Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Z czwórką dzieci bez podatku dochodowego

123457»

Komentarz

  • By zatrzymać lekarza we wiosce. Żeby czuł się zobowiązany oddać społeczności, a nie pojechać gdzie bądź, ale będzie większa kasa.
  • To nie jest odwrotne. To samo, tylko bardziej.
  • Ulga dla klasy średniej może być zastosowana przy wspólnym rozliczeniu małżonków, jeśli połowa ich łącznych przychodów mieści się w przedziale między 68 412 zł a 133 692 zł – wynika z wyjaśnień MF przysłanych PAP.
  • "W przypadku wspólnego opodatkowania małżonków, każdy z małżonków może skorzystać z odliczenia, jeżeli spełnia warunki do jego zastosowania (uzyskuje przychody ze wskazanych źródeł i jego roczne przychody mieszczą się w przedziale od 68 412 zł do 133 692)" – napisało Ministerstwo Finansów w wyjaśnieniach przysłanych PAP. Ale, jak wynika z informacji z MF, również w sytuacji, kiedy jedno z małżonków uzyskuje przychody kwalifikujące go do ulgi dla klasy średniej, a drugie zarabia mniej lub jeśli jedno z małżonków przekroczyło limit ulgi a drugie nadal mieści się w przedziale, można zastosować ulgę dla klasy średniej przy wspólnym rozliczeniu.
  • edytowano styczeń 2022
    Osobiście jako podatnik wolę fundowac nawet wysokie stypendia najzdolniejszym studentom wymagających kierunków niż płacić na różne roszczebiowe rodziny, co się do pracy nie kwapia
    Podziękowali 1beatak
  • M_Monia ale te wszystkie programy socjalne to nie pieniądze za pełne zaangażowania wychowywanie dzieci w miłości i odpowiedzialności, uczenie ich pracowitości itp tak by wyrastali z nich porządni obywatele, dostają je wszystkie rodziny z dziećmi. Także te, gdzie dzieci mają duże zaległości edukacyjne, wpadają w nałogi, mają problemy z prawem, gdzie przez cały dzień rodzice nie znajdują czasu na rozmowę itp. Te różne piećsetplusy to po prostu kupowanie elektoratu, nic więcej.
  • Co do studiowania - wyraźnie zaznaczyłam, że chodzi mi o zdolnych studentów wymagających kierunków.
  • Tak wielu studentów wielodzietnych to znowu nie ma, 
    Spokojnie syn pracuje dalej, najlepszy to raczej nie będzie bo ciężko połączyć pracę ze studiami dziennymi, pracuje do 20-21. Jednak zdobywa cenne doświadczenie zawodowe, które po skończeniu studiów będzie więcej warte niż 3100.  To mnie bardzo cieszy i poniekąd łagodzi rozczarowanie ulgą 4+
  • O niezamożnych :D nadal nie wiem,co to znaczy
  • M_Monia powiedział(a):
    Właśnie się dowiedziałam że nie dostaniemy 0 pit.
    Mimo 4 dzieci w odpowiednim wieku. 
    No cóż, na zdrowie dla tych którzy dostaną.

    Zasłużyliście na to  :)
    Dlaczego?

  • M_Monia powiedział(a):
    Tam jest nieścisłość: kontrakt menadżerski to z reguły umowa o świadczenie usług, do której odpowiednio stosuje się przepisy o umowie zlecenia. Chyba że mają coś innego na myśli...
  • edytowano styczeń 2022
    @M_Monia to dość stary tekst.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.