Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maski bez Klarci

1565759616272

Komentarz

  • edytowano kwietnia 2021
    OlaN. powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    OlaN. powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    OlaN. powiedział(a):
    To może jakieś merytoryczne argumenty...

    Nie muszę tłumaczyć że Ziemia nie jest płaska.
    Dziękuję za rzeczowe i merytoryczne argumenty, widzę, że promujesz pogląd o płaskiej Ziemi. Ciekawe, ciekawe...


    czytaj ze zrozumieniem
    Czytam, czytam i wiem, że jak komuś brakuje argumentów, to wyzywa od płaskoziemców.

    No właśnie. Dlaczego mnie wyzywasz od płaskoziemców? Pisząc; "czytaj ze zrozumieniem" miałem na myśli abyś siebie czytała że zrozumieniem.
  • @Tomasz i Ewa  ja tylko pisze jak jest. Wszedzie są donosy, ale tutaj na żywo się spotkałam z taką ilością. Podczas mszy co chwila ktoś guga do kościoła, już nas nagrywali, donosili do prefektury. Już nawet w grupkach po mszy nie rozmawiamy na parkingu zeby się nikt nie przyczepił. Dobrze, że dziś ogłosili nowe poluzowania od 19 kwietnia począwszy to może ludziom ciśnienie zejdzie i zajmą się bardziej własnym życiem niż cudzym.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Dziwne rzeczy prawisz. Gdzie wy mieszkacie? 

    W bardzo sympatycznym miejscu. Naprawdę. I mamy miłych sąsiadów. Do kościoła jeździmy do Misji w kantonie obok i tam takie cyrki.

  • edytowano kwietnia 2021
    Prayboy powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    Jest wyrok :)
    Maseczki nielegalne także po 2 grudnia.

    Mamy to! Wyczekane, wywalczone, 
    umorzenie postępowania w sprawie o brak maseczki za czyn po 2 grudnia 2020 r!

    W olbrzymim skrócie (więcej już wkrótce, przygotowuję obszerniejszy tekst o obowiązku zakrywania ust i nosa), Sąd oparł się na dwóch podstawowych argumentach:
    -nakaz godzi w konstytucyjną wolność do poruszania się, a zatem powinien być wprost sformułowany w ustawie;
    -ustanowienie generalnego nakazu obowiązującego de facto w całym kraju, a nie na wyszczególnionych obszarach stanowi przekroczenie delegacji ustawowej - o tym pisałam już na początku stycznia 


    Wielkie podziękowania dla Prosto o prawie i Adwokat Maja Gidian! Razem mamy moc!

    Udostępniamy!


    Sądy w Polsce na złość partii rządzącej wydadzą wyrok że kiełbasa ma oczy i śpiewa piosenki. 
    Chyba nie tęsknisz za stalinizmem, kiedy to sądy były obsadzone przez czynowników jednej partii? Krok w tym kierunku już został poczyniony
  • Mam wrażenie,  że właśnie sady są obsadzone przez członków jednej partii.
    Podziękowali 2Elf77 Pioszo54
  • Izka powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    Jest wyrok :)
    Maseczki nielegalne także po 2 grudnia.

    Mamy to! Wyczekane, wywalczone, 
    umorzenie postępowania w sprawie o brak maseczki za czyn po 2 grudnia 2020 r!

    W olbrzymim skrócie (więcej już wkrótce, przygotowuję obszerniejszy tekst o obowiązku zakrywania ust i nosa), Sąd oparł się na dwóch podstawowych argumentach:
    -nakaz godzi w konstytucyjną wolność do poruszania się, a zatem powinien być wprost sformułowany w ustawie;
    -ustanowienie generalnego nakazu obowiązującego de facto w całym kraju, a nie na wyszczególnionych obszarach stanowi przekroczenie delegacji ustawowej - o tym pisałam już na początku stycznia 


    Wielkie podziękowania dla Prosto o prawie i Adwokat Maja Gidian! Razem mamy moc!

