Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dyspensa od udziału we Mszy niedzielnej

1121315171825

Komentarz

  • No właśnie, co, jeżeli to potrwa rok albo dłużej? 
  • I obawiam się, że w powszechnej świadomości już zawsze kościół może jawić się jako wylęgarnia wszelkich możliwych chorób.... A przyjmowanie komunii jako igranie ze śmiercią. W dodatku z pobudek skrajnie egoistycznych, bo przez to, że ktoś czuje taką dziwną potrzebę, niepotrzebnie naraża kapłana i innych, często starszych, wiernych... A przecież można w sposób cywilizowany, we własnym domowym kościele połączyć się z internetem i przyjąć Komunię duchowo, wcześniej wzbudzając w sobie doskonały żal... 
    Podziękowali 1Barbasia
  • Mnie też męczy kwestia komunii duchowej. No ale nie jestem tfologiem, chciałoby się jednak rozumieć, tego nie rozumiem, przyjmuję,  że tak jest, ale z oporami. 
    Podziękowali 1Klarcia

  • Bardzo dobra konferencja ks Dominika Chmielewskiego:

    EUCHARYSTIA I MARYJA kontra koronawirus

    posłuchajcie





    Podziękowali 3WandaB Katarzyna maliwiju
  • Dziwne to...
    Moze jestem niedouczona ale uczono mnie ze komunia duchowa jest dla wszystkich ktorzy jej pragną. W tym dla osob ktore nie mogą przystąpic do sakrametow i przjąc komuni sakramentalnej.
    A zal doskonały ( czyli skrótowo pisząc zal za grzechy jedynie ze wzgledu na poznanie milosci Boga,) trudno jest zrobic jedynie siłą woli, bez łaski Bozej. Zazwyczaj przystepując do spowiedzi doswiadczamy zalu niedoskonalego ktory jest wystarczający. I rzeczywiscie zawsze kosciol nauczal że taki zal jest wystarczający i mozna po nim przystąpic do komuni sakramentalnej, nie tylko duchowej, z zastrzezeniem o ktorym pisalyscie ze gdy tylko bedzie mozliwosc nalezy przystąpic do spowiedzi.
    A w tych zaleceniach  widzę pomieszanie z poplątaniem.
    Podziękowali 1Klarcia

  • Gosia5 powiedział(a):
    @E_milia, proszę Cię, to nie było miłe. I nie chodzi o mi o motyle w brzuchu, ale o decyzję. Jeśli miłość jest decyzją, to przetrwa. Zresztą to obok tematu. Takie tam luźne skojarzenie...
    @Gosia5 nie wszystko musi być miłe. A czasem coś niemiłego znamy konkretnie z doświadczenia.
    Podziękowali 2Monira E.milia
  • W moim kościele w Opolu jest inaczej, bardzo duże zainteresowanie, musimy się umawiać z proboszczem indywidualnie.... A drzwi kościoła są szeroko otwarte od 7.30 do 19. 00 i co ciekawe, są ludzie.... Nieraz troszeczkę więcej, niż pięcioro... Ale generalnie nikt nie przegina, bo nie chce robić problemów księdzu. 
  • To a propos tego zdjęcia z katedry opolskiej. 
  • A, kamerę w internecie też mamy. Mszę oglądam w internecie ale nic nie zastąpi nawiedzenia kościoła o przyjęciu komunii nie wspominając. 
    Podziękowali 2Monira Joannna
  • No tak. Przekaz wzbogacony. Księża nie dość że pedofile to jeszcze zarazę przenoszą.  Tak czytam informacje o chorych kaplanach.


    :(
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ktoś o tym pisał wyżej, ale co z ludźmi, którzy nie potrafią wzbudzić w sobie żalu doskonałego? Do konfesjonału on nie jest wymagany...
    Podziękowali 1Dorota
  • Raczej,  jak się msze normalnie odbywały była nagonka, że dla kasy nie odwołują,  bo dochód się zmniejszy. 
    Podziękowali 1Berenika
  • To pomyśl jakby PR-owo sobie pomogli, gdyby za darmo udzielali komunii na rękę w drzwiach kościoła. Właściwie zero możliwości zarażenia, zero tacy, wierni zabezpieczeni sakramentalnie.
  • > sobie pomogli

