Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uchodźcy z Ukrainy w Polsce

11112141617

Komentarz

  • Polskie nastolatki wcale nie są lepsze od ukraińskich. Niemały procent jest nawet jeszcze bardziej rozpuszczone. Nastolatki, w całej Europie są podobne, wyjątek stanowią "kolorowi". Z tymi jest nieco gorzej.
  • Znowu będzie trzeba zawracać głowę Adminom, żeby niektórym pokasowali wpisy.






    To był ciekawy wątek, nawalajcie się w innym miejscu. Najlepiej w parku.


  • M_Monia powiedział(a):
    Klarcia, z całym szacunkiem i sympatią, rozumiem że Cię nosi, ale po co psuc humor sobie i koleżance. Wystarczyła pierwsza część posta, a druga nie była potrzebna 

    No chyba że tak lubicie, ja nie lubię. 

    Niech mnie ta "koleżanka" przestanie zaczepiać. Ja z nią dyskusji nie podejmuję.
  • Berenika powiedział(a):
    Znowu będzie trzeba zawracać głowę Adminom, żeby niektórym pokasowali wpisy.

    To był ciekawy wątek, nawalajcie się w innym miejscu. Najlepiej w parku.


    Do kociary apeluj. Ja jej nie ruszam, na zasadzie....
  • Rodzina , która była u mnie miesiąc wyjechała do Włoch przed świetami . Dzisiaj z nimi rozmawiałam. Mieszkają w Rzymie i mają samodzielne  bezpłatne mieszkanie od siostry , która mieszka tam już wiele lat . No ale ….. mówią że Włosi to nie Polacy, którzy mają serce i potrafią zrozumiec sytuacje Ukraińców / uchodźców . 
    Tam nikogo nie wzrusza żaden uchodźca z Ukrainy . 
    Poza tym jest drogo i zero pomocy socjalnej . 
    Chcą wrócić w lecie . Gdzieś do dużego miasta bo córka chce iść na studia w języku angielskim  
    Podziękowali 2In Spe Klarcia
  • Poczekajcie, co się zaraz u nas zacznie dziac
    Wystarczy pomyśleć o np właścicielach hoteli czy innych ośrodków, którzy w odruchu serca przyjęli uchodzcow, zastrzegając, że na 2 miesiące... 
    A teraz brak pimicy systemowej, za chwilę rozpoczyna się sezon. 
    A nasze państwo w poataci klamteusza wypina pierś u jest dumny z udzielanej pomocy

    U nas już też powoli @Quintana kończy się ten miesiąc miodowy.
    Magazyny pustoszeją, nie ma mieszkań... 
  • @kociara, nie tylko hotelarze na wakacje chcą już nie mieć u siebie Ukraińców. Zwykli ludzie też często granicznie podają wakacje. Trudno wyjechać i zostawić w swoim domu obcych ludzi na 2 tygodnie. W wakacje chcą mieć swobodę dysponowania czasem i przestrzenią w domu. 
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Identyczne sceny mieliśmy w Polsce (lata 80), gdy przychodziła pomoc z zagranicy.
    Tak samo też zachowywało się co najmniej 50% Polaków w Niemczech. Nawet gorzej, bo w sklepach kradli.
  • Beta powiedział(a):
    @kociara, nie tylko hotelarze na wakacje chcą już nie mieć u siebie Ukraińców. Zwykli ludzie też często granicznie podają wakacje. Trudno wyjechać i zostawić w swoim domu obcych ludzi na 2 tygodnie. W wakacje chcą mieć swobodę dysponowania czasem i przestrzenią w domu. 
    Nie wiem co będzie, bo z napływem uchodźców wcale nie koniec. Lada moment przybędą następne miliony ze Wschodniej i Południowej Ukrainy. A gdyby Rosjanie zdobyli ww tereny, to będziemy mieli zalew następnych uchodźców, tym razem liczny procent mężczyzn.
    Polska musi wszystkich wpuścić, bo z Ukrainą graniczy. Módlcie się więc, żeby ruscy się wycofali do siebie, bo inaczej zobaczycie, jak prawdziwa bieda wygląda.
  • Przyjęcie wcale nie oznacza, że będą mieszkać w prywatnych domach przez cały okres wojny. A jakoś cisza o planach rządu odnośnie tego gdzie mają oni docelowo mieszkać. 
    Podziękowali 1Elf77
  • Beta powiedział(a):
    Przyjęcie wcale nie oznacza, że będą mieszkać w prywatnych domach przez cały okres wojny. A jakoś cisza o planach rządu odnośnie tego gdzie mają oni docelowo mieszkać. 
    Rząd nie ma planu. 
  • edytowano kwiecień 2022
    A wiecie, że wielu wraca? Na Ukrainę.
  • Berenika powiedział(a):
    A wiecie, że wielu wraca? Na Ukrainę.
    Bardzo wielu. Mój uczeń spędził na granicy ponad tydzień jako wolontariusz i był w szoku, widząc wracające - kobiety i dzieci. 
  • M_Monia powiedział(a):
    To dobrze jak wracają 
    Dla kogo? Bo na pewni nie dla nich. Oni nie wierzą, że jest tak źle.
  • M_Monia powiedział(a):
    Polska nie powinna wszystkich przyjąć bo zrobi tym ludziom krzywdę. Nie da rady zapewnić sama godnych warunków tylu  uchodzcom.
    Wszystkich przyjąć powinna tylko w sytuacji gdy inni się kategorycznie zamkną i będzie to jedyne wyjście
    Polska musi przyjąć wszystkich uchodźców, którzy zgłoszą się na przejście graniczne: co najwyżej może im zapewnić takie warunki, na jakie kraj stać.
    Ukraińcy mają jeszcze do wyboru: Węgry, Rumunię i Słowację. Te kraje także muszą ich przyjąć, jeżeli będą się o to ubiegali. Jak na razie, to biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców, Węgry przyjęły Ukraińców niewiele mniej, niż Polska.
  • M_Monia powiedział(a):
    Najgorsze są takie egzaltowane paniusie - robią znacznie więcej zła, aniżeli dobrego.
  • beatak powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    To dobrze jak wracają 
    Dla kogo? Bo na pewni nie dla nich. Oni nie wierzą, że jest tak źle.
    Zależy gdzie jest źle. Na Zachodniej Ukrainie bywa całkiem znośnie; nie ma ataków, bombardowań, tyle, że jest głodno.




