Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Liberalizm - czym jest

15791011

Komentarz

  • [cite] Adalbert:[/cite]Np. po upadku państwowych PKS - powstały setki prywatnych firm transportowych, krajowych i międzynarodowych, i funkcjonują, rozwijają się, wchodzą na rynki innych krajów.
    Musiałeś dodać ten fragment trochę później, bo dopiero teraz go zauważyłem.

    W 2003 roku jak byłem w Bieszczadach to miałem okazję do dłuższej rozmowy z jednym kierowcą pracującym w tamtejszym PKS-ie (wtedy już wykupionym przez Francuzów) - kursy ustawiane pod turystów, do wielu wiosek kursów już nie było, itd. Do pewnych spraw trzeba pozornie "dopłacić", bo to jest inwestycja w Naród (dojazdy dzieci do szkół itp.), co nie znaczy, że nie można tych spraw optymalizować.

    "Dziwnym trafem" to na co Naród pracował przez wiele lat trafia(ło) często w łapy pieszczochów minionego (?) ustroju. Oprócz rożnych bolączek trapi nas i ta - brak lustracji i dekomunizacji.
  • [cite] Adalbert:[/cite]Ale jak wiesz sytuacja czyni złodzieja.
    Hmm nie wiem jak mam to rozumieć? :wink:
  • Jak mówi przysłowie;"okazja czyni złodzieja"

    Bieszczady i były PKS. Trafiłeś w dziesiątkę.
    To moje rodzinne strony - jestem obywatelem Wolnego Królewskiego Miasta Sanoka.
    A mój rodzony tata - jest emerytowanym pracownikiem byłego PKS - obecnego Veolia-Bieszczady. Znam te zagadnienia z pierwszej ręki.

    Więc, jak PKS trafił w ręce najpierw Connex'u - kierowcy zaczęli mówić pasażerom "dzień dobry", "dziękuję", obowiązkowo w białych i wyprasowanych koszulach. Nowi właściciele uszanowali nabyte prawa emerytów, np. do bezpłatnych przejazdów.
    Nie nastąpiły żadne objawy niezadowolenia ze strony załogi, co do nowego właściciela.

    Komunikacja w Bieszczadach, jestem tam co roku na wakacjach - do każdej zamieszkałej wioski dociera jakiś przewoźnik. Są też prywatne busy.
    A samochodu nie ma ten, kto nie chce. Nawet w Bieszczadach.
  • Z przysłowiem to oczywiście wiem - żartowałem.

    Bieszczady :)

    To dobrze, że sobie ludzie radzą.
    Prawdopodobnie mam nadwrażliwość na Leszka B. i schładzanie gospodarki. :wink:
  • Ja też mam nadwrażliwość i na Leszka B et consortes, i na całą tą zgraję z pierwszych stron gazet.
    I myślę, że nie wystarczy tylko ich zamienić na "mądrych i uczciwych".
    Bo grzech pierworodny tkwi w "urządzeniach" opartych na niesprawiedliwych i złodziejskich zasadach. Choćby:
    - ZUS: zabiera teraz 45 % dochodu i nie gromadzi Twojej i mojej emerytury
    - budżet oparty na deficycie - grabież naszych dzieci
    - redystrybucja: podatkowa grabież usprawiedliwiona uszczęśliwianiem de facto aktualnego elektoratu,
    - w konsekwencji instalacja systemu niewolniczego: pracujący utrzymują - wbrew własnej woli - rosnącą z roku na rok warstwę biurokracji i jej klientów.

    Widzę w środowiskach uważających się za prawicowe, gorące spory dot. osób - a brak dyskusji nt. tych ww złych "urządzeń", które trzymają nas na dnie tego szamba.
  • Oglądaliście ten wywiad w końcu czy nie?:cry::cry::cry:
  • Normalnie jak z dziećmi :cool:
  • Mona - zlituj się..... ja tu zaglądam w przerwach miedzy myciem dzieci, sprawdzaniem lekcji, czytaniem bajek, wieczorną modlitwą, ..... godzina to zdecydowanie za dużo.

