Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdzie na wakacje 2020 w Polsce

11516171820

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2020
    @wiesia, na Śnieżkę z nimi! Serio! Tam jest wyciąg, i potem zostaje już nie tak dużo do przejścia, a jaka satysfakcja.
    Byliśmy z podobnym wiekowo składem, trzylatek dał radę na własnych nogach, oczywiście zachęcany, zagadywany i przekupowany  ;)
    Było warto!
    Do Samotni też poszliśmy, też dał radę. 
    Podziękowali 1wiesia
  • edytowano wrzesień 2020
    wiesia powiedział(a):
    Jeśli można to takie pytania :)
    Co robić z dziećmi 3.5 (słabo chodzi, biegówka), 6 i 8 w okolicy Karpacza?
    Rowerów chyba nie chcemy brać (ew. biegówka na pakę). Chociaż widzę, że tam nie ma takiego rynku wypożyczalni jak pod Tatrami, także wszystkie opcje jeszcze otwarte... :)
    Spania też szukam...
    Zamek Chojnik - jest kilka różnych tras zależnie od Waszej możliwości. Do Samotni spod Wangu powinien nawet 3,5 latek dojść.

    Rowerowo zdecydowanie lepsze są okolice Szklarskiej, a zwłaszcza Świeradowa (Góry Izerskie).

    Edit: w Karpaczu jest sporo miejsc, gdzie można turystyczne nosidło pożyczyć, Wasze dzieci chyba raczej drobne z tego, co kojarzę, to powinno pasować jeszcze
    Podziękowali 1wiesia
  • @andora, Chrzestni dzieci tam som! :) Jedyna okazja by się zobaczyć w tym roku. I trochę bliżej niż w inne góry przez stan A1.
    Mieszkanie... szkoda gadać, gdybym klepneła w zeszłym tygodniu byłoby za 1100 (5 nocy trzy pokoje). Teraz okolice 2tyś.
    No nic pełna optymizmu jestem... Śnieżka for siur!!! (tylko potem na barana ;) )
    Może te Czechy?! Jako dzień luzu? :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Tak, zamek chojnik bardzo fajny
    Podziękowali 3wiesia Aga85 AgaMaria
  • Karkonosze są świetne z dziećmi.  Jak już dotrą do góry (a dotrą, chociażby przy obietnicy, że tam będzie coś tam na czym im zależy) to potem prawie płasko a widoki piękne. Pod warunkiem, że będą widoki (pogoda).
    Podziękowali 3Aga85 AgaMaria wiesia
  • edytowano wrzesień 2020
    @Hania, wstawiam tutaj nasze traski, do książeczek PTTK opracowałam. Skład: mama, tata oraz 8, 6 i 3.5latek (bardzo mało chodzący, ale się poprawił). Młodszy dużo na barana. Wózki i rowerki biegowe tam się nie nadają, barany albo nosidła ;)

    Karpacz – wyciąg – Kopa – czarny – Śnieżka – Dr. Jub. – niebieski - Strzecha Akademicka (Schronisko PTTK) – zółty – czarny, 17km, 969m↗ (policzone niestety z wyciągiem)

    Świeradów Zdrój – wyciąg – Stóg Izerski – granica PL-CZ – Smrek (powrót tak samo), 6,5km, 188m↗

    (2 rowery z fotelikami + mały rower) Jakuszyce – radiowej jedynki – niebieski – rozdr. pod Kopą – żółty – czerwony – Chatka Górzystów (schr. PTTK) – Orle (schr. PTTK) – Jakuszyce, 22,8km, 264m↗

