Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pomysł na emerytury

11011121315

Komentarz

  • Monia zobacz sama jakich Ty słów używasz "przymuszac ojców" - to już któryś raz piszesz o przymuszaniu ojców...
    Niedobrze -przymus nigdy nie da dobrych rezultatów 
    Za to rozmowa żony i męża już jak najbardziej - wspólne decyzje a nie lapanka ojca na zasadzie że ustawa narzucone
  • M_Monia powiedział(a):
    A krotszy czas pracy mialby byc dla obojga ( i nie moglby przejsc na drugiego rodzica) czy tez do wyboru?

    Nie wiem jak było w tym projekcie PSL.
  • M_Monia pow B) iedział(a):
    Monia3 my juz nie. To dla innych mlodszych i zatrudnionych inaczej a on na wlasna firmę. On nie wezmie wychowawczego ani rodzicielskiego.

    Moze wprowadza szybciej
    A poza tym jak to mówiłaś jako argument jak ja pytałam o dg u ojców? kobiety też mają działalność gospodarczą :D I w innych państwach to przecież działa  :D no wiec po takiej Twojej argumentacji życzę tych dwóch miesięcy ojcowskiego  B) 
     
    Najpierw rozpusujesz ileś stron o tym rozwiązaniu zbijasz argumenty dot dg jak piszą o tym forumki a teraz już nie dla Was rozwiązanie? Aha 


  • Pomysł był, żeby godzinę mniej pracowali rodzice, bez względu na liczbę dzieci. Ja bym dała po pół godziny i mamie i tacie od drugiego dziecka. Jeśli któremuś z rodziców to nie na rękę, może przecież zrezygnować z takiej możliwości. I zwiększałabym w zależności od liczby dzieci.
  • Ale też rozwiązania powinny być przyjęte takie, by przepis nie był martwy i by ludzie faktycznie mogli i chcieli z niego korzystać.
  • Do pewnego czasu Monia uważałaś, ze każda mama musi mieć swój pieniądz- prace. Wolny czas na wyjścia, na aerobik, fitnes, spotkania towarzyskie, wyjazdy. Musi się wysypiać, być zadbana i nie może mieć rozstępów.
    Dzis, jako wielomama wręcz przymusem chciałabyś żeby wszystkie mamy stały się wielomamami.
    Ty byś chciała żeby mąż cię odciążył -wychowawczy czy tam tacierzyński to heja przymus dla wszystkich ojców. Bo skoro Tobie to pasuje, to musi przypasować wszystkim. 
    Wiesz, jak cię czytam, to odnoszę wrażenie (może mylne, ale tak to odczytuje) ze działasz na zasadzie- skoro ja byłam zapracowana, robiłam karierę, byłam szczupła, bez rozstępów i to ich baaardzo się obawiałam, to uważałam ze wszystkie mamy które które nie pracowały, nie były szczupłe to takie mameje, które są pod władza męża, zależne od jego pieniądza, no powinny się trochę usamodzielnić, bo nigdy nic nie wiadomo. 
    Teraz kiedy ja jestem wielomama, nie mam czasu na fitnesy, nie pracuje, nie mam życia towarzyskiego, to inne tez nie powinny mieć, bo jak to tak, ja po pachy urobiona, a inne fitnesują, imprezują. Nie może być! 

    Podziękowali 1Aga85
  • @M_Monia, rozumiem, że tak jest. Tylko gdy przepadnie, bo tata nie chce, to najpewniej maluch jednak pójdzie wcześniej do żłobka, a to już mi się znacznie mniej podoba i uważam, że jest bardziej szkodliwe niż to, że np.8-letnie dziecko odbierze ze szkoły i spędzi z nim czas tylko mama. Tu dziecko nie jest stratne, a w przypadku dzielonego macierzyńskiego może być.
  • No ale pytanie jest o to co przepadnie. I to jest dla mnie rozstrzygające.
  • Wizja zbawienia świata od codziennych trosk. 
  • Jak można pomóc wielodzietnym hmmm ?
  • M_Monia powiedział(a):
    Asia oczywiscie ze sie roznimy. Dlatego ten bon opiekunczo wychowawczy jest tez dobrym rozwiazaniem. Ja moze sama bym z niego skorzystala. 

    Ale mi tez chodzi o tych ojcow ktorzy pracuja bardzo duzo czesto i czesto dluzej gdy rodzina sie powieksza. Mama przeciez nie musi do pracy wracac, nie musi praciwac jak taka jest decyzja rodziny ale zeby tym ojcom tez cos dac. Jak juz to beda 2 miesiace z dzieckiem razem. Dla dziecka same plusy a jak nie to przepadnie i tez ok.

