Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dyspensa od udziału we Mszy niedzielnej

1356725

Komentarz

  • "NIe wiem pod co podlegają Lefebrysci chyba są traktowani jako zakon czyli pod papieża."

    Podlegają pod siebie samych.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • http://www.parafiakorzkiew.pl


    Polecam modlitwy do świętych zamieszczone na stronie tej  parafii.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Chyba Kościół ma od zawsze opracowany stan nadzwyczajny wszak wszelkich zaraz w historii było więcej i bardziej niż teraz 
    Myślę,że ludzie 100/200/300lat temu jakby mieli możliwość uczestniczenia w Mszy sw on line to by skorzystali
    A do chorych, starych to chyba ksiądz przychodzi osobiście z Panem Jezusem 
  • Berenika powiedział(a):
    Ale kontrola przy wejściu na czym polegała?

    Dwóch panów z Totus Tuus, po 50 osobie zamnkęli drzwi od wewnątrz
  • Polecam:



  • In Spe powiedział(a):
    A ja mam takie głooopie pytanie: jak ktoś pofatyguje się pod kościół, nie wpuszczą go, wysłucha Mszy z odległości ( przeważnie słychać z głośników), Komunii nie przyjmie ( bo czuje zagrożenie i zresztą to raczej nie grzech) to dobrze zrobi czy średnio?
    Gorzej jak więcej zechce postać pod kościołem, albo pod jednym daszkiem jak zacznie padać 
     

    jaka jest różnica pomiędzy uczestnictwem we mszy pod zamknietym kościołem a w obejrzeniem w TV? 
    Pytam całkiem poważnie 
  • U nas zasadnicza. Możliwość spożycia Ciała Pańskiego. Online niedostępne.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    "NIe wiem pod co podlegają Lefebrysci chyba są traktowani jako zakon czyli pod papieża."

    Podlegają pod siebie samych.

    charyzmat nieposłuszeństwa
  • Joannna powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    "NIe wiem pod co podlegają Lefebrysci chyba są traktowani jako zakon czyli pod papieża."

    Podlegają pod siebie samych.

    charyzmat nieposłuszeństwa
    No chyba u Franciszka ;)
  • Skatarzyna powiedział(a):
    U nas zasadnicza. Możliwość spożycia Ciała Pańskiego. Online niedostępne.

    No ale liczycie, że ksiądz wyjdzie na zewnątrz z  Komunią do tych pozostałych?
  • edytowano marzec 2020
    Tak. 
    E: i nie, że liczę, bo u nas to stała praktyka. 
    Podziękowali 3In Spe Aneczka08 Monika73
  • No ale wpuszczają po 50 osób, reszta pod drzwiami. 
    Wiec Komunii Sw nie ma dla tych pod drzwiami 
  • Niby czemu?
    Podziękowali 2Skatarzyna Monika73
  • Do komunii spokojnie można iść w tygodniu
  • Nie ma, nie widzę. A jak już się pojawi, to w przeciwieństwie do krytyki chodzenia do kościołów, jest spokojna i dość rzeczową. 
  • Ciekawe czy ci krytykanci tak gorliwie chodza do kościoła cały rok. Z mojego FB wynika że krytykują tylko ci co w życiu nic.nt Boga i wiary nie udostępniali i ogólnie malo mają z tym wspólnego.
    Podziękowali 2Małgorzata32 Monika73
  • Wstałam, szykuję się i uderzam do kościoła na 8.00, mam nadzieję, że mnie wpuszcza :) 
  • edytowano marzec 2020
    @Monika73, na drogę słowa kard. Wyszynskiego, bo niechybnie zostaniesz zdrajca narodu, nieodpwiedzialnym egoistą narażającym społeczeństwo  ;):
    „Czynią mnie niemal zdrajcą Ojczyzny. Po czymś podobnym idzie się do kryminału. Trzeba mieć zdrowe nerwy i niewybredny gust, by to wytrzymać. A jednak trzeba”.
    Podziękowali 4Berenika Monika73 szamel Basja
  • A my wszyscy chorzy w domu, teraz i starsi choruja.
  • Właśnie wymyśliłam, że idziemy na 13.00.

    Mało popularna msza. Mały zapyta księdza, czy ma zostać przy ołtarzu, czy nie. My wejdziemy albo wyjdziemy i postoimy na dziedzińcu. W południe najcieplej, nagłośnienie dobre.
  • Nie chodzi tylko o odstęp między ludzmu, tylko o ewentualną ilość osób do ścisłej kwarantanny. Jeśli się za 2 dni okaże, że ktoś na tej mszy był i stwierdzono teraz wirusa, to łatwiej odszukać te 50, niż setki.
    Podziękowali 2Subiektywna Katia
  • UlaUla
    edytowano marzec 2020
    https://swjanrembertow.mkw.pl/strona-glowna/aktualnosci/ nasza parafia. Dodam tylko, że cala obsada naszej parafii to ksiądz proboszcz i ksiądz rezydent, czyli, że jest to program na dwóch. Inna sprawa, ze osoby z małymi dziećmi są namawiane do pozostania w domu, ale będzie możliwość indywidualnej spowiedzi i eucharystii .
    Podziękowali 1Aneczka08
  • U nas na 8.00, w malutkiej parafii, gdzie są tylko 3 msze a w niektórych okresach roku 2 msze było właśnie około 50 osób, ale nie zauważyłam, czy ktoś nas liczy. Ksiądz zapowiedział, że jeśli ktoś ma taką potrzebę, to może osobiście przynieść mu Komunię do domu. 
    Podziękowali 1Berenika
  • U nas będzie można przyjąć komunię w drzwiach kościoła popołudniu. Na mszę wpuszczą tylko do 50 osób. Druga równoległa msza w kaplicy klasztoru. Ci z grupy zagrożenia proszeni by zostali w domu.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • U nas w parafii, od dziś w niedzielę 8 mszy św. zamiast 4, a w tygodniu 3 zamiast 2. Codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu przez godzinę, a w piątki cały dzień.
    Na mszy o 11.00 było nas 24 osoby razem z celebransem i służbą liturgiczną. Komunia św. - jak zawsze.
    Podziękowali 1Katia
  • Nie byliśmy. My przez neta. Ale od znajomych słyszeliśmy, bo byli na 10.00, że było 17 osób. Ksiądz liczył przed wejściem.
    Księża odkażali swoje dłonie, Komunia na rękę.

    Ale i tak w opinii członków swojej rodziny, ci co poszli uznani są za nieodpowiedzialnych.

    A w marketach budowlanych tłok... Tam to już naprawdę bym się nie pchała.

    Podziękowali 1September
  • Maciek_bs powiedział(a):
    U nas podobnie było. Dwulatek, którego nie zdążyliśmy przebrać, gdy tylko zaczęła się Msza, pobiegł do pokoju i wrócił z ubraniami, w których zazwyczaj chodzi do kościoła  <3


  • Młodzież harcerska wysłuchała Mszy odprawionej specjalnie dla nich przez kapelana ZHR. 
  • Nasz proboszcz stanął na wysokości zadania. Każda msza jest na żywo na stronie fejsbukowej naszej wioski. Teraz o 14.30 będzie nabożeństwo. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.