Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1747577798091

Komentarz

  • edytowano lipiec 2020
    Rogalikowa powiedział(a):
    A nie kierują?
    Kierował. Jeden. Slownie:jeden.
    A wypadków i kolizji i tak mniej, niż te, które spowidiwali kierowcy rządowi 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • już dwóch jeden po wpływem , drugi po spożyciu.
    dwóch na dwóch testowanych. Ile w całej populacji kierowców tego nie wiemy. Oby tylko tych dwóch.
    Podziękowali 3Rogalikowa Aniela Klarcia
  • edytowano lipiec 2020
    Ciekawa zbitka słowna.
    W przypadku alkoholu można dość łatwo ocenić, czy człowiek jest pod wpływem, po spożyciu czy pijany-określają to ściśle przepisy, które w zależności od wykazanych wartości precyzują stan osoby, która spożywała alkohol. 
    W przypadku narkotyków sprawa jest raczej jasna-albo brał albo nie. Tu nie ma chyba raczej takiego rozrzutu jak w przypadku alkoholu. O ile w przypadku alkoholu jest pewna tolerancja jego zawartości o tyle dla narkotyków takiej tolerancji nie ma. 
    Więc albo brał i to oznacza, ze był  pod ich wpływem albo nie brał.
    Ale racji mieć nie muszę, tak mnie tylko szkolili 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • kociara powiedział(a):
    Ida serio?
    Trzeba tlumaczyc żarciki, memy? Szukać spisku tam, gdzie go nie ma? Starsi, słabo poinformowani ludzie to raczej na fb nie siedzą, bo te żarty to w internecie były i są nie w radio czy tv. No po prostu genialne. Spisek i zmowa  :D  
    I jednocześnie głosić, że PRAWDZIWE info nt nieprawidłowości w zagranicznych pakietach wyborczych to na pewno kłamstwo? 
    Tak. To spisek. Oczywiście 


    Edit. A np pasek w tvpis mówiący o tym, że narkomani kierują warszawskimi autobusami jest oki. 



    Serio.
    Starsi ludzie mają wnuków, niestety lewackich czasami. Na jednym z fejsbuków widziałam instrukcję jak rozmawiać z własnymi dziadkami oraz innymi starszymi ludźmi i zniechęcać ich do głosowania na ich ulubieńca Dudę.

    Mem , który tutaj wkleiłam miał za zadanie zrobić to samo, co "zabierz babci dowód".
    Przemocą doprowadzić do przegranej kandydata, którego spora część narodu chce mieć na stanowisku prezydenta.


    Podziękowali 2Aniela Klarcia

  • A tutaj apel Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie tego właśnie mema:



    "PKW apeluje o niepowielanie nieprawdziwych informacji dot. głosowania w II turze wyborów

    PKW opublikowała w czwartek stanowisko w sprawie informacji mogących wprowadzać wyborców w błąd.

    Uprawnionymi do udziału w głosowaniu w II turze wyborów prezydenckich, są wszyscy wyborcy; sposób głosowania wyborcy 28 czerwca nie ma na to uprawnienie żadnego wpływu - podkreśla w swoim stanowisku PKW, apelując jednocześnie o niepowielanie nieprawdziwych informacji ws. głosowania.


    Państwowa Komisja Wyborcza wyjaśnia, że pojawiające się w serwisach społecznościowych informacje o tym, jakoby wyborcy głosujący w dniu 28 czerwca 2020 r. na kandydata, który uzyskał największą liczbę głosów, mieli nie uczestniczyć w ponownym głosowaniu w dniu 12 lipca 2020 r. (tzw. II turze wyborów), a w głosowaniu tym uczestniczą wyłącznie wyborcy, którzy oddali głosy na innych kandydatów, są nieprawdziwe" - czytamy w piśmie podpisanym przez szefa PKW Sylwestra Marciniaka.

    Jak podkreślono, uprawnionymi do udziału w głosowaniu ponownym, czyli w II turze, są wszyscy wyborcy, a sposób głosowania wyborcy 28 czerwca br. nie ma na to uprawnienie żadnego wpływu.

