Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdzie na wakacje 2020 w Polsce

18911131421

Komentarz

  • Czy ktoś był w Mielenku (nie Mielnie!) i może polecić jakąś fajną restaurację? W wersji budżetowej oraz wypas, na randkę? No i śniadania, czy ktoś wie gdzie w Mielenku można zjeść śniadania? 
  • Rejczel powiedział(a):
    Bedziemy z mezem i naszym najmlodszym synkiem w Gdansku od 20 do 23 lipca. Chetnie spotkamy sie z naszymi forumowymi ziomeczkami:) Wspolna kawa?

    To jak nie będę jeszcze rodzic to ja chętnie! 
  • Ja po drodze jak jedziecie A1
    1h od Gdańska
    Podziękowali 1Rejczel
  • andora powiedział(a):
    Rejczel powiedział(a):
    Bedziemy z mezem i naszym najmlodszym synkiem w Gdansku od 20 do 23 lipca. Chetnie spotkamy sie z naszymi forumowymi ziomeczkami:) Wspolna kawa?

    To jak nie będę jeszcze rodzic to ja chętnie! 
    Ale super! Bardzo sie ciesze:)
  • @Agnicha cos wymyslimy! :) Jestesmy dyspozycyjni, bedziemy autem. Wyjedziemy sobie noca, zeby ten maly berbeć spał i rano w poniedzialek jestesmy w Gdansku. 
  • Mamy plany na Kłodzko lub okolice. Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie tam się można zatrzymać na nocleg i co pozwiedzać?
  • Ale super! :)
  • Kołobrzeg jest całkiem fajny! Dzisiaj byłam  z dziećmi w Skansenie Morskim i w parku linowym. Jutro wybieramy się do Muzeum Oręża Polskiego. Możecie jeszcze coś polecić? Albo odradzić :)
  • edytowano lipiec 2020
    Nie wiem jak duże masz dzieci,ale moim się podobało mini wesołe miasteczko Dziki Zachód w Zieleniewie.
    Tam to wycieczka na kilka godzin co najmniej. Można dojechać autobusem podmiejskim.

    Do parku linowego nawracaliśmy kilka razy,dali nam tam duże rabaty jak zapytałam czy honoruja KDR.

    Plynelismy statkiem chociaż nie planowaliśmy bo nam się wydawało drogo. Przechodziliśmy zwiedzając port i pan nas zagitował przed samym rejsem,bo mieli mało ludzi. Popłynelismy za grosze wtedy,dał bardzo dobrą cenę,może dlatego,że nie bardzo chciałam ;)

    Dzieci były w Mieście myszy,osobiście nie byłam bo mi młoda zasnęła,ale one sobie chwaliły chociaż szybko wyszły. Chyba tam nie ma dużo do oglądania. 
    Podobnie w muzeum kamieni pod latarnią,nie byłam ale dzieci wyszły zadowolone.

    Jest też gdzieś tam jakieś małe oceanarium. Nie byliśmy. 

    Na zachód słońca warto iść albo pojechać na drugą stronę Kołobrzegu. Po lewej stronie portu.
    Na plażach po prawej stronie molo i falochrony zasłaniają trochę widok.
    W ogóle fajny spacer można zrobić po prawym falochronie w porcie,na końcu (albo początku) deptaku.

    No i plaże,różne, codziennie byliśmy na innej ;)
    Najmniej nam się podobała przy hotelu Arka. Z grubym piachem i woda od razu dość głęboka,trochę bałam się tam dzieci puszczać.
    Za to w tym hotelu Arka jest fajna kawiarnia obrotowa,ktora się kręci w kółko i pokazuje cala panoramę miasta.