    Udostępniamy!


    Sądy w Polsce na złość partii rządzącej wydadzą wyrok że kiełbasa ma oczy i śpiewa piosenki. 
    Chyba nie tęsknisz za stalinizmem, kiedy to sądy były obsadzone przez czynowników jednej partii? Krok w tym kierunku już został poczyniony
    Hahaha ale przecież tak właśnie jest. To ta sama partia od 1946 roku. moja praca to min. opracowywanie dokumentów z IPN. Zdziwiłabyś się  kto jest kim. 
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Zuzapola powiedział(a):
    Mam wrażenie,  że właśnie sady są obsadzone przez członków jednej partii.

    Dokładnie. Ta sama partia od 1946 roku. Partia zdrajców Polski. 
    Podziękowali 1Elf77
  • PawelK powiedział(a):
    Ja bym się nie szczepił.
    Możliwie, że będę jednak zmuszony przez zamknięcie granic, a zbyt lubię jeździć.
    Jak podupadniesz na zdrowiu z powodu szczepionki, to nici z podróży.
  • edytowano kwietnia 2021
    magada powiedział(a):
    makodorzyk powiedział(a):
    Przypomnę tylko, że na salach chirurgicznych maski mają nie tyle chronić samych chirurgów co operowanego pacjenta od ich drobnoustrojów potencjalnie wydychanych przez usta. Wentylacja swoją drogą.
    Skoro chirurg w trakcie operacji ma mieć maseczkę aby chronić pacjenta przed ewentualnymi wirusami, to czemu tylko na sali operacyjnej miało to do tej pory miejsce? Ani przed, ani po operacji lekarz kontaktując się z chorym tej maseczki nie miał. W przypadku masek u chirurgów chyba jednak nie o ochronę pacjentów przed drobnoustrojami chorobotwórczymi chodzi. Tylko raczej o niezanieczyszczenie otwartych części ciała pacjenta i ochronę twarzy chirurga przed krwią operowanego. Gdyby zamysł był taki, że chronimy pacjenta  przed chorobą wirusową poprzez maseczkę, to w ogóle cały personel medyczny podczas całego pobytu pacjenta w szpitalu zbliżając się do niego powinien w tej maseczce chodzić, aby ludzi tuż przed i po operacji niczym nie pozarażać, a nie tylko w trakcie operacji. 
    Bo ma kontakt z otwartą raną podczas operacji. I nie tylko wirusami ale i bakteriami. A jak w to wątpisz przeczytaj Stulecie chirurgów i Triumf Chirurgów to się dowiesz jak wyglądały czasy gorączki połogowej kiedy lekarz z prosektorium szedł prosto na oddział położniczy. 
  • jak w to wątpisz przeczytaj Stulecie chirurgów i Triumf Chirurgów to się dowiesz jak wyglądały czasy gorączki połogowej kiedy lekarz z prosektorium szedł prosto na oddział położniczy. 
    Ktoś mógłby zauważyć subtelna różnicę pomiędzy myciem i odkażaniem rąk, a ochroną przez bawełnianą szmatkę, ale nie czepiajmy się, argumenty fajnie się wkomponował.

