Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dyspensa od udziału we Mszy niedzielnej

1151618202125

Komentarz

  • No a od 12.04 niby 50 osób a szczyt epidemii jeszcze nie nadszedł 
  • Tyle to dziennie na drogach ginęło przed epidemią.
    Teraz nie giną na drogach aż tak, to Pan Bóg ich zawołał w inny sposób.
  • Nie wiadomo co będzie 12. W kazdej chwili  moga to zmienić. 
  • I pewnie zmienią.
    Podziękowali 1Izka
  • Cart&Pud powiedział(a):
    Tyle to dziennie na drogach ginęło przed epidemią.
    Teraz nie giną na drogach aż tak, to Pan Bóg ich zawołał w inny sposób.
    Na drogach niestety giną nadal. Wczoraj radio kierowców podawało,  że wypadków mniej, ale ofiar tyle samo. Na pustej drodze kierowcy dają czadu.
  • Dokładnie mamy zabitych w wypadkach:

    grudzień 2019 - 219 osób
    styczeń 2020 - 164 osób
    luty 2020 - 160 osób
    marzec 2020 - 155 osób

    czyli trochę maleje, bardziej maleje liczba rannych czy ogólnie wypadków. Tak naprawdę trzeba by jeszcze porównać dane rok do roku żeby wyeliminować sezonowość.



  • Co sądzicie na temat organizowania mszy po domach. Wiem że takie działania mają juz miejsce.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Za wiedzą i zgodą biskupa?
    Podziękowali 1Aneczka08
  • W domu u kogoś dużo łatwiej się zarazić niż s kościele, a ksiądz potem ma kontakt z wieloma osobami...
  • Turturek powiedział(a):
    Dokładnie mamy zabitych w wypadkach:

    grudzień 2019 - 219 osób
    styczeń 2020 - 164 osób
    luty 2020 - 160 osób
    marzec 2020 - 155 osób

    czyli trochę maleje, bardziej maleje liczba rannych czy ogólnie wypadków. Tak naprawdę trzeba by jeszcze porównać dane rok do roku żeby wyeliminować sezonowość.



    Z tego nie wynika ze maleje. To sezonowe. 
    A jak porownasz do zeszlych lat to nawet rosnie.


  • Taw powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Dokładnie mamy zabitych w wypadkach:

    grudzień 2019 - 219 osób
    styczeń 2020 - 164 osób
    luty 2020 - 160 osób
    marzec 2020 - 155 osób

    czyli trochę maleje, bardziej maleje liczba rannych czy ogólnie wypadków. Tak naprawdę trzeba by jeszcze porównać dane rok do roku żeby wyeliminować sezonowość.



    Z tego nie wynika ze maleje. To sezonowe. 
    A jak porownasz do zeszlych lat to nawet rosnie.


    Porównałem z poprzednim rokiem:

    grudzień 2018 - 224 osób
    styczeń 2019 - 161 osób
    luty 2019 - 187 osób
    marzec 2019 - 189 osób

    skąd Twój wniosek że "nawet rośnie"?
  • wcale się nie dziwię ze nie maleje. Jeżdżę do pracy i widzę co sie dzieje - debile wiedzą ze policja nigdzie nie stoi, więc jeżdzą na maksa. Niby mniej samochodów a uważać muszę jeszcze bardziej bo jeden z drugim sobie wymślili ze przepisy drogowe też są zwieszone.
  • No dobra moze za bardzo skrocilem. 

    Chodzilo mi o to ze w ostatnich latach liczba ofiar smiertelnych znowu wzrasta. Styczen luty spadla ale ciezko tu mowic o wplywie koronawirusa. A spadek z marca jak  na takie niby ograniczenia w ruchu  nie jest znowu taki wielki.

    Calkiem mozliwe ze jest jak mowisz... na 100% bedzie to widac po kwietniu.
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    Za wiedzą i zgodą biskupa?
    nie sądzę!
  • ludzie na fejsie się tym chwalą - msze na plebanii w ogrodzie, w salkach katechetycznych itp.

