkami. Kupuję przez internet bierze w domu. Myślę że skala zjawiska jest spora.
  • beatak powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Jak dziecko opowiada o zachowaniach pedofilskich nauczyciela, opiekuna na kolonii, trenera to rozmawiacie z dyrektorem czy z kierownikiem kolonii?
    Dla mnie najbardziej przerażające w tym filmie było zachowanie rodziców.
    Ale przecież również tutaj, na forum pełnym rodziców, słychać głosy (albo przynajmniej sugestie), że to atak na kościół. Jeśli dzieciak tego typu przekaz słyszy w domu na co dzień, to pewnie nie powie, że reprezentant tej instytucji włożył mu rękę w majtki. A jeśli już powie, to rodzic-obrońca, może mieć problem z uwierzeniem.

    No nie wyobrażam sobie, żeby moje dzieci przeszły sobie tak normalnie, obojętnie, do porządku dziennego, gdyby ktokolwiek im rękę w majtki wkładał.

    Weź się dziewczyno opamiętaj z tymi swoimi scenariuszami. Bo to zaczyna być śmieszne!
  • Byc może już było, jeśli tak, to wybaczcie. Piękny, mądry tekst papieża Benedykta. Długi, ale warto przeczytać cały:
    https://m.deon.pl/religia/serwis-papieski/benedykt-xvi/listy-benedykt-xvi/art,41,benedykt-xvi-kosciol-a-skandal-wykorzystywania-seksualnego-caly-tekst.html


  • edytowano maja 2019
    @beatak, skoro wszędzie widzisz w KK pedofili, to tym bardziej powinnaś posłuchać ks. prymasa. No ale Tobie się nie chce (jak sama przyznałaś), chociaż do słuchania plotek o pedofilii w KK i układania pikantnych scenariuszy jesteś stale gotowa.
  • Aniela powiedział(a):
    @beatak, skoro wszędzie widzisz w KK pedofili, to tym bardziej powinnaś posłuchać ks. prymasa. No ale Tobie się nie chce (jak sama przyznałaś), chociaż do słuchania plotek o pedofilii w KK i układania pikantnych scenariuszy jesteś stale gotowa.
    @Aniela rozumiem, że x. prymas otworzył własnie proces lustracji wsród całego polskiego kleru? A, nie jednak, nie zrobił tego. Ergo: jesteś strasznie naiwna. 

  • M_Monia powiedział(a):
    A ja mysle ze nie I wg badan przyczynila sie do tego miedzy innymi latwo dostepna antykoncepcja w krajach rozwinietych, usg oraz lepszy poziom zycia . W Holandii to tylko a5promini a nie (sic) 25%. A kraj ten jest proeutanarycZny. Pewnie Holenderki nie chca sobie psuc zycia bo aborcja to trauma. Mam nadzieje ze w Polace jest tez tyle najwyzej
    Np W Niemczech po urodzeniu drugiego dziecka proponują zabieg który pozbawia kobietę płodności, ..w krajach skandynawiiskich popularne jest wycinanie macicy...więc wyzszego poziomu świadomości bym w to nie mieszała ;)
  • film dziś trafia pod tvn-owskie strzechy 

    a w jednym gimnazjum uczennica 3 klasy w szkole dwujęzycznej dostala do domu: obejrzeć film i napisac recenzje!!!


  • Szokujący wywiad z katoliczką, teolożką i matką wielodzietną, która za obronę molestowanych przez księdza dziewczynek została zaszczuta przez środowisko księży i przez abp Michalika.
    Jeżeli to, co powiedziane w wywiadzie jest prawdą, to ja pierniczę...
    "Dziecko szatana", tak ją nazwali za to, że ujawniała seksualne przestępstwa i walczyła o bezpieczeństwo dzieci.




    Jeśli to prawda, to po prostu nie do pojęcia jest to wszystko.

    Podziękowali 2Coralgol Monika73
  • Czy państwo wypłaca odszkodowania ofiarom nauczycieli? 
    Podziękowali 2Aneczka08 Nika76
  • edytowano maja 2019
    M_Monia powiedział(a):
    Stanowisko Epiakopatu Polski z 2012r ( wyczytalam w Wikipwdii) , jest takie ze Kosciol nie bedzie wyplacal odszkodowan ofiarom. Jak to??
    naprawdę polecam posłuchać ks. prymasa

    w wywiadzie dla radia ZET powiedział, że chce by utworzony został fundusz, z którego wypłacana byłaby pomoc dla ofiar. Myślę, że przezornie nie chciał nazwać tego "odszkodowaniem", bo zaraz by się przyczepił ktoś, że jak można za takie krzywdy cokolwiek finansowo "odszkodować", ale że byłyby to środki np. na opłacenie terapii itp.
    Podziękowali 1Berenika
  • Prayboy powiedział(a):
    film dziś trafia pod tvn-owskie strzechy 

    a w jednym gimnazjum uczennica 3 klasy w szkole dwujęzycznej dostala do domu: obejrzeć film i napisac recenzje!!!

