Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1717274767791

Komentarz

  •              
    Jest szczepionka na szkarlatynę?
  • Skatarzyna powiedział(a):
                 
    Jest szczepionka na szkarlatynę?
    Nie ma, szkarlatynę wywołują bakterie, paciorkowce chyba. 
  • edytowano lipiec 2020
    Pioszo54 powiedział(a):
    Dla formalności: Komorowski zawetował 4 ustawy przygotowane przez PO-PSL, Duda zawetował 5 przygotowanych przez Zjednoczoną Prawicę (4 pozostałe były przygotowane jeszcze przez PO PSL). Podsumowując, stwierdzenie, że Duda zawetował więcej ustaw przygotowanych przez jego formację polityczną jest prawdą.
  • Laf2011 powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
                 
    Jest szczepionka na szkarlatynę?
    Nie ma, szkarlatynę wywołują bakterie, paciorkowce chyba. 

    Gwoli ścisłości, fakt, że jest to choroba bakteryjna, nie ma wpływu na to, czy jest na nią szczepionka. 
    Podziękowali 2Laf2011 Katia


  • Na jednym z facebooków moich znajomych znalazłam taki oto tekst.
    Przeraża mnie fakt, że istnieją ludzie, którzy mówią tak straszne rzeczy a jednocześnie uchodzą za wykształconych i porządnych obywateli.
    Zobaczcie sami:


    "Anna Saraniecka

    Wklejam, żeby sobie to przeczytali bezmyślnie zadowoleni, bo wg nich wreszcie jest porządek po niechlujnym, ośmiorniczkowym, wielkopańskim PO.
    Wklejam, bo niedługo już nie będzie można tego zrobić.
    Wklejam, bo czuję że cofamy się mentalnie do Średniowiecza, w którym rydzyk rośnie tuczony pieniędzmi za odpust całkowity .

    Wklejam, bo widzę jak rozmnaża się patologia, której już nie opłaca się pracować, gdyż na dzieciach i opiece społecznej wyciągnie więcej.

    Wklejam, bo lubię latać po Europie bez paszportu a widzę, że interlokutorami w sprawie są raczej „nieloty” zakochane z wzajemnością w ziemniaku i buraku.
    Wklejam, bo wolę kolorową paradę równości od rac i łysych pał organizmów jednokomórkowych, darzących Polskę uczuciem, którego bym sobie na jej miejscu nie życzyła.
    Wklejam, bo nie mogę już patrzeć na pysk atrapy wodza i słuchać jego pokrętnych wywodów z dudy.
    Wklejam, bo gdy skaczę po kanałach i trafię na TVPis, to zastanawiam się czy podczas snu nie przeniesiono mnie z łóżkiem do Chin lub Korei.
    Wklejam, bo chcę stanąć po stronie Jand, Ostaszewskich i Gretkowskich-ostatecznie, bezwarunkowo, a nie pokątnie, lajkująco.
    Wklejam, bo szlag mnie trafia, gdy za moje pieniądze na polecenie staruszka z obłędem w oku, demoluje się konstytucję i prawo dokonując na nich samosądu.
    Wklejam, bo gdy mi mignie przeżuwająca Krystyna zwana na wyrost profesorem, czuję imperatyw wewnętrzny żeby zrezygnować z pacyfizmu.

    Wklejam, bo gdy widzę plakaty ze zmasakrowanymi płodami, to mam ochotę zajść w ciążę i tego samego dnia ją usunąć.

    Wklejam, bo 10 tego w Warszawie, a 18 tego w Krakowie, ktoś robi sobie za nasze pieniądze każdego miesiąca imprezę rodzinną.
    Wklejam, bo kocham przyrodę.
    Wklejam, bo nie chcę żeby się dla mnie podpalali porządni ludzie.
    Wklejam, bo nie interesują mnie spiskowe teorie dziejów i bajki o trotylu.
    Wklejam, bo ten naród i tak był zawsze podzielony, nie całą inteligencję udało się wybić faszystom i komunistom.
    Wklejam, bo jak powiedział jeden prawdziwy profesor: albo rozmowa, albo walka.
    Wklejam bo parafrazując: wkurw się rodzi.
    Wikipedia: Anna Małgorzata Saraniecka (ur. 14 kwietnia 1967 we Wrocławiu) – polska autorka tekstów piosenek i animatorka kultury. Magister filologii polskiej, seminarzystka prof. Ireneusza Opackiego."



    Straszne, po prostu straszne! Skąd się biorą takie kobiety?
    Kobiety o morderczych zamiarach wobec własnych dzieci.
    Żadnego szacunku, żadnych świętości. Jak można kpić w ten sposób?:

    "Wklejam, bo gdy widzę plakaty ze zmasakrowanymi płodami, to mam ochotę zajść w ciążę i tego samego dnia ją usunąć."