    Co do sądów to zrobił się dobry układ, wreszcie są po stronie ludzi.
    Podziękowali 3OlaN. kika0 Małgorzata32
  • @makodorzyk ale różnica nie jest aż tak duża , a wezmy pod uwagę że społeczeństwo nie nosi maseczek chirurgicznych tylko bawełnę...ktorej skuteczność jest znacznie niższa więc różnica Die zaciera...było gdzieś badanie o maseczkach materiałowych w szpitalu i grupie i skutek był odwrotny tylko nie umiem odszukać jeśli coś z FB mnie odsyłali nie mam tego w historii :( 
  • edytowano kwietnia 2021
    środę 14 kwietnia Konferencja Episkopatu Polski zorganizowała spotkanie z mediami, na którym stwierdziła, że technologia szczepionek firm Astra Zeneki i Johnson & Johnson ''budzi poważny sprzeciw moralny''. W argumentacji podano, że koncerny wykorzystują do produkcji swoich preparatów materiał biologiczny pobrany od abortowanych płodów
    Podziękowali 2Hope Aniela
  • PawelK powiedział(a):
    jak w to wątpisz przeczytaj Stulecie chirurgów i Triumf Chirurgów to się dowiesz jak wyglądały czasy gorączki połogowej kiedy lekarz z prosektorium szedł prosto na oddział położniczy. 
    Ktoś mógłby zauważyć subtelna różnicę pomiędzy myciem i odkażaniem rąk, a ochroną przez bawełnianą szmatkę, ale nie czepiajmy się, argumenty fajnie się wkomponował.

    Co do sądów to zrobił się dobry układ, wreszcie są po stronie ludzi.
    Nie. Są przeciw rządowi konsekwentnie. Po stronie rządu będą jak wrócą do władzy ich zleceniodawcy.
    Podziękowali 2Pioszo54 Elf77
  • Ale jeżeli są przeciw rządowi, który aktualnie jest anty obywatelski to.... :)

    Tak, minus i minus to plus. Mi to odpowiada.
  • edytowano kwietnia 2021
    Prayboy powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    Mam wrażenie,  że właśnie sady są obsadzone przez członków jednej partii.

    Dokładnie. Ta sama partia od 1946 roku. Partia zdrajców Polski. 
    Doszedł do tego prokurator komunistyczny w Trybunale Konstytucyjnym. A część obywateli obserwując jak rząd ich traktuje nadal wierzy partii która go desygnowala na to stanowisko. Gratulacje.
  • Podobno historia est magistra vitae jakoś tak to szło. I nie jest dobrze gdy wszystkie organy państwa są podporządkowane jednej partii. Już co najmniej raz to obserwowaliśmy. 
  • Jeżeli są przeciw rządowi, a mają ludzi w 4 literach, to na pewno nie wychodzi plus.
  • edytowano kwietnia 2021
    PawelK powiedział(a):
    Ale jeżeli są przeciw rządowi, który aktualnie jest anty obywatelski to.... :)

    Tak, minus i minus to plus. Mi to odpowiada.

    tak, bo obywatelska to jest platforma.
    Anty obywatelski rząd, tak, w sumie mogli pozwolić wszystkim zdychać w ramach szeroko pojętej wolności. Żałuję że tego nie zrobili. Mniej byłoby dyskusji teraz na forum -  bo nie miałby kto z kim dyskutować. 
  • Izka powiedział(a):
    Podobno historia est magistra vitae jakoś tak to szło. I nie jest dobrze gdy wszystkie organy państwa są podporządkowane jednej partii. Już co najmniej raz to obserwowaliśmy. 
    jeszcze raz- w Polsce sądy są na usługach jednej partii od 1946 roku. 
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Jeszcze raz. Gdy jako obywatel ucierpisz od władzy i nie będzie nikt za Tobą stał bo wszystko będzie przez władzę przejęte, to powiem tylko "a nie mówiłam". Historia uczy nas że każdy obywatel cierpi w końcu jeśli władza jest nieuczciwa. Za Stalina to w końcu dosięgało i beneficjentów władzy. No ale byli i tacy co z łagru pisali do Stalina że musiał się pomylic wsadzając ich do łagru. Stalin im nie odpisywał. Oni w końcu umierali przekonani o pomyłce wodza do śmierci.
  • Niestety z tym się zgadzam, sądy są w rękach potomków komunistów od 1946. Teraz tylko przypadkowo są po stronie ludzi, bo są w jawnej opozycji do rządu. Chwilowo na tym można skorzystać, ale nie łudźmy się, jesteśmy dla nich tylko narzędziem.

