Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1686971737491

Komentarz

  • U nas też widziałam kilku Trzaskowskich na płotach, a na jednym obok siebie razem z Hołownią (przed 1szą turą). Wiem, że w sumie do jednej bramki, ale tak na jednym płocie to mnie zastanowiło,  czy może komitet płaci coś, żeby bardziej na prywatne poparcie wyglądało.
    Podziękowali 1Klarcia
  • No więc tym bardziej. Płatne? Czy jednak mąż wiesza swojego kandydata a żona swojego?
  • edytowano lipiec 2020
    Bambidu powiedział(a):
    No więc tym bardziej. Płatne? Czy jednak mąż wiesza swojego kandydata a żona swojego?
    Trzeba podpisać umowę z właścicielem nieruchomości , w blokach musi być zgoda spółdzielni. 
    Odpłatnie. 
    Także płaci i Trzask i Duda 

    Podziękowali 1Bambidu
  • paulaarose powiedział(a):
    @Rogalikowa teraz i tak jest luz w porównaniu do marca, kwietnia. 
    W sęsie, że jaki luz? Mówię o mojej prywatnej sytuacji finansowej . Operacja "pandemia" nie pozbawiła nas środków do życia, ale mocno ograniczyła możliwości.
  • @Rogalikowa ja miałam na myśli bardziej ogólna sytuację dookoła, ale rozumiem że na każdego wpływa to inaczej. 
  • paulaarose powiedział(a):
    @Klarcia ciężko mi oglądać media które non stop zachwalają rządzących, używają słownictwa które jest po prostu brzydkie, chamskie, prowadzącym np Rachoniowi w jego porannym programie "wymsknal się "wulgaryzm przy cytowaniu. 

    Potem taki ktoś ogląda to i napawa nienawiścią do wszystkiego co jest antypartyjne. 

    A tvn, onet mnie nie interesuje, nie oglądam z reguły, nie czytam. 

    Niewiele oglądam w TVP Info, bo bardziej interesuje mnie boisko przeciwnika.
    Natomiast często słucham Polskie Radio 24.
    Nie znajduję tam szczególnego zachwalania rządzących - są pokazywane osiągnięcia rządu, prostowane kłamstwa podawane w innych mediach.
    Jest naturalne, że cytuje się także wulgarne wypowiedzi, w porze "nie dla dorosłych", powinny być wypipkane.
  • Rogalikowa powiedział(a):
    Nam też żyło się lepiej, po czym ktoś zarządził pandemię...  :s

    Tak było w każdym kraju, może poza Szwecją, ale i tam gospodarka ma problemy z powodu pandemii. Co prawda nieco staruszków i innych osób obciążających budżet umarło i umiera szybciej, to będzie rządowi łatwiej wyjść z kryzysu.
    Podziękowali 1Katia
  • Odrobinka powiedział(a):
    Jedyne co Trzaskowski może zrobić to blokować rząd poprzez veto.  Co zwiaze ręce PiS, chyba że znajdzie wsparcie w sejmie. Natomiast wybór jego na prezydenta zwiększy nadzieje KO na władzę. Reszta po prostu nie przejdzie przez sejm. Tak że może wmawiać innym co tam zrobić może. Jeden i drugi straszą sobą nawzajem. A ludzie myślą że to jakaś prawda. 

    Jeżeli Trzaskowski wygra prezydenturę, to będzie taka wojna na górze, że głowa mała. To co się działo w latach 2005-2007, to był mały pikuś, w porównaniu.
    Rząd zostanie sparaliżowany w swoich działaniach - nie wykluczone będą przedwczesne wybory.
    Podziękowali 1Aniela
  • Elunia powiedział(a):

    Nie wiem też dlaczego wiecznie narzekacie, że będą przeszkadzać, vetować.
    Prawo jest tak skonstruowane, że nie da się sparaliżować rządów, a mocna opozycja kontroluje i dopinguje.

