Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uchodźcy z Ukrainy w Polsce

11112131517

Komentarz

  • Mamy coraz więcej ukraińskich uchodźców w Niemczech.
    Nikomu nie przeszkadza, że ich dzieci chodzą do naszych przedszkoli i szkół.
    Berlin (dpa) - Liczba dzieci i młodzieży, które uciekły z Ukrainy i trafiły do szkół w Niemczech, znacznie wzrosła do prawie 92 000. Wskazują na to aktualne dane Stałej Konferencji Ministrów Edukacji i Kultury Krajów Związkowych (KMK). Tydzień wcześniej liczba zarejestrowanych uczniów wynosiła jeszcze około 65 000.

    Ukraińskie dzieci są umieszczone w zwykłych klasach, gdzie lekcje są prowadzone w języku niemieckim.
  • A czemu nie mieliby w taki sposób pomoc? 
    Wzięli cała pomoc UA na siebie to czemu mieliby teraz im czegoś odmawiać? 
    Jeszcze chwile temu ktoś, kto w jakimś stopniu odmawiał jakiejkolwiek pomocy był nazywany „ruska onuca” Były glosy, żeby dać im to co mieli u siebie, żeby łatwiej było im się zaaklimatyzować. No to mamy nie tylko pielmieni ale i rozrywkę z UA ;) 
  • >A Ratusz nie ma żadnego powodu do niewydawania zgody, podobnie jak rządowi w żaden sposób nie przeszkodzi to w jakimkolwiek pomaganiu i wspieraniu<

    Jeżeli Ukraińcy wezmą udział w tej hucpie, to przeciw pomaganiu im, opowie się większość Polaków. A to znacznie utrudni rządowi możliwość pomocy uchodźcom.
    Jeżeli bowiem stać Ukraińców na promocję zboczeń, to niech to u siebie robią, a nie kosztem polskiego społeczeństwa.
    Podziękowali 1In Spe
  • hipolit powiedział(a):
    A czemu nie mieliby w taki sposób pomoc? 
    Wzięli cała pomoc UA na siebie to czemu mieliby teraz im czegoś odmawiać? 
    Jeszcze chwile temu ktoś, kto w jakimś stopniu odmawiał jakiejkolwiek pomocy był nazywany „ruska onuca” Były glosy, żeby dać im to co mieli u siebie, żeby łatwiej było im się zaaklimatyzować. No to mamy nie tylko pielmieni ale i rozrywkę z UA ;) 
    Nie wiem czy zauważyłaś, że ponad 90% ukraińskich uchodźców, to kobiety i dzieci.
    Ale wystarczy kilka procent zboków, żeby grupom Ukraińcom niechętnym, dostarczyć amunicji, że nie należy Ukrainy wspierać.
  • edytowano maj 2022
    Nie łudź się @Klarcia. Jak rząd chce, by Polacy pomagali, to w mediach z pewnością nie będzie to przedstawione w taki sposób, by ludzie opowiedzieli się przeciw pomocy Ukrainie. 

    Podziękowali 1hipolit
  • Dziś słuchałam w radiu audycji, w której było nieco statystyki. I tak - co prawda przez granicę przeszło koło 3,5 mln, ale wróciło już ponad milion, polskie pesele odebrało ponad milion (nie pamiętam dokładne e), z czego koło 500 tys to dzieci, osób w wieku produkcyjnym jest koło 500 tys, z czego już oficjalna pracę ma prawie 1/3 (ponad 150 tys.), przy czym to są dane sprzed dwóch tygodni, bo tyle czasu ma pracodawca na zgłoszenie. Reszta, która nie występuje o PESEL prawdopodobnie albo pojechała dalej albo ma taki plan nas najbliższą przyszłość (lub powrót). U nas w okolicy (sady, maliny, truskawki), osoby, które zostały przyjęte w domach prywatnych teraz zaczynają pracować przy zajęciach sezonowych, nie wiem, na ile to jest oficjalnie zgłaszane, zresztą część nie miała do tej pory związku z rolnictwem, więc się wdraża (obsługa maszyn itp.)
    Podziękowali 2Klarcia Berenika
  • edytowano maj 2022
    Klarcia powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    A czemu nie mieliby w taki sposób pomoc? 
    Wzięli cała pomoc UA na siebie to czemu mieliby teraz im czegoś odmawiać? 
    Jeszcze chwile temu ktoś, kto w jakimś stopniu odmawiał jakiejkolwiek pomocy był nazywany „ruska onuca” Były glosy, żeby dać im to co mieli u siebie, żeby łatwiej było im się zaaklimatyzować. No to mamy nie tylko pielmieni ale i rozrywkę z UA ;) 
    Nie wiem czy zauważyłaś, że ponad 90% ukraińskich uchodźców, to kobiety i dzieci.
    Ale wystarczy kilka procent zboków, żeby grupom Ukraińcom niechętnym, dostarczyć amunicji, że nie należy Ukrainy wspierać.
    Już rząd zadba o to, żeby nie zniechęcać do pomocy. Bo zostaliby z tym problemem sami. A tak, to mogą mówić „pomagamy”  choc jak pomagają to ludzie już wiedza :D 

    Jesli nie pomogą w organizacji to pójdzie przekaz, ze maja dość Ukraińców, ze są im nie przychylni itd 
    Takze nie będą śmieli odmówić 
  • edytowano maj 2022

    .

