Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

A o Usnarzu nic…?

1101113151620

Komentarz

  • Patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy razem z nami patrolują granicę.



    Czy przy tak poważnych eskalacjach konfliktu jaki zafundował nam Łukaszenka, da ktoś głowę, że kolejna grupa przychodząca do Polski nie będzie pod groźbą szantażu miała za zadanie coś u nas wykonać? Proszę o odrobinę wyobraźni i zdjęcie klapek ideologicznych.

    A co do wspomnianych dzieci, to ni zostały one odesłane do lasu, ale co najwyżej odstawione tam razem z rodzicami i całą grupą dorosłych cofnięte tam skąd wszyscy przyszli. Jeżeli ktoś nie chce naszej gościny, nie wolno go zmuszać. Chcieli bezprawnie poruszać się po naszym kraju, aby iść do Niemiec, to nich sobie szukają innej drogi. Nie chcę aby zaraz ich śladami przybyły setki tysięcy innych. Wystarczy popatrzeć na historię świata jak takie wędrówki się kończyły. Nie głaszcze się malutkiego tygrysiątka kiedy obok siedzi jego matka.
    Podziękowali 1Klarcia
  • paulaarose powiedział(a):
    @dziewczynarabina Mimo, ze jestem katoliczka to musze przyznac ci rację. Mam wrażenie, ze niektórzy chrzescijanie sa jakby z innego świata 
    Taka z Ciebie "katoliczka", jak z Klarci księżniczka perska.
  • Turturek powiedział(a):

    A co do wspomnianych dzieci, to ni zostały one odesłane do lasu, ale co najwyżej odstawione tam razem z rodzicami i całą grupą dorosłych cofnięte tam skąd wszyscy przyszli. Jeżeli ktoś nie chce naszej gościny, nie wolno go zmuszać. Chcieli bezprawnie poruszać się po naszym kraju, aby iść do Niemiec, to nich sobie szukają innej drogi. Nie chcę aby zaraz ich śladami przybyły setki tysięcy innych. Wystarczy popatrzeć na historię świata jak takie wędrówki się kończyły. Nie głaszcze się malutkiego tygrysiątka kiedy obok siedzi jego matka.
    BINGO!!!
  • Gdyby spały, to by było prawdziwe zdjęcie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • To zdjęcie zostało wykonane przed placówką graniczną w Michałowie, a nie w lesie. W lasach zazwyczaj nie ma kostki brukowej, ani ławeczek.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @dziewczynarabina
    A ty masz takie informacje?
  • > do lasu

    Raczej do miejsca nielegalnego przekroczenia granicy. To przykre, że ci ludzie tego nie wiedzą, ale do Polski się wjeżdża ze wschodu przez przejścia graniczne, a nie gdzie komu w duszy gra.

    I powinnaś się z tego powodu cieszyć, bo dzięki temu nie odwiedzają Cię włamywacze lub gwałciciele, którym by się zachciało polskich kobiet.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano październik 2021
    Eee
    Ale konkretnie gdzie to nie wiesz?
    @dziewczynarabina
  • Mnie dziwi taka niespójność, że normalnym jest wymaganie wiz i paszportów a także pozwolenia na pobyt mieszkańców Białorusi i Ukrainy i nie widzi się w tym niczego niestosownego, ale jeśli sprawa dotyczy ludzi z krajów arabskich już walczy się o przejścia bez dokumentów, o azyl itd. I to mimo że sprawy napięte są w Donbasie a na Ukrainie i na Białorusi jest nędza. W krajach z których ci uchodźcy przybywają sytuacja jest mniej napięta niż na Ukrainie. Jest bieda i korupcja. Sądzę że porównywalna z tą w sąsiadujących z nami krajach. 
    Jedyna różnica to taka że ci przekraczający naszą granicę przybyli z daleka. 
    W Ukrainie i na Białorusi też są dzieci.
    Tych ludzi należy odesłać do domów. Tam skąd przyszli. Wg mnie to jedyne rozwiązanie sytuacji.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Otwórzmy granice niech wchodzą i   wychodzą jak chcą i kto chce
    taki świat
    @dziewczynarabina
    utopijna sielanka 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Dziewczynki zwykle mają rodziców. Czemu ci państwo nie przekraczają granicy w normalny sposób? Może dlatego, że są przestępcami poszukiwanymi w UE? Nie przyszło Ci to głowy?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nic nie stoi na przeszkodzie, możesz ich nawet przyjąć w swoim domu. O ile się oczywiście nie boisz, że we śnie Ci odetną głowę.
    Podziękowali 1Klarcia
  • To jest piękne, Kalifat coraz bliżej.

