Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Hipsterkatoliczka zwalcza czystość przedmałżeńską

16791112

Komentarz

  • To znaczy że katecheza leży. Zresztą co się dziwić skoro pani katechetka mojej córki naucza np że materią sakramentu pokuty jest konfesjonał?
    A rodzice nie uczą w ogóle dzieci religii.
  • Nie wiem, o co chodzi z tymi prezerwatywami. Podczas mojej edukacji religijnej nie było o nich mowy, a i w kościele nigdy nie słyszałam. 
  • Ja też nie
  • > Jeśli zdecydowali zakończyć już reprodukcję to nie ma znaczenia, jak unikają poczęcia.

    Ma znaczenie. Mogą unikać współżycia w okresach płodnych i nie grzeszyć, albo stosować antykoncepcję i grzeszyć.
  • @Tomasz i Ewa , Ciężary, o których piszesz są jak najbardziej do uniesienia. 
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Sposób decyduje o tym, czy postępujemy moralnie, czy nie. Celem małżeństwa jest rodzicielstwo, jeżeli ktoś stosuje techniki, które czynią stosunki niepłodnymi, to łamie szóste przykazanie.
  • Gdyby przeprowadzić ankietę na ulicy i zapytac ludzi co przychodzi im na myśl na słowa nauczanie kościoła katolickiego, ciekawe jakie byłyby odpowiedzi. Podejrzewam ze coś w ten deseń - zakaz seksu przed ślubem, zakaz antykoncepcji, homoseksualizm to grzech a gender zuoo.
  • edytowano sierpień 2019
    Przecież antykocepcja hormonalna i inna poza prezerwatywa i stosunkiem przerywanym tyczy się 5 przykazania a nie 6 tego. Szkodzi zdrowiu kobiety albo życiu płodu.
  • Nie ma środków w 100% chroniących przed ciążą. Spada tylko jej prawdopodobieństwo. Właściwie to brak współżycia chroni przed ciążą. Zresztą lęk przed nieplanowanym dzieckiem nie jest niczym dobrym w małżeństwie.  Chyba się to powinno leczyć, a nie lecieć na prochach tudzież na gumkach.
    Podziękowali 1Katia
  • edytowano sierpień 2019
    No ja o tym oczywiście nie wiem.  Już napisałam. Nie zaglądam ludziom pod kołdrę. I tak jak pisał Maciek są bardziej moralne sposoby niż guma i pigułka. 
    Poza tym żyjąc na kupę z rodzicami i dziećmi w ciasnym mieszkanku to się przynajmniej mnie odechciewa seksu. Do tego trzeba mieć odpowiednie warunki.
  • W ogóle nie żenić się/nie wychodzić za mąż. Bo co to za dobro dla kobiety, gdy dla św. spokoju bierze antykoncepcję.
  • Ale, że co, przyczyną rozwodów jest npr? Bo za mało seksu?
  • Sokratesie, może daj sobie już spokój. Już zapracowałeś na swoją nagrodę.
  • edytowano sierpień 2019
    Nie wiem. Nie rozwodzę się. Ani nie nam takiego zamiaru ani ja ani mąż. Widać system działa.
    Rozwodzą się głównie ludzie którzy raczej dopasowywali moralność do swoich potrzeb, tak z obserwacji. I tacy którzy nie probowali być katolikami na serio. Większość ludzi w tym katolików nie ma dylematów związanych z uzywaniem antykoncepcji. Poza tym trudności z wyżyciem się seksualnym mam wrażenie że nie są głównym powodem rozwodów.
    Tak sobie z własnego podwórka usiłuje przypomnieć, ale kłócilismy się z rozmaitych powodów i mieliśmy kryzysy rozmaite, ale nigdy seks czy brak seksu nie był ich powodem.
    Statystyk nie zacytuję.
    Podziękowali 3Polly Gosia5 Katia
  • @Tomasz i Ewa, ale skąd to masz? 
  • Za mało bo przez jakiś tydzień w miesiącu nie można? To chyba większość rozwodzacych się mężczyzn to seksoholicy.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Tak. Typowo kobiece. Ekstrapolować pojedynczy przypadek na ogół populacji. Na prawdę nie widzicie, że KK w Polsce się rozpada?