    Jak to nie da?
    Próbkę mamy w działaniach Senatu. Poza tym, w samorządach z przewagą PO jest wyraźnie robiony sabotaż. Było to widoczne w Warszawie.
  • edytowano lipiec 2020
    Bambidu powiedział(a):
    U nas też widziałam kilku Trzaskowskich na płotach, a na jednym obok siebie razem z Hołownią (przed 1szą turą). Wiem, że w sumie do jednej bramki, ale tak na jednym płocie to mnie zastanowiło,  czy może komitet płaci coś, żeby bardziej na prywatne poparcie wyglądało.

    Ja myślę, że wcale nie trzeba płacić właścicielom domków jednorodzinnych. Trzaskowski ma naprawdę ogromne poparcie w dużych miastach, w Krakowie również sympatyków mu nie brakuje.
    Doszło do takiego paradoksu, że w jednaj z gmin na Podlasiu (bastion PiS) wygrał Trzaskowski, bo akurat zjechali się turyści i stanowili 1/3 uprawnionych do głosowania. 
    Zabawne jest, że ta gmina otrzymała wóz strażacki, jako nagrodę za dużą frekwencję w wyborach.
  • @Klarcia to było po 7 rano ten wulgarny cytat :P. Zresztą ja polityką żyję jednak mniej, ty więcej to i słuchasz i oglądasz więcej. 
  • Klarcia powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    U nas też widziałam kilku Trzaskowskich na płotach, a na jednym obok siebie razem z Hołownią (przed 1szą turą). Wiem, że w sumie do jednej bramki, ale tak na jednym płocie to mnie zastanowiło,  czy może komitet płaci coś, żeby bardziej na prywatne poparcie wyglądało.

    Ja myślę, że wcale nie trzeba płacić właścicielom domków jednorodzinnych. Trzaskowski ma naprawdę ogromne poparcie w dużych miastach, w Krakowie również sympatyków mu nie brakuje.
    Doszło do takiego paradoksu, że w jednaj z gmin na Podlasiu (bastion PiS) wygrał Trzaskowski, bo akurat zjechali się turyści i stanowili 1/3 uprawnionych do głosowania. 
    Zabawne jest, że ta gmina otrzymała wóz strażacki, jako nagrodę za dużą frekwencję w wyborach.
    Takich gmin, w których wygrał Trzaskowski a wóz będzie jest więcej. Chyba 10. Znajdz sobie na TT- jest lista podana. 
    Swoją droga 1/3 głosów na Trzaska to troche mało Do wygranej, zatem mieszkańcy tez głosować musieli na niego ;)
    Rząd chyba zrobił ten teleturniej. Zawsze mogą anulować i dawać wozy tylko tam, gdzie Duda wygrał 
    :D 

    oplata za udostępnienie płotu/balkonu jest przepisami regulowana a nie widzimisiem. 

    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano lipiec 2020
  • 1. Jeżeli gmina jest niewielka, to 1/3 uprawnionych do głosowania (nie głosujących) już coś robi. Oczywiście, że część mieszkańców głosowała na Trzaskowskiego, bo niemały procent społeczeństwa ma wyprane mózgi - ja oceniam na ponad 50 proc.; na szczęście nie wszyscy z nich idą głosować.
    2. Wiem, że jest więcej wygranych gmin, chodziło mi o znajdującą się w bastionie PiS.
    Nie mam wcale złudzeń - wiem, że co najmniej 25 proc. wyborców popiera PiS, nie bardzo wiedząc o co gra się toczy.
    3. Rząd zrobił teleturnieju? A choćby nawet - chciano zachęcić ludzi do pójścia na wybory, bez względu na jaką opcję będą głosować. Te wozy i tak trzeba było gminom kupić - "przegrani" otrzymają je w nieco późniejszym czasie - wykorzystano więc sytuację. Zwracam uwagę, że w UE są państwa, w których udział w wyborach jest obowiązkowy.


