Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dyspensa od udziału we Mszy niedzielnej

2456725

Komentarz

  • Myślę że warto wspierać finansowo swoje parafie. Pomyscie o stratach z tacy. A utrzymać parafie trzeba!!
  • @Prayboy ;Ty siedzisz w kościele i na na komórce stukasz posty?
    Podziękowali 3Gosia5 madzikg Wela
  • Prayboy powiedział(a):
    Myślę że warto wspierać finansowo swoje parafie. Pomyscie o stratach z tacy. A utrzymać parafie trzeba!!
     Zgadzam się,  choć od środy mam niemal pustą skrzynkę mailową jak i ogromna część freelanserów, mam nikt nie zapłaci za przestój w pracy...
    Podziękowali 2szamel uJa
  • hipolit powiedział(a):
    Małgorzata32 powiedział(a):
    @hipolit sklepy (markety, hipermarkety) powinny być zamknięte w pierwszej kolejności. A nie są.
    I ludzi też w nich pełno.
    A Ty zarzucasz komuś egoizm, bo ma potrzebę uczestnictwa we Mszy świętej?
    Powtarzam po raz kolejny- niech każdy sam zdecyduje w swoim sumieniu co do uczestnictwa we Mszy św.
    Dano ludziom możliwość zrobienia większych zapasów, kiedy zagrożenie było mniejsze. Po to, żeby teraz nie łazili po sklepach. 
    Teraz już cześć pozamykana. Resztę zamkna.
    od trzech dni pustki w sklepach, na ulicach. 
    Tak. Dla mnie to egoizm, bo jeśli biskupi i księża proszą, zawieszają uczestnictwo wiernych, zamykają kościoły to inni wręcz się domagają ich otwarcia. A gdzue troska o tych co będą msze odprawiać, o innych uczestników? Nie ma. Jest „ja chce/ja mam potrzebę” 
    Nadal nie wiem, gdzie ty widzisz te puste sklepy?
    U nas dziś rano wszędzie pełno ludzi. 
  • U siebie. W moim mieście. Puste sklepy, puste ulice.
    Miasto wyglada jak wymarłe. 
    Podziękowali 1draconessa
  • u mnie też
  • 3. Ograniczam możliwość uczestnictwa wiernych we Mszach św. (niedzielnych, obrzędowych, w dni powszednie) do osób zamawiających intencję mszalną lub, w wypadku pogrzebu, do najbliższej rodziny. We wszystkich Mszach, wraz z duchowieństwem parafialnym, posługującymi w liturgii i uczestnikami może brać udział maksymalnie 50 osób.
    U nas w parafii dodatkowo:
    Jednocześnie prosimy zamawiających intencję o dostarczenie przed Mszą Świętą listy z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu osób, które będą uczestniczyć w Liturgii.


  • Nie wiem. Mnie się wydaje że w sklepie bardziej się można zarazić niż w kościele.  W sklepie ludzie dotykają chleba, opakowań,  warzyw, . Skoro wirus utrzymuje się na tym około 3 dób to ryzyko większe.  W kościele to można ewentualnie albo bezposrednio kogoś zarazić albo od kogoś złapać albo ktoś dotknie ławki itp.
    Wczoraj w selgrosie było dużo ludzi a pojechalismy po 20:00. Braki na mięsie i puste półki z parówkami mnie rozczulily.
    My z mężem idziemy do Radości rano na 7:30. Przynajmniej jakoś po ludzku to zorganizowali. Msze ciche, co godzinę i równolegle dwie.
    Dzieci zostaną w domu. Najstarsza pójdzie później. 
    Idę bo potem mogą całkowicie zakazać i okazać się może że to ostatnia możliwość mszy świętej i spowiedzi w poście. 

  • edytowano marzec 2020
    Yucami powiedział(a):
    @Prayboy ;Ty siedzisz w kościele i na na komórce stukasz posty?
    nie. Wyszedłem do zakrystii i czekając na księdza napisałem przed mszą.
    Msza cicha smutna dziwna. Atmosfera ciezka. Dwoje kaszlących jak wściekli ludzi. Kontrola liczby przy wejściu.Bez ministrantów bez muzyki bez śpiewu.
    Obligatoryjna komunia na rękę. Absurd bo przedtem ta sama ręka na klamce. Do ust komunii nie podają.

  • W sklepach trzeba zakładać rękawiczki. Nie wpuszczają nikogo, kto nie chce ich założyć. Po zamknięciu jest wszystko czyszczone. 
  • Nikt wczoraj w selgrosie nie zakładał rękawiczek. Tylko obsługa.  Tak że chyba to nie działa @hipolit albo mało kto tego przestrzega.
  • Też pierwsze słyszę o rękawiczkach.
  • W Lidlu wczoraj były. 
  • U nas wczoraj nie było.
  • Dzisiaj na bazarku też nie było rękawiczek 
  • u nas zamknęli targowisko i bazarek 
  • @Odrobinka, a jak to się ma do posłuszeństwa biskupowi? 
  • edytowano marzec 2020
    Tzn? Czyje posłuszeństwo? Jak będzie kilka mszy w dodatku cichych to na żadnej nie bedzie 50 osób. 
  • U nas nie zamknęli.
  • Ale kontrola przy wejściu na czym polegała?
  • @Odrobinka, dekret pozwala uczestniczyć tylko tym, którzy zamówili mszę. 
  • M. była dzisiaj około 14:00 w Opocznie. Miasto wymarłe.
  • Mała parafia pod Wwa. Dziś wieczór. 27 osób. Komunia i do ust i na rękę. Ksiądz miał ręczniczek i jeśli kogoś dotknął to wycierał. Ale chyba dotknął tylko raz człowieka na końcu bo ten byle jak usta otworzył. Reszcie udzielał powoli ibardzo dokładnie.
  • edytowano marzec 2020
    @Gosia5 NIe wiem pod co podlegają Lefebrysci chyba są traktowani jako zakon czyli pod papieża. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Rękawiczki były w każdym sklepie w którym byłam. 
    Pozytywnie mnie to zdziwiło. 
    Raciborski rynek w dzień targowy (nie było targu, tylko odbiór jajek na umówiona godz dla stałych klientów) 
  • @hipolit u was w R tak z rękawiczkami? U nas nie  :/ Mam swoje plus spirytus do pryskania wszystkiego dookoła  ;) ,ale nikt nie sprawdza, byłam w obi (o ja nieodpowiedzialna, mam gruz w domu i rozgrzebany sufit a w perspektywie niedługo Komunia, ewentualni goście (jeśli syt się uspokoi) pewnie woleliby mniej spartańskie warunki...
  • W kaplicy FSSPX we Wrocławiu zapisy. Jest 49 miejsc bo ksiądz jako pierwszy wpisany.
  • @Odrobinka, myślałam, że o zwykłej parafii piszesz.
  • A ja mam takie głooopie pytanie: jak ktoś pofatyguje się pod kościół, nie wpuszczą go, wysłucha Mszy z odległości ( przeważnie słychać z głośników), Komunii nie przyjmie ( bo czuje zagrożenie i zresztą to raczej nie grzech) to dobrze zrobi czy średnio?
  • Jak zmarznie, to gorzej. ;) U nas jest kościół ogród. Ludzie zostają na zewnątrz niezależnie od zarazy. 
    Po uważaniu. 
    Podziękowali 1In Spe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.