    W stanowisku wyjaśniono, że wynika to z zasad przeprowadzania wyborów prezydenta RP określonych w konstytucji oraz w Kodeksie wyborczym. "Ponadto tajność głosowania gwarantuje, że sposób głosowania wyborcy w dniu 28 czerwca 2020 r. nie może wpływać na jego uprawnienie do udziału w głosowaniu ponownym, ani na uwzględnienie jego głosu oddanego w tym głosowaniu" - podkreślił szef PKW.


    "Państwowa Komisja Wyborcza uznaje za wysoce szkodliwe rozpowszechnianie informacji mogących wprowadzać wyborców w błąd, bez względu na to, czy są one kolportowane jako +instrukcje dla wyborców+, żarty czy w jakiejkolwiek innej formie.


    Za szczególnie naganne należy przy tym uznać powoływanie się w takich materiałach na rzekome rozstrzygnięcia Państwowej Komisji Wyborczej, a także rozpowszechnianie takich informacji przez osoby piastujące funkcje publiczne" - głosi stanowisko PKW.

    "Państwowa Komisja Wyborcza apeluje o niepowielanie nieprawdziwych informacji, przypominając jednocześnie, że wiarygodne wyjaśnienia dotyczące zasad przeprowadzania wyborów i udziału wyborców w głosowaniu dostępne są na stronach internetowych www.pkw.gov.pl oraz wybory.gov.pl" - informuje Komisja.

    W II turze wyborów prezydenckich 12 lipca ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zmierzy się z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim. (PAP)"

    https://esopot.pl/pl/11_wiadomosci/5178_pkw-apeluje-o-niepowielanie-nieprawdziwych-informacji-dot-glosowania-w-ii-turze-wyborow.html


    Podziękowali 1Klarcia
  • Widzisz Ida, taka polaryzacja jest nieuczciwa. 
    Nie dostrzegasz świństw, przekłamań, straszenia, manipulacji ze strony sztabu i działaczy pisu oraz innych, produda. Jesteś absolutnie przekonana o krystalicznej ich uczciwości a kłamców i manipulatorów widzisz jedynie po stronie przeciwnikow. 
     Memy, żarty. Versus cały przemysł kłamstw i manipulacji by tvpis.
    No po prostu bomba
    Podziękowali 2obwarzanek hipolit

  • @kociara , rozmawiasz sama ze sobą.
    Nie wiesz, o czym jestem przekonana, a o czym nie, więc nie fantazjuj.



    Memy, żarty??? 
    No proszę Cię ...
    Szmaciarstwo w postaci użycia w brudnej kampanii dwóch przygniecionych życiem kobiet, którym zburzono z trudem odzyskiwany spokój, po to by oczernić prezydenta?
    To są te żarty?
    Gratuluję Ci poczucia humoru ...
    Podziękowali 1Klarcia
  • Spoko. Po prostu widzę, co piszesz i co ze sobą zestawiasz. Rozwodzisz się nad memami, które od lat są obecne. W polityce, sporcie, bieżących wydarzeniach. 

    To ciekawa jestem, skoroś taka wrażliwa na wyciąganie spraw obyczajowych-jak oceniasz materiał tvpis poświęcony zagranicznej wyprawie Trzaskowskiego.Zmanipulowany tak, żeby dać przekaz że pojechał sobie na ksiuty z asystentką.
    Albo inne materiały, oparte na kłamstwach i manipulacji, dotyczących osób niepopierajacych pisu. 
    Albo niejasną sprawę kolizji kolumny rządowej - sprawa ciągnie się od lat, giną istotne dowody sąd dokonuje ekwilybrystyki procesowej.



    Podziękowali 1obwarzanek
  • A tak wyglądała by "wolność", gdyby opozycja doszła do władzy.

