Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O trzymaniu z Kościołem - o. Remi Recław SJ

17810121315

Komentarz

  • > Nieprawda. W indiańskim systemie religijnym pachamama przedstawiana bywa owszem jako smok

    Nieprawda, ale prawda :)


  •  Św Jan  od Krzyża  też spakował manatki i uciekł .
  • > a tu juz niektorzy go osądzili, w imieniu Boga

    Ja osądziłem tylko jego toksyczne konferencje, w zupełnie własnym imieniu.
  • > Św Jan  od Krzyża  też spakował manatki i uciekł .

    Uciekł po tym, jak został niesłusznie uwieziony:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_od_Krzyża#Uwięzienie
  • Wg tych którzy go uwięzili było to słuszne.
    I odrazu podkreślę nie oskarżam Paulinów, ani nie bronie decyzji Pelanowskiego nie zajmuje stanowiska na ten temat bo nie mam szczczegółowych informacji. 

    Oczywiście się modlę w intencji Ojca i Paulinów i chciałabym słuchać i czytać jego  nauczania  tak jak dawniej i nie rozkminiać czy  powinnam go słuchać czy zrezygnować , czy on ma rację czy nie. 
    Podziękowali 2Dorota asiao
  • Spór wobec reformy zakonu karmelitańskiego jest ogólnie znany i ta sytuacja nie ma nic wspólnego z paulinami. Wielu już było zakonników, którzy oddalili się od klasztoru, choćby ojciec Gałuszko OP, który obecnie zajmuje się tresurą psów.
    Podziękowali 1Polly
  • edytowano grudzień 2019
    Maciek czas pokaże , nie koniecznie my będziemy świadkami rozwiązania tego konfliktu.
    Nie porównuje sytuacji sprzed wieków u Karmelitów do obecnej u Paulinów, jestem jednak pewna że ucieczka Św . Jana od Krzyża z zakonu była bez wątpienia dla wielu śledzących jego poczynania gorsząca. 
     
  • Szukałem i wkleiłem to, co znalazłem. A sięganie po argumentację ad personam to niestety przyznanie się do porażki.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > Nieprawda. W indiańskim systemie religijnym pachamama przedstawiana bywa owszem jako smok

    Nieprawda, ale prawda :)


    I nieprawda też. 

    https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2019-10/papiez-pachamama-synod-amazonia.html
  • "Zabierając głos na zgromadzeniu synodalnym, Papież przypomniał, że „figurki Pachamamy zostały wyniesione z kościoła in Traspontina, gdzie były bez żadnych bałwochwalczych intencji, i wrzucono je do Tybru."
  • Maciek_bs powiedział(a):
    "Zabierając głos na zgromadzeniu synodalnym, Papież przypomniał, że „figurki Pachamamy zostały wyniesione z kościoła in Traspontina, gdzie były bez żadnych bałwochwalczych intencji, i wrzucono je do Tybru."
    No to teraz uruchom myślenie i zadaj sobie pytanie co robiły figurki jakiegoś bóstwa w przestrzeni sakralnej katolickiej świątyni.

    Podziękowali 2PawelOdOli Rogalikowa
  • edytowano grudzień 2019
    OK, możesz zatem uznać, że Franciszek jest bałwochwalcą i przez oddawanie czci demonom odpadł od Chrystusa. Wracam do pytania zadanego wcześniej w tym wątku: czy będziesz chodzić do kościoła, gdzie Msza św. jest odprawiana w jedności z Papieżem?
  • > uruchom myślenie i zadaj sobie pytanie co robiły figurki jakiegoś bóstwa w przestrzeni
    > sakralnej katolickiej świątyni

    Po prostu nie były to figurki żadnego bóstwa, tylko amazońskie wyobrażenie Najświętszej Maryi Panny.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > uruchom myślenie i zadaj sobie pytanie co robiły figurki jakiegoś bóstwa w przestrzeni
    > sakralnej katolickiej świątyni

    Po prostu nie były to figurki żadnego bóstwa, tylko amazońskie wyobrażenie Najświętszej Maryi Panny.
    Fajnie tak łgać?

