Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maski bez Klarci

1235722

Komentarz

• M_Monia powiedział(a):
    Poza tym te maseczki to nie na zawsze. Przyjdzie lato i pewnie bedzie mozna je zdjac. Pokonamy wirusa lub bedzie dobry lek i to się skonczy. Bez przesady.

tylko, że to WIRUS więc ani go nie pokonamy ani nie uzyskamy dobrego leku - bo ile mamy leków na choroby wirusowe? mamy coś na opryszczkę i jeszcze jakiś stosowany przy ospie wietrznej? a co mamy na grypę? odpoczynek, nawadnianie organizmu oraz środki objawowe (przeciwgorączkowe, przeciwbólowe).
    póki co nie opuszczam obozu "to-tylko-grypa" ponieważ (znów się powtórzę) u nas na prowincji grypa jest uważana za śmiertelnie niebezpieczną chorobę ale z jej powodu nikt świata nie zatrzymywał.
    Podziękowali 3Rejczel Ojejuju Bea
  • Gdzieś czytałam, że dyrektorzy buntują się i chcą sami zamykać szkoły. Także  ten powrót szybko może się skonczyc
  • Jest na grype szczepionka ale i chyba i dobry lek.
    Na oddziale byl sprowadzany dla wczesniaka zarazonego grypą 

Poza tym cowid jest gorszy od grypy. Widzialam Zestawiwnie. Smiertelnosc z powodu cowid jest nawet 100 razy czestsza niz z powodu grypy i powiklan pogrypowych.
  • M_Monia powiedział(a):
    Jest na grype szczepionka ale i chyba i dobry lek.

Poza tym cowid jest gorszy od grypy. Widzialam Zestawiwnie. Smiertelnosc z powodu cowid jest nawet 100 razy czestsza niz z powodu grypy i powiklan pogrypowych.
    Jak to policzono?
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • agatak powiedział(a):
    tak rozumiem,
    ale ja piszę o poglądach na tym forum, że są niespójne, a nie o nakazach

ktoś kto nie popiera nakazu noszenia maseczek, jeśli jest wewnętrznie spójny nie popiera poglądów o przypisanej roli kobiety, bo uznaje generalnie swobodę ludzi w prawie do wyboru noszenia maseczki, jak i wyboru drogi życiowej, a także wszelkich wszelkich innych wyborów :)

a tak na marginesie, polityk ma do dyspozycji cały wachlarz możliwości aby w różnej formie "zachęcić" lub "zniechęcić" ludzi do pewnych zachowań tak w zakresie konsumpcji jak i stylu życia - to taka oczywistość
    Znaczy oczekujesz że osoba x ktora z powodu bezprawnego zniewolenia walczy o wolnosc z systemem ma walczyć z kazdym kto ma odmienne poglądy które są czyjąś prywatną wizja i nie mają wpływu na życie osoby x dla samej zasady? 
  • nie, nie oczekuję
    jestem realistą, nie oczekuję żeby kot zaczął szczekać  ;)
    osoby, które uwielbiają bić pianę zawsze będą ją bić, okazja się jakaś znajdzie
    to na tyle 
    miłego dnia

Podziękowali 1Bea
  • Malgorzata powiedział(a):
    Mundur  się  WYBIERA DOBROWOLNE , serio takie rzeczy trzeba tłumaczyć  ???
    Że idąc  w służby  mundurowe  robi się  to z wyboru. 
    To samo dotyczy  wyboru  szkoły z mundurkami. 
    Lub jeśli  szkoła  ( najczęściej  dyrektor) zmienia  opcję  to ZAWSZE  jest to propozycja  dla rodziców  najpierw  do ustalenia  czy mundurek  jes5 dobrym pomysłem  i jaki on ma być. 

Jprdl  , że to trzeba dorosłym ludziom tłumaczyć.  
    @Malgorzata Nom, zwłaszcza przez lata obowiązkowego poboru do wojska (setki lat) to było dobrowolne, heh. Mundury wprowadzono, żeby było wiadomo, które mięso armatnie atakować, który swój, a który to wróg. 

