Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowa Miss Holandii

1235710

Komentarz

  • paulaarose powiedział(a):
    @malagala Dyskutować można o wszystkim. Tylko mam wrażenie, ze nieraz brakuje zrozumienia drugiej strony i tolerancji. Gdybyśmy wszyscy byli bardziej na siebie otwarci, w tym ja czy inni ludzie, katolicy, swiat byłby piękniejszy. Wasz wybór posiadania kilkorga dzieci jest fajny, ale tak samo nic złego nie robią ludzie, którzy takiego wyboru nie chcieli.
    To bądź otwarta, droga wolna. Twoje zdanie jest takie, że wybór wielo jest fajny, ale każdy inny też- bądź otwarta na tych, którzy myślą inaczej.
  • @malagala Ależ jestem. Mam dużo cierpliwości do ludzi. Tylko, ze nieraz zapomina się o tolerancji, mi i innymz
  • Beta powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Ja się z tym nie zgadzam ale dzięki za odp.
    Tzn z tym że jedynak jest bardziej zadbany niż 2 dzieci. Może gdy tych dzieci jest dużo to może tak ale przy 2 dzieci jakoś wydaje mi się to aż dziwne. 


    Jedynak ma większe szanse, że mając jakiś talent rodzice będą mieli czas i środki, by on mógł się rozwijać. 
    I podobnie mając jakieś problemy ma większą szansę, że będzie w pełni zaopiekowany.
    Ja się dziwiłam czasem, ze były osoby, które nie dostały od rodzicow aparatu na zęby czy kursu na prawo jazdy. Wydawało mi się normalne, ze takie rzeczy w wieku nastoletnim finansują rodzice. Potem zrozumiałam, ze każdy ma inna sytuacje finansowa, ale jednak zawsze brak środków to smutna sprawa. I szkoda i dzieci i rodzicow.
  • paulaarose powiedział(a):
    @malagala A czemu uznajesz ze marudzę? To tylko dyskusja a już widziałam, ze lata temu dostawało się komuś za inne zdanie. 
    Bo produkujesz kupę wpisow, ktore nic nie wnoszą. Sa to rozwazania dwudziestoletniej panny, ktora rodzine wielo widziala u wujka albo bylego chłopaka i która bardzo chciałaby, żeby wszyscy się kochali i byli dla siebie mili. Jest tu dość uprzejme towarzystwo, więc możesz sobie pozwolić na więcej niż gdzie indziej.

    z serca piszę- wyloguj się z Intenretu, Facebooka, wykopu i innych miejsc, idź na spacer albo nad jezioro, pogadaj z żywym człowiekiem. Narysuj obrazek. Upiecz ciasto i zanieś sąsiadce. 
    Podziękowali 2asiao Leli
  • paulaarose powiedział(a):
    @malagala Ależ jestem. Mam dużo cierpliwości do ludzi. Tylko, ze nieraz zapomina się o tolerancji, mi i innymz
    To do spowiedzi odz, jak zapomniałaś.
  • @malagala Ty tez możesz, spowiedź jest dla wszystkich. 
    Z żywymi ludzmi tez rozmawiam, ale nie chce mi sie tego tlumaczyc obcej osobie. Byly tutaj inne osoby, których już nie ma bo ze swoje zdanie byly jedzone.
  • @malagala A ja niestety widzę, ze dla niektórych tutaj najlepiej by było jakby każdy miał takie samo zdanie i zamykał się w swoim towarzystwie. Kiedyś widziałam uprzedzone do świata posty, jak to inni nie lubia wielodzietności, gdzie na codzień nikt się tym nie zajmuje. Tez sporo czasu tutaj spędzacie, a macie dzieci. Moje życie nie ma takiej wartości. 
  • paulaarose powiedział(a):
    @malagala Ty tez możesz, spowiedź jest dla wszystkich. 
    Z żywymi ludzmi tez rozmawiam, ale nie chce mi sie tego tlumaczyc obcej osobie. Byly tutaj inne osoby, których już nie ma bo ze swoje zdanie byly jedzone.
    Ale piszesz, że zapominasz o tolerancji. Ja wg Ciebie zapominam?
  • paulaarose powiedział(a):
    @malagala A ja niestety widzę, ze dla niektórych tutaj najlepiej by było jakby każdy miał takie samo zdanie i zamykał się w swoim towarzystwie. Kiedyś widziałam uprzedzone do świata posty, jak to inni nie lubia wielodzietności, gdzie na codzień nikt się tym nie zajmuje. Tez sporo czasu tutaj spędzacie, a macie dzieci. Moje życie nie ma takiej wartości. 
    To po co tu przesiadujesz? W takim zamkniętym towarzystwie? Przyszłaś nas usuwaodmic, że trzeba być miłym dla siebie???
  • edytowano lipiec 2023
    @malagala Coś czułam, ze zobaczę taki komentarz. Co Ty masz z tym uświadamianiem? Już któryś raz czytam komentarz, jak to ktoś inny, nie tylko ja przyszedł nauczać, uświadamiać czy z „kagankiem oświaty”. O co Ci teraz chodzi? Naprawdę myślisz, ze obcy ludzie z internetu czy na żywo prześladują wielodzietnych czy wszelakich ludzi? Albo maja satysfakcję, ze się pośmieją z kogoś? Może tacy są, nie ja. A miłym dla siebie być się powinno, co wiesz lepiej niż ja.
  • @M_Monia Ja miałam o tyle szczescia, ze tata mi zafundował aparat. 500 plus nie mieli, bo pare złotych było za dużo w dochodzie :D. Ale jeśli będziesz miała mozliwosc, to polecam. Warto, inne życie jest potem.
  • Dobra, pas. Przewijam dalej. Dobrego weekendu.
    Podziękowali 2asiao saga
  • edytowano lipiec 2023
    @M_Monia Nie pochodzę z żadnej bogatej rodziny. Najwiecej pieniedzy ile miałam w ręce to była kasa na Opla corsę, która ojciec oszczędzał przez rok. Jak zarabiałam przez jakiś czas to było fajnie, ale rodzice nie byli zamożni. Tata zarabiał normalnie, mama miała swoje dochody, ale nie byly to środki jakie maja niektóre rodziny. Teraz oboje są w starszym wieku, swoje przeżyli. 
  • edytowano lipiec 2023
    @M_Monia Więzi cieszą najbardziej, to prawda. Znałam ludzi bardzo zamożnych i smutnych. Ale znam tez siebie i czasem widzę, ze moje życie nie miało nigdy wartości, mimo ze nie było piekne.
  • edytowano lipiec 2023
    @M_Monia Wszystko w zyciu jest konsekwencja wyborow. Nawet to jak może wyglądać smierć. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Monia, ja się serio zastanawiam skąd Ty masz czas na czytanie tych wszystkich śmieci i tworzenie tak długich postów. Nie wiem, czy zauważyłaś, ale od jakiegos czasu dyskutujesz sama z sobą.
  • Przywołuję żeby pokazać, jak się mogą czuć osoby trans, gdy zachęca się je do życia w sposób zgodny z niewłaściwą płcią.
  • Wilfrid powiedział(a):
    Przywołuję żeby pokazać, jak się mogą czuć osoby trans, gdy zachęca się je do życia w sposób zgodny z niewłaściwą płcią.
    Niech sobie żyją jak chcą. Niech uważają, że są kobietą, żyrafą what ever.
    Ale niech nie oczekują, że będę się dostosowywał do ich fanaberii i robił sobie sieczkę z mózgu.

