Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

#zostań w domu - jak to będzie

1235724

Komentarz

• Śledzę na bieżąco wszystko, co się w tej sprawie pojawia
    I co! I nico
    Informacje wzajemnie wykluczające sie
    Raz, że to nie ferie i jest możliwość e-learningu
    Dwa-absolutnie to nie czas na zdalne lekcje, prowadzenie lekcji, zadawanie materiału, sprawdzania obecnosci
    Trzy-jestesmy w dyspozycji, organizujmy materialy
    Cztery-absolutnie nie ma żadnych  podstaw oeawnych do prowadzenia zdalnego nauczania, wręcz nie mozna tego robić, żadnych ocen, wszystko może być podstawą do podważenia i skargi

Piec, sześć i enty raz-wkolo Macieju

MEN jak ognia unika konkretnych wytycznych, wrzucając go i raz jakieś mało istotne komunałki 
  • Moja córka (klasa 7, ale ona szła bez zerówki) ma napisać rozważania Drogi Krzyżowej... też całkiem ambitne zadanie wg mnie.
    Podziękowali 2AgaMaria kluska
  • @Joannna dobre zadanie z tą Drogą Krzyżową i jakoś tak spina się z tą sytuacją pandemii. Brawo dla katechety.
  • Moi już podostawali całkiem obszerny material z terminem odesłania mailowo skanu lub zdjęcia. Podchodzą do tego każdy na swój sposób, np licealista okazuje się, ze sam sobie już od rana robił zadania, ale inni niekoniecznie. Dlatego powstał jednak ramowy plan działania, może nie taki szczegółowy, ale zawiera orientacyjna nie zbyt wczesna godzinę wstawania, czas na lekcje z przerwami na jedzenie, wf ;) i czas na gry i zabawy. Zobaczymy jak pojdzie. Co prawda mamy jednego osobnika, który zawsze i wszystko kontestuje, ale będę się ćwiczyć w cnocie cierpliwości. 
  • Te zadania z wf to bez sensu, garba dzieci dostaną 
  • Fa tez docisnieta i bardzo si3 ciesze z tego choc dzis bylo stradznie ciezko.. jutro bedzie lepiej.. 
  • Myślę że zadania z wf to zwyczajnie przesłany program zajęć z opisem ćwiczeń ..żeby nie było że program się nie realizuje ;) 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Ale oni nie ćwiczą tylko mają zajmować się historia sportu
    Podziękowali 1Aneczka08
  • U nas chłopaki w ping ponga grają na głównym stole. Rozgrywki na całego, ale to inicjatywa oddolna. 
    Podziękowali 1wiesia
  • Ale ja miałam.na myśli to co do nas przyszło z wfu
  • Jak to powiedział Pan wirusolog-to koniec świata, jaki znamy.
    Za 2,3 tug edukacja, szkoła, rankingi itp to będą nic nie znaczące, niemal nieistotne sprawy :(
  • u nas pan od wf przesłał plan ćwiczeń (pompki, deska, przysiady itd) i liczbę powtórzeń i w dniach z wuefem mam się podpisywać w agendzie by poświadczyć, że syn to "odćwiczył" 

Podziękowali 2Izka E.milia
  • Ale na razie póki co pracujący w edukacji mają się jeszcze wykazać, że zadają...rozumiem ich...
  • @Mafja fajnie, że masz ogród. Teraz to jest niesamowite ułatwienie. My tylko balkonam dysponujemy, ale dobre i to.
    Podziękowali 1MAFJa
  • AgaMaria powiedział(a):
    Ale na razie póki co pracujący w edukacji mają się jeszcze wykazać, że zadają...rozumiem ich...
    Zawsze mi Mama powtarzała że nauka ważna, bo pieniądze stracisz a tego co się nauczysz to nikt nie odbierze. Niby koniec świata jakiego znamy a ja wierzę że się odrodzi bo się odradzał po większych tragediach a mądrości Mamy jak widać uniwersalne. 
    Podziękowali 2Rogalikowa Ida
  • Un mnie nauczyciele klasy VIII dostali szczerze pierdolca z tymi lekcjami a przede wszystkim zadaniami online  >:)
    Zasypują mnie powiadomienia odnośnie mobidziennika od soboty wieczorem, wysyłają zadania dosłownie od 22:00  >:), w niedzielę również , dzisiaj od 7:00 rano.
    Wf też oczywiście i zadanie z techniki do realizacji i inne , nie wspomnę o informatyce  >:) w szkole nic nie robią z owych przedmiotów akurat a tu nagle taki ruch  >:)
  • No jest ruch, bo teraz oni mogą żądać a nie muszą tego z dziećmi przerobić, wytłumaczyć..... To skorzystać trzeba :D
  • Mi się podobają informacje że ma być zrobione od tej do tej strony w podręczniku i ćwiczeniach. 
    A nie pierdylion zakładek w zakładce i weź się połap najpierw w zakładach zanim dojdziesz do zadania i to razy trzy na troje dzieci .
    Podziękowali 1Ojejuju
  • A po naszym mailu od Pani który wam tu wkleilam pojawiło się mnóstwo głosów niezadowolenia, fochow i innych.
    Że ludzie nie mają czasu ani ochoty......

