Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1575860626391

Komentarz

  • No ja się określam jako narodowiec. I mam generalnie w czterech literach PiS i antypis. Z ludźmi rozmaitymi rozmawiam. Tu mam zwolenników Trzaskowskiego, Hołowni, Biedronia,  Bosaka i Dudy i jakos istnieje między nami normalna wymiana poglądów. Nie zauważyłam zjednoczenia antypis. Niektórzy PiSu po prostu Nie lubią i uważają ich za szkodników. Ja też. Ale to nie znaczy że zaglosowalabym za Biedroniem albo Trzaskowskim byle się Dudzie nie udało. 
    A jeśli istnieje tutaj antypis, a czasem ktoś się tak wypowiada, to jest to taki poziom czlowieka że nie ma w ogole o czymkolwiek z nimi rozmawiać, bo to jest prymitywizm do entej potęgi. 
  • No zgadza się. A ludzie nadal w to wierzą.  Np w sens glosowania na mniejsze zlo,bo ci których faktycznie popierają się i tak nie dostana. I w efekcie mamy ciągłe na szczycie dwie frakcje, wymieniajace się władzą co jakiś czas. Fajny układ. Jak mawia Michalkiewicz my nie ruszamy waszych a wy nie ruszacie naszych.
    Podziękowali 1Predikata
  • Jeśli nie zaglosujesz  na mniejsze zło,  to wygra to większe, czego tu nie rozumiesz? A partia, która nie ma swojego programu i są w niej tak sprzeczne że sobą głosy jest dla mnie bez sensu, narodowcy tracą na spółce z Korwinem.  Kasa jest, ale przyszłości w tym nie widzę.  Teraz po 2 kadencjach dużo głosów przyszłoby do narodowców,  szkoda, że nie mają swojej partii, gdzie nie musieliby się ciągle tłumaczyć, to nie my. A może tak wygodnie. Jak zaufać w cokolwiek, jeśli nie mogą nic obiecać, bo u nas takie różne poglądy, że nie wiemy sami na co zagłosujemy. 
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):

    katarzynamarta2 powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    katarzynamarta2 powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Jak zwykle wybór między dżumą, a cholerą.

    Między Trzaskowskim Hołownia?
    To prawda.
    Pomyliło ci się. W drugiej turze jest duda i niestety trzaskowski
    Myślałaś, że będzie ten kluseczkowaty Hołownia?
    Aniela a jak ty wyglądasz? Patrzyłaś ostatnio w lustro?
    Zmartwię Cię @katarzynamarta, o ile ostatnio się nic drastycznie nie zmieniło to @Aniela jest wysoką, szczupłą, piękną kobietą. :)
    Natomiast znając ją odrobinkę wątpię by w "kluseczkowatości" kandydata chodziło jej o wygląd.
    Droga Bambidu zmartwię cię tym razem ja. 
    Mam gdzieś tak naprawdę jak wyglada Aniela. Ani wzrost ani szczupłość nie świadczą o pięknie człowieka.
    Spojrzenie w lustro to tez spojrzenie sobie prosto w twarz i zadanie sobie pytania np czy ta piękna buzia lub niespecjalnie ładna powinna wyśmiewać wygląd innego człowieka.

    Ile zawiści i złości wychodzi z ludzi w trakcie wyborów (niezależnie z której są opcji) to aż przykre jest i tyle. 
    Jak ktoś nie jest za „moim” to agent, szpieg, głupek, debil, ciemnogród itp itd

    kiepsko to o nas świadczy 


    O matko kochana, @katarzynamarta2 ; , wyluzuj.
    Tak to by w ogóle nie można było określić pejoratywnie zachowania, idei oraz wyglądu kandydata.
    I powiem Ci tak:
    Dla mnie Hołownia to dziwak i mazgaj, w dodatku bez aparycji (nie wiem dlaczego miałabym nie mieć prawa oceniać cech fizycznych kandydata na prezydenta mojego kraju) i nie widzę powodu żeby o tym nie móc powiedzieć, tylko dlatego , że mam ileś kilogramów nadwagi. Ja nie startuję na prezydenta.