    Meczety będą wzywać do modlitwy. Burmistrz Kolonii wydała zgodę

    "Wielu mieszkańców Kolonii to muzułmanie. Moim zdaniem jest to oznaka szacunku, aby zezwolić na wezwanie muezina" - napisała na Twitterze burmistrz miasta Henriette Reker.

    W krajach muzułmańskich muezini wzywają wiernych do modlitwy pięć razy dziennie. Tradycyjnie muezini nawoływali do modlitwy z minaretu meczetu, ale obecnie nawoływanie to jest zazwyczaj transmitowane przez głośniki.

    Pilotażowy projekt w Kolonii umożliwiłby takie transmisje w czasie głównej cotygodniowej modlitwy, która odbywa się w piątek po południu.

    https://www.rp.pl/polityka/art19003421-meczety-beda-wzywac-do-modlitwy-burmistrz-kolonii-wydala-zgode


    Może to sprawi, ze wszelkiej maści zboczeńcy, których w Kolonii jest zatrzęsienie, przeniosą się gdzie indziej?

  • edytowano październik 2021
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    To jest piękne, Kalifat coraz bliżej.

    Meczety będą wzywać do modlitwy. Burmistrz Kolonii wydała zgodę

    "Wielu mieszkańców Kolonii to muzułmanie. Moim zdaniem jest to oznaka szacunku, aby zezwolić na wezwanie muezina" - napisała na Twitterze burmistrz miasta Henriette Reker.

    W krajach muzułmańskich muezini wzywają wiernych do modlitwy pięć razy dziennie. Tradycyjnie muezini nawoływali do modlitwy z minaretu meczetu, ale obecnie nawoływanie to jest zazwyczaj transmitowane przez głośniki.

    Pilotażowy projekt w Kolonii umożliwiłby takie transmisje w czasie głównej cotygodniowej modlitwy, która odbywa się w piątek po południu.

    https://www.rp.pl/polityka/art19003421-meczety-beda-wzywac-do-modlitwy-burmistrz-kolonii-wydala-zgode


    Może to sprawi, ze wszelkiej maści zboczeńcy, których w Kolonii jest zatrzęsienie, przeniosą się gdzie indziej?

    Przeszkadzają Ci wezwania do modlitwy?
    A dzwony w kościele katolickim nie? 


    dzwony w kościele to część naszej? historii i tradycji
    a wołania muezina, nie 
  • odkąd to tradycję można porównywać do kradzieży krowy?
  • słusznie chyba ten znak zapytania postawiłem :(
  • Wtedy kiedy nauczysz się ją poprawnie stosować.
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    No i?
    Kali ukraść krowę - dobrze, Kalemu ukraść krowę - zle?
    jeśli nie poczuwasz się do naszej historii i tradycji, to jesteś tu na prawach gościa,
    czyli obowiązuje Cię szacunek dla niej
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Nic nie stoi na przeszkodzie, możesz ich nawet przyjąć w swoim domu. O ile się oczywiście nie boisz, że we śnie Ci odetną głowę.
    O to się nie musi obawiać. Wiele tam nie znajdą.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano październik 2021
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    No i?
    Kali ukraść krowę - dobrze, Kalemu ukraść krowę - zle?
    jeśli nie poczuwasz się do naszej historii i tradycji, to jesteś tu na prawach gościa,
    czyli obowiązuje Cię szacunek dla niej
    Nieprawda. Moja rodzina żyje tu od pokoleń i mam takie samo prawo do twierdzenia, ze jestem u siebie, jak Ty. Z tym, ze ja nie uzurpuje sobie prawa do monopolizowania przestrzeni publicznej i szanuje zwyczaje gości. 
    to że żyje tu od pokoleń,
    nic nie zmienia,
    gdyż to historia i tradycja konstytuuje kulturę, tworzy osnowę znaczenia dla pojęcia Polska
  • edytowano październik 2021
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Przeczysz sam sobie. 
    Ludzie żyjący tu od pokoleń tworzą historie i tradycje. To nie jest jakiś niezależny byt. 
    ale np. dzwony i Kościół są częścią polskiej tradycji, niezależnie od intencji i działań np. Twojej rodziny,
    tak się przez setki lat utarło.

