Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1293032343591

Komentarz

  • A w kryzysie za pół roku nagle będzie nas stać na wybory?
    Podziękowali 2Prayboy Klarcia
  • Pakiety trzeba doręczyć z pokwitowaniem. I odebrać. I obsłużyć w sortowniach, pracując człowiek obok człowieka. Itp. Takie przedsięwzięcia w stosunku do iluś tam milionów obywateli to grubsza logistyka. Można tego nie robić gdyby nie było wyborów. Pytanie w którym z tych dwóch scenariuszy prawdopodobieństwo zarażenia się jest mniesze? Czy to jest sprawa bytowa jak picie, jedzenie, leczenie się? 
  • Mam czas bo od 42 minut stoję w kolejce do Lidla 
  • Jakby ktoś miał wątpliwości czy mamy czas normalny czy nadzwyczajny
  • Tej co po 2 osoby w placówce obsługuje? Nie pamiętam szczegółów przepisów... 
  • A zagranica jak zagłosuje? 
  • Ja serio myślę, że poczcie tego nie zostawią. Może będzie np. wojsko lub straż w kombinezonach objeżdżać teren i zbierać od ludzi. To jest do dogrania, mają ludzi od tego.
    Nie wydaje mi się, żeby system pocztowy coś takiego wytrzymał. Chyba że przez profil zaufany albo bank tak jak wnioski o 500+ za potwierdzeniem tożsamości?
    Podziękowali 1mamaw
  • Polly powiedział(a):
    Ja serio myślę, że poczcie tego nie zostawią. Może będzie np. wojsko lub straż w kombinezonach objeżdżać teren i zbierać od ludzi. To jest do dogrania, mają ludzi od tego.
    Nie wydaje mi się, żeby system pocztowy coś takiego wytrzymał. Chyba że przez profil zaufany albo bank tak jak wnioski o 500+ za potwierdzeniem tożsamości?

    o właśnie - powinni uzależnić wypłatę 500 od zagłosowania
    bo pieniążki nie śmierdzą ale władzunia cuchnie co?

  • zagłosujesz - dostaniesz 500 tkę
    oczywiście na Dudę
  • Ciekawa jestem, jak maja zamiar nam dostarczyć karty. Meldunek w jednym miejscu, okreg wyborczy zgłoszony w innym. 
  • asia powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Polly powiedział(a):
    Ja serio myślę, że poczcie tego nie zostawią. Może będzie np. wojsko lub straż w kombinezonach objeżdżać teren i zbierać od ludzi. To jest do dogrania, mają ludzi od tego.
    Nie wydaje mi się, żeby system pocztowy coś takiego wytrzymał. Chyba że przez profil zaufany albo bank tak jak wnioski o 500+ za potwierdzeniem tożsamości?

    o właśnie - powinni uzależnić wypłatę 500 od zagłosowania
    bo pieniążki nie śmierdzą ale władzunia cuchnie co?

    Ty tak serio?
    ach jak ja lubię was tu rozjuszyć :-)
    serio serio!
  • oczywiście można głosować na Bosaka żeby nas puścił na bosaka i to bez skarpetek w kierunku wschodnim, na Kidawę aby nas znowu okradali, na Kamysza żebyśmy pracowali do śmierci, na Hołownię żeby nas klepał po plecach a generałowie z WSI wrócili do włądzy, lub na Biedronia żeby nas wszystkich...
    Podziękowali 1Klarcia
  • spektrum mamy jak widzicie szeroookie
    Andrzej Duda, to się uda!
    Podziękowali 1Klarcia
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    lubię klepanie po plecach...
    Nie lubię długopisów, wolę pióra
    a ja lubię tych którzy prowadzą politykę historyczną
  • A ja na Dude nie zaglosuję. Już mu raz dałam szansę i mnie jako wyborcę zawiódł. Poza tym nie uważam że partia rządząca ratuje nam dupy w tej chwili. Wrecz przeciwnie.
  • nie no jasne.
  • jukaa powiedział(a):
    Mam wrażenie, że tylko minister zdrowia pracuje (można się spierać, czy skutecznie) , reszta podejmuje heroiczne wysiłki w celu trzymania się stołķów. Łącznie z prezydentem, produkującym masowo gładkie i o niczym orędzia.
    częściowo się zgadzam!
  • a najbardziej wk... mnie Sasin -  to buc straszny!!
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Prayboy powiedział(a):
    oczywiście można głosować na Bosaka żeby nas puścił na bosaka i to bez skarpetek w kierunku wschodnim, na Kidawę aby nas znowu okradali, na Kamysza żebyśmy pracowali do śmierci, na Hołownię żeby nas klepał po plecach a generałowie z WSI wrócili do włądzy, lub na Biedronia żeby nas wszystkich...
    Póki co po łbie dostajemy od milosciwie nam panujących. 
    Lepiej żeby w ogóle nie pomagali niż cyrk odstawiali. Bo obsługa cyrku niestety kosztuje. 
    A te pieniądze mogą się teraz bardziej przydać szpitalom. 
  • uważasz że rząd nie stanął na wysokości zadania?
    osłabiasz mnie
  • no tez tak uważam. Zamiast pomagać prywaciarzom (własny interes to zawsze ryzyko) powinni dać te kilkadziesąt miliardó na szpitale
    popieram cię !
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Jak pomyślę, że tym wszystkim miałaby się zająć pani Kopacz....
  • Uważam że rząd nie stanął na wysokości zadania.
  • A propos roznoszenia pakietów przez wojsko, to najwyraźniej chcemy aby nasza armia została przetrzebiona koronawirusem
    Podziękowali 2Prayboy joanna_1991
  • Izka powiedział(a):
    A propos roznoszenia pakietów przez wojsko, to najwyraźniej chcemy aby nasza armia została przetrzebiona koronawirusem
    Po trupach do władzy.
  • edytowano kwietnia 2020
    Izka powiedział(a):
    A propos roznoszenia pakietów przez wojsko, to najwyraźniej chcemy aby nasza armia została przetrzebiona koronawirusem

