Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

1161719212242

Komentarz

  • edytowano kwietnia 2012
    Ja o tym pajaku jeszcze....no własnie, czy może przejśc, licząc po ściankach (np. na końcu jakiegoś szeregu) jednego klocka. Klocek ma 6, więc jest taka mozliwośc. ;)  Gdzieś na forum znalazłam takie ograniczenie, ze po zakonczeniu ruchu, pajak nie moze przylegac do tego klocka, przy którym rozpoczął ruch, a w polskiej instrukcji nie ma takiego warunku.
    A tego drugiego, to nie umiem wytłumaczyc....narysowac by trzeba, ech.....
    Wstawiam rys. z pudełka i tłumaczę:
    image
    Czy dolny klocek "pusty" moze przejśc z prawej strony na lewą? (np, gdyby to była mrówka, albo żuk)
    I pytanie do Tawa: kiedy  będą dodatki (komar i biedronka) ??? Bo konkurencja czasem ma.... ;)
  • Fauna sie kończy... tzn. nie tyle u mnie co nakład. Postaram sie zrobic jakąs fajna cene w tym tygodniu na kilka sztuk ale mowie to by pomyslec juz pod swieta bo moze byc niedostepna wogole.
  • Taw, mogę podrzucić Ci kolejny sprawdzony pomysł do sklepu? :)

    image
    Dobble - karcianka, prościutkie zasady, kilka wariantów grania, rozkręca każde spotkanie towarzyskie. Na spostrzegawczość i refleks. I zajmuje mało miejsca na stole :)
  • Jak ktoś z Warszawiaków (i nie tylko) chce wypróbować jak się gra, to zapraszamy do nas :)
  • edytowano maja 2012
    i ja chyba też (wstępnie)! Fauna jest the best! 
  • Moja znajoma też Faunę chciała.


  • @Taw, to ja proszę o rezerwację jadnej Fauny po tej "fajnej cenie". :)
    Jak dojdzie to wystawię. Układanka "Świat" się drukuje.
  • FAUNA
    Promocja do poniedziałku 14.05.2012 jakoś do południa.
  • Czy ktoś z Was grał, słyszał o grze: 

    Agricola - Chłopi i ich zwierzyniec ??? 

    image


    Bo chcemy sobie  z mężem kupić jakoś grę dla dwojga... I poszukujemy czegoś ciekawego.. Rój też nam chodzi po głowie (Choć to dziwnie brzmi w kontekście że gra o robakach :D )
  • Teraz mam troche mniej czasu na pisanie tutaj ale wyszła już Układanka Świat
  • Teraz mam troche mniej czasu na pisanie tutaj ale wyszła już Układanka Świat
    image
  • Super, zanabędę przy wiadomej okazji, odłóż mi jedną, ok?
  • czy jest jakaś gra dla prawie 2,5latka bystrego ale mającego problemy z koncentracją i skupieniem się nad jedną rzeczą?? czy to może jednak za wczesnie??

  • image
    Dobble - karcianka, prościutkie zasady, kilka wariantów grania, rozkręca każde spotkanie towarzyskie. Na spostrzegawczość i refleks. I zajmuje mało miejsca na stole :)
    Że się zacytuję ku dalszej reklamie :)
    W piątek była u nas młodzież studencka (starzy wychowankowie oazowi) i graliśmy w Dixit, Dobble i Sabotażystę. Dobble rządzi. Tyle śmiechu dawno nie było. Sabotażysta też był super, ale tylko dzięki temu, że chłopaki dostali głupawki po Dobble. Naprawdę spróbujcie Dobble. Można zabrać na wakacje, bo zajmuje bardzo mało miejsca w walizce.
    (Taw, teraz powinieneś wyskoczyć z jakimś rabacikiem ;) )


  • @Emilia_K, znamy i kultywujemy wszystkie trzy gry wymienione w Twoim powyższym poście. Wszystkie są świetne - potwierdzam. A w Dobble gra nawet 3,5-latka.
  • A dodatek do Sabotażysty macie? ;)
  • Mamy! :-)
  • :D
    No tak - zagiąć czymś Katarzynę. Próżny trud ;)
  • Eeee tam! Ja akurat w Sabotażystę raczej nie grywam, bo mnie chłopaki ogrywają zawsze.
    Za to Dixit uwielbiam pasjami (taż mamy z dodatkiem ale tej nowej wersji jeszcze nie mamy) i zdarza mi się dublować konkurentów na króliczej łączce
    :D
  • HA! My mamy nowszą wersję Dixit :D (ale mój mąż mówi, że stara lepsza). Na razie w Dixit grałam tylko raz, ale bardzo mi się spodobało.

    Mąż zamontował ostatnio kolejną półkę na planszówki.
    Tylko my mamy raczej mniej takich gier, które nadają się dla dzieci, bo on lubi głównie strategiczne i ekonomiczne.
  • O! To tak jak mój mąż i synowie (szczególnie ci starsi). Ostatnio z wielką pasją grali w CashFlow. Ja nawet nie życzyłam sobie, żeby mi tłumaczyli, o co w tej grze chodzi... 
    Z takich bardziej strategicznych, to toleruję Osadników z Catanu. Ale bez szału. Za to lubię starego poczciwego Scrable'a.
    Co do Dixit, to mam poczucie, że jak się dużo gra, to te karty tak silnie obrastają skojarzeniami, że gra robi się coraz trudniejsza. Wtedy nowe karty dają nowe możliwości.
  • edytowano lipca 2012
    No tak, w tych strategicznych jest tyle tłumaczenia i tyle zasad do zapamiętania, że jeszcze nigdy nie przebrnęłam.

    Podobno do Dixit można wydrukować karty z internetu. Karty w tej nowej wersji są mniej złożone i można do nich wymyślić mniej skojarzeń.

    To co, jak już się zbiorę i przyjadę to przywieźć Męża z magiczną torbą pełną gier (zawsze ją ze sobą wozi w nadziei, że ktoś z nim zagra)? ;)
  • Do Dixit można też sobie wyprodukować własne karty. W ferie braliśmy udział w takim przedsięwzięciu. Wspólnie z dwiema znajomymi rodzinami robiliśmy komplet kart i inne akcesoria dla pewnej naszej znajomej w prezencie urodzinowym. Karty były wykonane metodą kolażu z wycinków gazetowych na kartonikach i zalaminowane. Fajnie wyszło. A obdarowana była bardzo zadowolona z oryginalnego prezentu. :-)
  • A, jeszcze mi się przypominało, że lubię grać w Rumicub-a i Uptown-a. Zasady proste, gra się fajnie, mózgu trochę trzeba używać przy tym...
  • Pytanie za 100 punktów: gdzie można kupić współgraczy? Czy też u Tawa? ;) Bo ja bym chętnie w to i w tamto, ale, psiakość, nie mam z kim :(( Ach, kiedyż podrośnie to moje chrzestne dziecko, co to się jeszcze nie poczęło? :(( :(( :((
  • Katia przyjedź do nas to pogramy :)
  • Katia, gdzie mieszkasz? Czy dobrze pamiętam, że w Warszawie? ;)
  • edytowano lipca 2012
    a my od czasu ostatniej wizyty u nas Joanny9 i Katarzyny gramy z dzieciakami w Story cubes. Fajne nawet dla 4latków :) Do Warszawy oczywiście zabieramy ;)
  • Warszawa, zgadza się ;;)
  • No to czemu nic nie mówisz? My w pt wyjeżdżamy, ale jak wrócimy, to możemy się na planszówki spotkać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.