    Niepełnosprawna wykluczona z fundacji za poparcie Dudy? Jest KOMENTARZ prezydenta


    https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7768140,niepelnosprawna-wykluczona-fundacja-poparcie-duda-trzaskowski-wybory-prezydenckie.html

    A tutaj oddaję głos Ani:

    Nie jestem już podopieczną Fundacji Dum Spiro Spero z siedzibą w Bydgoszczy, której Prezesem jest radna miasta Bydgoszczy, pani Katarzyna Zwierzchowska, zasiadająca także w kilku komisjach Urzędu Miasta, przydzielających fundusze na działania kulturalne i oświatowe, a także odpowiedzialna za działania miasta promujące miasto Bydgoszcz.
    Zostałam wykluczona z Fundacji przez jej Zarząd, który powołał się na bliżej nie określone niestosowne moje zachowanie, w wyniku którego rzekomo utracił sponsora.
    Nie będę popierać partii politycznej tylko dlatego, że zorganizowano mi jedną czy drugą wystawę.
    Nie będę także popierać wszystkich działań radnych miasta tylko dlatego, że są radnymi miasta.

    Proszę nie wpłacać żadnych pieniędzy na moje subkonto w Fundacji.
    ‼️‼️ ‼️Środki zgromadzone na koncie wycofam dziś, dokonując zakupu i przedstawiając fakturę pro forma.
    W przypadku niemożności wypłaty środków zgromadzonych na moim subkoncie skieruję sprawę do prasy i do sądu.

    Proszę o udostępnianie posta celem pokazania jak się kończy nie popieranie radnych PO miasta Bydgoszczy.
    Żenujące to mało powiedziane. Wstyd! Wstyd! I jeszcze raz wstyd!
    A do niedawna chwalono się tym, ile dla mnie fundacja zrobiła.

    https://www.facebook.com/ania.derewienko/posts/10223559676199144



  • Fajni to wyborcy, którym yo trzeba mema tłumaczyć „na nasze” :D 
  • Żadna firma w Warszawie nie dostanie zlecenia na usługę, której płatnikiem jest miasto, jeśli nie podpisze upokarzającego dokumentu zwanego kartą #LGBT. Lista jest w internecie. Przedsiębiorca musi się upokorzyć, żeby utrzymać rodzinę.

    https://twitter.com/PolskieRadio24/status/1281150380437618688




  • Padłem... wychodzi z niego straszna pycha. 
  • Ale sobie wymyślił argument...co za tuman
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Bardzo się zdziwił, że nic przeszedł do drugiej tury, uwierzył, że zostanie prezydentem.  Dlatego taki zmartwiony, z czego będzie teraz się utrzymywać ....
    Podziękowali 2Prayboy Klarcia
  • Ida powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Ida serio?
    Trzeba tlumaczyc żarciki, memy? Szukać spisku tam, gdzie go nie ma? Starsi, słabo poinformowani ludzie to raczej na fb nie siedzą, bo te żarty to w internecie były i są nie w radio czy tv. No po prostu genialne. Spisek i zmowa  :D  
    I jednocześnie głosić, że PRAWDZIWE info nt nieprawidłowości w zagranicznych pakietach wyborczych to na pewno kłamstwo? 
    Tak. To spisek. Oczywiście 


    Edit. A np pasek w tvpis mówiący o tym, że narkomani kierują warszawskimi autobusami jest oki. 



    Serio.
    Starsi ludzie mają wnuków, niestety lewackich czasami. Na jednym z fejsbuków widziałam instrukcję jak rozmawiać z własnymi dziadkami oraz innymi starszymi ludźmi i zniechęcać ich do głosowania na ich ulubieńca Dudę.

    Mem , który tutaj wkleiłam miał za zadanie zrobić to samo, co "zabierz babci dowód".
    Przemocą doprowadzić do przegranej kandydata, którego spora część narodu chce mieć na stanowisku prezydenta.


    Że też takie oczywiste rzeczy trzeba wykształconemu i doświadczonemu pedagogowi tłumaczyć? ;)

  • Prayboy powiedział(a):
    Ale sobie wymyślił argument...co za tuman
    Oderwany od rzeczywistości, jak i jego wyborcy.
    Podziękowali 1Klarcia
  • CEJROWSKI W KIBLU

  • kociara powiedział(a):


    To ciekawa jestem, skoroś taka wrażliwa na wyciąganie spraw obyczajowych-jak oceniasz materiał tvpis poświęcony zagranicznej wyprawie Trzaskowskiego.Zmanipulowany tak, żeby dać przekaz że pojechał sobie na ksiuty z asystentką.




