Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dyspensa od udziału we Mszy niedzielnej

1246726

Komentarz

  • Maciek_bs powiedział(a):
    U nas podobnie było. Dwulatek, którego nie zdążyliśmy przebrać, gdy tylko zaczęła się Msza, pobiegł do pokoju i wrócił z ubraniami, w których zazwyczaj chodzi do kościoła  <3


  • Młodzież harcerska wysłuchała Mszy odprawionej specjalnie dla nich przez kapelana ZHR. 
  • Nasz proboszcz stanął na wysokości zadania. Każda msza jest na żywo na stronie fejsbukowej naszej wioski. Teraz o 14.30 będzie nabożeństwo. 
  • u nas też dodatkowo każda Msza św niedzielna (i chyba codzienna też) na fejsie
    W sumie mógłby przyjąć się ten pomysł, żeby jedna niedzielna parafialna była na fejsie dla chorych. 
  • My o 10.10 "zaczęliśmy" z Benedyktynami z Tyńca. Na tyniec.tv jest transmisja on line. o 15 są Gorzkie Żale + kazanie pasyjne.

    W naszej parafii (największa w diecezji - ponad 20k parafian), kościelny ma wpuszczać tylko 50 osób. Księża zalecili w domu. W tygodniu chcemy iść z naszymi ministrantami na dyżur.
    W sąsiedniej parafii wczoraj była spowiedź rekolekcyjna i ktoś doniósł, że rano było ponad 50 osób - odwołali i zamknęli.
  • U nas około 40 osób. W tak licznej parafii to naprawdę szok. Ławek mamy więcej niż 50. A w każdej miejsce dla 6 osób.

    Zwykle w niedzielę nie ma gdzie usiąść. Rekolekcjonista przejechał 2000 km. Ale powiedział, że go to nie dziwi, w głębokiej Rosji, gdzie jest na co dzień, to norma. Tam też jeździł 20 godzin pociągiem 1300 km, by mówić do 20 osób.

    Syna wysłałam, by zapytał księdza, czy ma służyć. Ksiądz mu odpowiedział, że może, ale nie musi, a jednocześnie będzie wdzięczny, gdy zostanie.
    Podziękowali 1Monika73
  • W Bractwie byliśmy na 9:30. Na każdej  mszy św po 50 osób rownolegle w dwoch kaplicach. Z ksiedzem, ministrantem i dwoma spowiednikami. Po 9:30 to już 400 osób było na mszy św. Komunia do ust przy balaskach jak zwykle. Przyjechaliśmy na mszę o 8:30 ale już był komplet to poczekalismy na następną. 
    Dobrze że byłam bo przynajmniej ze spowiedzi skorzystałam. 
    Na kolejny tydzień lista do zapisów na którą godzinę się będzie. 
    Msze ciche,bez kazania.
    Dzieci mało. 
    My swoich nie zabraliśmy. 

  • Maciek_bs powiedział(a):
    Dziękuję Ci Maciek. U nas podobnie. 
  • U nas też podobnie domowo. Msza sw. z Częstochowy.

    Podziękowali 1Joanna36
  • "Msze ciche,bez kazania."