  • Ileż to było w historii papieży co to papieżami nie byli, a ludzie na Msze chodzili, Sakramenty sprawowali, Kościół się nie rozpadł... 
    Podziękowali 2maliwiju Rogalikowa
  • Owszem, Kościół dla dobra dusz może uzupełnić różnego rodzaju braki swoich członków. Ale tutaj mamy do czynienia z inną sytuacją. Niektóre osoby deklarują w tym wątku, że uważają papieża Franciszka za heretyka i bałwochwalcę. Dlatego ponawiam pytanie: czy pójdziecie do księdza, który podlega temu heretykowi i bałwochwalcy? Czy będziecie wznosić modlitwy w jedności z tą osobą? Jeżeli tak zrobicie, to sami dołączycie do heretyków i bałwochwalców. Miejcie odwagę ponieść konsekwencje swoich idei. Nie chcecie być z Franciszkiem, to nie bądźcie.
  • > Fajnie tak łgać?

    Myślę Gregu, że wytyczasz nowy styl retoryki :)
  • I w apokalipsie i proroctwach świętych czytamy o antychryście który nadejdzie. I musimy być gotowi na jego atak. 

    Nie oznacza to że , łącze osobę Papieża Franciszka z antychrystem , modlę się za Niego, za Kościół i za siebie żebym potrafiła iść drogą którą Bóg mnie poprowadzi, choćby najtrudniejszą ale prawdziwą. 

    Podziękowali 2DaddyPig PawelOdOli
  • Papieże w historii popełniali wiele grzechów, czy obecny papież może być od tego wolny? A wierność Kościołowi, to zaprzeczanie , że zło jest złem, bo zrobił to papież? Nie rozumiem. Czyli albo twierdzimy, że tego nie było, albo odchodzimy z Kościoła? 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • @Zuzapola Tak bo posłuszeństwo to uznanie, że białe jest czarne, skoro mówi tak o.Remi a ojcu Remiemu mówi tak jego przełożony ;-)

    @Maciek_bs Jeśli się modlę o błogosławieństwo dla Franciszka / Jorge Bergoglio, to czy robię źle? Nie. Czy Pan Bóg tego czasu modlitwy nie wykorzysta wg swojej woli? Wykorzysta. I niech sobie Pan Bóg rozumie tę modlitwę i to błogosławieństwo jak On chce, a nie jak ja. Modlitwa to nie jest magia.

    I prosta analogia: Jeśli czyjś ojciec by twierdził publicznie, że na czerwonym świetle można przejeżdżać przez skrzyżowanie, to jego dzieci mają pełne prawo powiedzieć mu, że bredzi i albo powinien wyprowadzić ludzi z błędu, albo powinien zamilknąć. Ani w jednym, a ni w drugim przypadku nie przestaje być on ojcem.
    Podziękowali 2Zuzapola Rogalikowa
  • @Dorota, nikogo nie osądziłam.

    Pełno tu bardzo mocnych wypowiedzi jak to paulini kłamią, mają za uszami, wymigują się, krzywdzą "świętego", itp. Ponad to jak to papież sprzeciwia się wierze a z wielu waszych wypowiedzi można wyczytać podtekst, że jest heretykiem. I to jest ok, to w zasadzie nikogo poza @Maciek_bs , @Berenika, @Bambidu nie razi. Jeśli kogoś pominęłam, przepraszam.
    Otóż ja się na to nie zgadzam, choćbym miała tu zostać spłukana z największym szambem prosto do kanału. Nie zgadzam się na choćby delikatne sugerowanie, że papież jest heretykiem. Zastanawiam się (i chyba to zrobię) nad pisemnym zapytaniem mojego biskupa czy publiczne rozpowszechnianie takich wypowiedzi (a pisanie na forum to forma wypowiedzi publicznej) nie jest przypadkiem grzechem śmiertelnym. Nie przeciwko komukolwiek personalnie, ale by walczyć z zamętem. Tak, postanowiłam, w najbliższej wolnej napiszę do prymasa i mojego biskupa. I obiecuję przyjąć ich rozstrzygnięcie jako wiążące. A wy, przyjmiecie?

    Co do o. Augustyna. Nazwał papieża antychrystem i tak, to oceniam. Mam w biblioteczce jego książki, słuchałam kiedyś jego konferencji. Jestem szczerze zainteresowana tym, by ocalić w sobie dobre myślenie o nim. Ale nie będę udawała, że nie usłyszałam tego co powiedział. On też nie zrobił tego ani mimochodem, ani za to nie przeprosił, to nie był taki lapsus, który szkodzi, ale stosunkowo łatwo można naprawić i zatrzeć jego skutki. Vide 10 stron naszej dyskusji. Współczując mu (a wierzę, że to współczucie mu potrzebne i to bardzo), pomódlcie się też za tych złych paulinów. To jedna rodzina, więc na pewno bardzo boli ich taka wypowiedź współbrata i to, że niesłusznie wszyscy mogą być oceniani przez jej pryzmat. Pewnie wielu z nich boli też jego upadek.
    I jeszcze módlmy się za innych kapłanów, którzy tak jak o. Pelanowski, gromadzą wokół siebie tłumy. Oni właśnie są najbardziej kuszeni do nieposłuszeństwa, "poznań" i "objawień". Bo szatan wie, że jak złapie człowieka idącego do świętości na oczach ludzi, to potem będziemy się tu wykłócać przez kolejnych 20 stron.

