Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Auta rodzinne

1192022242529

Komentarz

  • Maz wczoraj ogladal Zafire, ale od razu odpadla, bo w drugim rzedzie nie ma prawdziwych trzech miejsc a tzw. 2 i pol, wiec 3 foteliki dzieciece by sie nie zmiescily. Szukamy dalej. Ogladalismy Sharany, ale te w naszej cenie dobijaja do 200 000 na liczniku, niestety :cry:

    Lila, ile pali Wasza Alhambra?
  • @Zibi: w tym zestawieniu poważnie brakuje tańszych alternatyw:

    Nissan NV 200
    Fiat Scudo
    Fiat Doblo.

    Hyundai zdaje się też coś proponuje
  • @Sarcella: w naszym Fiaciku (Doblo) 3 pełne siedzenia z tyłu. Większy i tańszy od Galaxy, Alhambry, Sharana
  • Dzieki, Gregorius. A jak sie sprawuje Wasz Fiat? Moj maz podchodzi sceptycznie do tej marki. Powiedz, prosze, czy jest na benzyne czy olej i ile spala, sa to wazne jak dla nas informacje.
  • Nie ja ustalełem listę. Dla mnie też ceny lekko zaporowe.
    Ale tutaj brano po uwagę przestronne wnętrze, wygodę użytkowania oraz komfort podróżowania. Osobiście posiadam DRAHIKUŁA.
  • Diesel. Pali dość sporo (na trasie jakieś 8 litrów/100 przy oszczędnym tempie (około 100km/h) podróży). Ale podejrzewam, że Galaxa, i Sharan wcale nie palą mniej. Po za tym nie narzekamy. Awaryjność na razie zerowa, tylko standardy do wymiany po paru latach: klocki hamulcowe, itp.
  • Greg, Nissan NV 200, Fiat Scudo, Fiat Doblo to nie są klasyczne vany (minivany wg. amerykańców).
    Nissan mocno mnie zaciekawił. Nie jest drogi w dieslu z klimą ok. 75000 brutto. Mniejsza choć również 7 osobowa Dacia MCV w dieslu ok. 55000.
    Dacia jest bezapelacyjnie najtańsza w zakupie i utrzymaniu (spalanie w trasie ok. 5 litrów). Jest tez najmniejsza i najuboższa.
  • z 6 osobowych - to jeszcze Fiat Multipla,
    6 pełnowymiarowych foteli, przestronne wnętrze, bagażnik nie za wielki, ale pakujemy się do niego na 2 tygodniowe wakacje bez problemów, jak braliśmy wózek dla dziecka - to kufer na dach
  • U nas juz prawie decyzja zapadla. Upatrzylam 7 letnia Alhambre na benzyne. Mezowi tez sie spodobala :bigsmile:
  • Lila: porównywałem objętość bagażnika w litrach wedle danych, wyszło, że doblo ma trochę więcej.
  • Czy myslicie, ze warto kupic 12 letnia Alhambre w dieslu i 150000 na liczniku? Wiem, ze silnik ma Volkswagena, ale co z reszta? W necie opinie sa rozniaste :sad:
  • Agax4 my sie wlasnie zdecydowalismy na Fiata Multipla !!!!!!! :):):)

    Tyle ze na uzywanego -10 letniego- nas stac... pojezdzi ten 10 letni jeszcze z 5 lat? ;)

    Jak go oceniasz? Jestescie zadowoleni z niego?
    Maz sie tak uparl, ze w zasadzie albo Multipla, albo zaden :wink:
  • @Lila: wziąłem wersję bez 3-ciego rzędu. Wtedy jest ok. Z trzecim rzędem nie masz zbyt wiele miejsca. Tornistry może by się zmieściły, ale rowerki i wózek już nie.
  • Muszę się koniecznie dołączyć do dyskusji i polecić wszystkim, którzy poszukują: FIATA SCUDO. Mamy takiego od 2008, 8-osobowy, kupiony nowy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Podchodziliśmy sceptycznie, bo co to w końcu za marka fiat??? Ale mile nas zaskoczył bo przecież szukaliśmy takiego, aby każdemu było wygodnie i nie trzeba było wyciągać siedzeń aby zmieściły się bagaże. To mnie najbardziej wkurzało, gdy było powiedziane, że auto owszem ma 8 miejsc, ale bagaże to lepiej pociągiem albo i innym kurierem.
    Teraz jest dobrze, 8 miejsc wygodnych i duży bagażnik, wózek - duży mieści się bez problemu razem z innymi walizami. Zaznaczam , że to wersja przedłużona ( o 30 cm. ale to wiele daje). Polecam, pali ok. 7/100 diesel.
    Ach ma swoje wady malutkie ale któż ich nie ma.:wink:
  • Sarcella, jak na 12 lat to przebieg podejrzanie mały. No chyba, że od "monitorowanego" znajomego
  • Juz nie bede dociekac, bo ktos kupil te Alhambre :wink:

    A my ostatecznie zdecydowalismy sie na piecioletnia Toyote Avensis Verso. Jest calkiem przestronna, a co najwazniejsze, to modeluje sama uklad siedzen. Ciekawe, czy bede potrafila ja prowadzic, bo do tej pory to jezdzilam tylko Fordem Ka :wink:
  • [cite] ProMama:[/cite]Agax4 my sie wlasnie zdecydowalismy na Fiata Multipla !!!!!!! :):):)

    Tyle ze na uzywanego -10 letniego- nas stac... pojezdzi ten 10 letni jeszcze z 5 lat? ;)

    Jak go oceniasz? Jestescie zadowoleni z niego?
    Maz sie tak uparl, ze w zasadzie albo Multipla, albo zaden :wink:

    mamy ją 5 lat, jakiś poważnych usterek nie było, większość jakiś defektów zlikwidowaliśmy jeszcze na gwarancji; na większość części trzeba było czekać aż przyjadą z Włoch :sad: bo na miejscu serwis nie miał; ostatnio musieliśmy wymienić klocki hamulcowe;
    trudno mi ocenić, czy 10-lenia będzie OK,
    jest to Fiat, więc auto z nie najwyższej półki, a na nie które rozwiązania to mógł wpaść tylko Włoch (np. wymiana żarówki)
    :devil::devil:
  • ahaaaaaaa... mam tylko nadzieje, ze pojezdzi z 5 lat. Wlasnie maz pojechal po ta nasza - kupic ...
  • Fajnie że grono multidzietnych Multiplowców się powiększy! :bigsmile: My z naszej (2005, 1,9 JTD) jesteśmy bardzo zadowoleni (poza fiatowsko-włoskimi usterkami i niedoróbkami:devil:)
  • nasza ten sam rocznik i 1,9 JTD :bigsmile:
    srebrna,
    pozdrowienia dla wszystkich Mulci na drodze :di:
  • Jak zawsze między Multami! :di:
  • My właśnie kupiliśmy Kia Carnival, z 2007 roku.

    Wybieraliśmy auto pół roku, w bólach, mękach i w niemocy podjęcia ostatecznej decyzji:bigsmile:

    Kia tutaj na forum strasznie obsmarowana, że awaryjna, ale nas to nie zraziło. Zrobiliśmy wywiad wśród znajomych mechaników, wśród handlarzy i gdzie jeszcze się da - i wszyscy zgodnie twierdzą, że roczniki od 2007 są o wiele lepsze od wcześniejszych.

    Cenowo Kia jest szalenie konkurencyjna, w środku wielka, ale nie za duża, dla nas była najlepszym rozwiązaniem godzącym jakość, estetykę i komfort pasażerów (czwórka dzieci) z tym co możemy wydać.

    Teraz pozostaje nam już tylko ją eksploatować - zobaczymy jak pojeździ i ile :wink:

    Napiszę na pewno na forum jak się sprawuje!
  • :di:

    nasza stara, ale wierze ze pojezdzi z 5 lat. Do 5 dziecka, potem juz 7 osobowy...
  • Osobiscie bym wolala nowa Dacie.
    Nie pytana - zginam kark :wink:
  • My mamy Sharana. Swietny,ma wbudowane siedzenia dla dzieci. Bardzo wygodny i pojemny.Nie wiem ile ma lat,my mamy go 2 lata,nie był nowy. Jeszcze nigdy sie nie popsuł(i niech tak pozostanie)
  • A my od wczoraj wreszcie mamy vana !!! Alhambrę 2002r. :bigsmile:
    I mamy w niej takie jeden wolny fotel :wink:
  • My też jeden mozemy wstawić...Ha
  • :clap:
    Alhambra to moje ulubione auto!
    Niestety musieliśmy wymienić na większe...
  • tosia_antosia
    o Dacii to godzinami może Ci Śpioch opowiadać (czasem się budzi na tym forum :wink: )
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.