    Trzaskowski nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy związane z jego wyjazdem. A Ty go bronisz :D @kociara ;

    https://www.facebook.com/piotr.steperski/videos/1598104293683251/UzpfSTEwMDAwMTY0ODU3MDYwMDozMTgwODU4NDAxOTc5MDgx/
    Podziękowali 1Klarcia
  • Mam wrażenie, ze @Ida odkryla jakies bezmiary polskiego internetu i to, co wyprawaja tam różni propeowi obywatele i się nieco zdziwiła. Druga strona tez oczywiście rozne rzeczy wypisuje, ja chocażby zupełnie odciełam sie od informacj z tvp, bo tego nie da sę suchac, obraża to moja inteligencję. W wyborach prawdopodobnie oddam nieważny głos, pisze to publicznie - nie moge zagłosowac na Trzaskowskiego zgodnie z sumieniem a na Dudzie, na którego glosowalam poprzednio PRZECIW Komorowskiemu mocno sie zawiodłam. 

  • Jednak ktoś musi rządzić, nieważny głos, to głos na Trzaskowskiego, niestety, przy tak wyrownanych wynikach liczy się każdy głos. A obrażanie się, bo kandydat rozczarował.... No mnie też rozczarował,  ale jeśli będzie rządzić w następnej kadencji lewica,  to tylko Duda daje mi nadzieję, że nie przejdą ustawy, które propagują. 
  • Równie dobrze na Dudę, moze wcale nie pójde, chodzi tylko o ten wóz strażacki. Mamy w gminie bardzo dobra frekwencję zwykle w wyborach, w powiece najlepsza, jakies szanse są. 
  • Ja się odcielam od telewizji całkowicie  bo to niepojęte co wyprawia jedna i druga stacja i od razu jakoś tak lepiej  B)
    Niestety cześć Rodziny nadal uprawia agitacje - są urazeni, że nie głosuję tak jak oni 
     :o 
  • Aniela powiedział(a):
    kociara powiedział(a):


    To ciekawa jestem, skoroś taka wrażliwa na wyciąganie spraw obyczajowych-jak oceniasz materiał tvpis poświęcony zagranicznej wyprawie Trzaskowskiego.Zmanipulowany tak, żeby dać przekaz że pojechał sobie na ksiuty z asystentką.




    Trzaskowski nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy związane z jego wyjazdem. A Ty go bronisz :D @kociara ;

    https://www.facebook.com/piotr.steperski/videos/1598104293683251/UzpfSTEwMDAwMTY0ODU3MDYwMDozMTgwODU4NDAxOTc5MDgx/
    O jaaaa. Też bym nie odpowiedziała na takie chamskie ataki pseudodziennikarzyny
    Wyjazd sprzed lat. Chyba sześciu. Do tego podteksty obyczajowe dziennikarzy. A w innych miejscach ubolewanie nad dziennikarskim kunsztem. 
    Ale rozumiem że "nasz" to wszystko moze
    Zapytajmy może o bardziej aktualne wycieczki. Dość kosztowne. I ich efekty. 

    Kurator Nowak-do Japonii
    Sprzed dwóch lat wycieczka Beaty Kempy ws uchodzcow, pielgrzymka do Rzymu, Jordanii

    O reszcie wycieczek "Air Polish Parlament" to szkoda wręcz pisać. Oraz o tych odbywanych droga lądową, budzących postrach i siejących zniszczenia


  • Aniela powiedział(a):
    Ida powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Ida serio?
    Trzeba tlumaczyc żarciki, memy? Szukać spisku tam, gdzie go nie ma? Starsi, słabo poinformowani ludzie to raczej na fb nie siedzą, bo te żarty to w internecie były i są nie w radio czy tv. No po prostu genialne. Spisek i zmowa  :D  
    I jednocześnie głosić, że PRAWDZIWE info nt nieprawidłowości w zagranicznych pakietach wyborczych to na pewno kłamstwo? 
    Tak. To spisek. Oczywiście 


    Edit. A np pasek w tvpis mówiący o tym, że narkomani kierują warszawskimi autobusami jest oki. 



