Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy Bóg prosi o heroizm, pyta katolicka teolożka

1234568

Komentarz

  • nieźle :devil:
    a te 43 % regularnie praktykujących katolików, co nie wierzy w zmartwychwstanie, to po co praktykuje???
  • 86% ankietowanych uważa, że nie warto wierzyć w sondaże.
  • Agago - pomyśl logicznie. Skąd nasi wszyscy "bracia odłączeni" mniej lub bardziej? Skąd wszystkie schizmatyckie i heretyckie sekty, które odpadły od Kościoła? Ano stąd, że Kościół pilnował, aby Jego wyznawcy tworzyli jedność. I jeżeli ktoś wolał od tej jedności swoje własne pomysły o prawdach wiary, czy dyscypliny, to prędzej czy później lądował poza Kościołem.
  • A dziś jest inaczej.
    Idźmy z duchem czasu, z postępem.
  • Lefebryści własnie nie chcieli tego "ducha czasu" i się wykluczyli, ale później (o ironio) zostali przyjęci.
  • @mona, @agaga Lefebvryści nie byli nigdy wykluczeni. Tylko 4 ichnich biskupów, ale nie wszyscy kapłani FSSPX. Proszę nie uogólniać.
  • Dokładniej - pięciu :cool:
  • [cite] Maciek:[/cite]Dokładniej - pięciu :cool:
    No tak, zapomniałem o najważniejszym. Co do tego piątego chodzą słuchy, że zdjęto ekskomunikę tuż przed jego śmiercią.
  • O co chodzi z tym, że Kościół ma iść z Duchem Czasów? i czy było tak że Kiedyś On nie szedł z Duchem Czasów.
  • [cite] sebastianj:[/cite]O co chodzi z tym, że Kościół ma iść z Duchem Czasów? i czy było tak że Kiedyś On nie szedł z Duchem Czasów.
    Kiedyś Duch Czasó szedł po lini Kościoła, Dziś wielu się domaga aby było odwrotnie.
  • np. Kluzik-Rostkowska i Ryszka są w tej samej partii...
    i kij im w oko
  • Dopiero teraz wątek czytam, a artykuł czytałam już jak się ukazał we "W drodze". Kilka refleksji:
    1) Mnie w nim uderzyło to, jak jest ponury. Źle mi się go czytało, płciowość i płodność bez radości, takie ogólne wrażenie. Autorka przyznaje, że ma problemy z poczęciem kolejnego dziecka - mam wrażenie, że to rzutuje na atmosferę artykułu.

    2) Przeczytało ten artykuł kilka moich koleżanek - kafeteryjnych katoliczek (czyli takich co chodzą na Mszę św. w niedzielę i stosują antykoncepcję hormonalną). One w ogóle nie doczytały że chodzi o kilka procent skrajnych przypadków. Ich komentarz był taki: No tak, npr jest dla fanatyków, normalny człowiek tego nie zdzierży. A potem uświadomiłam sobie, że rzeczywiście - o tym że problem dotyczy nielicznych jest napomknięte w jednym zdaniu - łatwo przeoczyć.

    3) Teraz mi przyszło do głowy - jak się jest ciężko chorym to się nie ma przecież ochoty na seks! A więc problem dotyczyłby tylko męża. I stąd moje pytanie do panów - czy wstrzemięźliwość seksualna to naprawdę tak ogromny problem, wymagający "heroizmu"?
  • Ojejku jaki temat a dopiero teraz na niego trafiłam
    poobrażanych śmiertelnie (choć patrząc na listę użytkowników z ostatniej doby niezbyt konsekwentnie) conajmniej kilku

    ciekawe tylko, że forumowym Panom można dogryzać a i tak nie mówią pa - pa
    Panie wychodza ale podczytują

    pytanie ile szpilek zniesie np. Admin aż skasuje forum
    no i ile czasu trzeba Paniom aby "wybaczyć"

    co do pierwszego oby nigdy
    drugie oby jak najszybciej
  • wymagający "heroizmu"