  • Odrobinka powiedział(a):
    No ja się określam jako narodowiec. I mam generalnie w czterech literach PiS i antypis. Z ludźmi rozmaitymi rozmawiam. Tu mam zwolenników Trzaskowskiego, Hołowni, Biedronia,  Bosaka i Dudy i jakos istnieje między nami normalna wymiana poglądów. Nie zauważyłam zjednoczenia antypis. Niektórzy PiSu po prostu Nie lubią i uważają ich za szkodników. Ja też. Ale to nie znaczy że zaglosowalabym za Biedroniem albo Trzaskowskim byle się Dudzie nie udało. 
    A jeśli istnieje tutaj antypis, a czasem ktoś się tak wypowiada, to jest to taki poziom czlowieka że nie ma w ogole o czymkolwiek z nimi rozmawiać, bo to jest prymitywizm do entej potęgi. 

    hm, ja też PiS-u nie lubię,
    ale jednocześnie uważam, że rozpoczął i ciągnie dalej, zasadnicze reformy państwa.
    I że reformy te pociągają za sobą koszty, np. sojusz z USA, czy wyciszanie kwestii ustawy 447.
    I narodowcy będą musieli się z takimi kosztami zmierzyć.

    Czy mogłabyś, w związku z powyższym, albo i nie, opowiedzieć, dlaczego uważasz PiS za szkodników?
    Podziękowali 2Rogalikowa Aszna
  • @Ida ; I przez taki sposób dyskusji to wszystko wygląda jak wygląda. 

  • W tej sytuacji dobry pomysł mają Kaja Godek i Cejro:

    Co przed II turą wyborów powinna zrobić Konfederacja? Kaja Godek i Wojciech Cejrowski mają pomysł


    Krzysztof Bosak uzyskał – wedle częściowych wyników – około 7 proc. głosów. Konfederacja zadeklarowała jednak, że nie zdecyduje się na oficjalne wsparcie w II turze bądź to Andrzeja Dudy bądź Rafała Trzaskowskiego. Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego to błąd. Z kolei Kaja Godek wskazała na tematy, jakie powinny stanowić pole do negocjacji między prawicowym ugrupowaniem a liderami PiS-u.

    W ocenie Kai Godek Krzysztof Bosak powinien zaproponować prezydentowi Dudzie udzielenie poparcia w II turze w zamian za uchwalenie do tego czasu przez parlament ustawy „Zatrzymaj aborcję”, która ograniczyłaby skalę aborcyjnego dzieciobójstwa w Polsce. Alternatywą dla przeprowadzenia takiej zmiany jest wydanie orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie aborcji eugenicznej. Kaja Godek słusznie zauważa, że to najistotniejsza sprawa w Polsce.

    Z kolei Wojciech Cejrowski nie wskazał na konkretne tematy, jakie winny stać się polem negocjacji między PiS-em a Konfederacją, jednak pomysł polityków prawicowego ugrupowania określił w surowy i dość nieparlamentarny sposób. Jego zdaniem wynik Bosaka stanowi kartę przetargową, z którego narodowo-wolnorynkowo-konserwatywne ugrupowanie nie chce skorzystać.


  • I jeszcze ciekawy komentarz:

    Okazuje się, że Konfederacja ze swoim kandydatem na urząd prezydenta w chwili próby chowa broń. Nie walczy o sprawy najważniejsze. A można było coś ugrać z bezpostaciowym PiS. Kaja Godek jest bardziej roztropna niż pan Bosak, który pokazał, że nie nadaje się do roli prezydenta, jezeli nie wie, co jest ważne dla narodu w chwili jego zagrożenia. Jakiś nieokreślony wolny rynek bez ludzi nie ma racji bytu. Jeżeli nie ma odwagi, aby powiedzieć, że poprę każdego, kto będzie walczył o obronę najsłabszych, wystawia mu smutną laurkę. W życiu liczy się nie tylko pełna miska, jakiś budynek mieszkalny, blaszane pudło na gumowych kółkach i portfel pełen pomnażanych banknotów. To pokazali wyraźnie obrońcy Polski z 1920 roku.