    Zatem oby Twoj Maz skorzystal z tych swoch miesiecy - bo taka mozliwosc ma juz teraz - nie musi tylko matka brac rodzicielskiego :)


  • Monia a przez te dwa miesiace to w tej malej firmie kto pracuje ? :D
    Podziękowali 1Katina
  • nie rozumiesz -
    jak masz znalezc pracownika na zastepstwo - to latwiej znalezc pracownika na rok niz na dwa miesiace - takze argument ze male firmy zatrudniaja tez kobiety ....
  • No ale kobieta wielodzietna to chyba nie dlatego ma wiele dzieci bo chce robić karierę 
    A ta co chce robić karierę to nie jest zainteresowana rodzeniem dzieci 
    Wogole nie wiem o co ci chodzi ..
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • edytowano styczeń 2020
    M_Monia powiedział(a):
    A dlaczego nie?

    a dlaczego kobieta ma chciec robic jednoczesnie kariere l dzieci? dlaczego nie moze miec ochoty skupic sie bardziej na jednej wartosci ? :)pozwol innym samemu zdecydowac :)
    Podziękowali 2asiao mamaw
  • I z dziećmi przychodzi do pracy ?
  • M_Monia powiedział(a):
    To niestety wiaze sie z tym ze mana z dziecmi jest krócej i musi ktos pomoc np tata.

    to niech sie dogada z tata - nie potrafi ?
  • Czasem może być tak że mąż chce mieć wiele dzieci i chcę sobie z nimi więcej przebywać i rezygnuje z pracy i kobieta zajmuje się zarabianiem ..czemu nie  :s
  • Jeśli ktoś jest za równouprawnieniem to czemu nienaturalne ?
    Ja nie jestem za równo uprawnieniem 
    Jestem za tym żebym mogła być oslabiona ciąża, porodem, karmieniem, opieka nad dziecmi kobieta która opiekuje się silny mężczyzna 

    Podziękowali 4mamaw Polly Katia monia3
  •  cyt
    "Zas osoba prowadząca działalność może skorzystać z urlopu rodzicielskiego.
    Ciekawe dlaczego nie korzysta..." 

    Bo nie została przymuszona :# 


    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Monia mam dobra wiadomość! jeśli Twój mąż prowadzi dg i odprowadza ZUS i  składkę chorobowa to może iść na urlop rodzicielski, możecie się nim dzielić! Inna kwestia ile będzie zarabiał w tym czasie
    Podziękowali 1monia3
  • Czego się obawiają?
  • Aga85 powiedział(a):
    Monia mam dobra wiadomość! jeśli Twój mąż prowadzi dg i odprowadza ZUS i  składkę chorobowa to może iść na urlop rodzicielski, możecie się nim dzielić! Inna kwestia ile będzie zarabiał w tym czasie
    Dawaj Monia - mozecie spokojnie podielic urlop :)



  • Nooo, to jest pomysł. 
    Mysle Monia, ze powinnaś otworzyć dg, zatrudnić pracowników -najlepiej takich rokujących do szybkiego powiększenia rodziny ;) i wtedy zamiast dawać takie rady j.w, wprowadzić je samej w życie :D 
  • Moim zdaniem póki w Polsce trudno związać koniec z koncem za normalną wypłatę poza Warszawą i innymi dużymi ośrodkami miejskimi zawsze będzie w ludziach zazdrość że państwo wyplaca komuś świadczenia w postaci 500+. W sumie koszty pracodawcy też idą do budżetu i są potracane z pensji każdego pracownika.
    Podziękowali 1Katia
  • @Tola, generalnie mi się podoba. Ale jeśli dyskutujemy w jaki sposób promować dzietność i o tym, że warto coraz bardziej popularny model 2+1 przekuć na chociaż 2+2, to uważam, że przywileje tego typu powinny być stopniowane w zależności od liczy dzieci.
    Podziękowali 1beabea
  • 500+ też bym stopniowała.
  • @makodorzyk, ale taka ulga jest, ulga prorodzinna.

    W zeznaniu za rok 2019 (składanym w roku 2020) podatnik może odliczyć:

    • 92,67 zł miesięcznie, czyli do 1112,04 zł rocznie z tytułu ulgi prorodzinnej na wychowywanie jednego dziecka spełniającego warunki ulgi - przy założeniu, że dochód podatnika po odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne nie przekracza łącznie 112.000 zł, a niepozostającego w związku małżeńskim, w tym również przez część roku podatkowego, nie przekroczyły w roku podatkowym kwoty 56.000 zł,
    • 92,67 zł miesięcznie, czyli do 1112,04 zł rocznie na drugie dziecko,
    • 166,67 zł miesięcznie, czyli do 2000,04 zł rocznie na trzecie dziecko,
    • 225,00 zł miesięcznie, czyli do 2700,00 zł rocznie z tytułu wychowania czwartego i kolejnego dziecka.
    Inna sprawa, że akurat nie każdy może z niej całkowicie skorzystać. Przeszkodą są dochody ale też forma opodatkowania.
  • I co to da? Co oprócz pampersow nie może być z drugiej ręki albo z normalnej, niedzieciecej półki?
  • Mnie się podobają odliczenia i podobaloby się pomoc w spłacie kredytu na dom. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.