Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

1356742

Komentarz

  • jesteśmy na etapie odjazdu Carcassone'owego. Ostatnio graliśmy z 4 dodatkami na raz. Gra trwała około pół niedzieli.
  • co to jest to Carcasson... tzn co to za gra, bo co to w ogole jest, to wiem :cool:
  • Strategiczna. Gra polega na układaniu planszy z małych kwadracików (każdy gracz co turę dokłada jeden element) i wykorzystywaniu możliwości jakie daje dany element aby zdobyć punkty (stawia się ludziki na miastach, polach, drogach itp).
  • @paradidel - napisałam Ci priv w sprawie większej ilości gier planszowych.
  • [cite] Paradidel:[/cite]Taja zgadła, Prayboy nie zgadł - otwieramy, zobaczymy co z tego wyjdzie...

    BTW, już kiedyś pisałem, że z KP mam niewiele wspólnego, mimo pewnej sympatii do kilku osób z tego środowiska

    :er: zgadłam! super!

    a teraz się reklamuj bo ja często kupuję gry więc co będę obcych wspierać jak mogę Ciebie :ad:

    na ten czas potrzebuję rozszerzenie fasolek np.:gf:
  • Jeśli chodzi o gry to tu jest świetna obsługa: sklep
  • Św. Mikołaj myśli o Carcassonne i Osadnikach z Catanu. Napiszcie mi proszę czy te gry nie są zbyt podobne?
    No i mamy już Osadę. Obawiam się, że to wszystko może to samo...
  • Osadnicy i Carcassone nie są podobne. Mamy obie i obie są genialne. A gdy się znudzą zawsze można dodać dodatek. Tylko na dodatki do osadników trzeba uważać, nie są kompatybilne ani różne wersje językowe, ani wersja stara (tzw drewniana) z nową (plastikową).

    Z resztą: weź i przyjedź do nas to pograsz w obie i zobaczysz czy ci się podobają :)
  • Namor, dzięki. A umówić się faktycznie kiedyś trzeba. Tylko obawiam się, że w kwestii testowania gier to już nieco po ptokach będzie, bo Św. Mikołaj już zbiera się w drogę. :wink:
    Ale dodatki chętnie wypróbujemy.
  • Carcassone mamy, grają bardzo chętnie. Teraz tez kupiłam Osadników z Katannu, zobaczymy czy się przyjmie. Słyszałam jeszcze od znajomych ze fajne są:
    Sabotażysta (towarzyska gra fabularna, karciana)
    Mafia (granny)
    Loch Ness (granna)
    Dixit

    ale sobiscie w to nie grałam.

    Mamy jeszcze stary dobry Backgammon (inaczej Tryktrak) - super!
    Rummikub - dla lubiacych karcianego Remika
    Moje pierwsze Sudoku

    i jeszcze hit mojego syna (6lat): Na Grunwald! Rycerze Krola Jagielly.
    6-cio latek radzi sobie nawet niezle, ale przeznaczona raczej od 8 lat wzywż.
  • @Madika - Sabotażystę mamy nawet z dodatkiem. Fajne.
    Dixit jest rewelacyjny.
  • http://www.rebel.pl/repository/thumbnails/pudelko_i_plansza.15865.1180x0.jpg


    polecam! :D
  • A my ostatnio namiętnie w Loch Ness, super gra od 5 r.ż, potem dla starszych warianty komplikujące, i młody i stary ma radochę z tej gry jest inna od wszytkich, ale wciągająca, a największa zaleta można grać na dowolną ilość okrążeń Nessi, czyli odliczamy punkty po jednym okrążeniu i jest szybka 2o min gra, albo gramy jak długo chcemy. Warto przeczytać sobie w necie opis, ale jest nawet lepsza niż myślałam z samego opisu, jest losowość, plus dużo kombinacji strategicznych.
  • Dla większej i trochę starszej grupy polecam TABU.

