Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O trzymaniu z Kościołem - o. Remi Recław SJ

«13456717

Komentarz

• Nie słuchałam i nie wiem czy poświęcę czas, raczej nie, chciałam tylko napisać że o Recława nie słucham od dawna, odleciał daleko. Nie mogę go słuchać. Ostatnio Youtube zaproponował mi jakiś filmik, pomyślałam, zrobię próbę. Wyłączyłam w połowie, nie dało się tego słuchać.
    To nie jest zdrowa nauka.
    Podziękowali 1PaniWiosna
  • Wysłuchałam  pierwsze 12 minut.

BARDZO DOBRE 12 minut .
    I dla mnie wystarczy .

"Moje odczucie jest ważniejsze , bo ja tak czuję "

Brawo Remi .

Bardzo ważne o prawdziwej protestnatuzacji kościoła .Super uwagi  w temacie .

Świetny proboszcz jednak , na swoim miejscu .

Podziękowali 1Monira
  • Mamy być posłuszni każdej nauce biskupów? A jeśli się wzajemnie wykluczają?
    Mamy być posłuszni nauce nieomylnej, dla dociekliwych proszę sobie sprawdzić kiedy ostatnio zostały użyte ostatnio warunki uzyskania nieomylności wypowiedzi.
  • > A jeśli się wzajemnie wykluczają?

Jeżeli uważasz, że się wykluczają, zapytaj biskupa o co chodzi. Kiedyś zapytałem abpa Hosera o sprawy, które mnie nurtowały i wszystko mi wyjaśnił.

Ważne, aby pozostawać w relacji pasterza i trzody. Jeżeli sami wchodzimy w rolę pasterzy, zaczynamy rozliczać proboszczów, biskupów, czy nawet Papieża, wystawiać im świadectwa moralności i ortodoksji, to łamiemy pierwsze przykazanie, bo buntujemy się przeciw hierarchicznemu ustrojowi Kościoła, który został ustanowiony przez Chrystusa.
    Podziękowali 5Malena Agax4 Aniela Klarcia Daga
  • ...Ale nie każdy ma bezposrednie wtyczki do biskupa by liczyć na indywidualne audiencje co by móc się zapytać wprost na nurtujące problemy. Nie wspominając już o papieżu ;)
  • Nie trzeba mieć wtyczek, biskupi normalnie przyjmują interesantów.
    Podziękowali 1Klarcia
  • dziękuję za zamieszczenie, potrzebowałam takiego spojrzenia... zwłaszcza po ostatnim wysłuchaniu najnowszego Pelanowskiego
    Podziękowali 1Leli
  • Nie wchodząc w dyskusję o sytuacji kościoła, zapytałam kiedyś w mailu pewnego biskupa o nieścisłość która się pojawiła w jego nauczaniu, odpisał bardzo uprzejmie ale wymijająco, napisałam drugiego maila, jeszcze bardziej ogólnie napisał nie odnosząc się do mojego pytania. 
    I zostałam z tym sama.  
  • Agax4 powiedział(a):
    dziękuję za zamieszczenie, potrzebowałam takiego spojrzenia... zwłaszcza po ostatnim wysłuchaniu najnowszego Pelanowskiego
    a co Pelanowski mówił?
  • edytowano 22 listopad
    Audiencja jest formą komunikacji zarezerwowana chyba na wyjątkowe i nadzwyczajne wydarzenia. Raczej przeciętny wierny nie będzie rezerwować spotkania u biskupa bo chce porozmawiać np. o czymś co się nie spodobało w jakimś kazaniu czy wywiadzie w gazecie... ;)
    Pozostają listy lub mailem...

Wiecie ile tysięcy listów dostaje papież? 
  • strach słuchać :(
    na stronie wydawnictwa Paganini były dostępne najnowsze nagrania do odsłuchania "Antychryst"  - teraz widzę że nie działają
    chyba z 4 części - odsłuchałam 2 i byłam "chora"
    w skrócie Anychryst=papież
    pewnie da się wyszukać na YouTube ale ostrzegam, usnąć po tym nie można
  • W naszej diecezji nie ma problemu, aby się umówić na spotkanie z biskupem. Wcale nie ma tłumu chętnych.
    Podziękowali 1Klarcia
  • o Antychryście  i pachamamie Pelonowskiego czytałam. I powiem tak, znam O Pelanowskiego z relacji osob które go znają. I uważam, że ma ogromy dar a moze nawet widzi więcej niz przeciętny Kowalski. Dlatego szanuje to co pisze i mówi...
    za to co do O recława mam mieszane uczucia bo nie podobają mi się tańce w kościele i klimaty Odnowy. Ale nie znam człowieka więcej niż z mediów więc moge miec mylny obraz
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Maciek_bs powiedział(a):
    W naszej diecezji nie ma problemu, aby się umówić na spotkanie z biskupem. Wcale nie ma tłumu chętnych.
    Nie zawsze biskup jest z diecezji w której mieszkamy.
  • Skoro to inny biskup, to po co się tym zajmować?

O. Recław podaje bardzo tradycyjny schemat podległości:
    ja < proboszcz < ordynariusz < papież

Nie muszę zajmować się cudzymi proboszczami i biskupami.
  • > w skrócie Anychryst=papież

Tak mówią protestanci.
    Podziękowali 2Malena Klarcia
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Skoro to inny biskup, to po co się tym zajmować?