  • PawelK powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    Przywołuję żeby pokazać, jak się mogą czuć osoby trans, gdy zachęca się je do życia w sposób zgodny z niewłaściwą płcią.
    Niech sobie żyją jak chcą. Niech uważają, że są kobietą, żyrafą what ever.
    Ale niech nie oczekują, że będę się dostosowywał do ich fanaberii i robił sobie sieczkę z mózgu.

    Nic od Ciebie nie oczekują. Śmiem twierdzić że nawet nie wiedzą o Twoim istnieniu.
  • paulaarose powiedział(a):
    @asiao Zycie nigdy nie jest proste. A jedynym celem katolika jest ewangelizacja. A to czy ma dzieci czy nie ma, czy ma jedno czy pięcioro to kwestia wyboru i preferencji.
    Zapewne tutaj się odnajdziesz w swoich preferencjach
    https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/wybij-sobie-z-glowy-rodzine-kulisy-tajemniczej-wspolnoty/28x5d08?tpcc=fb_newsweek&utm_campaign=post&utm_content=2a16ccb3-1cf4-49e2-8e21-7979dd61a84c&utm_medium=social&utm_source=fb_newsweek&fbclid=IwAR2l-vYvOGoXjbFLC6hSKgYTl1D1eKw-0C6gS7zgYGkGPP2n3I4voS11Eoo
  • edytowano lipiec 2023
    @asiao Ty tak serio? Co jest złego w tym, ze jesteśmy inni? Wielodzietność nie jest lepsza niż jedno dziecko czy życie w singielstwie. Lepiej jest nie miec dzieci, niż miec dzieci bezbożne mówi Biblia. A sama rodzina może być piekna, zwiazki są od Boga, a nie szatańskim wymyslem
  • @asiao A moja preferencja jest właśnie chociaż jakiś zwiazek, dziecko przynajmniej jedno. Nie ma jednej słusznej w drogi w rzeczach nie dotyczących duchowości czy życia moralnego.
  • Przykre, ze tak myślisz 
    Może jeszcze spotkasz dobrych ludzi na swojej drodze i ja wyprostują 

  • @asiao Spotykam dobrych ludzi na swojej drodze. Należę do wspólnoty, mam fajnych kolegów, rodzinę. Jezus był jedynakiem, byli pustelnicy, samotnicy. To tylko droga.
  • @asiao „Nie pragnij wielkiej liczby dzieci, jeśliby miały być przewrotne, 
    ani nie chwal się synami bezbożnymi! 
    2 I chociażby byli liczni, nie chełp się nimi, 
    jeśli bojaźni Pańskiej nie mają. 
    3 Nie licz na ich życie 
    ani nie zwracaj uwagi na wielką ich liczbę! 
    Więcej bowiem może znaczyć jeden niż tysiąc 
    i lepiej umrzeć bezdzietnym, niż mieć dzieci bezbożne. „
  • Co nie znaczy, ze krytykuje wielodzietność. Dla mnie to ciekawa droga. Ale sama dobrze wiem, ze jak z każdej, pochodzą ludzie rozni. 
  • Czyli jednak z misją tutaj na wielodzietnych jesteś..niesamowite.szok  :o
  • edytowano lipiec 2023
    @asiao Nigdzie nie widziałam tylu zarzutów wobec różnych ludzi o jakaś misje.
    Bez urazy, ale misją jest pojechanie do Afryki, ewangelizacja, pomoc a nie nawracanie na swoje poglądy. Dyskusja to nie misja. Kto niektórym z was wmówił, ze swiat ma jakieś uprzedzenia co do was i jak tu ktoś inny wchodzi to z misja?
  • Ja też nie bo wogole w innych miejscach forumowych się nie udzielam 
    Szok.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.