    to też trochę jak molestowanie dla tak młodej osoby... rodzice chyba mogą wyrazić sprzeciw?
  • ja bym napisał że moje dziecko nie ma 18 lat i nie ogląda 
    Podziękowali 3Joannna Nika76 madzikg
  • Ida powiedział(a):

    Szokujący wywiad z katoliczką, teolożką i matką wielodzietną, która za obronę molestowanych przez księdza dziewczynek została zaszczuta przez środowisko księży i przez abp Michalika.
    Jeżeli to, co powiedziane w wywiadzie jest prawdą, to ja pierniczę...
    "Dziecko szatana", tak ją nazwali za to, że ujawniała seksualne przestępstwa i walczyła o bezpieczeństwo dzieci.




    Jeśli to prawda, to po prostu nie do pojęcia jest to wszystko.


    jeśli to  na portalu Lisa to raczej nieprawda
  • Prayboy powiedział(a):
    Ida powiedział(a):

    Szokujący wywiad z katoliczką, teolożką i matką wielodzietną, która za obronę molestowanych przez księdza dziewczynek została zaszczuta przez środowisko księży i przez abp Michalika.
    Jeżeli to, co powiedziane w wywiadzie jest prawdą, to ja pierniczę...
    "Dziecko szatana", tak ją nazwali za to, że ujawniała seksualne przestępstwa i walczyła o bezpieczeństwo dzieci.




    Jeśli to prawda, to po prostu nie do pojęcia jest to wszystko.


    jeśli to  na portalu Lisa to raczej nieprawda


    Może i nieprawda. Albo prawda tylko w części. Tutaj znalazłam inny punkt widzenia i garść wyjaśnień w tej sprawie ( na Deon.pl):



  • Prayboy powiedział(a):
    film dziś trafia pod tvn-owskie strzechy 

    a w jednym gimnazjum uczennica 3 klasy w szkole dwujęzycznej dostala do domu: obejrzeć film i napisac recenzje!!!


    Ale, przepraszam bardzo, jakim prawem?!
    Ten film zawiera treści w ogóle nieodpowiednie dla młodego człowieka!
    Nawet dorosłemu trudno udźwignąć opowiedziane tam ze szczegółami historie, a cóż dopiero młodzieży!
  • M_Monia powiedział(a):


    To jest po prostu straszne. Rozum mu odebrało, czy jak?
    Jak można w ogóle tak traktować kobiety?!!
    Kogo my mamy w Kościele, na litość Boską. Co za upadek autorytetów...
    Na szczęście syn Michalkiewicza zareagował i przeprosił ofiarę za skandaliczne słowa swego ojca. Odpisała mu:


    "Chciałbym przekazać, że odcinam się całkowicie od słów, które na Pani temat padły z ust Stanisława Michalkiewicza - mojego ojca" - napisał Mateusz Michalkiewicz o słowach, jakie publicysta powiedział komentując przypadek pedofilii z udziałem duchownego. 

    Początek października. Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydaje wyrok, który nakazuje zakonowi chrystusowców wypłacenie ofierze księdza pedofila milion złotych odszkodowania i przyznaje jej dożywotnią rentę. Jak informuje portal wiez.com.pl, prawicowy publicysta, Stanisław Michalkiewicz nazwał orzeczenie sądu “kuriozalnym" i mówił o “zidioceniu niezawisłych sądów". W nagraniu, jakie pojawiło się w mediach oświadczył, że: “dostać milion złotych za molestowanie, że tam ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał? Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga".

    Do ofiary księdza pedofilia, pani Katarzyny, napisał syn publicysty, Mateusz Michalkiewicz. List otwarty opublikowała poznańska “Gazeta Wyborcza"

    "Chciałbym przekazać, że odcinam się całkowicie od słów, które na Pani temat padły z ust Stanisława Michalkiewicza - mojego ojca. Zapewne wysłuchanie ich było dla Pani bardzo bolesne - i nie dziwię się: do krzywdy sprzed lat dodana została kolejna" - oświadczył.

    Dodał, że: "Umniejszanie - czy wręcz negowanie - krzywdy, jakiej Pani doznała, przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej, których doświadczyła Pani jako dziecko urąga elementarnym zasadom sprawiedliwości. Umniejszenie - czy wręcz negowanie - winy sprawcy, zdeklarowanego pedofila i wielokrotnego gwałciciela - urąga elementarnym zasadom sprawiedliwości".