Mundurki szkolne uważam za g..y pomysł, a niektórzy myślą, że dodają prestiżu, że polar z logo szkoły wyróżnia i jest się "elytą". W UK ich genezą jest nędza i łachmany - uczniowie dzięki mundurkom po raz pierwszy w życiu mieli normalne ubrania bez dziur.
  • edytowano 13 październik
    M_Monia powiedział(a):
    Jest na grype szczepionka ale i chyba i dobry lek.

Śmiertelność z powodu grypy jest niedoszacowana, bo nie wpisuje się grypy jako głównej przyczyny zgonu w większości przypadków. Niewydolność oddechowa, na skutek powikłań po grypie w statystykach nie wędruje do grypy.
  • agatak powiedział(a):

ktoś kto nie popiera nakazu noszenia maseczek, jeśli jest wewnętrznie spójny nie popiera poglądów o przypisanej roli kobiety, bo uznaje generalnie swobodę ludzi w prawie do wyboru noszenia maseczki, jak i wyboru drogi życiowej, a także wszelkich wszelkich innych wyborów :)

...ja pierdziu...że tak pojadę Klasykiem (RIP)..

Weź przeczytaj jeszcze raz co napisałaś.

• palusia powiedział(a):
    agatak powiedział(a):

Logika @agatak leży i kwiczy  :D
  • Izka powiedział(a):
    @tola podobno plan na stan nadzwyczajny aby łatwiej sterować lekarzami, podobno do zakaznych szpitali nie chcą iść pracować 
    @Izka, a, o to chodzi. Tak czy siak lekarzy jest za mało na takie obłożenie. Nawet jeśli poszliby do tych wyznaczonych szpitali, to zabraknie ich wtedy w "zwykłych". Z której strony nie spojrzeć, będzie zapaść. Już jest.
  • Wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek oznacza zakaz jedzenia, picia i palenia w przestrzeni publicznej. Każdej, za wyjątkiem pociągu.
    Poje.ało ich.
    No poj...ło.

No czym dłużej się nad tym zastanawiam tym bardziej myślę, że ich poj...ło.
    :)

Podziękowali 3OlaN. Rogalikowa Bea
    palusia powiedział(a):
    agatak powiedział(a):

No niekoniecznie musi być spójność poglądów w zakresie prawa do wyboru jak widać w komentarzu @palusia i @Malgorzata jeśli przypisana rola kobiety jest uważana za jedyną słuszną. 
  • Czego się na pewno uczę z tego watka i forum to że ludzie są bardzo różni. 
    Podziękowali 1Bea

• @Izka - you made my day!

:D :D :D
  • Izka powiedział(a):
    Czego się na pewno uczę z tego watka i forum to że ludzie są bardzo różni. 
    To Cię tego dopiero to forum nauczyło?
    Nie życie? To miałaś dotąd do czynienia z ludźmi, którzy mają takie samo zdanie na każdy temat?

Nie, no, fajnie, w sumie... Lepiej późno, niż później.
    Podziękowali 1Bea
  • Ale coś Ci powiem, to forum jest takie, że jak w międzyczasie zmienisz zdanie na jakiś temat, to możesz się nadal wypowiadać, bana za to nie dostaniesz  ;)
    Podziękowali 1Izka
    Życie nie. Raczej człowiek obraca się w kręgu sobie podobnych. A tu np wiecej zwolenników PiS ;)

• No pewnie że lepiej późno, i np nie uważać ze to bandyci, kovidianie, nieodpowiedzialne kury domowe. Jest to pewien ideał do którego próbuje dążyć. 
  • Nawet jeśli, to co z tego?
    Jedni używają pieluszek wielokrotnego użytku, inni jednorazówek, 
    jedni używają NPRu, inni pozostawiają decyzję w pełni Panu Bogu, 
    Jedni rodzą w domu, inni w szpitalu,
    Jedni szczepią, inni wybiórczo, kolejni wcale,
    Jedni lubią jeździć zagranicę, inni wolą Wakacje w Polsce,
    Jedne mamy poświęcają się dzieciom w domu, inne też pracują, ale mają za to kasę.