    Podziękowali 2Gosia5 Rogalikowa
  • Odrobinka powiedział(a):
    Serio myślisz @Bambidu że w polityce polskiej istnieje rzeczywiscie PiS i antyPiS? Moim zdaniem to nie prawda ale komuś zależy żebyśmy tak myśleli bo łatwiej ludźmi sterować i kształtować opinię społeczną  
    To skąd tyle głosów na Trzaskowskiego? - wystawiony jako kandydat miesiąc temu, wylewa ścieki do Wisły - to się ludziom podoba???
    Podziękowali 2Rejczel Rogalikowa
  • paulaarose powiedział(a):
    @Ida ; I przez taki sposób dyskusji to wszystko wygląda jak wygląda. 


    Nie uważam tak. Wyborcy mają prawo oceniać kandydatów na prezydenta pod każdym względem. Niby dlaczego nie?

    Ja np. negatywnie oceniam postępowanie Bosaka, np. w czasie debaty, mimo to, że bardzo chciałam , żeby to on został prezydentem. Nie podoba mi się to, że podkopywał Dudę, uważam, że to jest błąd taktyczny, który może być fatalny w skutkach dla Polski.
    Bosak i tak nie miał szans na wygraną, a wzmocnił tylko niebezpiecznego Trzaskowskiego, bo zniechęcał tych niezdecydowanych wyborców do głosowania na Dudę.

  • Może i Duda wspiera Żydów i opłacany jest przez Amerykanów, ale Trzaskowski wspiera lewaków i płacą mu Niemcy. @Elunia, dżuma i cholera? Bardziej katar* i grypa.
    *katar to Duda, jakby ktoś jeszcze nie wiedział, jak niebezpieczni są lewacy i jak interes Niemców rozbieżny jest z polskim
  • @Gosia5 Polsce brakuje zdrowego egoizmu i podejścia do innych nacji czysto bizsnewego. Nie ufac sojusozm.


    @Ida można oceniać ale można przy tym używać innego słownictwa, ale to moja opinia, nie musisz brać też tego do siebie
  • I uważam że oceniać powinno się bardziej zachowanie niż wygląd, ja Holowni bym nie poparła ale to jak wygląda nie ma znaczenia
  • paulaarose powiedział(a):
    I uważam że oceniać powinno się bardziej zachowanie niż wygląd, ja Holowni bym nie poparła ale to jak wygląda nie ma znaczenia


    Oczywiście, że masz tu rację  - bardziej się liczy zachowanie i poglądy, niż wygląd.
    Gdybym miała popierać kandydata ze względu na aparycję, to wiadomo, że Trzaskowski jest najsłodszym ciachem.


  • edytowano czerwca 2020
    @paulaarose przykro mi to pisać, ale Polska jest za słaba, by dyktować sojusze. Trzeba wybrać mniejsze zło.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano czerwca 2020
    @Gosia5 to też niestety prawda... Kiedys może w tym kraju będzie lepiej i będzie silniejszy
    Podziękowali 1Gosia5
  • Czemu Duda zaprasza Żydów do Polski ?  Ktoś  ma jakiś pomysł ?

    Na koszty mógłbym się zgodzić tylko, że  te F35 nie będą nawet naprawiane w Polsce.
    Za obecność obcego wojska trzeba będzie płacić, w przyszłości USA i Rosja będą miały ten sam interes w pokonaniu Chin. Znów będziemy między młotek a kowadłem.