    oplata za udostępnienie płotu/balkonu jest przepisami regulowana,
     a nie widzimisiem. <

    Znam wielu sympatyków PAD, którzy pobrali banery, zapytam - czy wzięli za to pieniądze, czy można było z gratyfikacji zrezygnować?
  • Obserwując co się dzieje, jak brudne chwyty stosuje Trzaskowski, jego sztab i wspierające go media - nie mam wątpliwości, że gra toczy się o być, albo nie być Polski.
    Przerzuciłam się na obserwację spotkań Trzaskowskiego, chociaż słuchając tego drania mało mnie krew nie zaleje. Ciśnienie rośnie mi na 200, głowa mi pęka. Ale potrzebuję tego, żeby mieć argumenty w rozmowie z "pożytecznymi idiotami". Są tacy wśród Polonii, niestety.
    Na dzisiejszym spotkaniu krzyczał, że rząd lekceważy stan powiatowych szpitali, jego klakierzy podgrzewali atmosferę, zebrany tam plebs brał to za dobrą monetę. Nikt nie pomyślał, że są robieni w bambuko, bo to nie rząd zajmuje się szpitalami, a samorządy, które wcześniej o to się biły. Samorządy otrzymują pieniądze z budżetu, na szkoły, szpitale, itd. - to od nich zależy, jak te środki zostaną rozprowadzone.
    Mówił, że chce, aby już teraz 6 proc. PKB zostało skierowane na system ochrony zdrowia, że należy przesunąć środki zaplanowane na "gigantomanię". Przecież on doskonale wie, że realizacja jego postulatu zatrzymała by rozwój kraju. On nie jest głupi, jest podle cyniczny.
    Przypominam o trwonionych przez niego publicznych funduszach, przeznaczanych na głupie inwestycje, wsparcie Ruchu LGBT i innych lewackich inicjatyw, jak choćby Fundacji Gontarczykowej.

    Pod adresem premiera skierował słowa, żeby ten nie jeździł z kampanią, ale zajął się służbą zdrowia.
    Na usta ciśnie się pytanie - a pan, p. Trzaskowski, czym się teraz zajmuje? Stawiam dolary przeciwko orzechom, że nie otrzymałabym odpowiedzi.

    R. Trzaskowski chociaż raz był szczery - powiedział (cytat z pamięci): nie obiecuję wam, że rozwiążę problem szpitali, ale przyrzekam, że będą pobudzał rząd do działania, będę jak dręczące sumienie.
    Należy to odczytać jako - będą przeszkadzał w zarządzaniu krajem, składał projekty ustaw niemożliwe w realizacji.

  • edytowano lipiec 2020
    Ja nie m9ge patrzeć, jak on z tym fałszywym uśmiechem kłamie w żywe oczy, część kłamstw od razu ludzie sorostiwalu, a ile zostało do sprostowania.
    Podziękowali 3Rogalikowa Klarcia Milamama
  • Ja wyraźnie widzę, że w kampanię za pośrednictwem swoich mediów i usłużnych dziennikarzy w Polsce, ingerują Niemcy, chcący wasalizacji Polski.
    Nie wiem, czy wiecie, że redaktor naczelny „Welt Group", Ulf Poschardt, napisał tekst zatytułowany „Musimy porozmawiać, panie Duda!”. Pomijając stawiane PAD bzdurne zarzuty, tekst zakończył "zaproszeniem": „Powróćmy szybko do cywilizowanego dyskursu. W Welt chcielibyśmy z tobą o tym porozmawiać, Prezydencie Duda”.*
    Ileż jest w tym buty, pogardy dla urzędu prezydenta RP - mnie to przypomina klimaty z lat 30; ciekawa jestem, jaki procent społeczeństwa podziela moje zdanie.