.. I w końcu jedni nie chcą chodzić w maseczkach, inni chodzą bo się boją grzywny, a inni nie chodzą.

Życie... 
    PiS tu nie ma nic do rzeczy.

Pis to przykład. 
    Obserwuję że często przyczyna hejtu jest to, ze ktoś jest inny ode mnie. "siedzi w domu" z dziećmi to leniwy np. bo ja pracuje. Przykład też. 
  • Rogalikowa powiedział(a):
    Nie zapominajmy o "baranach" i "chamach" oraz o "matołkach"
    I...pajacach
    Podziękowali 2Rogalikowa Bea
  • Izka powiedział(a):
    No pewnie że lepiej późno, i np nie uważać ze to bandyci, kovidianie, nieodpowiedzialne kury domowe. Jest to pewien ideał do którego próbuje dążyć. 
    A to co każdy z nas uważa na temat X to już inna rzecz: mam prawo uważać, że zamordyzm jest zły. Mam prawo?

Mam prawo uważać, że jeśli ktoś próbuje mnie zmusić do takiego a nie innego badania medycznego na moim dziecku, to jest to chamstwo. Mam prawo?

...itd

I mogę sobie uważać, że to jest bandytyzm. Mam prawo?

A jednocześnie jeśli ktoś się czuje bezpieczniej w maseczce, albo w przyjmowaniu Komunii na rękę, to niech tak robi. Jego sprawa. 

Bandytyzm to przymuszanie, mi to wisi. Niech inni robią ze swoimi rodzinami co uważają za słuszne, ale niech moją zostawią w spokoju.

Rozumiesz?
    Podziękowali 2Wela Bea
  • Dzisiaj latałam trochę po lekarzach. Stoimy przed przychodnią, wpuszczają pojedynczo. Panie gdakają o durnocie maseczek, zero odstępu Zadzwoniła do mnie córka i opowiada o swoich przejściach covidowych. Dopytuję i jak wrócił ci węch, bolał wymaz, kiedy wynik. Nagle wokół mnie zrobiło się pusto, panie zamilkły i nadciągnęły maseczki na twarz. I tak to, tyle z buntu i bohaterstwa.

palusia powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    No pewnie że lepiej późno, i np nie uważać ze to bandyci, kovidianie, nieodpowiedzialne kury domowe. Jest to pewien ideał do którego próbuje dążyć. 
    A to co każdy z nas uważa na temat X to już inna rzecz: mam prawo uważać, że zamordyzm jest zły. Mam prawo?

Mam prawo uważać, że jeśli ktoś próbuje mnie zmusić do takiego a nie innego badania medycznego na moim dziecku, to jest to chamstwo. Mam prawo?

...itd

I mogę sobie uważać, że to jest bandytyzm. Mam prawo?

A jednocześnie jeśli ktoś się czuje bezpieczniej w maseczce, albo w przyjmowaniu Komunii na rękę, to niech tak robi. Jego sprawa. 

Bandytyzm to przymuszanie, mi to wisi. Niech inni robią ze swoimi rodzinami co uważają za słuszne, ale niech moją zostawią w spokoju.

Rozumiesz? 

Edytowałam bo chyba zrozumiałam później niż napisałam: ten co zmusza to bandyta - zgadzam się. Ten co uważa że dana rzecz nie jest bandytyzmem w odniesieniu akurat do jego rodziny - nie zasługuje na hejt. 
  • A ktoś tu strzela do Ciebie?  :)
  • Raczej w drugą stronę czytałam niejednokrotnie, że ktoś życzy temu co chodzi bez maseczki, żeby w zachorował. 

Tylko jakby się zastanowić to w jakim celu?
    Żeby udowodnić, że "ja miałam/em rację"?
  • palusia powiedział(a):
    A ktoś tu strzela do Ciebie?  :)
    Zmienilam wpis jak pomyslalam
  • No i dobrze  :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.