    Przerażające!

    Poza tym większość powyższych "wklejam" pokazuje niesamowitą pogardę dla ludzi myślących inaczej niż autorka.


    Podziękowali 2Rogalikowa Katia

  • Im więcej czytam komentarzy zwolenników Trzaskowskiego, tym bardziej jestem przerażona. Tych ludzi trzeba się bać!
    Następny delikwent pisze tak:

    "Jak ten faszystowski system się dopnie, Ci ludzie będą policjantami na komisariatach, nauczycielami naszych dzieci i wnuków, pracownikami urzędów. To ludzie o faszystowskich poglądach w PiS i faszyzujący kościół włożyli im do głów te „mądrości” i dali im przyzwolenie na takie zachowania, niegodne człowieka judząc, odczłowieczając, łamiąc nasze prawa. Jeśli tego nie uspokoimy to skoczymy sobie do gardeł i pokażemy światu swoją najgorsza twarz. Jest dla mnie niepojęte jak jeden, nawet bardzo zły człowiek mógł tego dokonać. Z drugiej strony wiemy, że to już było."


    Faszyzujący Kościół ??????
    Ludzie o faszystowskich poglądach PiS???

    Przecież to jest zniesławienie!
    Mowa nienawiści i kłamstwa!

    Podziękowali 3Rogalikowa Klarcia Katia
  • Klarcia powiedział(a):

    .Wyborcy Bosaka zabrali głos w spocie „Mimo wszystko Duda”! „Powiem wam co się stanie jak wybory wygra Trzaskowski…”

    Powstała oddolna akcja ruchu „Mimo wszystko Duda”, która skupia m.in. wyborców Krzysztofa Bosaka, deklarującej oddanie głosu w II turze na urzędującego prezydenta.

    Mimo Wszystko Duda to „oddolna akcja patriotów, którzy w pierwszej turze wyborów prezydenckich zagłosowali na Krzysztofa Bosaka, a w drugiej zagłosują – mimo wszystko – na Andrzeja Dudę”

    https://cai24.pl/wydarzenia/7839/wyborcy-bosaka-zabrali-glos-w-spocie-mimo-wszystko-duda-powiem-wam-co-sie-stanie-jak-wybory-wygra-trzaskowski/?fbclid=IwAR2dA_n0BtGQtGzXsWmCfYuqNNIQBu0DInzFgVULjKPHAVqqovvFT4aDjKE

    A zajrzyj no @Klarcia na fb Konfederacji
    Ci powiem, że ciekawie tam o tym i innych rzeczach piszą 
  • Tacy oburzeni, że może się do rodziny zbliżyć, a ja jestem oburzona, że trener kickboxingu , który doprowadził do obcowania seksualnego z siódemką swoich nieletnich podopiecznych, nie może być trenerem i opiekować się dziećmi przez 10 lat. Kpina jakaś.  Pedofil może znowu za 10 lat pracować z chłopcami. 
  • edytowano lipiec 2020
    Zuzapola powiedział(a):
    Z tego co wiem, to w wyjątkowych sytuacjach osoba samotna może adoptować dziecko. 
    Takiego dziecka, które mogą dać do adopcji osobie samotnej, geje nie będą chcieli,  ale  dwóm babeczkom, to bym dała. 
  • hipolit powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    No więc tym bardziej. Płatne? Czy jednak mąż wiesza swojego kandydata a żona swojego?
    Trzeba podpisać umowę z właścicielem nieruchomości , w blokach musi być zgoda spółdzielni. 
    Odpłatnie. 
    Także płaci i Trzask i Duda 

    U mnie na płocie Duda. Nikt mi nie zapłacił. Sama powiesiłam. Podobnie z innymi banerami Dudy na naszym osiedlu.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Klarcia powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Jedyne co Trzaskowski może zrobić to blokować rząd poprzez veto.  Co zwiaze ręce PiS, chyba że znajdzie wsparcie w sejmie. Natomiast wybór jego na prezydenta zwiększy nadzieje KO na władzę. Reszta po prostu nie przejdzie przez sejm. Tak że może wmawiać innym co tam zrobić może. Jeden i drugi straszą sobą nawzajem. A ludzie myślą że to jakaś prawda. 

    Jeżeli Trzaskowski wygra prezydenturę, to będzie taka wojna na górze, że głowa mała. To co się działo w latach 2005-2007, to był mały pikuś, w porównaniu.
    Rząd zostanie sparaliżowany w swoich działaniach - nie wykluczone będą przedwczesne wybory.
    Dokładnie!