    Może jakieś wyjątki, wybierz coś ...
  • Ja też nie mialam czasu, choć znowu choruję. Oglądałam to kosztem swojego snu o drugiej w nocy i tylko dzięki perswazji znajomego. I też mi się nie chciało, ale jak obejrzałam pierwszą część to dalej samo poszło.
  • żeby Cię zachęcić wklejam pierwszą część filmu A. Russo "Ameryka: Od Wolności do faszyzmu" , może w końcu obejrzycie ten wywiad :confused:

    96TvK9HRPhk
  • dałem rady pierwszą czesc w oczekiwaniu ze powie wiecej o tych majtkach ale nic... jest w kolejnych?
  • Jakich majtkach?
  • Kurka... czyzby nie to mi się włączyło... to nie on zaprojektował bikini w 1963?
  • Tak ja tez oglądałam o bikini i o "Nieoczekiwanej zmianie miejsc.
    Teraz film A mówi o podatku dochodowym, którego Amerykanie nie muszą płacić:shocked:
    Przeoczyłam: co to jest IRS?
  • IRS = Internal Revenue Service â?? agencja rządowa USA zajmująca się ściąganiem podatków.
  • To on i rzeczywiście o tym mówi, ale nie o tym film. Podobnie jak nie w samych podatkach rzecz.. Słyszeliście że jest w planach zjednoczenie Ameryki, Kanady i Meksyku w jedno państwo i wprowadzenie jednej waluty "Amero"?
    Podobnie jak z Europą. No i microchipy na gwałt chcą wprowadzać. Jak myślicie dlaczego?
    Te chipy to fajna rzecz, masz pieniądze, ale jak nie chcą żebyśÂ miał, dowalą Ci pod pozorem podatku od czegośtam i nawet jedzenia nie kupisz.
    w ten sposób robi się z nas niewolników. I nieważne czy rządzą "liberałowie" czy "socjaliści".
    Czym Polska ma być dla Europy? Dlaczego tak komuś zależy, żeby byla uzależniona od innych państw? Dlaczego na potęgę likwiduje wszystko dzięki czemu Polska mogłaby się utrzymać? Dlaczego wporwadza prawo, które prowadzi praktycznie do ograniczenia lczby ludności. Dlaczego ludzie stąd uciekają?....

    Ech, nie chce mi się już pisać. Jak nie macie czasu oglądać to sprzeczajcie się na temat wyższości "lberałów" nad "socjalistami" z wszczeionymi chipami.
    Szykuje nam się jedna wielka komuna, a ludzie myślą, że są wolni....
  • Mona - zgadzam się z tym co piszesz.

    Ale zanim nas o'chip'ują - mocno uciskają już nas konwencjonalnie. Przecież o tym pisałem.
    Spór, kto jest kim w tej bajce jest o tyle istotny, aby rozeznać kto owcą a kto wilkiem w owczym przebraniu, po to aby - o ile to możliwe w d***kratycznym systemie - temu przeszkadzać.
  • Nie rządzi ten, kto jest w rządzie, ale ten, kto ma pieniądze.
    A kto ma pieniądze - to już sam potrafisz odpowiedzieć.
  • Ale w Polsce mają pieniądze ci CO rządzą, bo czerpią wprost ze "wspólnego wora", przy pomocy sposobów o których pisałem powyżej.
    I o co idzie spór w oficjalnym nurcie: nie o to aby to koryto usunąć (co bym wolał), ale aby zmienić tylko obsadę, naiwnie na uczciwszą.

    Ci zaś, którzy mają pieniądze dzięki własnej pracy - a jest też wielu takich, zawsze stoją po stronie wolności.
  • [cite] mona:[/cite]To on i rzeczywiście o tym mówi, ale nie o tym film. Podobnie jak nie w samych podatkach rzecz.. Słyszeliście że jest w planach zjednoczenie Ameryki, Kanady i Meksyku w jedno państwo i wprowadzenie jednej waluty "Amero"?
    Podobnie jak z Europą. No i microchipy na gwałt chcą wprowadzać. Jak myślicie dlaczego?
    Te chipy to fajna rzecz, masz pieniądze, ale jak nie chcą żebyś miał, dowalą Ci pod pozorem podatku od czegośtam i nawet jedzenia nie kupisz.
    w ten sposób robi się z nas niewolników. I nieważne czy rządzą "liberałowie" czy "socjaliści".
    Czym Polska ma być dla Europy? Dlaczego tak komuś zależy, żeby byla uzależniona od innych państw? Dlaczego na potęgę likwiduje wszystko dzięki czemu Polska mogłaby się utrzymać? Dlaczego wporwadza prawo, które prowadzi praktycznie do ograniczenia lczby ludności. Dlaczego ludzie stąd uciekają?....