  • edytowano maj 2022
    .

  • @Pioszo54 nie ten wątek 
  • edytowano maj 2022
    .
  • Beta powiedział(a):
    @Pioszo54 nie ten wątek 
    już zauważyłem, przenoszę :)
    Podziękowali 1Beta
  • Niemal dwie trzecie badanych uważa, że rząd słusznie likwiduje świadczenie dla osób, które przyjęły Ukraińców; chodzi o 40 zł za osobę dziennie - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

    Przeciwnie uważa niespełna co trzeci ankietowany, a zdecydowanie krytycznych głosów jest zaledwie 11,6 proc.

    "Rz" wskazuje, że większe poparcie dla likwidacji świadczenia wyrażają zwolennicy Zjednoczonej Prawicy niż opozycji, częściej kobiety niż mężczyźni. Najwięcej "za" jest wśród seniorów, najmniej wśród młodych. Pełne, bo 100-proc. poparcie dla likwidacji "40 zł" wyrażają mieszkańcy woj. świętokrzyskiego – nikt z mieszkających tu ankietowanych nie skrytykował decyzji rządu.

    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/na-zywo-wojna-w-ukrainie-111-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2518,akt,140635#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • W mojej okolicy pozostał jeden punkt pomocy dla Ukraińców, bo każdy uchodźca ma gospodarza, u którego mieszka i który dostaje pieniądze by go utrzymać, więc nie było takich potrzeb jak na początku. Likwidacja wsparcia z budżetu może na nowo ruszyć pomoc prywatną albo nie, bo skoro państwo stwierdza, że nie ma już potrzeby im pomagać, to ludzie nie będą się angażować. W każdym razie nierealne, że każdy znajdzie mieszkanie lub pokój i pracę, z której da radę pokryć opłaty i utrzymanie. Powstaną pewnie jakieś ośrodki, ciekawe ile wtedy będzie szło na to kasy.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Beta powiedział(a):
    W mojej okolicy pozostał jeden punkt pomocy dla Ukraińców, bo każdy uchodźca ma gospodarza, u którego mieszka i który dostaje pieniądze by go utrzymać, więc nie było takich potrzeb jak na początku. Likwidacja wsparcia z budżetu może na nowo ruszyć pomoc prywatną albo nie, bo skoro państwo stwierdza, że nie ma już potrzeby im pomagać, to ludzie nie będą się angażować. W każdym razie nierealne, że każdy znajdzie mieszkanie lub pokój i pracę, z której da radę pokryć opłaty i utrzymanie. Powstaną pewnie jakieś ośrodki, ciekawe ile wtedy będzie szło na to kasy.
    Daj już spokój z tą chora pomocą. Oni nie są biedni. Widziałam jakimi autami jeżdżą co kupują w galeriach. Ma już dosyć. A kto pomoże nam?
    Podziękowali 1Elf77
  • mama_malwina powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    W mojej okolicy pozostał jeden punkt pomocy dla Ukraińców, bo każdy uchodźca ma gospodarza, u którego mieszka i który dostaje pieniądze by go utrzymać, więc nie było takich potrzeb jak na początku. Likwidacja wsparcia z budżetu może na nowo ruszyć pomoc prywatną albo nie, bo skoro państwo stwierdza, że nie ma już potrzeby im pomagać, to ludzie nie będą się angażować. W każdym razie nierealne, że każdy znajdzie mieszkanie lub pokój i pracę, z której da radę pokryć opłaty i utrzymanie. Powstaną pewnie jakieś ośrodki, ciekawe ile wtedy będzie szło na to kasy.
    Daj już spokój z tą chora pomocą. Oni nie są biedni. Widziałam jakimi autami jeżdżą co kupują w galeriach. Ma już dosyć. A kto pomoże nam?
    Zamiast pisać o swoich wymysłach, napisz konkretnir ilu poznałaś tych bogatych uchodźców, którzy jednocześnie mieszkają kątem u kogoś po kilku na jednym pokoju. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Beta, ja nie jestem przeciwna pomocy, bo wielu ludzi napewno bardzo jej potrzebuje. 
    Ale niestety spotkałam się z przypadkami, gdzie ta pomoc była nienależna, a wyludzona przekrętem...
  • @Aga85 Wierzę, że były takie przypadki. Słyszałam o bogatych Ukrainkach, które zamieszkały o kogoś, ale jednak nie dały rady mieszkać tak kątem, nie ten standard, do którego przywykły. Więc myślę że w skali ogółu programu to patologie były jednostkowe a pomoc trafiała tam gdzie powinna.
  • edytowano czerwiec 2022
    Na pewno są przypadki, że pomoc jest potrzebna, ale wypasionych aut z rejestracją ua, bardzo dużo na naszych drogach. W galeriach też często można ich spotkać, jak @mama_malwina pisze. 
  • Na polskich drogach jest dużo wypasionych aut z rejestracją pl, czy to znaczy, że wszyscy Polacy są bogaci? Analogicznie z centrami handlowymi. 
    Nie zaprzeczam, że przyjechali też bogaci. Natomiast nie znam sytuacji, by ten bogaty mieszkał długo u kogoś na pokoju. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Beta, Ci biedni zostali u siebie 
    albo wciąż w ok przygranicznej są 
    kto pierwszy przybył? Ten kto miał blisko i miał pieniądze. Czyli zachodnia UA. 
    Mój znajomy sobie jeździ po UA. Wrzuca relacje, wrzuca foty. 
    Ja wiem, ze nie cała UA jest „walczącą” ale naprawdę widzę na tych zdjęciach ….spokój i normalność. 
    Sam zaproponował, żebyśmy jak wrócimy z wyjazdu dojechali do niego. 
    Na początku jeździł na okrągło z pomocą i pod granice i na UA. Dziś jak mówi sam, czuje się jakby ktoś go otumanil wtedy. 

