Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1282931333491

Komentarz

  • nie nie będzie. Jeśli będzie ustawa to nie będzie.
  • edytowano kwietnia 2020
    Przekładanie teraz wyborów to nie jest łatwa sprawa, w konstytucji nie przewidzieli takiej katastrofy... Nie widzę w dzisiejszym parlamencie atmosfery do zgodnej zmiany konstytucji. Co PIS nie wymyśli będzie oskarżony o dewastację prawa i państwa.  Czy teraz zrobi wybory,  czy przełoży, co wiąże się z totalnym bałaganem prawnym, o czym nie mamy pojęcia,  jakie pułapki tkwią w wyborach, które nagle wymyślają się przepisom. Czy zostają Ci sami kandydaci, czy podpisy od początku, czy da się przeprowadzić jesienią, a co jak będzie totalna panika? Itd, itp. Łatwo mówić, że PiS chce śmierci listonosza, a politycznie pasuje by się pozbyć skompromitowanej kandydatki. Wszyscy grają politycznie wirusem, a udają świętych. Poza tym w sytuacji kryzysowej kraju odkładanie wyborów jest zabójcze dla kraju. Nie znam partii, która podejmie trudną, ale konieczną decyzje na miesiąc przed wyborami. A co jeśli będziemy w ciągu kilku miesięcy potrzebowali działań,  które uderza w większość społeczeństwa? Opozycja to wie i idealna sytuacja, to paraliżowanie działań rządu z wyborami wiszącymi nad głową.  Niestety dobra państwa tu nie ma.
  • A może nie listonosze tylko wojsko, policja, straż miejska? Tak głośno myślę. Na pewno są sposoby na zebranie głosów od ludzi w domach. Ja np. przerzucam przez bramkę, bezkontaktowo. Dla mnie ok, bo do lokalu na pewno bym nie poszła, skoro do kościoła, sklepu czy parku nie wychodzę.
  • Po cholerne wybory teraz?
    To nie będą równe wybory 
    Choćby dla rodaków mieszkających poza granicami. 