    Serio.
    Starsi ludzie mają wnuków, niestety lewackich czasami. Na jednym z fejsbuków widziałam instrukcję jak rozmawiać z własnymi dziadkami oraz innymi starszymi ludźmi i zniechęcać ich do głosowania na ich ulubieńca Dudę.

    Mem , który tutaj wkleiłam miał za zadanie zrobić to samo, co "zabierz babci dowód".
    Przemocą doprowadzić do przegranej kandydata, którego spora część narodu chce mieć na stanowisku prezydenta.


    Że też takie oczywiste rzeczy trzeba wykształconemu i doświadczonemu pedagogowi tłumaczyć? ;)
    A tak oczywiste kłamstwa, manipulacje czynione przez obóz władzy to już tlumaczyc się nie da. 
    Doświadczony i wykształcony na Rydzykowych mediach pedagog nawet nie dopuszcza, że prawda jest inna, niż forsowana w Rydzykowych pseudo mediach. 
    Takie czasy
  • Jesli sa tu osoby wierzace nie tylko w Boga( bo w Boga wierzy takze Szatan) ale i Bogu a glosujace na Trzaskowskiego, to powiedzcie mi jak Wy to godzicie we wlasnym sumieniu? Jak trzeba zdusic w sobie krzyk prawego, czulego sumienia, zeby oddac stery swej Ojczyzny w rece kandydata otwarcie wojujacego z Bogiem? Zgrzyt, jak paznokciami po tablicy!
  • @kociara - do poprzedniego swojego wpisu miałam jeszcze długi elaborat nt. sytuacj w mojej gmne, który wykasowałam, bo uznałam, ze nie warto. Ale ogólnie - u pewnych osób jest dokładne takie samo zacietrzewenie. Oczywiscie, JEŚLI uznamy, ze demokracja i wolnosc sie wali, to może i zdecydowane działania sa jakoś uzasadnione, ale chyba nie tedy droga, zeby poniżyć  adwersarza, udowodnić mu kompletna ignorancje i głupotę. Klapki na oczach, mój kandydat jest świetny bo jest mój, przeciwnik to samo zło. I tak w obie strony. Ja do Trzaskowskiego i ekipy warszawskiej mam konkretne uwagi dotyczace dotychczaowej działalności w miescie  i dlatego absolutnie na niego nie jestem w stanie zagłosowac. Do p. MKB miałam takie, zanim jeszcze została kandydatem na prezydenta i późniejsze działania nic tu nie zmienły na korzysć. Co do Dudy, co by tu teoretycy biznesu nie pisali - to nie jest opcja polityczna mająca na względze dobro małych przedsięborcow, rozrost biurokracji itp. Do tego rządowe działania dotyczace edukacji, zwaszcza osób niepełnosprawnych, obcięce ED (choc osobiscie nie stosuje, to sie interesuję). Miały być np. programy walczace z wykluczeniem komunikacyjnym na wsi, u nas i w wielu innych miejscach to dalej fikcja. itp. itd. Dęte przepychanki internetowo telewizyjne nie maja tu nic do rzeczy. Tak tylko przypomnę, ze ułaskawa się nie świetych, tylko przestepców. 
  • Rejczel powiedział(a):
    Jesli sa tu osoby wierzace nie tylko w Boga( bo w Boga wierzy takze Szatan) ale i Bogu a glosujace na Trzaskowskiego, to powiedzcie mi jak Wy to godzicie we wlasnym sumieniu? Jak trzeba zdusic w sobie krzyk prawego, czulego sumienia, zeby oddac stery swej Ojczyzny w rece kandydata otwarcie wojujacego z Bogiem? Zgrzyt, jak paznokciami po tablicy!
    Michalkiewicz takie zjawisko określa jako sojusz dupy z batem.
  • @Rejczel niektórych ludzi po prostu interesują inne kwestie, mnie w sumie ideologiczne mniej (w sensie wyboru kandydata, prywatnie bardziej) , ale wiem że Trzaskowski byłby przeciw niektórym chrześcijańskim wartościom... Czegokolwiek się nie wybierze i tak w moim przekonaniu super nie będzie, ale na coś trzeba zagłosować. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.