    Jak tu czytam, że nic się nie zmieni, to pusty śmiech mnie ogarnia.
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • paulaarose powiedział(a):
    Po raz kolejny polacy zagłosowali na to samo to mają, inni może nie byliby znacząco lepsi ale zawsze jakas zmiana. Ale przecież i takbwygra ten więc inny głos nie ma znaczenia, pomyślało parę milionów Polaków. Brak jakiegokolwiek myślenia wspólnotowego. 
    Zagłosowałam na to co mam, bo jest mi z tym dobrze. Od pięciu lat jestem zadowolona z tego powodu, że żyję w Polsce.

    Nie widziałam lepszego kandydata niż Duda i nie widzę.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Aniela możesz głosować na co chcesz :) 
    Podziękowali 1Ona64
  • paulaarose powiedział(a):
    @Aniela możesz głosować na co chcesz :) 
    Dziękuję za pozwolenie. Tylko nie zarzucaj mi braku myślenia wspólnotowego, skoro sama mi mówisz, że mogę głosować na co chcę. Trochę logiki.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Aniela możesz głosować na co chcesz :) 
    Chyba na kogo chcesz.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Urocze obrazeczki z kampani
    Premier rozdaje czeki na pieniążki, których nie ma i nie ma na nich papieru 
    Phi 
    Zagłoba był lepszy, Niderlandy darowywał 

    Dobrze, że Kłamteuszek nie rozdaje apartamentów na Lazurowym Wybrzeżu. 
    A może szkoda

    A pytanie o stan finansów publicznych pozostaje bez odpowiedzi... 

    Za to trzeba wyborcom PAD tlumaczyc oficjalnie, że memy i żarciki to memy i żarciki i nie są prawnie umocowane

    Sztab ludzi musi tlumaczyc, że prezydent nie powiedział, co powiedział, co wszyscy słyszeli - a to co mówił w kwietniu czy maju to jakby nieistotne było, bo w innych czasach mówione.(szczepienia) 
    I Bogu i kierowcy dziękują, że kolejny wypadek w wawie był, bo jest idealny przekaz dnia
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Tak nawet podkupili zagranicznych ekspertów, i ci głoszą, że jesteśmy po wirusie w najlepszej sytuacji wobec innych europejskich krajów. Z najmniejszym spadkiem gospodarki i najlepszymi prognozami na przyszły rok.... Gdyby opozycja miała prawdziwe złe wiadomości , to by o nich trąbiła. 
  • @Aniela ależ mimo wszystko jesteśmy ludźmi wolnymi i możemy wybierać co chcemy 
  • Małgorzata32 powiedział(a):



    No właśnie.
    "Wcześniej były przedmiotem przemocy domowej. Dzisiaj są podmiotem przemocy medialnej"  - cytat z artykułu.

    @kociara ; , słyszysz? Przemoc medialna.
    Taka przemoc nie krzywdzi, tak?


  • kociara powiedział(a):
    Urocze obrazeczki z kampani
    Premier rozdaje czeki na pieniążki, których nie ma i nie ma na nich papieru 
    Phi 
    Zagłoba był lepszy, Niderlandy darowywał 

    Dobrze, że Kłamteuszek nie rozdaje apartamentów na Lazurowym Wybrzeżu. 
    A może szkoda

    A pytanie o stan finansów publicznych pozostaje bez odpowiedzi... 

    Za to trzeba wyborcom PAD tlumaczyc oficjalnie, że memy i żarciki to memy i żarciki i nie są prawnie umocowane

    Sztab ludzi musi tlumaczyc, że prezydent nie powiedział, co powiedział, co wszyscy słyszeli - a to co mówił w kwietniu czy maju to jakby nieistotne było, bo w innych czasach mówione.(szczepienia) 
    I Bogu i kierowcy dziękują, że kolejny wypadek w wawie był, bo jest idealny przekaz dnia
    Jaki profesjonalny, rzeczowy język. Takiego profesjonalizmu oczekujemy od naszych szanownych nauczycieli i pedagogów, kształtujących wszak kolejne pokolenia młodych, ambitnych, prawych Polaków.


    Podziękowali 3Aniela Klarcia Monira
  • Język taki, żeby trafiło i zostało zrozumiane  B)
    Znowu jak brak argumentów to jedziemy personalnie?
    Takiej kultury, taktu i języka nie oczekujemy, bo już dawno pogrzebaliśmy nadzieję. 
    Był czas przywyknąć 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • @Ida
    To teraz przeanalizuj wszystkie, albo przynajmniej część medialnych doniesień, które nie tylko były przemocą medialną wobec np niewygodnych polityków ale wręcz ocierały się o pomówienia i z taką samą otwartością i wrażliwością podejdź do tego. 