    Zdaje się, że wszyscy, nawet PiS to kuma poza jednym demencyjnym, z lekkim rysem socjopatycznym cynikiem, który jest kompletnie oderwany od rzeczywistosci
  • Mi też się tak wydawało, ale jak sobie wyobrażacie kampanię w takim nienawistnym stylu rozciągniętą na rok lub dłużej? Bo to nieprawda , że ktoś przerwał kampanię,  cały czas trwa. 
  • Mogli ogłosić stan klęski żywiołowej to by nie było problemów z konstytucją i przenoszeniem wyborów.
    Podziękowali 2Stokrotka Laf2011
  • To można odwołać kampanię na czas epidemii. Każdą.
  • Dalej jest problem, bo nie ma w konstytucji określone, czy wybory od początku, czy zostaja tacy sami kandydaci.
  • Dalej jest problem, bo nie ma w konstytucji określone, czy wybory od początku, czy zostaja tacy sami kandydaci.
  • Polly powiedział(a):
    A może nie listonosze tylko wojsko, policja, straż miejska? Tak głośno myślę. Na pewno są sposoby na zebranie głosów od ludzi w domach. Ja np. przerzucam przez bramkę, bezkontaktowo. Dla mnie ok, bo do lokalu na pewno bym nie poszła, skoro do kościoła, sklepu czy parku nie wychodzę.
    Wojsko policja i straż miejska może się narażać na zakażenie? A może dać pełne stroje ochronne których w szpitalach brakuje? Czytałam ten 5 stronnicowy projekt ustawy i tam żadnych konkretów, konkrety ma wymyślić pkw czy minister spraw wewnętrznych, w terminie takim, aby zorganizować jeszcze siły do obsługi, nie ma też źródeł finansowania a te małe nie będą ale oczywiście to jest teraz największa potrzeba finansowa, nie pomoc upadającym firmom (tarcza daje za małą pomoc)... 
  • Zuzapola powiedział(a):
    Przekładanie teraz wyborów to nie jest łatwa sprawa, w konstytucji nie przewidzieli takiej katastrofy... Nie widzę w dzisiejszym parlamencie atmosfery do zgodnej zmiany konstytucji. Co PIS nie wymyśli będzie oskarżony o dewastację prawa i państwa.  Czy teraz zrobi wybory,  czy przełoży, co wiąże się z totalnym bałaganem prawnym, o czym nie mamy pojęcia,  jakie pułapki tkwią w wyborach, które nagle wymyślają się przepisom. Czy zostają Ci sami kandydaci, czy podpisy od początku, czy da się przeprowadzić jesienią, a co jak będzie totalna panika? Itd, itp. Łatwo mówić, że PiS chce śmierci listonosza, a politycznie pasuje by się pozbyć skompromitowanej kandydatki. Wszyscy grają politycznie wirusem, a udają świętych. Poza tym w sytuacji kryzysowej kraju odkładanie wyborów jest zabójcze dla kraju. Nie znam partii, która podejmie trudną, ale konieczną decyzje na miesiąc przed wyborami. A co jeśli będziemy w ciągu kilku miesięcy potrzebowali działań,  które uderza w większość społeczeństwa? Opozycja to wie i idealna sytuacja, to paraliżowanie działań rządu z wyborami wiszącymi nad głową.  Niestety dobra państwa tu nie ma.
    @Zuzapola w konstytucji przewidzieli stan klęski, a w ustawie o stanie klęski jest w art 2 info ze może być wprowadzony w przypadku epidemii. Bo jak cały kraj stoi gospodarczo a ludzie w domach, to chyba jest stan nadzwyczajny a nie norma? 
  • Zresztą pewnie dajemy się wkręcić razem że wszystkimi, i tak, żeby zdążyć do wyborów, na głosowanie korespondencyjne musi się w trybie szybkim zgodzić senat, także nie ma o czym dyskutować...
  • Słyszałam że może Morawiecki z Gowinem i Szumowskim czekają na odpowiedni moment że przekonac Najwyższego Wodza który zresztą nie ponosi żadnej odpowiedzialności bo nie pełni funkcji... Na dziś chyba za mało trupów i zakażonych... Zobaczymy... 
  • Według opozycji już nie ma konstytucji i rządzi dyktator, to nie wiem po co to oburzenie na temat wyborów . Poczytajcie lepiej jak dyktaturę komunistyczną wprowadzają w Hiszpanii , pod przykrywką wirusa w dodatku. Ale to dla dobra gender i lgbt, to nikt się w Unii nie czepia. Tam już nikt nic złego na rząd nie może powiedzieć, ani napisać.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Jeszcze nie rządzi dyktator i tego nie chcemy 
  • Pachnąca waglikiem? Czy koronawirus pachnie? 
  • Obecnie nie ma w asortymencie, dostępne te z żywym towarem :) 
  • wybory muszą  być teraz bo jak będą za pół roku lub za rok to ciemny naród zobaczy że jest kryzys i zapomni kto im dupy ratował zobaczy tylko że bieda jest i wybierze innego prezydenta. Ludzie mają krótką pamięć i zamiast być wdzięczni  patrzą że garnek pustszy więc trzeba wybrać BIedronia albo inne badziewie.
    Pis o tym wie dlatego wybory się odbędą korespondencyjnie na 100 procent. 
    Podziękowali 1Polly
  • - Tylko szaleniec, albo skrajny hipokryta, może proponować Polakom pójście do urn - mówi Borys Budka o pomyśle korespondencyjnego głosowania w wyborach prezydenckich.  
    _________________
    opozycja jak zawsze o krok z tyłu
    nikt nikomu nie proponuje chodzenia :-)
  • @Prayboy gołębiem pocztowym doręcza i odbiorą a potem samo się policzy? 
  •  Marsz Kaczyńskiego po trupach do urn, ten szalony pomysł głosowania korespondencyjnego, ma być zasłoną dymną dla nieudolności tej władzy i ma zakryć fakt, że #TarczaAntykryzysowa zostawia najsłabszych bez pomocy. – na konferencji w Warszawie.#Koronawirus #Polska2020
    _____________
    a co szalonego w głosowaniu korespondencyjnym?
  • Jaki kryzys? Piszesz przecież że 15 procent bezrobocia i to czasowo. Za rok nie będzie po tym śladu
  • Izka powiedział(a):
    @Prayboy gołębiem pocztowym doręcza i odbiorą a potem samo się policzy? 
    poczta działa