    Mateusz Michalkiewicz nawiązał do wypowiedzi ojca, która sugerowała, że zachowanie ofiary księdza pedofila było interesowne: “Jestem pewien, że nikt, nigdy i za żadną sumę nie chciałby znaleźć się w Pani sytuacji. Nie ma na świecie takiej ilości pieniędzy, która mogłaby cofnąć czas, zadośćuczynić doznanej krzywdzie i wymazać jej skutki".

    "Uważam, że słowa, które padły, nie powinny paść nigdy. Uważam, że zachowanie mojego ojca można określić nieco zapomnianym dziś słowem: niegodne" - zakończył swój list syn publicysty.

    Według relacji “Gazety Wyborczej" pokrzywdzona odpisała na list. “Jestem ogromnie Panu wdzięczna, bo jak wspominałam, nie musiał Pan przepraszać za słowa swojego Ojca, a jednak to Pan zrobił. Wiele to dla mnie znaczy. Życzyłabym sobie, aby te słowa z usta Pana Ojca nigdy nie padły, bo sprawiły one, że zostałam skrzywdzona po raz kolejny, natomiast nie mamy już na to wpływu" - napisała pani Katarzyna.

     


    Podziękowali 1Nika76
  • edytowano maja 2019
    W diecezji płockiej pomaga się ofiarom np. poprzez terapię, także wynajęcie mieszkania w innej miejscowości. Koszty ponosi diecezja.
  • Kuriozum. 
  • Monika73 powiedział(a):
    Kuriozum. 
    Nic mnie już u tej władzy nie zdziwi.
  • edytowano maja 2019
    Monika73 powiedział(a):
    Kuriozum. 
    Kuriozum to w sumie nie ta analiza, tylko jej rozumienie przez ludzi.
    Przecież chodzi tutaj o galerianki, które osiągnęły wiek przyzwolenia, a nie o zachowania pedofilne. 

    Gdyby ta poprawka przeszła (wraz z podwyższeniem wieku przyzwolenia) to sponsor obiecujący 16-latce spodnie za seks nie podlegałby penalizacji. Teraz podlega, skoro współżyje z osobą poniżej 18 roku życia w zamian za określone korzyści
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • edytowano maja 2019
    to jest wogle kuriozum z tym wiekiem przyzwolenia, a jeszcze w połączeniu z nieprzedawnianiem i brakiem zawiasów, to już niezłe jajca...
  • Nie tylko o galerianki tu chodzi. 
    Podziękowali 2E.milia kociara
  • Także np o małoletnie prostytutki z agencji towarzyskich. Np na Podkarpaciu. 
    Podziękowali 2E.milia kociara
  • Wydaje mnie się, że popełniany jest kardynalny błąd - traktowanie dzieci na równi z dojrzewającymi dziewczętami.
    Sprawy dzieci (dziewczynek do 11-12 lat, chłopców z rok-dwa lata dłużej), powinny być traktowane z całą, zakładaną w nowelizacji surowóścią - bez przedawnienia, bez zawiasów.
    Natomiast powyżej, w wieku dorastania, przyzwolenie powinno być dopuszczalne, choc np. przyjmowanie korzyści materialnych traktowałbym jako obciążające.
  • Monika73 powiedział(a):
    Także np o małoletnie prostytutki z agencji towarzyskich. Np na Podkarpaciu. 

    No ale co ma penalizowanie korzystania z usług 16/17-letniej prostytutki do walki z pedofilią, o czym pisze kociara? Nie do końca kumam ideę zakazywania prostytucji osobie po osiągnięciu wieku przyzwolenia. Może współżyć, ale nie może się domagać czegoś w zamian. 
  • Anawim powiedział(a):
    Monika73 powiedział(a):
    Także np o małoletnie prostytutki z agencji towarzyskich. Np na Podkarpaciu. 

    No ale co ma penalizowanie korzystania z usług 16/17-letniej prostytutki do walki z pedofilią, o czym pisze kociara? Nie do końca kumam ideę zakazywania prostytucji osobie po osiągnięciu wieku przyzwolenia. Może współżyć, ale nie może się domagać czegoś w zamian. 
    To sie "zaplanowało" przy akcji-błysk rządzących jako niby walka z pedofilia.  Taki ot tam drobiażdżek
    Podziękowali 1Monika73
  • Dalej nie pojawiła się odpowiedz dlaczego głupota jest pójście na policję po rozmowie z dzieckiem które powie ze było molestowane...
  • Może to była ironia? Ja bym szła na policję.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.