    Podziękowali 2Monika73 Berenika
  • Dzięki! 
  • A  jak dobrze wytezylas wzrok o zachodzie to zobaczyłas wielorybbice w granatowym stroju kąpielowym i takimz czepku w otoczeniu starszych dzieci kapiaca się nna falach Ustronia:-)  
    Podziękowali 1Monika73
  • Jesteśmy do soboty w Gąskach.
    Ktoś tu w pobliżu mieszka lub też na wakacjach?
  • @Monika73 myśmy jeszcze spacerowali po porcie jachtowym (Marina Solna) i rybackim (choć tam nie do końca można wchodzić w 100% legalnie, ale bylismy popołudniu i nikt nas nie wyganiał). Dzieciom się bardzo podobało oglądanie kutrów rybackich (ale ja mam małe dzieci - poniżej 8 lat). Katedrę jeszcze polecam.
  • Tak,i parki mają tam piękne. Bardziej zadbane,z laweczkami,pomnikami,klombami,fontannami podświetlanymi nocą po prawej stronie od portu.
    Także te bardziej dzikie,ze starymi ciekawymi okazami drzew,więcej po lewej stronie rzeki.
    Podziękowali 1Monika73
  • W jednym z parków bindaż.
    Podziękowali 1Monika73
  • Zakupiłam bilet  do Kołobrzegu. 180 zł za 5 osób to całkiem nieźle jak na 10 godzin jazdy.
    Podziękowali 2Dorotak Monika73
  • @mamasara od trzech lat żałuję, że się nie udało do Was zajechać. Widziałam na FB, że się ogłaszacie. Ale mi się marzy...
  • Niedaleko Kolobrzegu, w Dobrzycy jest przepiekny kompleks ogrodow tematycznych. W zeszlym roku, jak bylismy w Koszalinie - odwiedzilismy to miejsce. Przefantastyczne! Takiego nagromadzenia tylu wspanialych roslin - kwiatow, drzew i krzewow nigdy ale to nigdy nie widzialam. Uczta dla oczu! Istny raj. Mielismy ochote byc jak japonscy turysci - fotki, fotki, fotki! :) Kazdy tam znajdzie cos dla siebie i mali i starszaki. 
    Hitem jest wielki labirynt, w ktorym autentycznie mozna sie zgubic. Na srodku labiryntu wznosi sie wieza straznicza, straznik z lornetką pilnuje i jesli trzeba - naprowadza do wyjscia. 
    Maz wzial dwa cb radia i on z synkami poszli w jedna strone a corki z drugim cb w druga. Ja mialam w wozku najmlodszego(8mies) wiec nie moglam wjechac do srodka. Przechadzalam sie nieopodal labiryntu. I sluchajcie, co chwileczke z labiryntu bylo slychac nawolywania dzieci i doroslych: mamooo!, tatooo??, pomocy! Niech mnie ktos stad zabierze! gdzie jestes? Artuś, Artuś w lewo, Kasia do mnie! Gdzie jestes? Ratunku! itp tak, ze to nie zarty, jest prawdziwa adrenalina, wyzwanie i przygoda.
    Podziękowali 2Izka Monika73

  • Podziękowali 2Mle Milamama
  • edytowano lipiec 2020
    Wyglada to calkiem niewinnie, ot, labirynt, coz takiego. Sek w tym, ze mozna sie stale slyszec z bliska osoba ale dzieli was sciana zieleni, chcecie do siebie dolaczyc - no to szybko: do konca zalomu i w prawo. Acha! Sciana. Dobra! To z powrotem i w lewo, kurka! Gdzie wy jestescie? Tuuu! Gdzieee??? :o ;) i tak dalej i tak dalej. Najprosciej byloby przecisnac sie przez sciane zieleni ale za to groza surowe kary wiec sie kazdy pilnuje. Mozna sie nachodzic do syta ;)
    Ed.liter.
    Podziękowali 1Izka
  • Znaczy się zmęczyć przeciwnika  :D
  • MleMle
    edytowano lipiec 2020
    edit: nie doczytałam i zadałam głupie pytanie.
  • @Rejczel A już w najbliższy weekend w tych ogrodach odbędzie się super impreza- festiwal kwiatów jadalnych:


    https://www.hortulus-spectabilis.com.pl/wydarzenia/377-v-kulinarny-festiwal-kwiatow-jadalnych

    Jak jesteście w pobliżu warto pojechać.

    Szkoda, że ode mnie to tak daleko, bo nie odmówiłabym sobie udziału. :(
    Podziękowali 1Rejczel
  • Bardzo ubolewam...
    Nawigacja pokazuje mi ponad 550 km :(
    Specjalnie jechaćć- niemożliwe.
  • Dorotak powiedział(a):
    @mamasara od trzech lat żałuję, że się nie udało do Was zajechać. Widziałam na FB, że się ogłaszacie. Ale mi się marzy...
    No to wpadajcie :). Można też pod namiot. 
  • Poleciłam mojej siostrze, która od paru dni objeżdża Polskę  trasą Hel - Hel wzdłuż granic, z przyjaciółką, kamperem. Pewnie będą chciały się zatrzymać na podwórku ;) 
    Podziękowali 1mamasara
  • Ja bym chciała zobaczyć Podlasie, ale taka tradycyjna podlaska wieś mnie się marzy. Ktoś coś poleci???
    Mazury mnie nie zachwyciły, wszystko zrobione, "odpicowane", za mocno zrobione jak dla mnie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.