    Ech, nie chce mi się już pisać. Jak nie macie czasu oglądać to sprzeczajcie się na temat wyższości "lberałów" nad "socjalistami" z wszczeionymi chipami.
    Szykuje nam się jedna wielka komuna, a ludzie myślą, że są wolni....
    Tak, Mona idzie globalizm, a niektórzy myślą, ze jak będzie liberalizm to będzie wolność.
    Liberalizm to już jest! :angry:
    Nie wiem na co niektórzy czekają? Dokopują RM, że jest socjalistyczne (stąd cała dyskusja), chociaż RM chce ocalić resztki cywilizacji łacińskiej
  • PZ4BCIJOg1I
  • [cite] Adalbert:[/cite]1. Proszę uprzejmie, pisz już łże-liberałowie.
    2. Pięknie piszesz: "Przewozy cargo powinny być dochodowe jeżeli zarządza się nimi tak jak powinno się zarządzać".
    I tu się zgadzamy - ale kiedy ten majątek jest państwowy, czytaj niczyj, to się kradnie.
    I dopóki będzie niczyj - będzie w interesie zarządców rozkradany.
    Jeden sposób uniemożliwienia kradzieży - właścicie prywatny, bo nie lubi jak się go okrada.
    1. Żaden łże-liberalizm, tylko prawdziwa twarz liberalizmu. Tak jak nie było łże-komunizmu, tylko prawdziwy komunizm.
    2.Nie dlatego, że jest państwowy to się kradnie (popatrz na Francję), ale dlatego, że w planach globalistów Polska ma być nawozem historii!!!!
  • Pytania do Agnieszki: czyj był majątek za czasów monarchii?
    I czy wszyscy królowie w historii Polski to Polacy?
  • @Agnieszka63:
    CO to znaczy: ocalić resztki cywilizacji łacińskiej ? Może jakieś konkrety, poproszę.
    Mnie osobiście resztki - zwłaszcza wybiorcze, nie zadowalają.
  • [cite] Gregorius:[/cite]Pytania do Agnieszki: czyj był majątek za czasów monarchii?
    I czy wszyscy królowie w historii Polski to Polacy?
    Oczywiście, że nie wszyscy królowie Polski byli Polakami, ale Ci królowie myśleli po łacińsku i chrześcijańsku:bigsmile:
    Majątek rozdysponowany był chyba pomiedzy całą "drabinę" feudalną:confused:?
    Pomiedzy rózne stany?
  • Z dzisiejszej prasy polskiej:
    W wielu krajach niemal wszyscy odczują negatywne skutki ujawnionej teraz destrukcji w gospodarce. Narastała ona od lat, ale była tuszowana grami giełdowymi i politycznymi oraz fałszywą ideologią rynkową. Teraz w wyraźny i dotkliwy sposób zawiodła rzekomo niezawodna "niewidzialna ręka" rynku i okazało się, jak bardzo potrzebne jest państwo ze swoimi regulacjami i instytucjami oraz z publicznym kapitałem i własnością. Skompromitowała się ostatecznie cała ideologia i pseudonauka neoliberalna głosząca od trzydziestu lat doskonałość rynku jako jedynego regulatora życia gospodarczego. Równocześnie głosiła zasadę "minimum państwa", ograniczającą jego funkcje.
    cały artykuł
  • Agnieszka63:
    "Tak, Mona idzie globalizm, a niektórzy myślą, ze jak będzie liberalizm to będzie wolność.
    Liberalizm to już jest! :angry:
    Agnieszko63, piszesz w kółko to samo bez cienia uzasadnienia.

    Wykazałem ci wielokrotnie, że żyjemy w systemie socjalistycznym z usankcjonowaną niewolą.
    A najdziwniejsze, że nurt, który reprezentujesz zamierza status quo utrzymać.
  • prasa polska, prasa polska... jakaś podpowiedź?
  • [cite] Adalbert:[/cite]Agnieszka63:
    "Tak, Mona idzie globalizm, a niektórzy myślą, ze jak będzie liberalizm to będzie wolność.
    Liberalizm to już jest! :angry:
    Agnieszko63, piszesz w kółko to samo bez cienia uzasadnienia.

    Wykazałem ci wielokrotnie, że żyjemy w systemie socjalistycznym z usankcjonowaną niewolą.
    A najdziwniejsze, że nurt, który reprezentujesz zamierza status quo utrzymać.
    :bigsmile::shocked::bigsmile::shocked::bigsmile::shocked:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.