    tak, dla mnie tak
  • [cite] Bogna:[/cite]I stąd moje pytanie do panów - czy wstrzemięźliwość seksualna to naprawdę tak ogromny problem, wymagający "heroizmu"?
    Nie, piszę z doświadczenia
  • [cite] ana:[/cite]pytanie ile szpilek zniesie np. Admin aż skasuje forum
    Admin usłyszał niedawno w pewnym znakomitym nadmorskim towarzystwie wiele pochwał na temat forum, więc prędzej dopisze jego adres do wizytówki, niż się go pozbędzie
    :bigsmile:
  • Z zasobów forum korzysta również Gość Niedzielny. Jeden z redaktorów przedrukował moje tłumaczenie o Samuelu L. Jacksonie i grzecznie się pod nim podpisał. :wink:

    Szkoda, że nie napisał, skąd to wziął.
    Byłaby darmowa reklama orgu.:bigsmile:
  • No ja będę wkrótce cytować forum, ale z podaniem źródła (chyba, że redakcja zrobi cenzurę na "pewne forum")
  • Daj znać, żebyśmy przeczytali ten tekst :wink:
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Z zasobów forum korzysta również Gość Niedzielny. Jeden z redaktorów przedrukował moje tłumaczenie o Samuelu L. Jacksonie i grzecznie się pod nim podpisał. :wink:

    Szkoda, że nie napisał, skąd to wziął.
    Byłaby darmowa reklama orgu.:bigsmile:
    Ja bym się obruszył i napisał do redakcji
  • Bogna: a gdzie będzie? w Przewodniku Katolickim?
  • [cite] mona:[/cite]Poczytaj sobie prototyp w wolnym czasie.
    <a href="http://genderstudies.pl/">http://genderstudies.pl/</a>;

    Czasem z mężem czytamy dla jaj. Ktoś kiedys znalazł w necie generator tekstów postmodernistycznych. Może to za pomocą tego pisane...

    Czemu wszystkie witryny związane z genderem, lesbijkami lub homoseksualizmem są w tonacji róż? Ble.
    Ale widzę tam ciekawy projekt:
    Projekt naukowy â??Historia Pol(s)ki"
    - chodzi o opisanie postaci historycznej lub grupy - oczywiście kobiet. Chciałabym opisać najciekawszego polskiego króla - św. Jadwigę. Chyba by wyzwolone aborcjonistki nagła krew zalała.

    :wink:
  • [cite] Gregorius:[/cite]Bogna: a gdzie będzie? w Przewodniku Katolickim?
    no - gdzieś w sierpniu.
  • [cite] Bogna:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]Bogna: a gdzie będzie? w Przewodniku Katolickim?
    no - gdzieś w sierpniu.
    I co znowu będzie moje zdjęcie? Ja sobie otwieram PK a tu widzę siebie. Szoku dostałem normalnie.
  • [cite] Malgorzata:[/cite]nie wiedziałeś jak wyglądasz??:bigsmile:
    No dokładnie, że tak tragicznie. I to jeszcze w gazecie publikowane, potem wstyd był.
  • Nie, koleżanka Bogna mi trzasnęła zdjęcie tylko z jednym dzieckiem...
  • [cite] Malgorzata:[/cite]a prawa autorskie do tłumaczenia??
    gaża??
    i zero wspomnienia o autorce tłumaczenia??
    Właściwie to nie mam podstaw do wytoczenia ciężkich dział. Przecież tłumaczyłam też czyjś tekst, pod tłumaczeniem nie podpisałam się imieniem i nazwiskiem, nawet nie napisałam, że to ja tłumaczyłam.
    Ale za to uczciwie podałam źródło.:tooth:
  • [cite] Nie powinnaś tak tego zostawiać.

    Dokładnie. Mają już sprawę z Alicją Tysiąc, jeszcze jedna sprawa by ich dobiła. :wink:
  • @Werka:
    Kicham na to!
    Szkoda tylko, że nie podali z jakiego forum. :cool:
  • [cite] Prayboy:[/cite]Dokładnie. Mają już sprawę z Alicją Tysiąc, jeszcze jedna sprawa by ich dobiła. :wink:
    :rolling::rolling::rolling:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.