    Sobie, My i oni.
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Dużo chyba zależy od tego, jak wcześniej było w danej parafii... Oczywiście, nie piszę o tych diecezjach, gdzie odgórnie zamknięto kościoły przed wiernymi. Moja parafia naprawdę żyje! Na mszę w tygodniu chodzi sporo osób, jak na tak niewielką parafię i to nie tylko starszych... Sama chodziłam... Poza tym różne fajne spotkania, wyjazdy, projekcje filmów , koncerty, wspólne niedzielne śniadania i inne takie. Do tego nieformalne spotkania i rozmowy z proboszczem na plebanii czy po domach... 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Wielu katolickich tradsów krytykuje to, że wprowadzono drakońskie restrykcje dotyczące uczestnictwa w nabożeństwach. Tak jest jednak nie tylko w krajach chrześcijańskich. W Izraelu całkowicie zamknięto synagogi. W Arabii Saudyjskiej zamknięto Kaabę. Stolica Apostolska dysponuje świetnymi służbami wywiadowczymi (spytajcie dra Sendeckiego :). Ona wiedziała co się święci, więc zamknęła kościoły szybciej niż rządy wprowadziły kwarantanny. (W dawnych wiekach często się też zdarzało, że władze kościelne zamykały świątynie w trakcie zarazy. Św. Karol Boromeusz wprowadził również rodzaj "mszy zdalnych" - nabożeństw przy kapliczkach na ulicach, obserwowanych z okien przez wiernych.) Tradsi mówią, że tego wirusa przyniósł w Wielkim Poście Szatan. Nie dodają jednak ważnego szczegółu: tym Szatanem są globaliści z Komunistycznej Partii Chin sprzymierzeni z siłą wrogą ludzkości.

    https://foxmulder2.blogspot.com/2020/03/extinction-ebola-chan-corona-chan.html
    Podziękowali 1Klarcia
  • W dawnych wiekach często się też zdarzało, że władze kościelne zamykały świątynie w trakcie zarazy. Św. Karol Boromeusz wprowadził również rodzaj "mszy zdalnych" - nabożeństw przy kapliczkach na ulicach, obserwowanych z okien przez wiernych.
    Prawda, jakie to piękne? Wierni mimo że mogli wchodzić do kościołów, mogli realnie uczestniczyć w mszy albo nabożeństwach...
    Podziękowali 1E.milia
  • Przepraszam że tak trochę wchodzę w dyskusję, chciałam się Was zapytać w jaki sposób przeżywacie Mszę Świętą "zdalnie"? Czy wykonujecie gesty liturgiczne czy po prostu po cichu bądź na głos modlicie się? Wiem, że pytanie może być dziwne ale szczerze to nigdy za bardzo mszy w telewizji czy w Internecie nie oglądałam. Chyba że takie pytanie już było^^ 
  • paulaarose powiedział(a):
    Przepraszam że tak trochę wchodzę w dyskusję, chciałam się Was zapytać w jaki sposób przeżywacie Mszę Świętą "zdalnie"? Czy wykonujecie gesty liturgiczne czy po prostu po cichu bądź na głos modlicie się? Wiem, że pytanie może być dziwne ale szczerze to nigdy za bardzo mszy w telewizji czy w Internecie nie oglądałam. Chyba że takie pytanie już było^^ 

    tak jakbyśmy byli w kościele, mówimy na głos, klekamy itp.
    No na tace nie dajemy :D
    Podziękowali 4Barbasia Joannna Monira mamaw
  • Niedziela jutro a komentarz do dzisiejszego Słowa tu:

    https://www.youtube.com/watch?v=MG-8J85duRA
  • edytowano marca 2020
    "rzewne pierdolety" - to nie było miłe @jan_u, a nie dramaty, o których pisze @E_milia
    Edytowałam, bo poniosło mnie. Przepraszam. To, że się ze mną nie zgadzasz @E_milia , nie znaczy, że możesz mnie obrażać. Przedstaw spokojnie swój punkt widzenia. Ja przedstawiłam swój. Po prostu uważam, ze pewnych rzeczy nie powinno się relatywizować. Sama przyznaję, ze niedostatecznie walczę o Eucharystię. Może powinnam jechać do innej diecezji.... Sama nie wiem. Tak samo może część, a może większość wyjazdów małżonków nie była potrzebna? Może dało się to wszystko jakoś inaczej zorganizować? Może brakło determinacji? Stąd moje skojarzenie. A sama piszesz o słabościach, które okazują osamotnieni małżonkowie. Gdyby ich miłość była perfekcyjna, nie byłoby wątpliwości. Do takiej miłości dążymy, ale mało kto ją osiąga. Cóż, życie...
    Zastanawiam się, już w związku z epidemią, czy rzeczywistość, która teraz nastała, to wyzwanie, żeby bardziej się starać czy może ta jedna z nielicznych sytuacji, kiedy nie ma innego wyjścia?
  • edytowano marca 2020
    Jutro diecezja łódzka transmituje mszę św. z prywatnej kaplicy biskupa Rysia o 9.00
    Podziękowali 1Klarcia
  • Aneczka08 powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    Przepraszam że tak trochę wchodzę w dyskusję, chciałam się Was zapytać w jaki sposób przeżywacie Mszę Świętą "zdalnie"? Czy wykonujecie gesty liturgiczne czy po prostu po cichu bądź na głos modlicie się? Wiem, że pytanie może być dziwne ale szczerze to nigdy za bardzo mszy w telewizji czy w Internecie nie oglądałam. Chyba że takie pytanie już było^^ 

    tak jakbyśmy byli w kościele, mówimy na głos, klekamy itp.
    No na tace nie dajemy :D
    A to błąd. Jak się uczestniczy przez internet to na tacę - też przez internet. Wiele parafii podaje swój nr konta na stronie, a jak nie to można dopytać.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Ja szukam na jutro mszy świętej.  Jadę z córką na spotkanie w sprawie domu i chciałbym się wypowiadać i uczestniczyć we mszy. Może się uda.
  • Przekazuje wam tekst który nasz ksiądz proboszcz  zamieścił na stronie parafii.