    T
    Skleisz prezerwatywą?
    Podziękowali 2Katarzyna apolonia
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Tak. Typowo kobiece. Ekstrapolować pojedynczy przypadek na ogół populacji. Na prawdę nie widzicie, że KK w Polsce się rozpada?

    T
    Skleisz prezerwatywą?
    Twojego męża. Zużytą. ;)

    T
    Po co takie głupoty piszesz?
  • edytowano sierpień 2019
    Ale ja nie stosuję npr. I nie wierzę w podobno.
  • Diagnoza nieziemska Kościół w Polsce rozpada się przez niedopuszczenie prezerwatyw :D
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Tak. Typowo kobiece. Ekstrapolować pojedynczy przypadek na ogół populacji. Na prawdę nie widzicie, że KK w Polsce się rozpada?

    T
    Skleisz prezerwatywą?
    Twojego męża. Zużytą. ;)

    T
    Po co takie głupoty piszesz?
    Nie ja zacząłem. ;)

    T
    Skatarzyna takich głupot nie pisze i nie pisała.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Tak. Typowo kobiece. Ekstrapolować pojedynczy przypadek na ogół populacji. Na prawdę nie widzicie, że KK w Polsce się rozpada?

    T
    Skleisz prezerwatywą?
    Twojego męża. Zużytą. ;)

    T
    Po co takie głupoty piszesz?
    Nie ja zacząłem. ;)

    T
    Skatarzyna takich głupot nie pisze i nie pisała.
    To ona każe mi sklejać KK prezerwatywą. Przeczytaj wątek. 

    T
    Czytałam. Nie wali tekstami zahaczajacymi o rodzinę. 
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Tak. Typowo kobiece. Ekstrapolować pojedynczy przypadek na ogół populacji. Na prawdę nie widzicie, że KK w Polsce się rozpada?

    T
    Skleisz prezerwatywą?
    Twojego męża. Zużytą. ;)

    T
    Po co takie głupoty piszesz?
    Nie ja zacząłem. ;)

    T
    Skatarzyna takich głupot nie pisze i nie pisała.
    To ona każe mi sklejać KK prezerwatywą. Przeczytaj wątek. 

    T
    Niczego Ci nie każę, za to warto byś przypomniał sobie regulamin Forum, punkt 12.bodajże.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Tak. Typowo kobiece. Ekstrapolować pojedynczy przypadek na ogół populacji. Na prawdę nie widzicie, że KK w Polsce się rozpada?

    T
    Skleisz prezerwatywą?
    Twojego męża. Zużytą. ;)

    T
    Po co takie głupoty piszesz?
    Nie ja zacząłem. ;)

    T
    Skatarzyna takich głupot nie pisze i nie pisała.
    To ona każe mi sklejać KK prezerwatywą. Przeczytaj wątek. 

    T
    Czytałam. Nie wali tekstami zahaczajacymi o rodzinę. 
    Doprecyzowałem. 

    T :)
    Nie zmienia to faktu, że tekst jest zwyczajnie obleśny,  a co najważniejsze  - całkowicie zbędny.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Tak. Typowo kobiece. Ekstrapolować pojedynczy przypadek na ogół populacji. Na prawdę nie widzicie, że KK w Polsce się rozpada?

    T
    Skleisz prezerwatywą?
    Twojego męża. Zużytą. ;)

    T
    Po co takie głupoty piszesz?
    Nie ja zacząłem. ;)

    T
    Skatarzyna takich głupot nie pisze i nie pisała.
    To ona każe mi sklejać KK prezerwatywą. Przeczytaj wątek. 

    T
    Czytałam. Nie wali tekstami zahaczajacymi o rodzinę. 
    Doprecyzowałem. 

    T :)
    Nie zmienia to faktu, że tekst jest zwyczajnie obleśny,  a co najważniejsze  - całkowicie zbędny.
    Podobnie jak Skatarzyny do mnie ;) Podwójne standardy moralności?

    T
    Ależ nie . Skatarzyna nie pisała o Twoim mężu/żonie,  a Ty jednak tak.
     
    Podziękowali 1Katia
  • Znasz mojego męża, Tomaszu?
  • Chamstwo nie było tutaj potrzebne.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • No to może poznasz.
  • Przedstawia konsekwencje.
    Podziękowali 1Wela
  • Sokratesie, a cóż to za nowa retoryka? Na co tym razem próbujesz nas nabrać?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.