    Każdy tworzy jakąś swoją tradycję,
    ale nie każda taka tradycja staje się częścią tradycji wspólnej.
    Może ma to coś wspólnego z różnicą między dokładaniem się a ujmowaniem?
  • edytowano październik 2021
    Dla mnie jest różnica między islamem a chrześcijaństwem. Też na poziomie kultury i tradycji. Misz masz kulturowy rozwala tradycję i zasady społeczne w każdej społeczności. Może tobie podoba się pomieszanie kultur. Mnie nie bardzo. Korzenie są ważne. Nawet w krajach europejskich odczuwałam silne odcięcie od korzeni i brak możliwości pełnej integracji z autochtonami. I zawieszenie w próżni. Bo nie byłam ani Szwajcarką ani Polką tylko gościem, który musi respektować zasady danego kraju. Dlatego wróciliśmy bo jednak lepiej być u siebie.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • jednak ludzie mają tendencję do mieszkania wśród swoich,
    życia w gettach kulturowych
    Baskowie i Kurdowie to reguła, nie odstępstwo
  • Nie chodzi o to że istnieje jakaś mniejszość narodowa z własną religią. Chodzi o zasady państwa i społeczne. Mimo wszystko uważam że Szwajcaria jest dla Szwajcarów a Polska dla Polaków. I tym narodom powinno państwo ułatwiać życie w swoich granicach. Ich kultura i zasady są respektowane. Pozostałych są szanowane ale stosownie do skali. W międzywojniu była masa konfliktów z mniejszościami i nie wynikały one z uprzedzeń jak się potocznie zakłada tylko z tego, że zagrażały istnieniu państwa, stosowały dumping np. 
    Szwajcaria np jest bardzo nacjonalistyczna jeśli chodzi i gospodarkę, prawo pracy itd. Reszta o tyle może tam przebywać i pracować o ile zastosuje się do zasad. Np mając do wyboru Polaka i Szwajcara o podobnych parametrach jeśli chodzi o umiejętności i wykształcenie zatrudniony zostanie Szwajcar. 
    W urzędach i szkołach bardzo rzadko pracują obcokrajowcy. I praktycznie wyłącznie na stanowiskach pomocniczych. I na gorszych warunkach niż Szwajcarzy.
    Bardzo mało jest sklepów wielkopowierzchniowych z zagranicznym kapitałem. A jeśli są to 90% asortymentu jest pochodzenia szwajcarskiego. Jest to bardzo przestrzegane. Dlatego sklepy wielkopowierzchniowe z kapitałem obcym to jedynie LIDL i Aldi. Brak jest chińszczyzny. 
    Do przetargów preferowane są firmy krajowe. Zagraniczne są brane pod uwagę tylko wtedy jeśli nie ma ich w tym państwie.
    Uważam że to jest ochrona rynku pracy. I szacunek do większości, bo to ona ma i powinna mieć wpływ na funkcjonowanie państwa. Mało tego demokracja bezpośrednia sprawia że to zwykli obywatele mają wpływ na wszelkie aspekty życia. A  pełnoprawnym Szwajcarem jest bardzo trudno zostać. 
    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
  • edytowano październik 2021
    Jakby podsumować to w zdrowym nacjonalizmie nie ma niczego złego. W moim domu goście też powinni respektować moje zasady inaczej nie będą zapraszani. I nie licuje to z gościnnością czy jej brakiem.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano październik 2021
    to gość chciany i zapraszany, takiemu staramy się nieba przychylić, przez pierwsze parę dni :)
    tymczasem mówimy o gościach z przypadku
    albo o takich, którzy starają się przejąć nasze mieszkanie
  • Dobry gość, krótki gość ;) 
  • Jasne @dziewczynarabina tylko że jeśli w moim domu się np nie pali to mogę mu pozwolić palić na balkonie ewentualnie.
    Nie pozwolę mu pisać po ścianach i oczekuję minimum wdzięczności i kultury. Nie pozwolę mu kląć przy dzieciach ani uprawiać seksu przy innych w salonie. Oczekuję że gość uszanuje moje zasady jeśli chodzi o modlitwę przy stole, że zajmie pokój który mu dam a nie będzie się rozgoszczał w mojej sypialni i grzebał mi po szufladach i garderobie.
    Że mogę mu zrobić jedzenie halal ale nie będzie dziwnie patrzył jeśli moi domownicy zjedzą schabowego. 
    Że dostosuje się do moich pór posiłku, odpoczynku domowników i ich sposobu ekspresji.
    Podziękowali 1joanna_1991
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.