    A teraz przyjmijcie ten tekst, św. Szarbela o rodzinie jako słowo otuchy i umocnienia. Parafia to rodzina rodzin! To jest nawiązanie do moich słów, jakie skierowałem do Was – kochani Parafianie! Za Tydzień będzie kontynuacja, ale już w kontekście Triduum Paschalnego i Wielkanocy!
    Każda rodzina jest świętą rodziną

     Rodzina ludzka na ziemi jest obrazem Świętej Rodziny w Niebie. Rodzina przekazuje plan Boga, Jego miłość i słowo z pokolenia na pokolenie. Upadek rodziny oznacza upadek Boskiego planu dotyczącego ludzkości. Oznacza odrzucenie przesłania zbawienia i świętości. Każda rodzina jest świętą rodziną, ponieważ jest obrazem Jedynego Boga w Trójcy. Zniszczenie rodziny jest niszczeniem obrazu Boga. Rodzina niesie płonącą lampę i przekazuje ją kolejnemu pokoleniu, aby świat mógł być oświetlony światłem Pana.

     

    Rodzina jest liną, która wiąże ze sobą ludzi, trzyma ludzkość razem przez wieki, łączy pokolenia na przestrzeni dziejów, aby człowiek mógł wzrastać i rozwijać się. Jeśli jednak lina łącząca ludzkość zerwie się, ludzie odłączają się od swojej historii, stają się straconym pokoleniem bez historii i tożsamości. Rodzina daje ludziom tożsamość i odciska w nich obraz Boga. Rodzina jest miejscem zachowania pamięci ludzkości, a ludzkość bez rodziny jest pozbawiona pamięci. Człowiek bez pamięci kręci się w kółko, a ludzkość bez pamięci zatrzyma się i zginie.

     

    Rodzina jest podstawą Bożego planu, więc wszystkie siły zła skupiają się na zniszczeniu rodziny, ponieważ wiedzą, iż niszcząc ją spowodują, że cały Boży plac zadrży w posadach. Wojna Złego przeciwko Bogu jest wojną przeciwko rodzinie, a wojna Złego przeciwko rodzinie ma na celu zniszczenie obrazu Boga. Ponieważ od początku stworzenia świata rodzina jest obrazem Boga, Zły skupia się na tym, aby ją unicestwić.

     

    Rodzina jest miejscem, w którym człowiek rozmawia z Bogiem i braćmi. Bez rodziny rozmowa zostaje przerwana i nic już nie może jej zastąpić, a jeśli człowiek próbuje odnowić ten przerwany kontakt własnymi siłami, staje się kruchy, słaby i zmartwiony - ludzkość zostaje wypaczona i zaczyna ją toczyć choroba - jest to początek powolnej śmierci.

     

    Strzeżcie waszych rodzin i trzymajcie je z dala od szatańskich knowań poprzez nieustanną obecność Boga pośród was. Chrońcie je przez modlitwę i rozmowę opartą na dialogu, przez wzajemne zrozumienie i przebaczenie, przez szczerość i zaufanie, a co najważniejsze - przez słuchanie. Słuchajcie siebie nawzajem przy pomocy uszu, oczu, serc, ust i dłoni. Nie pozwólcie, aby doszedł do was hałas świata, gdyż jest on jak gwałtowna burza i potężna fala:, gdy tylko wejdzie do domu zmiata wszystko, co napotka i wszystkich rozdziela. Zachowaj ciepło w rodzinie, ponieważ nie zastąpi go żadne inne ciepło na tym świecie.
  • https://drive.google.com/file/d/1b8arjq0s4bKvGKXpBMdQpDe-gcl6kLxK/view?fbclid=IwAR02Ff3gZevCKSL597d0rYXBUR3R775j0itcELe5s1orXkZpaCAX56T6FbM 

    Rekolekcje dla Pań, od niedzieli (dziś) do wtorku.
    Ks. Adam Sołomiewicz i grupa mam, co bardzo chciały wziąć udział w rekolekcjach, które miały być stacjonarnie, ale nie wyszło - zapraszają.
  • Podziękowali 1Gosia5
  • @kowalka, to jest na instagramie? Jak, o której można uczestniczyć? 
  • Jednak ciężko bez tej mszy. Można dopiero zrozumiec chorych
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.