    Karpacz Wang – niebieski – zółty – Polana Br. Czecha – droga – Samotnia (schr. PTTK) – niebieski – Polana – zółty – Pielgrzymy – żółty - Wang 11,7km, 543m↗
    Podziękowali 3Izka Basja Hania
  • Dzięki, te ostatnią zrobiliśmy prawie całą rok temu, tylkoo na Pielgrzymy nie odbilismy. I póki co wyciągów unikaliśmy, bo boję się ich ze względu na szalonego dwuipołlatka ;) 
  • Mąż dostał urlop w październiku na tydzień i zastanawiam się czy w ogóle warto się gdzieś wybierać i czegoś szukać. W grę wchodzi raczej tylko Polska (lub najbliższa zagranica, ale żadne ciepłe kraje). Mamy małe dzieci. Wybierać się gdzieś w ogóle czy odpuścić? Pogoda jaka w październiku jest wiadomo. Ktoś może doradzić lub odradzić jeśli był czy to w ogóle ma sens? Najpierw była korona, a potem czekaliśmy na najmłodszego i trochę mi brakuje takiego wyjazdu. 
  • Podobno październik ma być ładny. Ja bym jechała. Jak nie na cały tydzień, to chociaż 3-4 dni
    Podziękowali 2Hope Katanna
  • Jechać! Myśmy mieli 3 dni wolnego. Zrobiliśmy z tego 5dni po górach :-D
    Podziękowali 1Hope
  • Zapraszamy do Truskawkowa! Październik też jest piękny, a w Kazimierzu już pusto.
    Podziękowali 1Hope
  • @Hope, jak dzieci małe,  to do hotelu z basenami, bo dzieci mają duże ulgi i dużo frajdy 
    Podziękowali 1Hope
  • Sandra w Karpaczu ma fajne baseny dla dzieci i dla doroslych

  • MartaB powiedział(a):
    Zapraszamy do Truskawkowa! Październik też jest piękny, a w Kazimierzu już pusto.
    a bon turystyczny planujecie?

  • Na razie nie...
  • Hope powiedział(a):
    Mąż dostał urlop w październiku na tydzień i zastanawiam się czy w ogóle warto się gdzieś wybierać i czegoś szukać. W grę wchodzi raczej tylko Polska (lub najbliższa zagranica, ale żadne ciepłe kraje). Mamy małe dzieci. Wybierać się gdzieś w ogóle czy odpuścić? Pogoda jaka w październiku jest wiadomo. Ktoś może doradzić lub odradzić jeśli był czy to w ogóle ma sens? Najpierw była korona, a potem czekaliśmy na najmłodszego i trochę mi brakuje takiego wyjazdu. 
    JECHAĆ!!!
  • Hotel z basenem i bonem Kmicic w Złotym Potoku w Jurze Krak-Czest. Polecamy!
  • Znalazłam najkorzystniejszeją ofertę w miejscowości, która nazywa się Długopole Zdrój. Czy ktoś kojarzy może te strony? W ośrodku jest co robić, ale trochę się martwię, że nie bardzo będzie gdzie pójść na spacer coś zobaczyć (autem możemy podjechać, ale też nie chcielibyśmy spędzać czasu w samochodzie). Mam jeszcze jeden ośrodek w Polanicy, ale już nie taki fajny. Tylko chyba w Polanicy jest ciekawiej? 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Elunia mogę priv?
  • @MartaB, proszę, zobacz na priv.
    dzięki, 
    k.
  • Czy mogę prosić o polecenie atrakcji turystycznych na Górnym Śląsku?
    Właśnie się dowiedziałam, że z powodu remontu odpadło nam Planetarium Śląskie ;(
    A co fajniejsze trasy w kopalni Guido są od 6rż (a my mamy 8, 6 i 3latka...)
    Z góry dzięki!
  • wiesia powiedział(a):
    Czy mogę prosić o polecenie atrakcji turystycznych na Górnym Śląsku?
    Właśnie się dowiedziałam, że z powodu remontu odpadło nam Planetarium Śląskie ;(
    A co fajniejsze trasy w kopalni Guido są od 6rż (a my mamy 8, 6 i 3latka...)
    Z góry dzięki!
    Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach

    https://kopalniasrebra.pl/zwiedzanie-kopalni/
    Podziękowali 1wiesia
  • Zoo w Chorzowie,ale to pewnie wiesz. Chorzowskie wesołe miasteczko.

    Bardzo fajna jest też palmiarnia w Gliwicach

    https://www.dzieckowpodrozy.pl/palmiarnia-gliwice-atrakcje-opinie-ceny/

    Moim się tam bardzo podobało.
    Podziękowali 1wiesia
  • Uwielbiam palmiarnie....
  • Zuzapola powiedział(a):
    Uwielbiam palmiarnie....
    W Gdańsku już niby kończą rotundę dla palmy w Parku Oliwskim, zapraszam gdy skończą :) 
    Podziękowali 1Zuzapola
  • @Malgorzata - październik to najlepszy miesiąc na Tatry:) Super!

  • Nospr - ale sprawdź, czy otwarty.
  • Dzięki @olgal :) Jestem Hanyską, niestety już tylko z urodzenia i nic prócz Wesołego nie pamiętam :)
    Ktoś mi Czantorię podpowiedział :) Też może być!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.