Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O trzymaniu z Kościołem - o. Remi Recław SJ

1910121415

Komentarz

  • edytowano grudzień 2019
    Każdy ma prawo do swojego zdania. Jeżeli ktoś nie chce odnosić się do Pachamamy, nie musi tego robić. A Papież jasno wyjaśnił, że nie ma to związku z bałwochwalstwem.
  • Rozumiem, że wiesz to lepiej od Papieża :) OK, wielu już było takich, którzy tak twierdzili.
  • Zrobić coś czym to jest i mówic, ze tym nie jest.
    Wasza mowa kolorowa .. 
    Podziękowali 1PawelOdOli
  • Spoko. Zeus wstawiony do Świątyni Jerozolimskiej to byla sztuka nowoczesna, nie bałwochwalstwo.

    Ten kto mówił, że to ohyda spustoszenia po prostu nie znał sie na działalności misyjnej Kościoła. 
    Podziękowali 1Dorota
  • Mój tata jest dla mnie autorytetem, jest autorytetem dla wielu jako profesor , ale popełnia błędy i nie we wszystkim ma rację. Jeśli się z nim nie zgadzam , to powinnam uznać że nie jest moim ojcem, wypisać się z rodziny?

    Podziękowali 1Rogalikowa
  • edytowano grudzień 2019
    > Co do odejścia O. Augustyna na PUSTELNIE, nie potrzeba komentarzy, wszystko jest jasno zawarte
    > i wyrażone przez jego samego w książce ,,OCALENIE''

    Czyli chodzi o kampanię reklamową nowej książki? MSPANC.
  • > Jeśli się z nim nie zgadzam , to powinnam uznać że nie jest moim ojcem, wypisać się z rodziny?

    Powiem tak: jeżeli byś doszła do takiego etapu, że obsmarowujesz swojego tatę za jego plecami i zarzucasz mu najgorsze winy nie licząc się z faktami, to by znaczyło w praktyce, że sama odeszłaś z rodziny.
    Podziękowali 1Polly
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > Co do odejścia O. Augustyna na PUSTELNIE, nie potrzeba komentarzy, wszystko jest jasno zawarte
    > i wyrażone przez jego samego w książce ,,OCALENIE''

    Czyli chodzi o kampanię reklamową nowej książki? MSPANC.
    Zacytuję klasyka: no i **** no i cześć. 
  • A jeśli nie obsmarowywuje tylko mam wątpliwości i pytam? 
    A jeśli krytykuje pojedyncze decyzję i przed nimi ostrzegam, to nie jest moim ojcem? Jest nim nadal. I wygodniej by dla mnie było siedzieć cicho i dbać o jego dobre imię niż ostrzegać przed zagrożeniem które może stanowić. 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • A jednak biskupi nie dopuścili do ponownego wniesienia figurek na mszę. Nie chcieli wpuścić figurki Matki Bożej?
  • edytowano grudzień 2019
    Swoją drogą widzę, że o. Pelanowski stworzył malutką sektę swoich wyznawców w Zakonie Paulinów. Kolejny wpis głównie opowiada o uczuciach autora do naszego bohatera. A w kwestii, która jest najistotniejsza, "nie potrzeba komentarzy".
  • Maciek naprawdę twoje komentarze są nie na miejscu, Pelanowski to ich ojciec duchowy. Ty też stworzyłeś sektę , twoje dzieci zapewne cię będą cię bronić jak będzie ci się działa krzywda.

  • > twoje dzieci zapewne cię będą cię bronić jak będzie ci się działa krzywda.

    A jaka krzywda dzieje się o. Pelanowskiemu?
  • Sam sobie odpowiedz. 
    Zresztą jak już zostało napisane wiemy bardzo niewiele o jego sytuacji. 
  • Wyprowadził się z klasztoru i prowadzi swoją prywatną krucjatę nie licząc się ze zdaniem przełożonych. Co więcej mamy wiedzieć?
    Podziękowali 1Berenika
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Wyprowadził się z klasztoru i prowadzi swoją prywatną krucjatę nie licząc się ze zdaniem przełożonych. Co więcej mamy wiedzieć?
    Nie znamy przyczyn tej decyzji, o tym też już pisaliśmy nie jeden święty wyprowadzał się z klasztoru i robił swoje. 

  • Niestety konferencje o. Pelanowskiego świadczą przeciwko niemu. Wyprowadził się, aby móc atakować Kościół i Papieża. Tym się różni od świętych, których przywołujesz.
  • edytowano grudzień 2019
    Wyprowadził się, aby móc atakować Kościół i Papieża. Tym się różni od świętych, których przywołujesz.
    ---
    Buahaha. Dobre...
  • Udowodnij, że jest inaczej.
  • edytowano grudzień 2019
    Udowodnij, że tak jest. O atakowaniu piszę, ogłaszanie świętości to nie moje kompetencje...
  • edytowano grudzień 2019
  • Trzeba przyznać, że bp Schneider dobrze już mówi po polsku.
  • A to nie jest autentyczne nagranie? Nigdzie nie ma informacji o źródle.
  • Ja już jestem pewna że to podróba , głos słychać z usta się nie ruszają, przepraszam że podałam takt fejkowy link. 
  • Dziwia mnie wasze żarciki. Mi jest bardzo ale to bardzo smutno po wysluchaniu tego filmu.
  • Dobra widzę że próbujecie wykpić , argumenty które wam nie pasują. 

    Matka Boża z La Salette , się nie objawiła  to fałszywa propaganda . 
    Po co być czujnym, po co pytać , szukać analizować rzeczy wątpiliwe , jak jest fajnie i będzie fajnie. 





  • No dobrze, ale sama zobacz. Ktoś zrobił filmik pod tytułem "Bp Schneider mówi jak jest", gdzie jest zdjęcie i lektor. Autor wymądrza się niemiłosiernie, jakby pół życia spędził na tropieniu Pachamamy w Andach. Ale kim jest autor? Co filmik ma wspólnego z biskupem Schneiderem? Pytania mnożą się jak króliki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.