Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Liberalizm - czym jest

1567810

Komentarz

  • [cite] Agnieszka63:[/cite]
    No to gdzie Adalbercie w dziejach ludzkości był ten liberalizm z ludzką twarzą?
    :cool:
    Jakeś taki rozumny:cool:
    A widziałaś gdzieś interwencjonizm państwa działający dobrze?
  • Tak.
    I proszę nie porównywać liberalizmu (socjalistycznej utopii) do doktryny ekonomicznej jaką jest int. państwowy.
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Tak.
    A gdzie?
    I proszę nie porównywać liberalizmu (socjalistycznej utopii) do doktryny ekonomicznej jaką jest int. państwowy.
    Buhahaha, dobry kawał.
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Tak.
    I proszę nie porównywać liberalizmu (socjalistycznej utopii) do doktryny ekonomicznej jaką jest int. państwowy.
    Ciągle nie rozumiesz, że interwencjonizm państwowy musi skądś czerpać środki finansowe. A skąd? Z podatków - czyli kradzieży w majestacie prawa. Interwencjonizm to tylko sposób redystrybucji cudzych pieniędzy - zbieramy jednym, dajemy drugim. Czym się wobec tego różni od socjalizmu?
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Agnieszka63:[/cite]Tak.
    I proszę nie porównywać liberalizmu (socjalistycznej utopii) do doktryny ekonomicznej jaką jest int. państwowy.
    Ciągle nie rozumiesz, że interwencjonizm państwowy musi skądś czerpać środki finansowe. A skąd? Z podatków - czyli kradzieży w majestacie prawa. Interwencjonizm to tylko sposób redystrybucji cudzych pieniędzy - zbieramy jednym, dajemy drugim. Czym się wobec tego różni od socjalizmu?

    a istnieje rozumna odmiana kierowania państwowymi funduszami? bo to co piszesz zakłada z góry złą wolę urzędników i działanie na szkodę państwa tak samo można założyć że w tzw liberalizmie silniejsze i bezwzględne jednostki wyprą z rynku te mniej bezwzględne czyli prawo buszu najsłabsze jednostki giną.
  • [cite] Adalbert:[/cite]
    [cite] Rafał:[/cite]liberalizm jest jak UFO ktoś coś widział ktoś coś słyszał jednak przypadku pewnego nie stwierdzono

    Hm ... całkowicie zdrowi ludzie praktycznie nie istnieją (są tylko nie zdiagnozowani) - ale mimo to rozumny człowiek, tak kieruje swoim postępowaniem aby zmniejszyć ryzyko choroby.

    Owszem, zapomniałem, są jeszcze nierozumni ....

    jak wspomniałem wcześniej nie będę odnośił się do twoich wpisów i ciebie proszę o to samo.
    jak dla mnie swoje przemyślenia możesz wsadzić sobie w buty będziesz jeszcze wyższy a swoje wypociny odnieś do siebie
  • Czym się wobec tego różni od socjalizmu?
    Że nie ma eskimosów?
  • @Gregorius

    A gdzie? (chodzi o interwencjonizm państwowy)

    Zaskoczę Cię, w Polsce. Np. za czasów Kazimierza Wielkiego: prawo składu, statuty wiślickie...

    Pięknie o tym pisze F. Koneczny w Dziejach Polski opowiedzianych dla młodzieży (to taka lżejsza wersja Świętych w dziejach narodu polskiego)
    Polecam.
    Ostatnio czytamy razem z moim 10-letnim synem, sam się dopomina o te lekturę. Wczesniej słyszał ją czytaną w RM:smile:
    Piękna sprawa
  • Wczesniej słyszał ją czytaną w RM

    Nie wiem dlaczego jej nie dokończyli :cry:
    Co prawda ta o Hofbauerze też fajna, ale po skończeniu mogliby odnowić Konecznego...
  • Też na to liczę, nawet zaczęliśmy nagrywać.