    Podczas tej kampanii stało się widoczne, że konieczna jest repolonizacja mediów - jak rząd miałby tego dokonać? Nie mam pojęcia.
    To co zrobiły niektóre gazety, a już szczególnie "Fakt" urąga wszelkim zasadom. Ten brukowiec po raz kolejny dał dowód, że jest zwyczajnie niemiecką gadzinówką.
    Na tle powyższych, w miarę przyzwoicie zachowała się TVN - nie potrafię zrozumieć, czym się kierowano.


    *- Jak myślicie - jaka była by reakcja niemieckiego rządu, gdyby powiedzmy redaktor naczelny "Sieci" podobne słowa skierował pod adresem A. Merkel?
    Podziękowali 2Ida Rogalikowa
  • @Klarcia

    Bądź łaskawa nas tu nie traktować jak idiotów.
    Podziękowali 4OlaN. kociara Ona64 stephanos
  • Berenika powiedział(a):
    @Klarcia

    Bądź łaskawa nas tu nie traktować jak idiotów.
     Chyba przesadzasz, moja droga. Można kogoś nie lubić, ale dobrze jest jednak zachować minimum kultury. Odpimkaj się ode mnie - jak się nie podoba, nie czytaj moich komentarzy. Niestety tutaj nie mam możliwości zablokowania Cię.
    Podziękowali 1Ida
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ja nie m9ge patrzeć, jak on z tym fałszywym uśmiechem kłamie w żywe oczy, część kłamstw od razu ludzie sorostiwalu, a ile zostało do sprostowania.

    Już mówiłam, że jest ikoną Antychrysta. Jego kłamstwa jest trudno prostować, bo ci którzy przychodzą na jego spotkania są jakby zahipnotyzowani.
    Osoby nienawidzące "gnoma", co przekłada się na niechęć do PAD, wiedzę czerpią z przekazów medialnych dbających o niemiecki interes narodowy. Nie oglądają TVP Info, bo przekonano ich, że tam jest tylko "pisia propaganda".
    Obecnie na naszych oczach toczy się walka o wszystko - jeżeli nie wspomoże nas Opatrzność, żegnaj Polsko.
  • Tutaj mamy pokazane, do czego gotowi są posunąć się media walczące o zwasalizowanie Polski.

    Rodzina obawia się o swoje bezpieczeństwo po publikacjach „Faktu”


    Po latach dramatu wreszcie mieli szansę na normalne życie. Jak twierdzą, pomocną dłoń wyciągnął do nich prezydent Andrzej Duda, ale jedna z gazet znów burzy ich spokój. – To jest zagrywka polityczna, że kampania prezydencka, że chcieli oczernić pana prezydenta, a my dostałyśmy tzw. strzał w łeb – mówią w rozmowie z TVP Info, a PAP informuje, że we wtorek chcą złożyć pozew przeciwko wydawcy gazety "Fakt" - spółce Ringier Axel Springer. Będą się domagać ogromnego odszkodowania.

    https://www.tvp.info/48845866/rodzina-obawia-sie-o-swoje-bezpieczenstwo-po-publikacjach-faktu

    Na marginesie - to ja od początku tej podłości grzmiałam na TT, że Kancelaria Prezydenta powinna pomóc ww rodzinie w zaskarżeniu brukowca. I chyba do kogoś dotarło. :)
    Podziękowali 1Ida
  • No oczywiscie
    Bo winni ci, co o sprawie napisali
    Typowe odwrócenie kota ogonem
    Nie, że pedofil, że gwałcił, bil
    Ważne, że dobry prezydent ułaskawił a zue media ośmielają się pisać o sprawie 


    Podziękowali 3obwarzanek hipolit Coralgol
  • Klarcia powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    @Klarcia

    Bądź łaskawa nas tu nie traktować jak idiotów.
     Chyba przesadzasz, moja droga. Można kogoś nie lubić, ale dobrze jest jednak zachować minimum kultury. 
    Właśnie dlatego uprzejmie proszę, żebyś nie traktowała nas jak idiotów.

