Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dyspensa od udziału we Mszy niedzielnej

11920212325

Komentarz

  • @Agnicha, dla mnie największy plus tego całego zamieszania. Nigdy nie lubiłam chodzić ze święconką. U nas w parafii stawiają stół w kościele i ciągle jest hałas i ruch jak na bazarze. Nijak nie da się adorować przy grobie :(
  • "Przewodnik katolicki" wydał w PDF - ebook Wielkanoc w domu z wieloma propozycjami
    Podziękowali 1E.milia
  • pustynny_wiatr powiedział(a):
    @matuleczka ale przecież to są słowa samego Chrystusa, „obyś był zimny albo gorący”.

    Inna sprawa, że o kamieniu młyńskim też coś było...

    Dla mnie bardzo trudny czas, posłuszeństwo ale i autentyczny ból, smutek, coś w gardle stoi, niesmak jakiś też.

    Na razie niemniej czekamy cierpliwie.

    Przyjdzie być może jednak dzień, że trzeba będzie się określić, wystąpić przed szereg, wzmożyć ruch oddolny.

    Czasem może to owca musi popchnąć pasterza w dobrą stronę, bo gubi kierunek ;)
    I jeszcze "nie zgasi knotka o nikłym płomyku..."
    Podziękowali 1E.milia
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > Sobota - jeszcze nie mam pomysłu

    Hint: pogadaj ze znajomymi neonami, oni mają dużo pomysłów.
     :D 

    Jako eksneonka kilka z nich znam, dzięki. 
  • Marto, Marto...
  • @OlaOdPawla tak, wiem, możemy tak solić skrypturą i zawsze się coś znajdzie pasującego pod tezę ;)
  • No to włączam biskupa do mycia okien, może podniesie we wmnie ducha.


    Tyle że w ostatnim kazaniu (z niedzieli) mówił, że na efekty ujrzymy po latach...

  • Podobno poza tą 5 dozwoloną wiernych na Mszy św. można przyjąć jeszcze Komunię, jeśli kapłan nie odmówi. Jutro chcę spróbować, ale najpierw zadzwonię do kancelarii parafialnej i zapytam, czy można.

    Potem chyba dobrze tę Mszę św. całą obejrzeć albo odsłuchać.
  • Ja bylam wczoraj z dziewczynami u sakramentow.... balam sie ze nie zdążymy A tam takie pustki..  aż mi się przykro zrobiło bo rzeczywiście absurd tego obostrzenia na 5 osób widać..  niechby chociaż 15 czy 5 w tyn rodziny jako jedno puścili... ksiexa 3 do wyboru.. na koniec diakon obrzed udzielenia komunii.. 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @AgaMaria właśnie to tak jakoś tak bardzo smutno brzmi, „jeśli kapłan nie odmówi” sakramentów  :'( Wiem, że okoliczności niezwykłe, ale nieswojość pozostaje.

    Teraz sobie sprawdzałam różne portale katolickie, w różnych językach, i właśnie ta strona lingwistyczna jest też ciekawa, ponoć to, JAK o czymś mówimy też jest ważne, prawda?

    Osobiście, jak czytam nagłówki typu:

    „Przenieś się na mszę św. jednym kiknięciem”

    „Baw się dobrze w czasie Wielkanocy w domu”

    „szeroki wybór mszy online”

    itd. to serio czuję się nieswojo :(

    Podziękowali 2AgaMaria Klarcia
  • @pustynny_wiatr
    Pewnie, język odzwierciedla wszak rzeczywistość. Mam nadzieję, że wrócimy do reala.
    A, tak w ogóle, to może niepotrzebnie napisałam, jeśli. Nie wiem, jak jest, jak będzie. Nie próbowałam przyjąć Sakramentów od czasu obostrzeń.

    Dam znać, jak było.
    Podziękowali 1pustynny_wiatr
  • @AgaMaria ja jak zwykle nie odnosiłam się do Ciebie personalnie, raczej Twój wpis mi przypomniał o moim odczuciach w temacie :)

    I „jeśli”użyte jak najbardziej prawidłowo, bo to się już dzieje.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • > Jako eksneonka kilka z nich znam, dzięki. 

    Przypomnieli mi się ludzie, którzy umieszczają w sieci jadowite teksty o Opus Dei. Kiedyś dobrowolnie się przyłączyli, zostali potraktowani z zaufaniem, ale im się odwidziało i teraz prowadzą prywatną krucjatę przeciwko Dziełu. Nie od dobrego ducha to pochodzi.
    Podziękowali 2E.milia Katia
  • @pustynny_wiatr wiem, wiem. Raczej sama się skorygowałam, bo w moim odczuciu jednak użyłam trochę na wyrost. Za chwilę telefonuję do kancelarii parafialnej!
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > Jako eksneonka kilka z nich znam, dzięki. 