    Rozważmy, gdybyśmy byli krajem satelickim USA, a może nawet kolejnym stanem USA czy to miałoby sens ?
    Podziękowali 2Odrobinka Laf2011
  • paulaarose powiedział(a):
    Zresztą co innego podejrzewać. U mnie w gminie wyniki były takie: Duda ponad 1000 głosów, Trzaskowski 200. Z dwojga złego może lepiej aby wygrał Duda, ale dla mnie nie są to wymarzeni kandydaci. 

    A kto jest dla Ciebie wymarzonym kandydatem? Uzasadnij krótko - dlaczego?
  • Aniela powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Jestem narodowcem, Duda nie zobaczy mojego głosu w II turze. Jestem tak wściekły że zagłosuję przeciwko Dudzie. Pisowcy MUSZĄ odpowiedzieć za sekowanie Krzysztofa Bosaka w ich mediach.

    https://twitter.com/marian_konarski/status/1277329115876601856

    Typowe, polskie.
    Niech ojczyznę szlag trafi, ale zemszczę się.

    ***

    Następny "mądry":

    Będąc wyborcą Konfederacji i Krzysztofa Bosaka oświadczam, że oddam głos na Trzaskowskiego. Prezydenckie weta będą powodować,że pisowskie kanalie będą musieli żebrać o głosy moich posłów i będą szanować ich poprawki

    https://twitter.com/wrotowojtek/status/1277356298468839425


    Jak to bylo z tymi obelgami? Onuce Putina...ruskie smiecie itp... no teraz Juda dostanie rachuneczek z 447, za Aneks WSI, za kleczenie przed Zydami i Wujem Samem. A Trzaskowski...nie ma zadnej roznicy miedzy Juda a Trzaskowskim.

    https://twitter.com/PawelHubal/status/1277398661866160128




    Biorą przykład z Romana Giertycha.

    Klarcia, nie ubliżaj Polakom, to nie jest typowo polskie.

    Jak nie jest, jak jest. Przyjrzyj się historii Polski. Autentycznie dbających o jej dobro zawsze była mniejszość. Pieniactwo jest cechą narodową Polaków. Do zaborów sami Polacy doprowadzili, fakt, że wyższe sfery, ale chłopom to było obojętne.
  • edytowano czerwca 2020
    Odrobinka powiedział(a):
    Wy to tak serio że wszyscy kandydaci to wystawieni przeciw Dudzie? I zawsze jakaś agentura? A Duda to która agentura? Jedyny nieskalany rycerz wśród najemników? 
    Bo moim zdaniem to normalne że wystawieni są różni kandydaci. I że w wyborach nie wspierają Dudy. I że dla ich wyborców Duda to ostateczność i dopust Boży. 
    I tak wygra. Bo Trzaskowski jest za słabym kandydatem.

    Jest duże ryzyko, że przegra. Wystawieni kandydaci byli na tej samej zasadzie, co zawsze. Ale Trzaskowski i Hołownia grali do jednej bramki.
    Niewykluczone, że wygra opozycja, identycznie, jak podczas wyborów do Senatu.
    I tym samym pożegnamy już Polskę bezpieczną, rosnącą w siłę, nabierającą znaczenia w świecie. Będziemy mieli wojnę na górze, jak w latach 2007-2010. Niewykluczone, że będą wcześniejsze wybory, które wygra "to, co było". Znowu powróci status neokolonii, a w kraju zapanuje bieda. Powiedzą, że PiS doprowadziło Polskę do stanu kryzysu gospodarczego, jak w Grecji. Zabiorą świadczenia rodzinne; podniosą wiek emerytalny; wprowadzą do szkół deprawację dzieci; zalegalizują związki jednopłciowe, dając im przywileje rodziny (wspólne rozliczanie podatków); "mowa nienawiści" będzie prawnie karana; Ruch LGBT otrzyma dotacje i przywileje; podejmą kroku ułatwiające dostęp do aborcji; in vitro będzie na koszt NFZ. Zatrzymają wszystkie duże inwestycje. Wyprzedadzą co tylko będzie możliwe do sprzedania, łącznie z Orlenem i Lotosem.
    SB przywrócą utracone przywileje emerytalne.
    Zostanie odwrócona reforma sądownicza.
    Przywrócą co było w TK.
    Zaspokoją żydowskie roszczenia, to już dawno Komorowski obiecał - Trzaskowski wypowiadał się publicznie, że będzie za.
    Polska nareszcie będzie chwalona w UE i stawiana za wzór, bo rząd przyjmie dziesiątki, jeżeli nie setki, tysięcy nielegalnych imigrantów.
    Dobiorą się do Kościoła, ale to akurat mnie nie martwi.
    Gospodarka polska na powrót będzie podporządkowana niemieckiej. 
    Wprowadzą zalesienia, Polska - jak to było od początku planowane - będzie zielonymi płucami Europy.