    :smile:

    Ale można chyba kupić do słuchania?
  • Tylko jest jeden problem...
  • [cite] Rafał:[/cite]
    [cite] Adalbert:[/cite]
    [cite] Rafał:[/cite]liberalizm jest jak UFO ktoś coś widział ktoś coś słyszał jednak przypadku pewnego nie stwierdzono

    Hm ... całkowicie zdrowi ludzie praktycznie nie istnieją (są tylko nie zdiagnozowani) - ale mimo to rozumny człowiek, tak kieruje swoim postępowaniem aby zmniejszyć ryzyko choroby.

    Owszem, zapomniałem, są jeszcze nierozumni ....

    jak wspomniałem wcześniej nie będę odnośił się do twoich wpisów i ciebie proszę o to samo.
    jak dla mnie swoje przemyślenia możesz wsadzić sobie w buty będziesz jeszcze wyższy a swoje wypociny odnieś do siebie

    Jest to wolna dyskusja:
    1. naturalną rzeczą jest w niej wymiana zdań, nie w próżnię lecz pod adresem innych, biorących udział w dyskusji uczestników. I zgoda na konfrontację z innymi uczestnikami. Czy chroni Cię jakiś immunitet ?
    2. Naturalną rzeczą jest też uzasadnianie swoich poglądów - do tej pory z Twojej strony spotykam tylko wątpliwą krytykę. OK.

    Ale chętnie poznałbym jakąś Twoją propozycję / alternatywę dla liberalno-konserwatywnej rozwiązań dla np. gospodarki.

    I jak godzisz je z przykazaniem "Nie kradnij" oraz "Nie pożądaj żadnej rzeczy która jego jest".
    Czekam
  • [cite] Rafał:[/cite]
    a istnieje rozumna odmiana kierowania państwowymi funduszami?
    Tak, istnieje - nie mieszanie funduszy państwa w gospodarkę tylko inwestycję w wojsko i policje.
    bo to co piszesz zakłada z góry złą wolę urzędników i działanie na szkodę państwa
    Nie zakładam złej woli urzędnikowi, tylko trochę już żyje na tym świecie aby stwierdzić, iż natura człowieka jest egoistyczna - zwłaszcza natura urzędnika i działa on dla własnego zysku a nie "na rzecz państwa" (cokolwiek to miałoby znaczyć)
    tak samo można założyć że w tzw liberalizmie silniejsze i bezwzględne jednostki wyprą z rynku te mniej bezwzględne czyli prawo buszu najsłabsze jednostki giną.
    Oczywiście, że wyprą. Temu nie przeczę. Mimo wszystko mając do wyboru liberalizm gospodarczy i interwencjonizm wybieram ten pierwszy, choć też mi nie zawsze smakuje.
  • A interwencjonizm Kazimierza Wielkiego też Ci się nie podoba?:shocked:
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]A interwencjonizm Kazimierza Wielkiego też Ci się nie podoba?:shocked:
    W mej rodzimej Wielkopolsce jego rządy nie miały najlepszych efektów: powstała Konfederacja przeciw królowi.
  • Ale nie powiesz tego o Krakowie i Skawinie. :smile:
  • A już chciałem napisac ze Gregorius pewnie na niego nie głosował...
  • :rolling:
  • :thumbup:
  • Przynajmniej macie dobrą zabawę dzięki mej osobie :cool:
  • Co ty, my z Kazimierza się śmiejemy :cool:
  • [cite] Malgorzata:[/cite]Gregorius , masz na imię Kazimierz:cool::cool:
    Tak, na drugie ;-) Przepraszam, nie załapałem, to wina tego, iż za dużo wątków na tym forum.
  • Nie, Kluczbork.
  • :rolling:
  • [cite] Malgorzata:[/cite]to wina tego
    no to ile tego wina??
    Teraz to potrzebuję więcej. :bigsmile:
  • Zapraszam na Rioję.:cool:
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Zapraszam na Rioję.:cool:
    Poświeconą przez Kiko? :devil:
  • Ochszczoną.
  • :rolling::rolling::rolling::thumbup:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.