    Zdecydowanie wolę głośne i z kazaniem. Ale rozumiem, że chodziło o skrócenie czasu.
  • Ja wolę ciche, ale kazań też lubię posłuchać. W domu swoją drogą też msza święta dla tych co jie byli.
  • edytowano marzec 2020
    U nas kościół zamknięty, msze tylko dla zamawiających intencję. W sobotę więc pójdziemy, bo syn ma urodziny i mamy mszę zamówioną :) W piątek na szczęście byłam na Mszy i Drodze Krzyżowej oraz u spowiedzi. Dziś "byliśmy" na Mszy na Jasnej Górze :)
    Dodam jeszcze, ze było zabawnie, bo syn w trakcie Mszy zaczął jęczeć, że chce pić, a tu czytania i Ewangelia o wodzie :) Stwierdził, że nie da rady i poszedł do kuchni się napić. O dziwo najmłodsi zachowali się prawie jak w kościele.
  • U nas w parafii na Mszach po 20-30 osób. Parafia liczy circa 3000 myślę. Tak że spokojnie można iść i pod kościołem nie stać.
    Uznaliśmy,  że dyspensa nas nie dotyczy, bo ani zainfekowani, ani osób z grupy ryzyka w domu nie mamy ani nawet się nie boimy ;)
    Podziękowali 2Wela Monika73
  • Byliśmy z mężem do komunii. Jeden z braci na zewnątrz kościoła spowiadał spacerując :) Pojechaliśmy później na cmentarz - tam pustki, ale można było wysłuchać Gorzkich Żali z kaplicy na cmentarzu.
    Podziękowali 2Skatarzyna AgaMaria
  • My uczestniczyliśmy we Mszy świętej z najbliższej nam parafii, tez cala rodziną. Super, że jest z niej transmisja. Dzieci znają Księdza i to dużo dla Nich znaczyło.
  • edytowano marzec 2020
    Dlatego nie będę pchał się na siłę do kościoła 
    Podziękowali 1Ida
  • U nas sami starsi księża w  okolicy. Podawali, że nadciśnienie i cukrzyca też powodują ciężki przebieg. 
  • To była pierwsza moja myśl, kiedy dowiedziałem się, że wirus jest najgroźniejszy dla starych mężczyzn. Będzie ciężko.
  • Zapytam w tym wątku.

    Słuchajcie, za 3 kwadranse idę na Mszę (https://msza-online.net/msze-swiete-na-zywo-po-polsku/), zupełnie nie mam doświadczenia w takiej "formie"...

    Jakieś dobre rady?
  • Jak Z telefonu, to uważaj żeby nie rozlaczyc przypadkiem 
  • Nie, z lapka. Komórka służy mi właściwie tylko do SMSowania ;)
  • Katia powiedział(a):
    Zapytam w tym wątku.

    Słuchajcie, za 3 kwadranse idę na Mszę (https://msza-online.net/msze-swiete-na-zywo-po-polsku/), zupełnie nie mam doświadczenia w takiej "formie"...

    Jakieś dobre rady?
    Myślę, że warto w miarę ogarnąć teren wokół ekranu, by było jak najmniej rozpraszaczy i można postawić krucyfiks i świecę.
    Podziękowali 2Katia Milagro
  • Ups, mówisz, że muszę posprzątać? :#

    Gdzieś tu była jakaś pozioma wolna powierzchnia, ale gdzie?!

  • Tutaj o Szustak mówi o tym jak przeżyć taką mszę on line, jak się przygotować. Trzeba trochę przesunąć filmik, na początku są inne rzeczy.



  • Otwieram lodówkę, a tam ks.Szustak...  :#
    Podziękowali 4Gosia5 Katia In Spe Berenika
  • edytowano marzec 2020
    My dziś byliśmy na Mszy w Lublinie, choć opis linku nie odzwierciedlał rzeczywistości, bo miast u Dobrego Pasterza uczestniczyliśmy w Najświętszej Ofierze u św. Andrzeja Boboli, czyli w kościele, w którym udzieliliśmy sobie sakramentu małżeństwa. Później kazanie rekolekcyjne o. Waszkiewicza w kaplicy pw. Imienia Maryi i św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Dziś o grzechu.
  • A bez Szustaka się nie da przygotować? 

    Nawet moj średni syn dzis myślał koszule przyodziac na Mszę on.line. A.ma tylko 6 lat.
    To.jak 6 latek ogarnia, co i jak, to.dorosly bez Szustaka nie da rady???
  • MonikaN powiedział(a):
    A bez Szustaka się nie da przygotować? 

    Nawet moj średni syn dzis myślał koszule przyodziac na Mszę on.line. A.ma tylko 6 lat.
    To.jak 6 latek ogarnia, co i jak, to.dorosly bez Szustaka nie da rady???

    Ale zaraz, zaraz, chwileczkę, może bez nerwów, dobrze?
    Ktoś wcześniej zadał pytanie jak się przygotować do mszy on line, to wrzuciłam filmik z odpowiedzią. 
    Nie pasuje Ci , to nie oglądaj i problem z głowy.
    Forum nie jest tylko dla Ciebie.


    A - i widać nie oglądałaś, ale wypowiadasz się.
    Nie chodzi tylko o koszulę.

    Podziękowali 1obwarzanek
  • @Ida, wiadomo, że nie chodzi tylko o koszulę
    Chodzi o Szustaka.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.