    Na tym forum - daję na to ok. rok czasu - będziemy mieli narzekania, jakich dotąd nie było.

    *- o SB, sądach i TK dopisałam, bo mi się później przypomniało. Gontarczyk vel Lange będzie triumfować.
    Niewykluczone, że pójdą siedzieć osoby, które na jej temat ostatnio pisały.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Aniela powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Serio myślisz @Bambidu że w polityce polskiej istnieje rzeczywiscie PiS i antyPiS? Moim zdaniem to nie prawda ale komuś zależy żebyśmy tak myśleli bo łatwiej ludźmi sterować i kształtować opinię społeczną  
    To skąd tyle głosów na Trzaskowskiego? - wystawiony jako kandydat miesiąc temu, wylewa ścieki do Wisły - to się ludziom podoba???

    Tylko ignorant polityczny nie rozumie, że przeciw PiS występują ci, którym się urwało - są umocowani medialnie i nadal mają duże wpływy. Wylansowano nienawiść do "gnoma", jak to miało miejsce w roku 2005 i teraz ww wraz z ogłupionymi ludźmi są gotowi nawet na konia zagłosować, byle tylko Duda przegrał.
    W oczy mi wpadła deklaracja byłego wojskowego PRL, że zagłosowałby nawet na konia.
    Podziękowali 2Aniela Rejczel
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Z ciekawości (I nie tylko) sprawdziłam jak głosowali Polacy w Luksemburgu

    https://polska.lu/publikacje/polonica/1475-wyniki-i-tury-wyborow-prezydenckich-w-okw-nr-82-w-luksemburgu

    To mnie wcale nie dziwi. Większość ludzi uważających się za Polaków jest zdecydowanie anty PiS. Oni zagłosują za Trzaskowskim.
    Swoją niechęć do PAD budują na nienawiści do "gnoma". Wierzą w propagandę mediów silnej Polsce nieprzychylnych. Poza ludźmi bywającymi w Carlsbergu i niektórymi słuchaczami RM, o polityce nie rozmawiam, bo natychmiast robi się awantura. Ci ludzie sprawiają wrażenie zahipnotyzowanych.
  • Gosia5 powiedział(a):
    Może i Duda wspiera Żydów i opłacany jest przez Amerykanów, ale Trzaskowski wspiera lewaków i płacą mu Niemcy. @Elunia, dżuma i cholera? Bardziej katar* i grypa.
    *katar to Duda, jakby ktoś jeszcze nie wiedział, jak niebezpieczni są lewacy i jak interes Niemców rozbieżny jest z polskim

    Trzaskowski będzie wspierał interesy żydowskie. Być może niedługo będziecie się mogli sami o tym przekonać.
    Podziękowali 1Aniela
  • Ida powiedział(a):
    Trzaskowski jest najsłodszym ciachem.