  • Na ten przykład w Berdyczowie nie było ostrzału. Mieszkańcy uważają, że Matka Boża ich chroni.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Człowiek wpada w sobotę do znajomych, a tam ukraiński biskup też przy stole.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Dzisiaj na majowym, w litanii było wezwanie " pociecho migrantów". W sumie pierwszy raz je słyszałam.
  • In Spe powiedział(a):
    Dzisiaj na majowym, w litanii było wezwanie " pociecho migrantów". W sumie pierwszy raz je słyszałam.
    Papież dodał je w 2020
  • no tak, nie chodziło się na majowe podczas plandemii ... :(
  • Teraz w Polsce są luzy, w Niemczech, zależnie od miejscowości - zamordyzm. Poszłam na Mszę św. do jezuitów (niemiecka parafia); nie wpuścili mnie bez maseczki, nie pomogło lekarskie zaświadczenie. Nadal; nie można podawać ręki na Znak Pokoju, a w Wielki Czwartek był zakaz umywania nóg.
  • Berenika powiedział(a):
    Człowiek wpada w sobotę do znajomych, a tam ukraiński biskup też przy stole.

    Czy był temat tabu, który poruszają jedynie ruskie onuce ?
    Warto zapytać czy biskup jest za tym, aby pochować zamordowanych Polaków na kresach w ludobójstwie wołyńskim ?

  • Była normalna rozmowa o Ukraińcach w polskich domach i wspomnienia z czasów, gdy nawet rodzina nie wiedziała, że został wyświęcony.
  • To lepiej dać kobiecie z dzieckiem idącej ulicą, która rozmawia po ukraińsku.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Caritas jest bardzo skuteczny w pomocy, bardzo dobra organizacja, można do nich wpłacać na konto. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Zuzapola, napisałam Ci priv. Mogłabyś zajrzeć i odpisać?
  • Lewackie środowisko zechce wykorzystać Ukraińców do ideologicznej walki.

    Luigi Marinelli: Kiev Pride odbędzie się w Warszawie. Czy rządzący w Polsce wyciągną wnioski?


    Mimo zbiorowej demencji starczej naszych społeczeństw (której jednym z oczywistych objawów jest poważna utrata pamięci krótkotrwałej), ktoś jeszcze pamięta, że nieco ponad dwa miesiące temu patriarcha Moskwy Cyryl w kazaniu na Niedzielę Przebaczenia (7 marca) usprawiedliwiał inwazję na Ukrainę jako rodzaj krucjaty przeciwko krajom popierającym prawa gejów, w tym przeciwko samej Ukrainie, gdzie w zeszłym roku tysiące ludzi wzięło udział w Kiev Pride.

    Adriano Sofri, publikując 29 marca w "Il Foglio" komentarz zaczynający się od słów: „Nadszedł czas, aby powiedzieć, że poprzez Ukrainę Putin wypowiedział wojnę homoseksualizmowi. Sam Putin, jego kapelan wojskowy Cyryl oraz doradcy Aleksandr Dugin i Natalia Narocznicka wskazali homoseksualizm jako głębokie serce Zachodu". 

    Dziś, 17 maja, na całym świecie obchodzony jest Idahobit (Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii), ale niestety będzie to kolejny dzień wojny w Ukrainie. W ostatnich dniach pojawiła się informacja, że tegoroczny Kiev Pride odbędzie się 25 czerwca w Warszawie, stolicy, która wraz z innymi polskimi miastami z miłością przyjęła miliony ukraińskich uchodźców.

    Nadszedł chyba czas, aby obecni rządzący Polską zdali sobie sprawę, jak ważny jest ten gest solidarności i akceptacji polskiej społeczności LGBTQ+ wobec społeczności ukraińskiej, i wyciągnęli z niego odpowiednie konsekwencje na gruncie ustawodawstwa krajowego.

    https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28459999,luigi-marinelli-kiev-pride-odbedzie-sie-w-warszawie-czy-rzadzacy.html

    Warszawski Ratusz oczywiście wyda zgodę na tę obscenę.
    Jestem przekonana, że obecni w Polsce uchodźcy ukraińscy, we własnym dobrze pojętym interesie, powinni przeciw tej paradzie ostro zaprotestować. Bowiem, jeżeli dojdzie do udziału w niej Ukraińców, to bardzo trudno będzie rządowi nadal Ukrainę wspomagać. A już tym bardziej wspierać finansowo ukraińskich uchodźców.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.