    Mój syn od początku jest w wolontariacie na magazynów pomocowym. Ja sama swą razy w tyg tam zaglądam. 
    I się nasłuchałam i naoglądałam. 
    Samochodu tez widuje, widzę rejestracje. 
    Leciałam teraz z Katowic w tym samym czasie co lecieli ludzie do Turcji 
    ogrom Ukraińców na urlopy sobie leciało. Całkiem sporo zaobrączkowanych aczkolwiek samotnych kobiet do Turcji leciało. 
    Wiesz, ze na grupach wyjazdowych jest już nagłowna odsprzedaż wykazów wakacyjnych? Ludzie się przeliczyli i nie stać ich już na dopłacenie reszty. Odsprzedają swoje wakacje. I są wręcz wqrwieni czytając relacje z hoteli, w których wypoczywają Ukraińcy. 
    Ja wiem, ze oni tez już jakiś czas pracują u nas, maja tu domy, mieszkania. 
    Ale tak dziwnie się człowiekowi robi jak widzi, ze oni wola wakacje niż pomoc swoim 
    Podziękowali 2Elf77 Ewasz
  • Zawiść. Grzech główny. Był i będzie do skończenia świata.
    Podziękowali 2Klarcia Coralgol
  • Z pomocy państwa korzystają Ukraińcy.

    Awanturują się w Biedronce pijani Ukraińcy. 

    Głośno rozmawiają w autobusach Ukraińcy.

    I roszczeniowi są, nie to, co Polacy.
  • Berenika powiedział(a):
    Zawiść. Grzech główny. Był i będzie do skończenia świata.
    Serio? Zawiść? 
    Współczuje, 
    Bo realizm ro przydatna cecha 


    Podziękowali 1Elf77
  • 1. Kto normalny z małym dzieckiem mieszka u obcych ludzi, w obcym kraju, nie znając języka, skoro może  bezpiecznie mieszkać w swoim domu?
    2. Kto normalny zostawia bez potrzeby pracę, dom, rodzinę, przyjaciół, całe dotychczasowe życie i wybiera życie jako uchodźca?
    3. Jedni wolą wakacje, inni angażują się w pomoc. Co z tego wynika?
  • edytowano czerwiec 2022
    Tu chodzi o logikę, której jak widać niektórym brak. Tak jak pisałam część z nich potrzebuje pomocy, jednak powinna być jakaś weryfikacja. Mi nie przybędzie, czy dostaną czy nie, choć ilość różnych wydatków na wschodnich sąsiadów na pewno wpłynęła na inflację.
    Zawiść? 
    https://www.fronda.pl/a/prymas-wyszynski-nie-zbawiajmy-swiata-kosztem-ojczyzny-2,130991.html

  • Tak, weryfikacja powinna być, tymczasem najpierw było podejście dawać wszystko wszystkim, a teraz nie pomagać nikomu. Ze skrajności w skrajność. 
    Podziękowali 2Elf77 Coralgol
  • Chyba zasiłki socjalne , emerytury, 500 plusy, 12000 i inne dodatki nadal będą dostawali, skończyć miało się tylko 40 za dzień. 
  • @Beta. Nie zmienię zdanie. Widziałam co kupują po galeriach. Stać ciebie chodzić do Zary? Czy innego sklepu w galerii. Stać cię kupować orginalny buty  dziecku? Chodzi po kfs makach. Stać cię chodzić do kina? Ja widziałam jacy to biedni uchodźcy. Chodzą po kosmetyczkach fryzjerach itp.
    Biedni i ci o potrzebuja pomocy są tam na wojnie.
  • Różni są, wczoraj dawałem im żywność.
    Polacy nie chcą dawać 500+ i 40zł na głowę bo widzą że wszystko u nas drożeje i sami nie mamy więc z czego mamy dawać ?
    Podziękowali 1Elf77
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.