    Można zastosować zabezpieczenia. Można. O tym czy to sensowne w tej chwili i absolutnie konieczne, nie wypowiem się. Natomiast logikę rządzących rozumiem.
    Tylko czekać aż w wypadku przełożenia wyborów, wyskoczy jakiś sędzia SN lub inny bezstronny dostojnik i orzeknie, że zgodnie z konstytucją, nie mamy prezydenta. Albo zgodnie z konstytuacją, z powodu nieodbycia się wyborów, prezydentem została ...Kidawa. I tu odpowiednia interpretacja apolitycznego profesora prawa na usługach UE. Albo jeszcze lepiej. Nie zrobiliście wyborów, to my (opozycja) wnosimy o komisaryczny zarząd UE do czasu zakończenia epidemii. Bo kadencja Dudy wygasła, wyborów nie było, więc halo! Nie jest już prezydentem tylko uzurpatorem.
    Z konstytucji można wyjąć wszystko, byle tylko zdyskredytować oponenta.
  • Prayboy powiedział(a):
    no tez tak uważam. Zamiast pomagać prywaciarzom (własny interes to zawsze ryzyko) powinni dać te kilkadziesąt miliardó na szpitale
    popieram cię !
    Nie, nie pomogli. 
    Ci prywaciarze to ta większość która składa się m.in. na 500+, które m.in. Ty pobierasz. To oni napędzają w ogromnej mierze skarbonkę rzadu, z której rząd potem łatwa ręka rozdaje. 
    Rząd ich olał, nie pomógł. Gdyby pomógł- odroczył płatności itp, to nie miałby skąd kasy na m.in. pięćsetki brać. 
    Ale..... wiesz, oni upadają, wiec ta skarbonka nie będzie się zapełniać. Za to zasila szeregi tych do skarbonki. 
    Ci prywaciarze (niektórzy nazywają ich złodziejami) podziękują rządowi. 
  • Są jeszcze pogardzane  oddziały Macierewicza,  może tych wam nie szkoda zarazić... Tylu mądrych,  to czemu takie głupie rządy jedne po drugich mamy... 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Polly powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    A propos roznoszenia pakietów przez wojsko, to najwyraźniej chcemy aby nasza armia została przetrzebiona koronawirusem

    Można zastosować zabezpieczenia. Można. O tym czy to sensowne w tej chwili i absolutnie konieczne, nie wypowiem się. Natomiast logikę rządzących rozumiem.
    Tylko czekać aż w wypadku przełożenia wyborów, wyskoczy jakiś sędzia SN lub inny bezstronny dostojnik i orzeknie, że zgodnie z konstytucją, nie mamy prezydenta. Albo zgodnie z konstytuacją, z powodu nieodbycia się wyborów, prezydentem została ...Kidawa. I tu odpowiednia interpretacja apolitycznego profesora prawa na usługach UE. Albo jeszcze lepiej. Nie zrobiliście wyborów, to my (opozycja) wnosimy o komisaryczny zarząd UE do czasu zakończenia epidemii. Bo kadencja Dudy wygasła, wyborów nie było, więc halo! Nie jest już prezydentem tylko uzurpatorem.
    Z konstytucji można wyjąć wszystko, byle tylko zdyskredytować oponenta.
    Zabezpieczen brakuje medykon a można je tracić na bezsensowne czynności? Konstytucja jasno określa kto jest prezydentem w przypadku gdy odkładane są wybory bo jest stan nadzwyczajny. Na razie PiS zasłynął próbą skrócenia kadencji Prezes SN chociaż w konstytucji jest jasno i wprost napisane że trwa 6 lat. 
  • PiS popisał się na razie bardziej kreatywnym czytaniem konstytucji, nie opozycja 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.