• Ale to chyba dzieci mają czas, rodzice nie muszą ;)
    Z tą ochotą to już inna sprawa...

Nasz muzyczny syn dostał wytyczne i na czwartek ma zagrać etiudę i wysłać panu filmik. Dopisek od nauczyciela: "jak któregoś z was spotkam w sklepie, to osobiście odwiozę na dwutygodniową kwarantannę. SiedźcieSw domu! Myjcie ręce!"
     B) 
  • To wyżej to zadanie w liceum. Autentyczne nasze.
  • andora powiedział(a):
    A po naszym mailu od Pani który wam tu wkleilam pojawiło się mnóstwo głosów niezadowolenia, fochow i innych.

A to zadania dostają u Was rodzice czy dzieci? U nas dostają dzieci, ale jakby dostawali rodzice i to na raty, z koniecznością ciągłej kontroli, to też bym protestowała. 
  • Dostali rodzice bo nasze dzieci mają 7 lat. Ale wszystkie zadania są dowolne a większość wymaga tylko instrukcji słownej. Np. przygotuj grę planszowa.
    W klasie poza 3 dzieci wszystkie są bardzo mocne edukacyjnie więc robienie zadań z książki nie sprawi im kłopotu.
    A akurat tych dzieci słabych edukacyjnie mamy nie pracują, więc są w domu i mogą wesprzeć.

I zadań się nie odsyła, poprostu można je robić, mają być inspiracją.
  • Dzisiaj czuję już chyba jakieś przeciążenie z tymi wirtualnymi zadaniami co rodzi już konflikty między dziecmi z dostępem do jedynego laptopa z internetem w domu. (Od różnych nauczycieli, czwórki szkolnych dzieci naraz). Odsyłać niektore zadania mają narazie tylko najstarsze ale i tak to powoduje, że blokują laptop gdy np. muszą wystukać na klawiaturze jakieś teksty czy załączniki. Do tego ileś tam zadań typu obejrzyj zalinkowany film z przyrody, zrób zadanie z informatyki we własnym folderze...itp.itd. Do tego nie mamy w domu drukarki.....
    Musimy szybko się zorganizować jakoś.
    Podziękowali 2AgaMaria Monika73
  • Dariusz Piontkowski, minister zdrowia (TVP)

Wydaje się oczywiste, że absurdem byłoby otwieranie szkół. To jest więc  kwestia czasu, kiedy wydamy kolejne rozporządzenie mówiące o tym, że  wydłużamy okres zamknięcia placówek

nieeee!!!!

• matuleczka powiedział(a):
    andora powiedział(a):
    A po naszym mailu od Pani który wam tu wkleilam pojawiło się mnóstwo głosów niezadowolenia, fochow i innych.

A to zadania dostają u Was rodzice czy dzieci? U nas dostają dzieci, ale jakby dostawali rodzice i to na raty, z koniecznością ciągłej kontroli, to też bym protestowała. 
    U nas dostają od niektórych dzieci a niektórzy bardziej upierdliwi wysyłają rodzicom jak że sraczką, naprawdę jest to bardzo upierdliwe i zaraz napisze wiadomość do dyrekcji, ileż można a to dopiero drugi dzień  >:) klasa VIII  >:)
  • My mamy konkrety temat podręcznik ćwiczenia..  plus instrument- filmiki mamy przesyłać..   bez religii wg plastyki... bardzo jestem zadowolona że to jest choć jest to trud.. 
  • łatwo powiedzieć jak jedno z rodziców jest w domu - jeśli oboje pracują nauka i praca w domu to fikcja
    Podziękowali 4Predikata Monika73 Hope asiao
  • Prayboy powiedział(a):
    łatwo powiedzieć jak jedno z rodziców jest w domu - jeśli oboje pracują nauka i praca w domu to fikcja
    Czemu fikcja? Dorośli pracują, młodzi się uczą. Co w tym trudnego? Musi być jeden rodzic oddelegowany do dzieci? Nie rozumiem. Czy nauczyciele nie dali dzieciom jasnych wytycznych odnośnie zadań, zakresu nauki, który dzieci mają robić? 
    Podziękowali 1AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.