Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O. Szustak odpowiada swoim psychofanom

«13456714

Komentarz

• edytowano 11 listopad
    Odkąd podpisał się pod listem razem z Lemanskim podziękowałem temu katocelebrycie. Ile trzeba mieć czasu aby nagrywać takie długie filmy. Gdzie koloratka? Dla mnie to odwrotność Pawlukiewicza. Puste grzmocenie w cymbał. Tylko winny się tłumaczy.
  • Dokładnie!
    Chociaż to on zainspirował mnie 2 lata temu do nazwania mojego pieska "Panda". Piesek czarno-biały, uroczy jak każdy piesek.
    Podziękowali 1Katia
  • A ja teraz słucham serii „Czytamy całe Pismo Święte”.
    Czytam i staram się przerabiać po każdym rozdziale pytania podsunięte przez o. Szustaka. 

Od zawsze próbowałam się zmotywować do przeczytania całej Biblii, świetnie ze pojawiła się ta seria. 
    Podziękowali 2Rejczel Polly
  • Prayboy powiedział(a):
    Odkąd podpisał się pod listem razem z Lemanskim podziękowałem temu katocelebrycie. Ile trzeba mieć czasu aby nagrywać takie długie filmy. Gdzie koloratka? Dla mnie to odwrotność Pawlukiewicza. Puste grzmocenie w cymbał. Tylko winny się tłumaczy.
    Koloratka księdzem nie czyni. Nie masz się czego czepiać? 

T :)
    Podziękowali 1Polly
  • edytowano 11 listopad
    Coto. W sensie że koloratka..
  • Prayboy powiedział(a):
    Coto. W sensie że koloratka..
    Twój wzór księdza. Ma koloratkę. 

T <span>:blush:</span>
  • To działacz gejowski Szymon Niemiec. Działaczki też lubią takie stroje.

• Mi się wydaje, że problemem o. Szustaka może być to, że za szybko zabiera głos. Tak jakby czuł się w obowiązku skomentować wszelkie ważne wydarzenia, i to jak najszybciej. I nie czeka, żeby je przetrawić, żeby pojawiły się jakieś nowe szczegóły, tylko od razu leci i nagrywa filmik. W międzyczasie dowiaduje się więcej, to i owo przemyśli, to i owo mu ludzie napiszą, no i znowu leci nagrywać filmik – ze sprostowaniem.

Jak to było? Pochopność złym doradcą?

Robi(ł?) dużo dobrego, ale czasem go ta wyrywność komentatorska chyba gubi.

Piszę w oderwaniu go filmiku z pierwszego posta, nie miałam czasu obejrzeć, moje spostrzeżenia są na podstawie np. kilku jego nagrań z wiosny, m.in. a propos odprawiania Mszy Św. w czasie kwarantanny. Najpierw nagrał filmik, gdzie grzmiał, że jak to możliwe, żeby nie było sprawowanych Mszy, bo jakaś zaraza. Oberwał w komentarzach i filmik zniknął, a on w to miejsce nagrał inny, już bez tej opinii.

Więc taka moja intuicja, że może jednak wiedzie zbyt zabiegane, światowe życie, a za mało kontempluje z powolnością mnicha?

Oczywiście mogę się mylić.

Mimo wszystko mam do niego dużo sympatii, prowadził jeden wykład na moich naukach przedmałżeńskich i powiedział wtedy coś bardzo mądrego, co pamiętam do dziś i co pomaga w budowaniu małżeństwa przez te wszystkie lata.

On ma dużo dobrych chęci i jest bardzo aktywny, ale właśnie przed nadmiarem aktywności ostrzegają często kierownicy duchowi. Czasami taki nadmierny aktywizm bywa zgubny, czase trzeba się schować do jakiejś dziupli i tylko słuchać i obserwować.