    Irracjonalne, że frakcji TVN i agora  przeszkadza jeden nieistotny członek partii w TK, a wcześniej z uporem maniaka krzyczeli o grubej kresce i żeby nie żyć przeszłością. Bandytów zaś nazywali ludźmi honoru.

    Gdyby frakcja TVN mimo wszystko grała pod siebie, ale też przede wszystkim dla dobra Polski, byłby układ dość dobry, bo w kilku dziedzinach różowi stracili monopol i ich to boli. Niestety do równowagi bardzo daleko, przede wszystkim dlatego, że główne media internetowe to wciąż monopol i niestety nie reprezentujący punktu widzenia Polski, tylko reprezentujący interesy zagranicy.

    Podziękowali 1Aniela
  • Tola powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Podobno historia est magistra vitae jakoś tak to szło. I nie jest dobrze gdy wszystkie organy państwa są podporządkowane jednej partii. Już co najmniej raz to obserwowaliśmy. 
    jeszcze raz- w Polsce sądy są na usługach jednej partii od 1946 roku. 
    @Prayboy Konkretnie jakiej? Chyba nie PiS, który poobsadzal sobie sądy jak Polska długa i szeroka, tylko że on nie istniał w 1946 roku.
    partii zdrajców Polski, mentalnych i duchowych spadkobierców zdrajców i sprzedawczyków
    Podziękowali 2PawelK Aniela
  • Są prowadzone jakie badania dla tego w tej czy innej części Polski/Europy jest ciągle dużo przypadków a w innej bez zmian?
  • Nie słyszałem.
    Nam na pewno pomaga in minus lockdown służby zdrowia. W kółko karateki jeżdżą, bo tylko one badają ludzi.
    Podziękowali 1Aniela
  • PawelK powiedział(a):
    Nie słyszałem.
    Nam na pewno pomaga in minus lockdown służby zdrowia. W kółko karateki jeżdżą, bo tylko one badają ludzi.
    Później zrobią zdjęcia/filmiki i opiszą, że te karetki tak jeżdżą z powodu covida.
  • https://stopnop.com.pl/mz-zgony/
    Czy ja źle liczę? Może mnie ktoś poprawi.
    Obecny procent zgonów na covid (i towarzyszące) do liczby zarażonych w Polsce to 2,29%.
    Procent zgonów na covid po 2 dawkach szczepionki w stosunku do zarażonych w tej grupie to 5,8%.

    Liczba zgonów 33215
    Liczba zarażonych 5167000
    Liczba zgonów po dwóch dawkach szczepionki 271
    Liczba zarazonych po 2 dawkach szczepionki 4668

    (wszystkie liczby wg stanu na 9.04.2021 czyli dzień pisma MZ: https://stopnop.com.pl/mz-zgony/)

    Patrzę na te procenty i nie wiem, czy coś błędnie liczę? 

  • Dodalabym liczbę zaszczepionych.
    No i można dowolnie teraz liczyć udział jednych w drugich.
    Rozumiem że pijesz do tego, że duży procent zgonów wśród zaszczepionych 2 dawkami?
    Można również interpretować że mało zgonów wśród szczepionych bo 271 a wśród wszystkich ponad trzydzieści tysięcy.
    Liczby jedno, interpretacje drugie.
    Jak w temacie lotu do Smoleńska. Jedni wyciągną takie wnioski, inni inne z tych samych faktów.
    Podziękowali 1malagala
  • Trochę mało danych na wysunięcie wniosków.
  • To musiałabyś porównać, ile zgonów w tym samym czasie  było wśród zaszczepionych dwoma dawkami a ile wśród pozostałych osób. 
    Jak chcesz porównywać gole liczby to z jednej strony porównujesz zgony z 12 miesięcy, a po drugiej stronie nasz zgony z raptem kilku/kilka nastu tygodni (bo od takiego czasu mamy osoby po dwóch dawkach szczepienia).
    Trzeba by porównać kilka ostatnich tygodni tylko
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.