    Dochodzimy do absurdu. Nie wolno napisać o czymś, co jest niewygodne np politycznie i uderzać w tony w stylu "w rodzinę się wpierniczają" by w kolejnych linijkach gładko przełykać wygodną propagandę. Nawet niekoniecznie zgodna ze stanem faktycznym. 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • kociara powiedział(a):
    @Ida
    To teraz przeanalizuj wszystkie, albo przynajmniej część medialnych doniesień, które nie tylko były przemocą medialną wobec np niewygodnych polityków ale wręcz ocierały się o pomówienia i z taką samą otwartością i wrażliwością podejdź do tego. 

    Dochodzimy do absurdu. Nie wolno napisać o czymś, co jest niewygodne np politycznie i uderzać w tony w stylu "w rodzinę się wpierniczają" by w kolejnych linijkach gładko przełykać wygodną propagandę. Nawet niekoniecznie zgodna ze stanem faktycznym. 

    @kociara , przypominam , że pokrzywdzone NIE są politykami. Wciągnięto je w brudną politykę bez ich zgody.
    To co z nimi zrobiła gazeta, to potworna przemoc.

    Podziękowali 2Aniela Klarcia
  • kociara powiedział(a):
    Język taki, żeby trafiło i zostało zrozumiane  B)
    Znowu jak brak argumentów to jedziemy personalnie?
    Takiej kultury, taktu i języka nie oczekujemy, bo już dawno pogrzebaliśmy nadzieję. 
    Był czas przywyknąć 
    Dla mnie staje się jasne jakim poziom @kociara reprezentuje - mnie trafia.
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • @kociara no tak musisz zanizyc poziom, żeby do nas dotarło, no taka sprytna jesteś, tak się kamuflujesz ze swoją kulturą. To już wiem czemu nasza "elita" aktorów tak nagle dziwnym językiem się wypowiada. 
    Podziękowali 3Rogalikowa Klarcia Aniela
  • Ojojoj
    No doprawdy. 
    Proszę spojrzeć, czyj wpis, taki bardzo kulturalny był pierwszy B) zresztą po raz kolejny personalnie a nie do tematu


    Wiesz @Ida , przemoc to stosował skazany.
    Nikt inny. 

    Ofiary zostały bez pomocy i wsparcia, bo kasa na to przeznaczona działaniami władnych osób wyemigrowała do strażaków, CBA czy Rydzyka, a te podmioty, które realnie niosly pomoc takim kobietom zostały pozbawione funduszy na udzielanie tej pomocy. 

    Nagłośnienie sprawy pomogło obnażyć ten świński proceder(bo inaczej tego nazwać nie można) a dzięki temu choćby i tu, na orgu można przeczytać (wkleilam kilka postow wcześniej), bo daje głowę, że przynajmniej część osób zupełnie nie zdawała sobie sprawy z tego.
    Darcie szat nad kolorowymi ławeczkami i artykułem  ale przymykanie oka na jawne,ponowne krzywdzenie ofiar przemocy różnorakiej poprzez brak pomocy i wsparcia. Bo pieniążki poleciały do strażaków - tak, też jej potrzebują), Rydzyka czy fundacji, która po przygarnięciu kasy dopiero zaczęła kompletować obsługę a teraz, jak podają media wyparowała. 
    Szkoda, że to Cie tak nie porusza

    Gdyby te kobiety zostały zabezpieczone, gdyby przeszły terapię itp stanęły by na nogi, miały możliwość samodzielnego zarabiania i środki na życie i tematu w ogóle by dziś nie było.
    A tak BTW 
    Czy przypadkiem, jeśli ten pan łamie zakaz zbliżania to czy to ścigane jedt na wniosek czy z urzędu? Bo to jest jakby istotne. 
    Przeczytałam, że zakaz trwać miał do jesieni i nie tylko panie wnioskowały o ułaskawienie ale też i ten pan... 



    Podziękowali 1obwarzanek

  • Tak, fajnie kpić. Najprościej. Odwrócić kota ogonem
    Mistrzostwo
    Podziękowali 2Ona64 obwarzanek
  • @kociara napisała:

    "Wiesz @Ida , przemoc to stosował skazany.
    Nikt inny. "


    Możesz zaklinać rzeczywistość ile chcesz i nadal manipulować, to jednak nie zmieni faktu, że te kobiety doznały przemocy również ze strony szmatławej gazety będącej na usługach kampanii Trzaskowskiego.
    Zresztą o to się będą procesować.


    Podziękowali 3Rogalikowa Klarcia Aniela
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.