  • Prayboy powiedział(a):
     Marsz Kaczyńskiego po trupach do urn, ten szalony pomysł głosowania korespondencyjnego, ma być zasłoną dymną dla nieudolności tej władzy i ma zakryć fakt, że #TarczaAntykryzysowa zostawia najsłabszych bez pomocy. – na konferencji w Warszawie.#Koronawirus #Polska2020
    _____________
    a co szalonego w głosowaniu korespondencyjnym?

    To co pisałam w poscie z 12.01,podsumowując że ono samo się nie zrobi ale trzeba zaangażować tabun ludzi i deficytowych środków ochrony oraz kupę kasy w ten proces 
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    Jaki kryzys? Piszesz przecież że 15 procent bezrobocia i to czasowo. Za rok nie będzie po tym śladu
    czasowo. Rok, dwa, może trzy. Nie wiem .
  • Izka powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
     Marsz Kaczyńskiego po trupach do urn, ten szalony pomysł głosowania korespondencyjnego, ma być zasłoną dymną dla nieudolności tej władzy i ma zakryć fakt, że #TarczaAntykryzysowa zostawia najsłabszych bez pomocy. – na konferencji w Warszawie.#Koronawirus #Polska2020
    _____________
    a co szalonego w głosowaniu korespondencyjnym?

    To co pisałam w poscie z 12.01,podsumowując że ono samo się nie zrobi ale trzeba zaangażować tabun ludzi i deficytowych środków ochrony oraz kupę kasy w ten proces 

    demokracja kosztuje. Jeśli o mnie chodzi wyborów możnaby nie robić bo i tak wygra Duda, szkoda czasu na taką egzotykę jak BIedroń czy Bosak, albo MOnty PAjtona jak KIdawa lub Hołownia czy Tygrysy jak Kamysz. Po co to. 
  • edytowano kwietnia 2020
    Prayboy powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
     Marsz Kaczyńskiego po trupach do urn, ten szalony pomysł głosowania korespondencyjnego, ma być zasłoną dymną dla nieudolności tej władzy i ma zakryć fakt, że #TarczaAntykryzysowa zostawia najsłabszych bez pomocy. – na konferencji w Warszawie.#Koronawirus #Polska2020
    _____________
    a co szalonego w głosowaniu korespondencyjnym?

    To co pisałam w poscie z 12.01,podsumowując że ono samo się nie zrobi ale trzeba zaangażować tabun ludzi i deficytowych środków ochrony oraz kupę kasy w ten proces 

    demokracja kosztuje. Jeśli o mnie chodzi wyborów możnaby nie robić bo i tak wygra Duda, szkoda czasu na taką egzotykę jak BIedroń czy Bosak, albo MOnty PAjtona jak KIdawa lub Hołownia czy Tygrysy jak Kamysz. Po co
    Ale jak koniecznie ludzie chcą tracić pieniądze co zrobić...

  • @Prayboy demokracja nie może kosztować ludzkiego życia i kasy którą w tym czasie należy mądrzej wydać 
  • Nie teraz
  • a kto umrze wrzucając list do skrzynki 10 maja?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.