    Przypomnieli mi się ludzie, którzy umieszczają w sieci jadowite teksty o Opus Dei. Kiedyś dobrowolnie się przyłączyli, zostali potraktowani z zaufaniem, ale im się odwidziało i teraz prowadzą prywatną krucjatę przeciwko Dziełu. Nie od dobrego ducha to pochodzi.
    A tym razem akurat nie jadowiciłam, serio! Dzięki że mi przypomniałeś, bo sobie mogę coś fajnego wziąć. 
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Cart&Pud czy w naszych okolicach jest przed świętami spowiedź? Albo możliwość przyjęcia Komunii sw?
  • Joannna powiedział(a):
    Cart&Pud powiedział(a):
    Wrócą ci, którzy wrócą. Ci, którzy byli "satelitami" odejdą. I co? Czy Kościół na tym straci? Nie.
    Ludzie się określą- będą albo zimni albo gorący, nie zaś letni. I o to chodzi.
    Na pewno stracą te osoby

    A ja myślę, że zyskają. Zyskają możliwość dojrzałego powrotu, nie z automatu.
    Podziękowali 1Cart
  • BTW, nie znam osobiście żadnych "niedzielnych" katolików. Ani jednej sztuki.
    Albo traktujących wiarę poważne, albo niechodzących do kościoła (ale mówiących "uważam się za katolika"), innych nie.
  • U mnie (św. Bartłomiej) jest spowiedź, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Ze strony parafialnej:
    W związku z tym, że nie będzie w parafiach organizowana spowiedź przedświąteczna, wyrazem duszpasterskiej troski jest umożliwienie skorzystania z sakramentu pokuty tym wiernym, którzy o to poproszą. Miejscem spowiedzi są specjalne przeszklone konfesjonały w kościele lub odpowiednie miejsce w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że w czasie spowiedzi, w kościele może przebywać jednorazowo do 5 osób. Do kościoła będzie można wejść tylko jednym wejściem przy zakrystii kościoła.

    Podziękowali 1mamaw
  • Jeszcze Jezuici na Koperniku:
    Od poniedziałku do środy od 16.00 do 18.00 jest możliwość spowiedzi. Nie jest to spowiedź przedświąteczna. Spowiadamy w pomieszczeniach duszpasterskich –  wejście główne „KSIĘŻA JEZUICI” – jest wywieszona lista Ojców, którzy spowiadają – prosimy dzwonić na domofon do danego Ojca.

    Podziękowali 2mamaw AgaMaria
  • Gdzie jest ta katecheza?
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > Jako eksneonka kilka z nich znam, dzięki. 

    Przypomnieli mi się ludzie, którzy umieszczają w sieci jadowite teksty o Opus Dei. Kiedyś dobrowolnie się przyłączyli, zostali potraktowani z zaufaniem, ale im się odwidziało i teraz prowadzą prywatną krucjatę przeciwko Dziełu. Nie od dobrego ducha to pochodzi.
    to akurat jest rzeczywiście przykre, ale na szczęście więcej jest takich, którzy nawet jeśli odeszli, nadal są blisko :)
  • My się łączymy przez zoom że wspolnota.. chłopcy są tak zmęczeni laudesami uczciwymi ok.35 min w dzien że miałam zagwostke sporą co z Pascha w tym roku zrobić..  szczególnie że w ciazy ...2 lata temu ich zostawiliśmy z tata.. W zeszłym roku był hardcore ale nikos przespal i mieliśmy dziadków że sobą..  więc chyba ich położymy jednak i budzić nie będziemy... szczególnie że M gra.. a bez nich to nas malo :-) 
  • No u nas niby też ta opcja żeby sami była... ale ja wole z wszystkimi.. nas jednak mniej ;-) i obawiam sie ze szybciej bysmy skonczyli niz zaczeli.. a tak to bedzie paschy troche.. no my też w domu A jak :-) 
  • Czwórcy :-) 
  • Agnicha powiedział(a):
    Cudowna
    Przecudowna katecheza Paschalną
    Sluchalas @Cart&;Pud
    Jestem pod wrażeniem
    Wzruszona ze Bede mogła przeżywać Pasche tak jak Izraelici tak jak pierwsi chrześcijanie
    Jestem Wzruszona i szczesliwa

    Nie, my dostaliśmy tekst w pdf-ie. Jeśli o tym samym mówimy...
     Jeszcze nie czytaliśmy, mąż teraz w pracy więcej niż zwykle. Może jutro się uda, żeby nie zasnął padnięty i żebyśmy przeczytali razem.

  • Mle powiedział(a):
    A ja dziś przeczytałam, że idąc do kościoła złamałam piąte przykazanie,imuszęprzyznać, że padłam. Co Wy na takie słowa prymasa?
    https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200409649-Prymas-Lamiac-zakazy-naruszamy-piate-przykazanie.html


    Ja mam coraz bardziej dosyć hierarchii Kk, jak to dłużej potrwa poszukam sobie jakąś społeczność chrześcijan żyjących żywą wiarą.
  • Prayboy powiedział(a):
    Od niedzieli 50 osób w kościele czyli już po epidemii

    Nie wierzę, z każdym dniem jest coraz więcej trupów.
  • Prayboy powiedział(a):
    Skoro Jezus zmartwychwstał bez świadków, a ukazał się najpierw jednej osobie potem dwunastu to sobie poradzi i bez wiernych w kościele
    a wogóle to będą jaja (wielkanocne) jak przyjdzie naprawdę i skończy się ta cała historia
    ale by ludziom szczęki opadły jakby była  za tydzień Paruzja
    jestem za a wy?

    Ja jak najbardziej ZA.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    |Coś mi się zdaje, że będziemy mieć najbardziej czaderską Wigilię Paschalną ever.

    Ja nie mam zamiaru wirtualnie przeżywać. Wolę ciekawą książkę poczytać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.