Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Auta rodzinne

1181921232429

Komentarz

  • [cite] Prayboy:[/cite]ee, bez ocynku

    No cóż ocynk kosztuje ... podobnej wielkosci nowe samochody innych marek ("lepszych") w dieslu ale z ocynkiem kosztują conajmniej 50% więcej (czasem nawet 100%).

    Auto bez ocynku przy przecietnym użytkowaniu wytrzymuje ok. 10 - 12 lat ... potem nadaje się na złom. Choć są wyjątki w przypadku aut garażowanych.
  • 2ffc113700278b894554b84f Osobowych nie znalazłem takiego zestawienia Citroen-Jumpy-Combi-et-Peugeot-Expert-Tepee_zoom_image.jpgWygląda tak.

    Jest ośmioosobowy tzn. wersja z dwoma siedzeniami z przodu (można trzy) i możliwością swobodnego przejścia do drugiego rzędu siedzeń. Drzwi przesuwane po obu stronach (sprawdza się przy dzieciach zawsze można wyjśc tylko od chodnika). Spory bagażnik. Płaska podłoga.
  • Francuzy to lipa na polskie drogi i warunki "atfosmeryczne"... :confused:
  • od Tawowej: komfort jazdy super jako pasażera i jako kierowcy. Warto zwrócic uwagę oprócz na dobry silnik to na parę drobiazgów: czujnik cofania b. przydatny przy parkowaniu no i jak ktoś podejdzie z tyłu,drzwi na obie strony rozsuwane, bagażnik otwierany do góry- na deszcz, siatka w bagażniku, bo jak nie zablokujemy to bagaże lecą do przodu pod siedzenia- te mniejsze. Znajomi wzięli...

    Łucja strzeliła dwie bomby i sobie Taw'owa poszła. Co wzięli znajomi dowiemy się pewnie za rok.
  • @Taw: W twoim zestawieniu Vanów zapomniałeś o czymś takim:

    viano.PNG

    (Merc Viano Ambiente)
  • on jest bardzo podobny , a tamte są identyczne

    fiatscudo03.jpg
    Mi odpowiadają nawet lekko przyciemniane szyby bo dzieciaki mam na widoku jak wyjdziemy na zakupy
  • [cite] Taw:[/cite]on jest bardzo podobny , a tamte są identyczne

    ...poza ceną, Scudo najtańszy
  • by było ciekawiej to słyszałem że po czesci do peugeota i citroena do fiata przychodzą...
  • taki sobie kartel
  • Odgrzebuję wątek...
    Ostatnio spotkaliśmy rodzinkę wielodzietną, którzy jeżdżą citroenem Jumpy. Bardzo sobie to auto chwalą. Mają diesla 2,0l, osiem miejsc. Duży bagażnik...
    Ma toś z Was doświadczenie z tym autem?
  • No rzeczywiście urodą zewnętrzną nie zachwyca...
  • Żona zwróciła wczoraj uwagę na całkiem fajny wielodzietny samochodzik:
    Nissan NV200

    http://www.v10.pl/archiwum/galeria/flota/nissan_nv200/nissan_nv200_09.jpg
  • 1173111577_extras_noticia_1_0.jpg

    To już było ale tak dla pokazania, że jeden koń a ile może mieć stajni.
    W zależności od kontynentu taki sam tylko znaczek inny.
    Pozdrowienia dla Śpiocha.

    Nissa Aprio Combi
    KHODRO Tandar 90
    Łada Logan MCV
    Reanault Logan MCV
    Dacia Logan MCV
  • @ZIBI: w Polsce, w trzecim rzędzie Logan ma (niestety) niedzieloną kanapę i nie ma żadnej innej opcji.
    Dla mnie było to nie do przyjęcia, dlatego musiałem odpuścić sobie ten model (choć teraz wcale nie żałuję ;)
  • No ja tak wysoko niesięgam jeśli chodzi o takie auta. Ja mam transportera 2.5 TDI 10 latek,ale najbardziej cenię w nim oszczędność w spalaniu i tanie części.Mieścimy się wnim bez problemow a jest nas ośmioro.
  • Podbijam watek proszac o porade :smile:

    Wczoraj wieczorem nasza ulubiona Octavia odjechala w sina dal, podobno do Czech :wink: a cala nasza piatka zostala bez samochodu, z jednym motorem dla taty. Poszukiwania wiec trwaja. Myslimy o 7 miejscach, z konkretnym bagaznikiem i malo spalajacym pojezdzie. Znajomy poleca Toyote Corolle lub avensis verso. KTos ma jakiekolwiek doswiadczenie z ta marka?
  • toyota Corolla to nie na 7 osób. Verso już lepiej, ale starszy model, te nowsze mniejsze są. Tanie to te autka nie są.
  • http://www.leboncoin.fr/voitures/111635644.htm?ca=12_s

    Jest 7 miejsc :smile: Wiesz moze, czy te auta czesto sie psuja, czy maja powazne awarie? Bo chyba nie spalaja za wiele...
  • @Sarcella: ja tam nie widzę 7 miejsc tylko 5.
    Za tą cenę? To dołożysz jakieś 2 klocki jurków i masz nówkę i większego (Dacia Logan MCV)
  • faktycznie 5 a w opisie jest 7 hi hi
  • Nie no, to jest toyota Corolla Verso, i na serio ma 7 miejsc, ale niech Wam bedzie :wink:

    Ogladam transportery, ale maja strasznie niewygodne siedzenia, a moze sie myle?

    Myslimy tez o Dacii (?) ale jaka jest jej awaryjnosc?
  • Dacia to to samo co Renault. Więc skoro jesteś we Francy, nawet masz szeroko dostępne części zamienne.

    Transportery i niewygodne siedzenia? Chyba nigdy nie jechałaś. Od czasu kiedy z zoną przesiedliśmy się z 18-letniej Toyoty na Fiata Doblo, wiem, że nigdy więcej nie będę chciał mieć zwykłej osobówki. Komfort i wysokość siedzeń nieporównywalne.

    Ta Verso to niby gdzie ma te 7 miejsc? Na dachu chyba ;-)
  • tak, toyota corolla verso ma 7 miejsc - znajomi mają, widziałam, potwierdzam :smile:

    trzeba pamietać, że 7 miejsc nie oznacza automatycznie, że moze w nim jechać wygodnie 7 osób... te dwa ostatnie miejsca to są trochę tak dla picu - niby są, ale dorosły się na nie ledwo zmieści, a duże dziecko z trudem wysiedzi dłużej niż godzinę :bigsmile:

    my zrobiliśmy tak: ładnie sie ubralliśmy i poszliśmy w miasto przez wszystkie salony z markami jakie braliśmy pod uwagę, że niby chcemy kupić nowy, itd:bigsmile:

    wsiadaliśmy, mierzyliśmy metrem dlugość bagażnika, pytaliśmy sprzedawców o wszystko, i na prawdę - po obejrzeniu kilkunastu modeli mogę stwierdzić, że u jednych 7 miejsc to nie to samo co u drugich :wink:

    nie ogladaliśmy transporterów, i aut o tym największym gabarycie - szukaliśmy czegoś "vanowatego", dla nas i 4 dzieci.
  • @Madika: ja wiem, że są Verso z 7 miejscami, ale fotka zalinkowana przez Sarcellę to nie ten model, tylko ewidentnie 5 miejsc (3 tylne i tak już są pod szybą od bagażnika)
  • Ups, nie pamietam, co linkowalam, mialo byc 7 miejsc. Dzieki Madika za konkretna informacje :bigsmile: na zdjeciu widac slabo, niestety.

    @ Gregorius, wyszla Ci literowka w moim nicku: ja to Sarcella

    Logany nie podobaja sie nam, wiec nawet nie bedziemy dopytywac. Za to jutro maz idzie obejrzec Zafire, 2001 rocznik na benzyne.
  • Ja jeszcze nigdy nie widzialam od srodka 7-miejscowego samochodu, wiec cenna jest dla mnie informacja, ze nie zawsze 7 miejsc jest prawdziwych.

    Faktycznie, Lila, dobra opcja z tymi regulowanymi siedzeniami, podpowiem mezowi.
  • Mercedes Sprinter moim faworytem
  • [cite] Sarcella:[/cite]
    @ Gregorius, wyszla Ci literowka w moim nicku: ja to Sarcella
    Przepraszam, była strasznie głupia literówka, poprawiłem
  • Ok, dzieki Gregorius.
  • Ika202: no przypadł mi do gustu, tylko ta cena
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.