    R052-274de01.jpg

    A z planszówek dla max 4 osób Blokus.

    blokus1.jpg
  • [cite] Namor:[/cite]Jeśli chodzi o gry to tu jest świetna obsługa: sklep
    Full serwis. Sklep do tańca i do różańca...
  • Jeżeli mogę cos polecic to polecam polecaną juz tutaj FAUNĘ. Zwłaszcza dla tych oszołomów od ED.
  • Dla 8 letniego chłopca z "ADHD" którą z gier polecacie:

    Wygibajtus podróżnik (opis gry) o tyle fajnie, że się nauczy kontynentów

    Adios Amogos (opis) o tyle fajnie, że to chłopak i że poćwiczy dodawanie i odejmowanie, bo tam żeby kogoś zastrzelić trzeba szybko odejmować lub dodawać do 15


    no i w sumie tu mi się inwencja twórcza wyczerpała :bigsmile:


    pomożecie?
  • FAUNA- nauczy się kontynentów, krain geograficznych, mórz i oceanów, zwierząt. Podoba się niby bardziej dorosłym ale dzieciaki tez sobie swietnie radzą.... aaaa nauczy się wymiarów i wagi cm, m, g,kg, t

    Do liczenia gdybym miał polecac to juz chyba "pędzące żółwie" by się bardziej nadawały... ale to moze ja podchodzę zbyt ambitnie i się nie znam.

    Ja z małżonką ostatnio odkryliśmy uroki Kakuzu... to cos jak puzzle tylko kończy się inaczej...
  • Taw ale się chłopak nie zniechęci? On jest w miarę ambitny, ale raczej na sportową rywalizację... choć o faunie słyszałam i sama bym chciała taką mieć :bigsmile: i napisali że od 10 lat... radzisz się tym nie sugerować?
  • Roman ma 6 i jakoś sobie radzi Łucja ma 3 i gra w sobie znajomy sposób ale najbardziej się domaga.... problem jest raczej ze starszymi bo z natury beda równali w dół ale jak go nie zameczysz to fajna gra. Tzn w dosc atrakcyjny sposob konstruktor wybrnął z tak "nudnego" tematu i nadał grze akcję.
    Obserwuj sklep reklamowany przez Namora coś mi sie zdaje, że lada chwila będą mieli promocję na Faunę.
    Taw'owa mi podpowiada ze Kordian ma 9 i prowadził kilka razy no i nauczył się szacowac.
  • No to zbieram rodzeństwo coby się dorzucili do prezentu... :bigsmile: Dziękuję za pomoc!:bt:
  • W tym sklepie Namora pokombinuj z bonami rabatowymi... mozliwe ze jak wpiszesz wielodzietni to bedzie coś taniej... ja miałem.
  • jak duzy dasz ten rabacik? Najstarszemu pewnie by się spodobała, ale troszku droga jest:sad:
  • Na allegro widziałam sporo tańszą tą Faunę ( chyba 101) kosztowała.
  • Jak zgłosi sie kilku chętnych to mogę załatwic u Namora 101 razem z wysyłką.
  • [cite] Taw:[/cite]Jak zgłosi sie kilku chętnych to mogę załatwic u Namora 101 razem z wysyłką.

    no to się zgłaszam! :eb:
  • No to moze zrobmy tak...
    kupcie,w kodzie wpiszcie: wielodzietni
    zrobcie przelew, a ja ze swojej strony gwarantuje ze przesyłka wyjdzie 7 grudnia, no chyba ze wczesniej nazbiera sie te 20 osób... a jak sie nie nazbiera to wam z dupy nogi powyrywam...
  • [cite] Taw:[/cite]a jak sie nie nazbiera to wam z dupy nogi powyrywam...
    To jest myśl! Wtedy każdą nogę policzysz osobno i będzie ze dwadzieścia.
  • hehe jeszcze gdzies u siostry w stodole mam 10 tysięcy reklamówek ze Świętym Mikołajem...
    [cite] Namor:[/cite]Jeśli chodzi o gry to tu jest świetna obsługa: sklep
    Podbije sklep by była jasnosc.
  • Hm czyli dla Tawa "kilka" to min 20 :dw: hmm...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.