    Jakie są owoce tej konferencji o antychryście? Jakie są owoce tej konferencji na tym forum?
  • @Maciek_bs wystarczy sprawdzić co oznacza Pachamama

  • > Jeśli czyjś ojciec by twierdził publicznie, że na czerwonym świetle można przejeżdżać przez skrzyżowanie

    Czy możesz podać analogicznie szkodliwe stwierdzenie Franciszka?
  • U mnie owocem jest dużo gorliwsza i regularna modlitwa za kościół i jego członków. Większa dbałość o to aby być w łasce uświęcającej.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • edytowano grudzień 2019
    Maciek_bs powiedział(a):
    > Jeśli czyjś ojciec by twierdził publicznie, że na czerwonym świetle można przejeżdżać przez skrzyżowanie

    Czy możesz podać analogicznie szkodliwe stwierdzenie Franciszka?
    Ok, inaczej, bo to był niefortunny skrót myślowy.

    "Jeśli dzieci są przekonane, że ich ojciec twierdzi..."
  • Polly powiedział(a):
    @Dorota, nikogo nie osądziłam.

    Pełno tu bardzo mocnych wypowiedzi jak to paulini kłamią, mają za uszami, wymigują się, krzywdzą "świętego", itp. 
    No piękna nadinterpretacja. Świętego. Mhm.

    Polly powiedział(a):
    Zastanawiam się (i chyba to zrobię) nad pisemnym zapytaniem mojego biskupa czy publiczne rozpowszechnianie takich wypowiedzi (a pisanie na forum to forma wypowiedzi publicznej) nie jest przypadkiem grzechem śmiertelnym. Nie przeciwko komukolwiek personalnie, ale by walczyć z zamętem. Tak, postanowiłam, w najbliższej wolnej napiszę do prymasa i mojego biskupa. I obiecuję przyjąć ich rozstrzygnięcie jako wiążące. A wy, przyjmiecie?
    Ja nie przyjmę, bo chyba nie podlegam Twojemu biskupowi. MSPANC  :D :D :D


    Co do złych paulinów - niestety tu jest sporo polityki, strategicznych rozgrywek hierarchii, a paulini są raczej chłopcem do bicia, sami są pokrzywdzeni zapewne, bo muszą robić dobrą minę do złej gry. Już w czerwcu zeszłego roku byłem poproszony o nienagłaśnianie ot choćby sprawy przeniesienia o.Augustyna. To, że był przeniesiony i tak jest już głośne, ale ponieważ sprawa jest, nomen omen, "śmiertelnie poważna", nie piszę wszystkiego co wiem od kogoś, kto face2face z o.Augustynem rozmawiał. I nie chcę pisać. Nie chcą do mnie o nim pisać ludzie, którzy znają go osobiście i zapewne wiedzą co się z nim dzieje. To znaczy, że zrobiło się grubo i krąg osób "bezpiecznych" się zawęża.

    Co nie znaczy, że popieram mówienie o Jorge Bergoglio, że jest antychrystem. Nie, nie nazwałbym go tak i nie nazywam.

    Podziękowali 1Rogalikowa
  • edytowano grudzień 2019
    To jest ciekawe, że 3/4 forum na 100% pewności, że SB, że KOD, że WSI Pro Civili, że układy, że polityka, że illuminaci, że ekosreko biznesy, że ONZ czy masoneria...

    Ale, że polityka, układy i biznesy w KRK - nie, nie, nie ma opcji, tu się wszyscy szanują, niepodsrywają i unoszą 10cm nad ziemią z "Abba Ojcze" na ustach.

    Nie. Czynnik ludzki w KRK jest niestety bardzo widoczny.
    Co nie przeszkadza wierzyć w Jeden, Święty, Katolicki i Apostolski Kościół.
  • Chyba jednak ten sam biskup :) 
    Podziękowali 1PawelOdOli
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.