    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano kwiecień 2020
    Oprócz. Dodatkowo. W tym samym czasie co jest msza dla tych co się nie mieszczą w kościele. Druga msza osobna równolegle.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Prayboy powiedział(a):
    ludzie na fejsie się tym chwalą - msze na plebanii w ogrodzie, w salkach katechetycznych itp.


    jeśli piszesz o tym o czym ja myślę, to nie było słowa o ogrodzie, tylko o tym,ze jest kilka kaplic. i msze sa równolegle.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    ludzie na fejsie się tym chwalą - msze na plebanii w ogrodzie, w salkach katechetycznych itp.


    jeśli piszesz o tym o czym ja myślę, to nie było słowa o ogrodzie, tylko o tym,ze jest kilka kaplic. i msze sa równolegle.
    nie nie o tym\

    Podziękowali 1Aneczka08
  • nie wiem dla mnie to dziwne - równie dobrze możnaby robić msze w boksach, paranoja jakaś trochę
  • w salkach. Na zdjęciu jest tablica szkolna. Tablice szkolne raczej nie wiszą w kaplicach.
  • Prayboy powiedział(a):
    w salkach. Na zdjęciu jest tablica szkolna. Tablice szkolne raczej nie wiszą w kaplicach.

    to chyba jednak o tym samym poście koleżanki z FB piszemy
  • Ja znam jednego misjonarza, który miał jakiś dokument od Stolicy Apostolskiej i twierdził,  że może odprawiać tam, gdzie jest. Odprawiał więc w domu u swojej siostry ilekroć był w Polsce.
    U nas tymczasem jest kaplica, która została pod siostrach zakonnych. Na Najświętszy Sakrament na stałe po odejściu siostr biskup się nie zgodził, ale teraz w niedzielę palmową mszę świętą będziemy mieli.
    Podziękowali 1Gosia5
  • jan_u powiedział(a):
    Ja znam jednego misjonarza, który miał jakiś dokument od Stolicy Apostolskiej i twierdził,  że może odprawiać tam, gdzie jest. Odprawiał więc w domu u swojej siostry ilekroć był w Polsce.
    U nas tymczasem jest kaplica, która została pod siostrach zakonnych. Na Najświętszy Sakrament na stałe po odejściu siostr biskup się nie zgodził, ale teraz w niedzielę palmową mszę świętą będziemy mieli.
    Znam RDD w domu po siostrach z kaplica i mają NS. o:) biskup się zgodził.
    Podziękowali 1jan_u
  • Jest dopuszczalne odprawianie poza miejscem do tego przeznaczonym w okolicznościach nadzwyczajnych. Takie jednak w tej sytuacji nie zachodzą.
    Podziękowali 2OlaOdPawla Katia
  • Miejscem takim może np. być polój osoby obłożnie chorej w czasie jej choroby, nawet przez wiele lat, ale dalej są to okoliczności nadzwyczajne.
  • A nawet wtedy wymagają pozwolenia biskupa
  • serio z tym pozwoleniem? 2-3x była u nas w domu Msza sw
  • matuleczka powiedział(a):
    Ale jak dodatkowo to chyba można? 
    Tylko nie bardzo wiem czemu nie w kościele o innej godzinie. Dziwne jakieś. 
    Bo jak na godzinę Mszy przyjdzie 10 osób, to lepiej zrobić 2 Mszę równolegle, niż ich odsyłać na za godzinę albo dwie. Ludzie mają różne odległości i możliwości dotarcia przecież. 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • wiesia powiedział(a):
    serio z tym pozwoleniem? 2-3x była u nas w domu Msza sw
    Tak, trzeba mieć pozwolenie, ale księża o nie nie proszą, bo by ich nie otrzymali, bo mszy ogólnie nie można odprawiać w domu, chyba że jest to jakaś sytuacja bardzo wyjątkowa, tak jak pisała Berenika odnośnie chorych, a tak naprawdę przede wszystkim kiedy nie ma po prostu kościoła w krajach misyjnych
    Podziękowali 3E.milia wiesia Katia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.