Takie moje 2 centy ;)
  • Ładna kanapa. A kto to jest?
  • Autor internetowego kanału o nazwie "Blog apologetyczny".
  • Ale jak się nazywa, jakie ma wykształcenie? Wiemy coś o nim?
  • > problemem o. Szustaka może być to, że za szybko zabiera głos

Czy to jest problem? Jeżeli on nie zabierze, to zabierze ktoś inny. W erze mediów społecznościowych każdy może włączyć kamerkę i nagrać swoją wypowiedź. Wydaje mi się, że o. Szustak korzysta z tej możliwości w mądry sposób.

Jednocześnie, o czym sam wyraźnie mówi, jego grupą docelową nie są ortodoksi, raczej pełni wątpliwości wyborcy Szymona Hołowni. Dlatego Szustak szuka sposobu, aby dotrzeć do nich w takiej konwencji, jaką stosują.
    Podziękowali 3E.milia Klarcia AgaMaria
  • Ale ja mu nie bronię zabierać głosu w ogóle, tylko zauważam taki mechanizm i dość częste sprostowania, po prostu. To nie wyścig, może i każdy może wyciągnąć kamerkę, ale mądry kapłan i tak nie wygra na szybkość i ilość uploadowanych filmików z młodzieżą ;) Chodzi mi o to, że czasem mógłby chwilę odczekać i trochę podumać, zanim coś puści w świat, co potem i tak musi odkręcać.

Ja go nie atakuję, Maćku, i doceniam to, co robi dobrego.

I zakładam, że w mojej ocenie mogę się mylić, może za mało wiem.
    Podziękowali 2ganna4 Katia
  • edytowano 11 listopad
    Śledze od jakiegos czasu polemikę o. Szustaka z jednym z youtuberow do którego się odnosi i w tym filmiku. Rozczarowałam się , ponieważ zupełnie nie odnosi się do merytorycznych zarzutów które są mu tam stawiane i zapowiada, ze nie będzie na nie odpowiadał, bo już odpowiadał...... Skupia się jedynie na drugorzędnych sprawach typu, manipulacje, zła wola, insynuacje i odbiera jako atak na swoją osobę. 
    Zupelnie nie przyjmuje do wiadomości, ze wiele z jego wypowiedzi może być faktycznie odczytane jako niejednoznaczne i tworzyć zamęt.

Podziękowali 3ganna4 Odrobinka TecumSeh
  • > zupełnie nie odnosi się do merytorycznych zarzutów które są mu tam stawiane

Chwileczkę, mówi o tym, że sprawa została zbadana przez prowincjała, a wątpliwości wyjaśnione.

Ponieważ jednak zauważa u swojego oponenta brak szacunku do siebie (i trudno mu odmówić racji), odmawia podjęcia dyskusji.
    Podziękowali 2katarzynamarta2 Polly
  • > zanim coś puści w świat, co potem i tak musi odkręcać

Tylko ten się nie myli, kto nic nie robi. Sam to widzę w mailach, które rozsyłam do rodziców wilczków i skautów. Cyzeluję treść, czytam dziesięć razy, wysyłam... i znajduję błąd.
  • @Maciek_bs trochę muszę się zgodzić, rozumiem o co Ci chodzi, ja też często nawet tu na forum pisałam coś i potem mi to głupio brzmiało, ale czasem nie było już jak edytować, no życie. Nie jesteśmy idealni.

I zgadzam się, że sprostowania też dużo mówią i dobrze świadczą o człowieku. Łatwiej udawać, że nic się nie stało, niż przyznać się publicznie do błędu. Pomylić się czy coś chlapnąć czasem każdy może, zwłaszcza niektóre temperamenty tak mają. I to często świadczy o ich braku przywiązania do swojego ego, nie boją się ośmieszyć, ja to wszystko naprawdę rozumiem.

Ale nadal mam takie przeczucie, że będąc tak znaną osobą i mając tych sprostowań w którykim czasie aż tyle, może warto na chwilę przycupnąć i pomyśleć, czy dałoby się coś zmienić, by tego ciągłego odkręcania jednak uniknąć.