    Chodziliśmy do szkoły i czasem coś czytamy.
    Podziękowali 1Katia
  • .Wyborcy Bosaka zabrali głos w spocie „Mimo wszystko Duda”! „Powiem wam co się stanie jak wybory wygra Trzaskowski…”

    Powstała oddolna akcja ruchu „Mimo wszystko Duda”, która skupia m.in. wyborców Krzysztofa Bosaka, deklarującej oddanie głosu w II turze na urzędującego prezydenta.

    Mimo Wszystko Duda to „oddolna akcja patriotów, którzy w pierwszej turze wyborów prezydenckich zagłosowali na Krzysztofa Bosaka, a w drugiej zagłosują – mimo wszystko – na Andrzeja Dudę”

    https://cai24.pl/wydarzenia/7839/wyborcy-bosaka-zabrali-glos-w-spocie-mimo-wszystko-duda-powiem-wam-co-sie-stanie-jak-wybory-wygra-trzaskowski/?fbclid=IwAR2dA_n0BtGQtGzXsWmCfYuqNNIQBu0DInzFgVULjKPHAVqqovvFT4aDjKE

  • kociara powiedział(a):
    No oczywiscie
    Bo winni ci, co o sprawie napisali
    Typowe odwrócenie kota ogonem
    Nie, że pedofil, że gwałcił, bil
    Ważne, że dobry prezydent ułaskawił a zue media ośmielają się pisać o sprawie 




    Dorosłe kobiety chciały, żeby ten mężczyzna wrócił do domu.
    Skazany mężczyzna odsiedział zasądzony wyrok.
    Wrócił do więzienia wyłącznie dlatego, że złamał zakaz sądu i zamieszkał z partnerką i dorosła córką, na prośbę i zaproszenie obu tych pań.

    W tej rodzinie nie ma dzieci.
    Wszyscy są dorośli.

    Państwo nie powinno ingerować w decyzję dorosłych ludzi.


    Czego nie rozumiesz, @kociara ??

    Podziękowali 3Rogalikowa Klarcia Katia

  • Kto bestialsko wtrącił się w tę rodzinę i zburzył im życie?
    Niemiecka gazeta popierająca kampanię Trzaskowskiego.
    Pokrzywdzone też tak twierdzą.
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • Ha ha ha
    Piękna wolta
    Życie to rodzinie zniszczyła jej glowa
    A nieudolne państwo nie pomogło ofiarom
    Media postanowiły nagłośnić temat, jaki to prezydent prorodzinny
    Zdaje się, że ułaskawienie nie są objęte klauzula tajności a kancelaria zadbała, by temat zaistnial

    "Mój pedofil jest lepszy niż twoj" czy jak to tam szło 




    Podziękowali 1obwarzanek
  • I przepraszam, ale będę brutalna
    Życie to tej rodzinie zniszczył ten człowiek a konkubina się do tego przyczyniła, przez lata pozwalając na krzywdzenie swego dziecka

    Tak, znam mechanizmy uzależnienia od sprawcy przemocy
    Ale to nie zmienia stanu rzeczy i nie zmieni optyki, kto tu jest sprawca nieszczęścia i na pewno nie jest to gazeta 
    Podziękowali 2obwarzanek Katia
  • Tak, Ty na pewno znasz najlepiej te sprawę,  lepiej od zainteresowanych. Ja wierzę, że lekkomyślnie prezydent to nie ułaskawił, to co piszesz, to każdy wie, szczegóły sprawy mogą być inne niż powszechne psychologizowanie. Jeśli ktoś uważał, że kobiety zostały pokrzywdzone przez siebie same, bo do tej pory po tylu latach osobno,  są dalej we władzy maniaka, to powinien się zatroszczyć o te kobiety inaczej, a nie wyciągać je w kampanię.  Naprawdę uważasz, że nie jest to krzywda dla tej ofiary,  że się musi przed cała Polską tłumaczyć?
    Podziękowali 3Rogalikowa Ida Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.