Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

24567118

Komentarz

• I o to chodzi. Nie o niechęć do partii czy foch na nich. Nie obraza na zmiany lepsze czy gorsze. Tylko o hipokryzję w imię władzy absolutnej
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano wrzesień 2019
    No i ciekawa jestem tez,czy w tych USA, w swietle kamer( o dziwo,reżimowa nie transmituje,ciekawe czemu) sejmowa komisja by wygladala jak teraz u nas,czy przewodniczacy pozwoliłby sobie na łamanie regulaminów sejmowych...dla porządku dodam,ze glosowane jest uchwalanie odwołania vice prezesów NIKu.
    No i tak...nie bylo większości,wymaganej to se przewodniczący postanowił glosowac do skutku.

Edit: a dla drugiego porządku dodam,ze kandydatką na nową vice jest przyjaciólka Marty Kaczynskiej,kiedys ponoc szeregowa pracownica NIK, bezskutecznie usilujaca awansowac az tu nagle( wg niektorych mediów) jej kariera miala wystrzelić po zaprzyjaźnieniu sie z bratanicą j. Kaczyńskiego 
    Pis rozszerza program rodzina na swoim na rodzina i kumple na swoim 
    Podziękowali 1Ona64
  • Zrobiłam ankietę: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1926638,1,nie-wiesz-na-kogo-glosowac-sprawdz-do-ktorej-partii-ci-najblizej.read?fbclid=IwAR0YBK_-Lg7r0p4YNob5fwJJkCd7gLvLgZFlWRh8SV6jbzZHjxK-V9eKlQ4

i wyszło mi, że najbliżej mi do poglądów Konfederacji, ale... po przefiltrowaniu po kandydatach z mojego okręgu najbliżej mi do jakiegoś gościa z SLD :) ale tylko 50% zgodności. O co tu chodzi? Domyślam się, że po prostu pokazują się tylko kandydaci, którzy w moim okręgu wypełnili tę ankietę, ale jest to nieco mylące.
  • To są programy wyborcze brane pod uwagę  pod kątem kobiet.
    Podziękowali 3kiwi joanna_1991 Bea
  • To są programy wyborcze brane pod uwagę  pod kątem kobiet.

Pierwszy raz widzę żeby zielony ptaszek oznaczał program negatywny, a krzyżyk wspierający.

Podziękowali 1Katia
  • Czyli jak nic PSL ;)

• Tola powiedział(a):
    Zrobiłam ankietę i wyszło mi, że najbliżej mi do poglądów Konfederacji, ale... po przefiltrowaniu po kandydatach z mojego okręgu najbliżej mi do jakiegoś gościa z SLD :) ale tylko 50% zgodności. O co tu chodzi?
    Kolega zrobił ankietę celowo zaznaczając odpowiedzi zgodne z programem PiS.
    Wyszło mu POKO:)

Jak to o co chodzi? Zawsze chodzi o to samo:)
    Podziękowali 2Pioszo54 Tola
  • Ja zrobiłam ankietę celowo wypełniając wszędzie "nie mam zdania". Masę kandydatów się ze mną zgadza w circa 50%...

Ale tam są chyba wyłącznie kandydaci SLD (przytłaczająca wiekszosc) i  KO (dużo) oraz Konfederacji. Na jednego z PIS sie natknęłam.  Patrzyłam od dwóch końców:  tych co maja zdanie zgodne "ze mna" ;) i tych, którzy mają  JAKIEŚ  zdanie. 

Na usprawiedliwienie kandydatów mogę tylko napisać, że wiele pytań jest tak sformułowanych, że z tej samej odpowiedzi można wyciągnąć zupełnie przeciwstawne wnioski. Wiec może  bezpieczniej "nie miec zdania".

• Tola powiedział(a):

R wyszło mi że 7 najbardziej zgodnych kandydatów ze mną jest z Konfederacji :) nawet Korwin (79%) :) 
  • Tymczasem rząd obniżył podatek do 17 proc.
  • edytowano październik 2019
    A za chwilę wejdą PPK :P
    Podziękowali 1Bea
  • Hope powiedział(a):
    A za chwilę wejdą PPK :P
    A co to?
  • pracownicze plany kapitałowe
    mader powiedział(a):
    Tymczasem rząd obniżył podatek do 17 proc.
    PiS cokolwiek zrobi - jest zły. To dogmat świeckiego kościoła "ludzi na poziomie".
  • W sumie nudne te tegoroczne wybory, bo:

- i tak wygra PiS
    - tzw. opozycja standardowa, czyli POKO, nie dość, że nic nowego nie wymyśliła, to jeszcze robi się coraz bardziej miałka
    - PiS jedzie na straszeniu POKO i tym, że chcą odebrać 500+ i znów podwyższyć wiek emerytalny
    - służba zdrowia nikogo nie interesuje i niedługo będzie w 100% atrapą
    Podziękowali 2joanna_1991 Subiektywna
    Tola powiedział(a):
    W sumie nudne te tegoroczne wybory, bo:

- i tak wygra PiS
    - tzw. opozycja standardowa, czyli POKO, nie dość, że nic nowego nie wymyśliła, to jeszcze robi się coraz bardziej miałka
    - PiS jedzie na straszeniu POKO i tym, że chcą odebrać 500+ i znów podwyższyć wiek emerytalny
    - służba zdrowia nikogo nie interesuje i niedługo będzie w 100% atrapą
    A ja nabieram pewności, że ta cała opozycja to specjalna jednostka dywersyjna PIS-u.Przecież nie można być tak głupim i niczego się na błędach nie nauczyć.
    Zobaczycie, okaże się, że Schetyna to nieślubny braciszek Kaczyńskich, albo chociaż kuzyn bliski:)
    Podziękowali 1Katia
  • Tola powiedział(a):
    To że odbiorą to nie straszenie tylko akurat prawda - ukradli 150 miliardów z OFE, i nikt się nawet nie zająknął to 500+ zostawią?

Po co? Wystarczy że powiedzą że budżet państwa tego nie wytrzyma (z winy PiSu) oraz że PiS ukradł wszystko co było do ukradzienia a oni biedni teraz muszą to naprawiać.

Ciągle liczna banda idiotów zaczadzonych nienawiścią do PiSu nie tylko to kupi, ale jeszcze będzie klaskać.

Elunia powiedział(a):
    A ja nabieram pewności, że ta cała opozycja to specjalna jednostka dywersyjna PIS-u.Przecież nie można być tak głupim i niczego się na błędach nie nauczyć.
    Nie doceniasz ich. Można, można.
    Tak w ogóle to głupota jest faktycznie nieskończona. Z mózgiem ludzkim da się zrobić absolutnie wszystko.

Podziękowali 1AgataZi
    Jeszcze jedno - seksualizacja dzieci.
    O to są tak naprawdę te wybory.
    To jest danie główne - reszta to przystawki.
  • z 500+ byłoby jak powiedział Kaczyński; nawet jak nie chcą zabrać, to będą musieli, bo nie potrafią rządzić i im braknie. Idealnie wykazali to swoimi poprzednimi rządami.
    Podziękowali 3TecumSeh Rogalikowa AgataZi
  • TecumSeh powiedział(a):
    mader powiedział(a):
    PiS cokolwiek zrobi - jest zły. To dogmat świeckiego kościoła "ludzi na poziomie".
    No tak, bo cokolwiek zrobi to przecież jest dobry :tongue: i powinniśmy dziękować, że jest.

Obniża podatek o 1%, ale wprowadza kolejny w wysokości 2%. 
    Podziękowali 3Elunia Bea Tola
  • Ciekawe twierdzić ze z ofe to była kradzież a opodatkowanym ppk przyklaskiwac. Kto chce głosować na autorytarnych socjalistów dysponujących nie swoimi pieniądzmi na zasadach kielbasy wyborczej i nie szanujących wolności niech to zrobi zgodnie ze swoim sumieniem. 
  • Tak z czystej ciekawości zapytam: jest jakas partia, która chce zabrać 500+ i inne plusy, czy wszyscy jeszcze wiecej obiecują?
    A opłata przekształceniowa to nie jest kradzież? 
  • A brak możliwości sprzedaży własnej ziemi, którą kupiło się za zapracowane i opodatkowane pieniądze?
    Podziękowali 1Bea
    Maciejka powiedział(a):
    Tak z czystej ciekawości zapytam: jest jakas partia, która chce zabrać 500+ i inne plusy, czy wszyscy jeszcze wiecej obiecują?
    Nie wiem czy Konferencja nie ma takich planów. W debacie TVP Wilk nie odpowiedział jasno na to pytanie.
    Podziękowali 1Maciejka
  • Hope powiedział(a):
    TecumSeh powiedział(a):
    mader powiedział(a):
    No tak, bo cokolwiek zrobi to przecież jest dobry :tongue: i powinniśmy dziękować, że jest.

Rozumiem że tego nie rozumiesz.

• Maciejka powiedział(a):
    Tak z czystej ciekawości zapytam: jest jakas partia, która chce zabrać 500+ i inne plusy, czy wszyscy jeszcze wiecej obiecują?
    Oczywiście że jest - wystarczy spojrzeć kto krytykował wprowadzenie 500+ i groził katastrofą finansów publicznych.

A że obecnie okazało się że wszyscy chcą dawać, i nie 500+  a nawet więcej - to inna sprawa. To jest właśnie ta kiełbasa wyborcza.

Różnica polega na tym że PiS tę kiełbasę nie tylko obiecał, ale faktycznie dał.
    Podziękowali 2Nika76 AgataZi
  • TecumSeh powiedział(a):
    Hope powiedział(a):
    TecumSeh powiedział(a):
    mader powiedział(a):

Rozumiem że tego nie rozumiesz.

Jak zwykle konstruktywna odpowiedź :) 
    Podziękowali 2Bea Tola
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.