Nie chcę tu już wchodzić w dalszą polemikę, nie jest moją intencją iść w zaparte ani w obronie, ani atakując go. To była taka moja luźna obserwacja, intuicja, i rozumiem te wszystkie niuanse, o których wspominasz, i w dużej mierze masz rację.

Niemniej kapłan na poziomie powinien trzymać klasę, i tego o. Szustakowi życzę :) Może ma taki czas, trochę pokręcony, nie wiem.
    Podziękowali 1Katia
  • Wielu księży ostrzega przed zgubnymi skutkami nauczania O. Szustaka. Wielokrotnie nagina swoje stanowisko do opinii polublicznej, mamy przykład w jego skrajnie różnych wypowiedzi  dot. aborcji .

Być może ma dobre intencje ale  wokół niego zgromadziła się grupa fanów , którzy tak bezkrytycznie go popierają że jak , powiedział że nienawidzi takiego kościoła to wszyscy z nim nienawidzą ....

• edytowano 11 listopad
    @maliwiju a jakiego kościoła nienawidzi?
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    Kościoła uwikłanego w politykę i robiącego interesiki z pisowską kamarylą np. ojczulek energetyk z Torunia. 

T
  • Tu jest problem, bo właśnie tego nigdzie nie mówi, ja nie wiem, czego on nienawidzi, każdy się tylko domyśla, jeśli rzuca takie mocne słowa, mógłby chociaż dodać dlaczego.
    Podziękowali 2Gosia5 AgataZi
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    katarzynamarta2 powiedział(a):
    Kościoła uwikłanego w politykę i robiącego interesiki z pisowską kamarylą np. ojczulek energetyk z Torunia. 

T
    Acha. To faktycznie przesadził... ;)
    Podziękowali 1Tomasz i Ewa
  • edytowano 11 listopad
    Zuzapola powiedział(a):
    Tu jest problem, bo właśnie tego nigdzie nie mówi, ja nie wiem, czego on nienawidzi, każdy się tylko domyśla, jeśli rzuca takie mocne słowa, mógłby chociaż dodać dlaczego.
    A obejrzałaś całość nagrania czy oceniasz tylko po tytule?
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > zupełnie nie odnosi się do merytorycznych zarzutów które są mu tam stawiane

Chwileczkę, mówi o tym, że sprawa została zbadana przez prowincjała, a wątpliwości wyjaśnione.

Miło, że z prowincjałem wszystko wyjaśnili i nie ma żadnej herezji. Jednak oglądając filmik zatytułowany, że "o. Szustak odpowiada" miałam jednak nadzieję że sam wyjaśni dokładnie cytat w cytat co mu się zarzuca i jest być może przez wielu odbiorców (bez złej woli) źle odebrane a tu wiele słow i tłumaczenia się  dlaczego nie będzie wyjaśniać....

Nie zauważyłam braku szacunku. Przynajmniej w tej polemice, ktora śledze.
  • Tylko winny sie tłumaczy- jedno z najglupszych powiedzen. Poza tym " co ma wisieć nie utonie, co Cię nie zabije to Cię wzmocni glupie, głupie i nieprawdziwe.
  • Tak. Czasem rak nie zabije ale pokażcie mi takiego, którego wzmocnił...

T
    Podziękowali 3E.milia M_Monia Ojejuju
  • A wykluczając dalej,  u moich znajomych. Jestes wielodzietna to nie zauważysz różnicy,  co innego gdy ktoś ma jedno dziecko to różnice zauważy ale trzecie czy czwarte, piąte, szoste, itd. przeciez to to samo.
    Ha ha ha. Następne głupoty.
    A ludzie to kupują te powiedzenia i rzucają nimi jak z rękawa.
    A w nich nie ma za grosz prawdy.
  • Ja obejrzałam, @katarzynamarta2 jeśli Ty wysłuchałaś gdzieś, comme do zarzucenia konkretnie Kościołowi to napisz, gdzie chętnie wyslucham,  w tych filmikach, które słuchałam brak konkretów. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.