O. Recław podaje bardzo tradycyjny schemat podległości:
    ja < proboszcz < ordynariusz < papież

Nie muszę zajmować się cudzymi proboszczami i biskupami.
    Maciek zlituj się po co inny Biskup wypowiada się publicznie, wrzuca do internetu swoje nauczania. 
    Czy obowiązuje mnie tylko nauczanie biskupa diecezji i księdza parafii. 

Podziękowali 2E.milia Rogalikowa
  • A o co konkretnie chodzi? O bpa Rysia? Jędraszewskiego? Podaj link.
  • A czemu mam ci podać link i pisać publicznie o tym z czym miałam problem. Nie tylko oni dwaj mówią w internecie. Zresztą sprawa sprzed kilku lat. 
  • edytowano 22 listopad
    Tańce  w kościele  mogą mi się  nie podobać .
    Problem w tym , że ojciec Remigiusz mówi o czymś  innym.
    Nie o nauczaniu  tylko o tym posłuszeństwie  właśnie .
    O tym z czym obecnie mamy problem wśród  wiernych , bo ja tam pracuje , bo ja tak czuję. 
    O tym  wslomina ojciec Remigiusz i do tego się  odnosi. 
    I szczerze , kto jak kto ale Remigiusz stawia Boga na pierwszym miejscu,  pomimo tych nielubianych tańców ( w tym przeze mnie) .
    Udzielał też  chrztów  moim dzieciom i ślub błogosławił  mojej córce. 
    Nie przypominam sobie aby stawiał w poprzek wiarę .
    Zwracał,  uwagę na centralne miejsce Boga w rodzinie i małżeństwie. 
    I poprowadził  super pięknie i po bożemu  chrzty i ślub .
    Znam Jego posługę  wystarczająco długo aby nie bać  się,  ze  On mnie jako duszpasterz zle  poprowadzi .
    O to akurat jestem zupełnie spokojna. 

A prawi w tej konferencji dobrze. 
  • Pisanie o papieżu  Antychryst, przyznam odważne  i ryzykowne tylko dlatego , że  nie podoba mi sie wyobrazenie wlasne o tym co papież  powinien a czego nie powinien.
    To chyba pod osądzanie i to drastyczne podpada. 
    Ale to moja teza. 

• > A czemu mam ci podać link i pisać publicznie

To napisz na priv :)
  • dla ludzi o mocnych nerwach ;0 zwłaszcza te ostatnie
    http://www.wydawnictwopaganini.pl/ojciec-augustyn-pelanowski/
  • Nie należę do fanów o. Recława, o nie.  Ale ta konferencja uważam, że bardzo daje do myślenia. Warto posłuchać i zrobić sobie rachunek sumienia z własnej miłości do Kościoła.  Takiego jaki jest, a nie takiego jaki chcieliśmy żeby  był - ten niestety nie istnieje...
    Podziękowali 1Malgorzata
  • edytowano 22 listopad
    Doszło już do punktu, w którym nie da się udawać że nie ma w Kosciele zamętu. To znaczy, że jedni pasterze głoszą jedno, a inni coś wręcz przrciwnego. To są fakty. W świetle tego argument że wystarczy posłusznie trzymac sie kierunku nadawanego przez pasterzy traci sens. Bo przez ktorych? Skoro jedni przeczą drugim?
    Polecam wywiad z kard Sarahem dot jego najnowszej książki "Wieczór się zbliża i dzień już się chyli". Książkę z pewnością warto przeczytać. Sam kardynał mowi, ze przeprowadza analizę sytuacji w Kościele z ogromna troską i starannością.
    Dzięki Tobie Maćku poznalam kazania ks Najmowicza, za co jestem wdzięczna, bardzo księdza szanuję i chętnie słucham. Czy sluchales kazan dotyczących synodu Amazońskiego oraz papieża Franciszka? Sa swietne. Ogromnie wyważone, pełen szacunek dla Franciszka naleŻny oficjalnej głowie Kościoła. Zero hejtu. Ale konkretne rzeczy są nazwane po imieniu. 
    Postaram sie zalinkowac te filmy.
    Zdrowa nauka jest jedna. Niezmienna. 
    Żyjemy w czasach gdy niektórzy pasterze odchodzą od nauki Kościoła. Żyjemy w czasach gdy trzeba wybrac. Nie uciekniemy od tego.
    "Wielu bedzie zwiedzionych sposrod wybranych".
    Ja osobiście modlę sie by w posluszenstwie isc za Kosciolem i Prawdą. 
    Mamy środki by bezpiecznie przejsc przez zamęt: post, modlitwa, sakramenty, Matka Boża.
    To są pewne kotwice.
  • Gdzieś ostatnio usłyszałam słuszne slowa -że warto pamiętać iż papież nie jest następcą Chrystusa, lecz Piotra, wikariusza Chrystusa, zarządcy Kościoła. Jego nieomylność jest tylko ex catedra.
  • edytowano 22 listopad
    @mader ale słuchałaś linkowanej konferencji? Bo mam wrażenie, że dyskutujesz z tezami, które tam nie padły.
    Podziękowali 1Malgorzata
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.