    Ja w twarzy Trzaskowskiego wyraźnie widzę wpływ mocy zła, podobnie było u Tuska.
    Dla mnie ten facet jest ikoną Antychrysta.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Gosia5 to też niestety prawda... Kiedys może w tym kraju będzie lepiej i będzie silniejszy

    Jeżeli opozycja powróci do władzy, to już chyba nigdy.
    Podziękowali 2Aniela Rogalikowa
  • Nie ukrywam, że martwi mnie wyrażanie radości, że spadł procent popierających KONFEDERACJĘ mężczyzn. Moim celem jest mieć poparcie 40% mężczyzn i 5% kobiet. To mężczyźni torują drogę do zmian. Kobiety i tak w przyszłości podążają za mężczyznami.

    https://twitter.com/JkmMikke/status/1277410220076150784

    ***

    Sylwia Spurek skomentowała to:

    https://twitter.com/SylwiaSpurek

    Poglądy skrajnej prawicy to lata zaniedbań w edukacji antydyskryminacyjnej i obywatelskiej. Stąd się bierze lekceważenie praw kobiet, pogarda dla zasady równości, przyzwolenie na stosowanie wobec kobiet przemocy. Czas się temu przeciwstawić.



  • https://twitter.com/SylwiaSpurek/status/1277558700094431233

    Myślę, że zdecydowana większość osób pracujących w tym budynku czeka na szybkie zmiany w Polsce... Bo jak długo mamy tutaj zajmować się jeszcze łamaniem Konstytucji, ograniczaniem praw kobiet, dyskryminacją osób LGBT+? UE to prawdziwa Wspólnota!
  • Tytułem przypomnienia:

    Korwin pięknie się wyraził, co myśli o potworkach w kobiecie, to ta antyaborcyjna Konfederacja?
    "Wychodzi na to, że jest panu bliżej do retoryki kobiet, które krytykują pomysł Kai Godek.

    Nie. Jestem po stronie pani Godek, ale projekt, z którym przyszła do Sejmu jest zbyt rygorystyczny. Nie pozostawia wyboru kobietom, a kobieta musi mieć wybór. Problemem w temacie aborcji jest coś innego.

    Co?

    Ustalenie, kogo uznajemy za człowieka. Jeżeli kobieta nosi w sobie potworka, to nie może go obejmować ochrona gatunku ludzkiego. Wszystko oczywiście zależy od oceny lekarza.

    Czyli jest pan w stanie zrozumieć kobiety, które twierdzą, że nie chcą rodzić "chorego płodu"?

    Owszem. Jestem w stanie zrozumieć normalną kobietę, której może się trafić, że zamiast człowieka nosi w łonie coś, co nigdy nie będzie normalnie funkcjonowało. Natomiast panie, o których pani na początku wspomniała zupełnie mnie nie przekonują."

    http://wielodzietni.org/discussion/comment/2027587/#Comment_2027587

    Dodam jeszcze:

    Janusz Korwin-Mikke to prawdziwy buhaj! „Miałem 200 kochanek!”

    https://4mens.pl/index.php/2020/05/08/janusz-korwin-mikke-to-prawdziwy-buhaj-mialem-200-kochanek/

  • Elunia powiedział(a):
    @klarcia przestań już międlić.
    Ile twoich dzieci pracuje w PL, ile masz lat pracy w PL?
    Samymi ideami dzieci i siebie nie wykarmimy. No chyba, że na niemieckim socjalu.

    No cóż - taka jest właśnie postawa chyba większości Polaków. Zaprzedać się w niewolę za obietnicę przysłowiowej michy.
    Tym razem jednak, gdy opozycja dojdzie do władzy, to będzie niewola i pusta micha.

    PS: Obecnie polski socjal jest chyba równy niemieckiemu.
    Ja, gdybym miała gdzie mieszkać, na pewno w Polsce miałabym lepiej.
    Podziękowali 1Aniela
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.